Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

submission and masochism etc

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 25 Οκτωβρίου 2016.

  1. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Τσουκου.Λεω οτι μου αρεσει ο πονος. Δλδ και να ποναω και να πονω καποια. Στα πλαισια του bdsm παντα.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Χθες είχα ένα κουβεντολόι σχετικό με ένα κοπελουδάτσι.
    Αυτό που της είπα προσπαθώντας να της το διαχωρίσω με όσο πιο απλό τρόπο μπορώ ήταν το εξής:
    Το υποτακτικό πρόσωπο δέχεται πόνο δίχως να είναι αυτό το κίνητρο της καύλας του, το κίνητρο της καύλας είναι η ευχαρίστηση στο πρόσωπο του Κυριαρχικού προσώπου. Αντίθετα, ένα μαζοχιστικό άτομο διακατέχεται από την εγωϊστική ανάγκη να καλύψει την καύλα του πόνου και θέλει ένα τρίτο χέρι να του το προσφέρει.
     
  3. VicTor

    VicTor Regular Member

    Ναι ώς προς το τι νιώθεις εσύ το κατάλαβα στο "ύπο στον χαρακτήρα σαδομαζό στην κάβλα". Απλά νόμιζα ότι ρώτησες αν υπάρχει απόλαυση του πόνου (γενικά) πλήν (εκτος πλαισίου) σαδομαζό. my bad  
    Ακριβώς!
     
  4. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Θα τιμωρηθεις παρ αυτα!  
     
  5. VicTor

    VicTor Regular Member

    Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου    
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Lol, ευτυχώς που ειμαι και υποτακτική αλλιώς θα χαρακτηριζόμουν εγωϊστικό μαζοχάκι.
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εσύ είσαι σουρλουλού.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Λολ
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πάντα αναρωτιόμουν , μα πως γίνεται αυτό, δίνεις πόνο καυλώνεις, λαμβάνεις, το ίδιο, δε ξέρω βέβαια αν παίρνεις την ίδια ακριβώς απόλαυση, εγώ μπερδεύομαι, πολυτάλαντους σας βρίσκω. Bravo.
     
  10. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Τον ιδιο δε ξερω. Παντως ναι μου αρεσει πολυ ειδικα σε σπανκινγκ μαστιγια κ τετοια.
     
  11. VicTor

    VicTor Regular Member

    Χμ όχι δεν είναι το ίδιο. Ειδικά στο να ασκείς τον πόνο πχ spanking το καλύτερο κομμάτι είναι αυτά τα δευτερόλεπτα που ξέρει οτι θα την φάει, σηκώνεις χέρι, και ξαφνικά το αποδέχεται. Ενώ στο receiving, είναι πιο πολύ το σωματικό ερέθισμα.
     
  12. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    .. να προσπαθούν .. και να μην τα καταφέρνουν ???