Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

switch σκλαβος η κυριαρχος...?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος switchman, στις 10 Μαϊου 2016.

  1. switchman

    switchman New Member

    Γεια σας θέλω να ανοίξω το δικό μ νήμα και προβληματισμό μαζί . είμαι ένας άνθρωπος με πολλές σεξουαλικές ανησυχίες μ αρέσει να υποτάσσω τη σύντροφο μου αλλά και να με υποτάσσει με τα σεξουαλικά θέλω και επιθυμίες της..πάντα βεβαία είχα τάσεις κυριαρχίας από μικρός αλλά στις σχέσεις μ μου άρεσε να παίρνει πρωτοβουλίες και το άλλο μ μυσο..τελικά ποτέ δεν τα κατάφερα αφου πάντα τα κορίτσια μ ήταν ντροπαλά και απόλυτα υποταγμένα στις ορέξεις μ και τα κέφια μου ,με αποτέλεσμα να έχει δημιουργηθεί ένα σεξουαλικό κενό και να μην μπορώ να ευχαριστηθώ τη σχέση και να εκφραστώ .πάραυτα νομίζω τελικά ότι από κυρίαρχος εχω γίνει σουιτς που αυτό σημαίνει για μένα ότι θέλω κ εχω ανάγκη άλλες φορές να υποτάσσομαι και άλλες φορές να γίνομαι αγρίμι είτε στο κρεβάτι η στο μπάνιο η κ στο σαλόνι…

    Γιατροι μου αν και νέος στο χώρο..θα ήθελα τη γνώμη σας..είμαι λίγο απ όλα..?? είμαι σουιτς? Σκλάβος? Η τελικά ψάχνω μια ισότιμη σεξουαλική σχέση όπου και οι δυο θα έχουν ανάγκη να παίζουμε και οι δυο διασκεδάζοντας με σεξουαλικά παιχνίδια, ρόλους και φετίχ..

    Αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ εκ των προτέρων
     
  2. gazza

    gazza Regular Member

    με ολη την καλη διαθεση ειναι αναγκη να εχεις μια ταμπελα για τις προτιμησεις σου?
    θα σε εκανε να νιωσεις καλυτερα?
    πραξε οπως νιωθεις με την εκαστοτε συντροφο σου..απολαυσε το χωρις τα κλισε
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    αν ανταποκριθείς στις απωθήσεις σου ίσως βρείς ένα βοήθημα για να καταλήξεις σε επιλογές, ίσως όμως και όχι.
    αυτό που νοιώθεις να σου λείπει είναι η έλλειψη ενθουσιασμού της συντρόφου σου (εκ συστολής) ή η εναλλαγή ρόλων;
    εξαντλείται αυτό στη σεξουαλική δραστηριότητα;
     
  4. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Αααχ, η αυτογνωσια ειναι διαδρομη με πολλα χιλιομετρσ και κακοτοπιες - για καποιους, ισοβια περιπετεια, καθως αυτο που ειναι καποιος, οσο το διερευνει μπορει ταυτοχρονα να μεταβαλλεται.

    Ενας τροπος υπαρχει να μαθεις ποιος εισαι - ο ιδιος που μαθαινεις να κανεις ποδηλατο, να κολυμπας και να μαθαινεις κιθαρα η επιφανειακα ολοκληρωματα: trial and error.
    Με αυτον και μονο μας εχεις προικισει ο θεος, η φυση, η εξελιξη η τυχαιοτητα η οτ, ι αλλο πιστευει κανεις.
    Οποτε ο καλυτερος τροπος ειναι να ψαχνεις, να δοκιμαζεις, να κανεις λσθη, να τα αναστοχαζεσαι και ξανα μανα.

    Το τι εισαι, δε φτανουν μερικα ποστ για να στο δειξουν.
    Αλλα και να εφταναν, εσενα θα σου εφταναν?
     
  5. Μην περιμενεις να σου πει κανενας τι ησουν, τι εισαι και τι θα εισαι. Μην βαριεσαι τεμπελακο να βουτηξεις μεσα στον εαυτο σου.  
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Η κυριαρχικότητα και η υποτακτικότητα, δεν έχουν και πολύ σχέση με το αν ή ερωτική σου σύντροφος παίρνει πρωτοβουλία στα ερωτικά παιχνίδια.

