Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Sugar-Daddying

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος centcool, στις 2 Δεκεμβρίου 2017.

  1. periandros_

    periandros_ Regular Member

    Ευστοχη προσεγγιση. Καποιες περισσοτερο εν τω βαθει επισημανσεις. Στην πλειονοτητα των περιπτωσεων αναφερομαστε σε ανθρωπους, οι οποιοι ως βρεφη κ επειτα ως παιδια, μεγαλωσαν σε στερητικο περιβαλλον. Οι υλικες κ συναισθηματικες τους αναγκες δηλαδη, δεν καλυφθησαν,οταν επρεπε. (κυριως τον πρωτο χρονο ζωης, που διαμορφωνεται κ το αισθημα αυταξιας του ατομου ) Δεν βιωσαν επαρκεια, παραδεισο. Ως εκ τουτου, αυτο αναζητουν παροντικα, αυτο που δεν πηραν τοτε. Αναζητουν τον εξωραισμενο μπαμπα, την εξιδανικευμενη μαμα. Αλλα αναφερθηκαμε στο ενα μελος της σχεσης. Το αλλο ? Τι το ωθει να υιοθετησει μια τετοια συμπεριφορα ?
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Από που προκύπτουν αυτά τα συμπεράσματα;
    Από που προκείπτει ότι ο όρος "sugar baby", περιγράφει πολύ χαρακτηριστικά αρέσει να κάνει "διακοπές";
    Σαν υποθέσεις θα μπορούσα να τα δεχθώ.
    Για να γίνουν όμως αποδεχτές κάποιες διατυπώσεις, σαν συμπεράσματα, χρειάζεται κάποια τεκμηρίωση ή κατάθεση εμπειρίας.

    Το μόνο χειροπιαστό στην όλη υπόθεση είναι ο χρηματισμός.
    Αν ολα αυτά λέγονταν και γίνονταν χωρίς χρηματισμό θα ήταν πολύ διαφορετικά.
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Μια φορά στην ζωή μου, πριν από πολλά χρόνια, όταν ήμουν 24, ακριβώς τα μισά από τα σημερινά μου, είχα μία τέτοια σχέση.
    Αυτός 58, κοντά στην ηλικία του μπαμπά μου, μόλις 2 χρόνια μικρότερος.
    Η πρώτη μου σχέση με bdsm στοιχεία επίσης.
    Γούσταρε να με προσέχει, να είναι προστατευτικός και να πληρώνει.
    Εγώ εργαζόμουν, ήμουν εντελώς αυτόνομη οικονομικά και με αρκετά χρήματα για την ηλικία μου, άρα δεν ήταν θέμα ανάγκης.
    Ξαναλέω, γούσταρε τρελά να πληρώνει, χωρίς ποτέ να το ζητήσω.
    Όταν κάποια στιγμή γκρίνιαξα ότι δεν μπορώ να το δεχτώ και ένιωσα την περηφάνεια μου να θίγεται, με έβαλε κάτω και μου εξήγησε πόσο πολύ γουστάρει να το κάνει αυτό, πόσο το γούσταρε σε όλη του την ζωή, αλλά δεν το μπορούσε και σ´εκείνη την φάση που είχε την απόλυτη δυνατότητα και την εγγενή διάθεση, δεν έπρεπε να το παίρνω στραβά κι ότι τον ευχαριστούσε απίστευτα όλο αυτό.
    Μην φανταστείτε, έξοδοι, διακοπές, ρούχα και κάτι δώρα λούτρινα, θυμάμαι ένα λούτρινο καγκουρό σε φυσικό μέγεθος. Πολύ τα απολάμβανα, όλα, έμοιαζαν ανώδυνα να τα αποδεκτώ. Στην διετή συγκατοίκησή μας, μόνο κρυφά έβαζα το χέρι στην τσέπη. Ήταν πανευτυχής να τα φροντίζει όλα, ήμουν το κοριτσάκι του! (Να σημειώσω πως είχε τρεις κόρες, μεγαλύτερές μου).
    Όταν μετά ήθελε να μου πάρει αυτοκίνητο, μαλώσαμε βέβαια.
    Ωστόσο καταλάβαινα την ανάγκη του, δεν με πρόσβαλε, αν και είχα πολλές φεμινιστικές ανησυχίες από μικρή.
    Δεν ήταν τα χρήματα, ήταν η διάθεση προσφοράς και φροντίδας, ήταν εξόχως περιποιητικός και μία από τις πιο αξιομνημόνευτες σχέσεις της ζωής μου.
    Σ´ευχαριστώ Άλκιμε για όλη την αγάπη που μου έδωσες με τον τρόπο σου.
    Δεν με αφορά η κυνική προσέγγιση εν προκειμένω. Ο καθένας έχει την άποψη και τα βιώματά του. Απλά αναφέρω την δική μου, για να δείξω τι μπορεί να παρακινήσει έναν άνθρωπο να μπει σ´αυτήν την διαδικασία!
    Δεν επιθυμώ να το υπεραναλύσω επίσης. Σας ευχαριστώ που το μοιραστήκατε μαζί μου με τον σεβασμό που τού αξίζει!