Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

submission and masochism etc

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 25 Οκτωβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    • Δεν είναι όλα τα υπό ~ μαζοχιστές. Σωστά;
    • Δεν είναι όλοι οι μαζοχιστές ~ υποτακτικοί/ες, είναι γνωστό αυτό. Θα μπορούσε να είναι και τα δύο, ή το ένα ή το άλλο ή και κανένα.

    -Πολλοί από εμάς είμαστε περισσότερο από ένα πράγμα(λέω εγώ τώρα), σε πιο από τα 2 ή και περισσότερα κάνετε focus; Tι υπερισχύει περισσότερο και πιο λιγότερο; Προσέχετε τι επιλέγετε εξ' αρχής ή αλλάζει στην πορεία;

    Ελπίζω να μη σας μπέρδεψα, πολύ, κάτι απορίες που έχω! :- ))))
     
  2. VicTor

    VicTor Regular Member

    Χμ εγώ δίνω πρώτη σημασία στη δυναμική (Dom/sub) και μετά μαζοχισμό/σαδισμό. Πιο πολύ γιατί η δυναμική χρησιμοποιεί ως μέσω έκφρασης sadistic/masochistic διαδικασίες.

    Επίσης πως γίνεται να είσαι dominant μαζοχιστής?  μου φαίνεται αρκετά αντικρουώμενο.
     
  3. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ενδεχεται να εχουν μαζοχισμο κι οι κ.Για παραδειγμα,τιμωρουν τους/τις υπο με την απουσια τους ή με την αγνοηση.Δε θα τους ποναει αυτο;
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όχι απαραίτητα. Δεν έχω δει, εγώ τουλάχιστον μαζοχιστή Κ.
     
  5. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Υπο ως χαρακτηρας
    Σαδομαζο στη καυλα.
     
  6. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Εγω
    σιγουρα δε τεινω στο σαδομαζο για να απαντησω στο νημα.
    Μου αρεσει πολυ που ξεχωρισες τις εννοιες γιατι ετσι ειναι,δε πανε παντα μαζι αυτα.
    Θα ελεγα οτι ειμαι κυριαρχικη αλλά μου αρεσει να προσπαθουν να μου επιβληθουν.
     
  7. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Μπρατονι  
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σαδομαζο, ναι τώρα τελευταία επικρατεί περισσότερο στα στατους που βλέπω όπως επίσης κ το σουιτσάρισμα.

    Λίγα μαζοχάκια είμαστε κ προβληματίζομαι.
     
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Η απολαυση του πονου μπορει να εκφραστει διαφορετικα πλην σαδομαζο?
     
  10. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Ως σκετο μαζο
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, εμένα ρωτάς;! Πάντα πίστευα μπορεί κ να κάνω λάθος οτι δεν εστιάζουν στον πόνο αυτό καθεαυτό αλλά κυρίως στο να εξουσιάζουν/ υποτασσονται να υπάρχει έλεγχος και τα σχετικά, εκεί δε βρίσκεται ο στόχος;
     
  12. VicTor

    VicTor Regular Member

    Ως δίκαια θυσία/προσφορά στον Dom/Domme. Δηλαδή ο πόνος ως πόνος είναι μέτριος προς ανεπιθύμητος (άρα δεν τον απολαμβάνεις απο μαζό άποψη), αλλά λόγω δυναμικής ικανοποιείς την Κ ότι για πάρτη της θα το περάσεις. Δεν μου φαίνεται τραβηγμένο.
    Α όχι και ο πόνος ο ίδιος έχει την κάβλα του κάποιες φορές. Απλά θέλει timing και κατάλληλες εντάσεις. Δεν ξέρω, μου φαίνονται αρκετά κοντά σαν ερεθίσματα