Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch: Τι σημαίνει

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος LordAini, στις 20 Μαρτίου 2009.

Tags:
  1. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Switch: Τι σημαίνει

    Να προσθέσω μια ακόμη οπτική-ίσως μια εσωτερική ανάγκη για αίσθηση διατήρησης της ισορροπίας
     
  2. TopMan_sm

    TopMan_sm New Member

    Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    Ολοι οι switch ειναι κατα βαση υποτακτικοι...
     
  3. Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    Αχ, ελα τωρα, μη βγαζεις καινουρια στοιχεια προς αναλυση και πρεπει να φυγω... 
    Πού το στηρίζεις αυτό;
     
  4. Babylon

    Babylon Regular Member

    Re: Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    Α ναι, σοβαρα; Για ελα δω να σου πω εγω ποιος ειναι υποτακτικος!

    Just kiddin', δεν εχω τιποτα με τους υποτακτικους, ουτε με την υποτακτικη μου πλευρα. Τωρα περα απ'την πλακα, ενδιαφερουσα αποψη, αλλα ισως μπορεις να μας εξηγησεις που την στηριζεις;
     
  5. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    εγω ειμε κατα το 90% μαστερ ελπηζω να μην σε πειραζει
     
  6. Louiss

    Louiss Regular Member

    Το θέμα για μένα είναι η ποικιλία! Βαριέμαι εύκολα οποτέ δε θά μπορούσα να έχω ένα ρόλο σύνεχεια, γιατι για εμένα αυτό είναι το νόημα του switch οι ρόλοι που παίζεις! Το πρόβλημα είναι όταν σε μιά παρέα είναι μόνο Κυριαρχικές γυναίκες γιατί εκεί ...όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...
     
  7. engelsblood

    engelsblood Regular Member

    Re: Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    που τ βασίζεις αυτό?
     
  8. Louiss

    Louiss Regular Member

    Εγώ από την άλλη όσο ποιό πολύ μπαίνω στο χώρο όλο και ποιό πολύ το Dom μου βγαίνει. Καλοί οι ρόλοι αλλά από κάποιο σημείο και μετά η προσωπικότητα δεν κρύβεται.
     
  9. swichy

    swichy New Member

    Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    ...εμπειρικά θα πω πως βρίσκω την εναλλαγή 'ρόλων' εξαιρετικά ενδιαφέρουσα αλλά και δύσκολη να μου συμβεί ταυτόχρονα ,με τον ίδιο άνθρωπο -ειδικά αν η επαφή μου έχει ξεκινήσει με Κυρίαρχο τον άντρα και ξεφεύγει των sessions [περιστασιακών ή όχι] .
    Γι’ αυτό ίσως , Θεωρώ ιδεώδες - το να υποταχθώ σε Κυρίαρχο, και υπό την εκπαίδευση του να εκφράΖΩ την όποια διάθεση κυριαρχίας διαθέτω 'πάνω' σε άλλους.
     
  10. feetlover

    feetlover New Member

    @swichy. Θα συμφωνήσω μαζί σου εχεις δίκιο ειναι σχεδον ακατόρθωτο να εχεις εναλλαγή ρόλων με τον ιδιο άνθρωπο.
     
  11. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    Nα δώσω κι εγώ την άποψή μου, ως "νέο αίμα"...
    Γενικά, συμφωνώ με την Babylon... άλλα άτομα σού βγάζουν τον υποτακτικό χαρακτήρα κι άλλα τον Κυριαρχικό... το ιδανικό είναι να βρεις ένα σύντροφο ίδιας ιδιοσυγκρασίας για να εναλλάσσονται οι ρόλοι...

    Να ρωτήσω γιατί εμμένετε τη λέξη switch να την κοκκινίζετε;
     
  12. pax

    pax Regular Member

    Re: Απάντηση: Switch: Τι σημαίνει

    Δεν την κοκκίνισαν εκείνοι (οποίοι και να είναι αυτοί) απλά εσύ έκανες αναζήτηση στο site τη λέξη "switch", και όταν επισκέφτηκες το thread που η αναζήτηση είχε ως αποτέλεσμα, σου υπογράμμισε τη λέξη που έψαξες κανοντάς την κόκκινη.