Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

switch ή τι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 11 Ιουνίου 2005.

Tags:
  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Ουφ, πολύ δυσκολονόητη η όλη κατάσταση. Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί νιώθω την ανάγκη να καταταχτώ σε μια κατηγορία. Το θέμα είναι όμως ότι τη νιώθω. Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το switch δεν νομίζω ότι με αντιπροσωπεύει. Καμία κατηγορία ουσιαστικά δεν με αντιπροσωπεύει απόλυτα. Μήπως αν βρω μια 4η κατηγορία ησυχάσω;  
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Υπήρξαν άτομα που γνώρησα και με μάγεψαν ως sub και άλλα ως Dom . Απόλαυσα την κυριαρχία στα πρώτα και την υποταγή στα άλλα . Και στις δύο καταστάσεις ένιωθα ικανοποιημένος . Γιατί να έπρεπε να διαλέξω ; Έχω σχέση με μια switch και νιώθω πολύ καλά . Οι ρόλοι εναλλάσονται ανά κάποια χρονικά διαστήματα , που και οι δύο το θέλουν . Γιατί να πρέπει να διαλέξω ;
     
  3. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    RE: RE: switch ή τι;


    δεν ειναι απαραιτητο [με βαση τα λεγομενα μου] οi non-switch να είναι κολλημένοi.
    Απλα για να εισαι switch στη φαση του d/s πρεπει να το δεις πολυ διαφορετικα απο το συνηθισμένο, δηλαδή ακόμη πιο openminded.
    Δεν κατηγορω κανεναν οτι ειναι κολλημενος ή κατι τετοιο, σορρυ αν εδωσα τετοια εντυπωση.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η ερώτιση όμως δεν αναφέρεται σε συμπεριφορά αλλά σε φύση Spiler, όσον αφορά την συμπεριφορά συμφωνώ και το "οι προϋποθέσεις που εσωτερικά θέτεις στον εαυτό σου για να παραδώσει τον έλεγχο πληρούνται μόνον από αυτό το άτομο" το λέει νομίζω ξεκάθαρα[hr]Αν αρκεστώ σε ότι λες στο site σου Mistress4Fsubs θα έλεγα ... sub, εδώ όμως είσαι διαφορετική, στο πρώτο μου post πρότεινα απλά να περιμένεις, στατιστικά το θέμα αυτό ξεκαθαρίζει γύρω στα 35 μέχρι τότε είναι ρευστό.
     
  5. |-|ra

    |-|ra Regular Member

    αν και το status μου λεει Domme θα ηθελα πραγματικα να πω οτι η εναλλαγη ρολων μεσα σε ενα ζευγαρι ειναι πραγματικα το ιδεατο γιατι εκει μπορεις να δοκιμασεις τα παντα ολες της πλευρες μιας D/s η μιας s/m σχεσης!οι διαφοροι χαρακτηρισμοι νομιζω οτι μας παγιδευουν και μας περιοριζουν γιατι να μην μπορει αραγε ο καθενας στη σχεση του να συμπεριφερθει ετσι οπως εκεινος αισθανεται καθε φορα σε συνεννοηση παντα με τον/την συντροφο του; 
     
  6. nightingale

    nightingale Regular Member

    Απάντηση: RE: switch ή τι;

    Aπιστευτη βοηθεια-mentoring! Κυριολεκτικα της Προσφερετε 'μασημενη τροφη'. Κατα ποσο ομως ειναι σωστη και αποτελεσματικη αυτου του ειδους η 'βοηθεια-συζητηση'? Μηπως θα ηταν καλυτερο η οποια υποτακτικη να σκεφτει και να αναλογιστει μονη της το τι ΕΙΝΑΙ και προς τα που οδευει και μοναχα αν εχει πραγματικα 'πελαγωσει' αναμεσα στα ηθικα πιστευω της και τους ενδιασμους της να της δωθει η οποιαδηποτε 'βοηθεια'?
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @nightingale: μια βοήθεια μπορεί να είναι τόσο αποτελεσματική, όσο επιτρέψει αυτός που την αιτείται, ανεξάρτητα του πότε θα προσφερθεί, η περίπτωση που αναφέρεις δείχνει πως δεν θεωρείς ότι θα την εκτιμήσει διαφορετικά, τότε θα πρέπει η ίδια ν' αναρωτηθεί για τις αιτίες.