    Το πιθανότερο είναι να μην είσαι ούτε Κυρίαρχος, ούτε σκλάβος, ούτε switch.
    Όταν γίνεις κάτι από αυτά θα το καταλάβεις σίγουρα.
    Κανένας δεν μπορεί να κάνει "διάγνωση" του τί είσαι εσύ.
    Καλές αναζητήσεις.  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    "Δεν υπάρχει πουθενά να πας,τίποτα να κάνεις και κανένας που να είσαι εκτός από αυτός που είσαι,από αυτό που κάνεις και από εκεί που πας!"

     
  8. switchman

    switchman New Member

    εκει εχω καταληξει..μερσι..απλα ειχα την αναγκη να παρω τισ γνωμες σας!
     
  9. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Να ακούς πολλές γνώμες και να κρατάς πάντα τη δική σου!

    Κάποτε αναρωτιόμουν και εγώ τι είμαι, ο ένας με έλεγε perv, ο άλλος switch, ο τρίτος sub... Πλέον "κουβαλάω" έναν τίτλο, μόνο και μόνο για να δείξω λίγο πολύ στον άλλο τι προδιαθέσεις έχω. Δεν θεωρώ ότι είμαι μόνο switch, μόνο perv, μόνο sub, μόνο Domme.
    Επίσης, όσοι με έχουν γνωρίσει, κατά 80% έχουν ακούσει και την κλασσική ατάκα μου στην ερώτηση "τελικά τι είσαι;"

    "Θα σου πω τι μου αρέσει και θα σε αφήσω να κρίνεις/πεις εσύ." Γιατί εμένα δεν με νοιάζει τι ταμπέλα/τίτλο θα μου δώσεις. Με νοιάζει να ξέρω τι μου αρέσει  
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    εγω θα ήθελα να ρωτήσω και να μου απαντήσεις αν είναι δυνατόν το πώς έχεις στο μυαλό σου την έννοια "υποτάσσομαι" και πώς έχεις την έννοια "κυριαρχώ"
    αν μπορείς με παραδείγματα ή απλές αφηγήσεις διάφορων φαντασιώσεων που έχεις  
    ευχαριστώ
     
  11. switchman

    switchman New Member

    Θα προσπαθήσω να απαντήσω λακωνικά και ειλικρινά… δεν είμαι για να γραφώ σιδηρόδρομους εδώ να όπως διαβάζω από πολλά μέλη του φόρουμ. 
    Λοιπόν όσον αφορά τη κυριαρχία στο μυαλού υπάρχει ως εξής… είμαι κυρίαρχο αρσενικό και παραδοσιακό θα έλεγα..όποτε η κυριαρχία για μένα εκτός κρεβατιού σημαίνει ότι δεν περιορίζομαι και δεν κλείνομαι σε 4 τοίχους..αν το κάνεις αυτό αυτόματα με χάνεις..
    Όσον αφορά το κρεβάτι μαρέσει πάντα να επεξεργάζομαι το γυναίκειο σώμα και να κυριαρχώ πάνω σε αυτό ερωτικά k να ασελγώ γιατι οχι.. ..(τους τρόπους μπορούμε να τους συζητήσουμε πριβέ.)
    Τώρα όσον αφορά τον υποτακτικό μ χαρακτήρα… μ αρέσει η γυναίκα να παίρνει πρωτοβουλίες πάνω στον ερώτα και το σεξ αφού πρώτα καταφέρει να κυριαρχήσει το μυαλό μ με τη καυλατης ..τοτε γίνομαι υποχείριο της. Μπορεί να με κάνει ότι θέλει και ότι έχει φανταστεί εφόσον δεν ντρέπεται και έχει αφήσει τα ταμπού της στο συρτάρι .

    Πάλι για της φαντασιώσεις μ θα ήθελα να μην τις εκθέσω δημόσια αλλά ούτε και τις προσωπικές μ εμπειρίες προς το παρόν τουλάχιστον…
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχ, αυτή η καύλα, Κ και υπό φτιάχνει.