Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος breathing_stone, στις 25 Φεβρουαρίου 2006.

  1. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Switching

    Oμολογώ ότι είναι πολύ ωραίο και … καυτό θέμα !
    Ωραίο γιατί θεωρό ότι θα προκαλέσει αρκετούς /ες να κάνουν μια εκ βαθέων ανάλυση των «θέλω» τους (και ίσως να αναθεωρήσουν και μερικά από αυτά) , και καυτό γιατί αυτό επιβάλετε να το κάνει ο καθένας μας (όσο και αν έδειχνε δειλία μέχρι σήμερα) για να μπορεί να δηλώνει αυτογνωσία !
    Έξαλλου νομίζω ότι έχει μεγάλη σημασία το τι δηλώνει ο καθένας μας γιατί πρέπει να πηγάζει από το τι πραγματικά θέλει να είναι !

    Είναι σαν αυτό που συχνά λέω …
    Δεξιά το βλέπουμε και οι δυο , οκ συμφωνούμε σε αυτό !
    Αλλά … πρέπει να ξεκαθαρίσουμε και οι δυο μας αν είναι δεξιά όπως πηγαίνουμε η όπως ερχόμαστε ?
    Γιατί … δεξιά μπορεί να το βλέπεις αλλά…άλλο το να … πηγαίνεις και άλλο το να … έρχεσαι !
     
  2. Dolce

    Dolce Regular Member

    Re: Απάντηση: Switching

    Ναι, αυτο το καταλαβαίνω απόλυτα! Δεν ξερω αν απουσιαζει τελειως η σεξουαλικη διεγερση, αλλα είναι μάλλον πιο περιορισμενη; Ετσι νομιζω. Αλλά δεν ξερω αν εχω αρκετες εμπειριες ακομη για να το κρινω με σιγουρια... Fun times ahead!  

    @Fanshaw
    Ευχαριστω πολύ! (Καλά, εγω που εψαχνα;   ) Πάω να διαβασω!  

    Παρολα αυτά είμαι περιεργη και για αλλες γνωμες και εμπειριες... Ενα καλό θεμα δεν πειραζει να αναθερμενεται, ε;  
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Re: Switching

    Καλη μου Dolce γιατι προβληματιζεσαι..κανε οτι θες..οτι σου βγαινει..εισαι αυτο που εισαι..νοιωθεις αυτο που νοιωθεις..και καλα κανεις..
     
  4. Dolce

    Dolce Regular Member

    Re: Switching

    Ε... με όλο το σεβασμό, εγώ προσωπικά όταν δεν προβληματίζομαι νιώθω ότι βουλιάζω. Είμαι εδώ για να ακούω και τις γνώμες και εμπειρίες άλλων, αρα να προβληματιζομαι, άρα να εξελισσομαι. Αν δεν είχα προβληματιστει ποτέ, δε θα είχα δοκιμάσει και τον άλλο ρόλο ποτε. Και χαίρομαι που το έκανα, με πήγε ένα βήμα παρακατω. Καλό το να δεχόμαστε τον εαυτό μας ως έχει, άλλα για μένα είναι μόνο το πρώτο βήμα.

    Και όπως και να έχει, το ρώτησα και προβληματίζομαι. Το γιατί δεν έχει σημασία. Σημασία έχει το αν θα θελήσει και κάποιος άλλος να μου πει τη γνώμη του για το θέμα. Με ή χωρίς προβληματισμο.  
     
  5. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    για μένα τα πράγματα είναι πολύ απλά...

    με φτιάχνει πολύ, με καυβλώνει βρε παιδί μου, να με πιάσει η γυναίκα, να μου χυμίξει και να μου κάνει τα όσα....

    έτσι.. γιατί είμαι και αργοκίνητος, έχω μια καθυστέριση μέχρι να πιάσω στροφές.

    μετά όμως έχω τον τρόπο μου να την κάνω να καταλάβει ποιος είναι το Αφεντικό...

    εντάξει........????
     
  6. Alepouditsa

    Alepouditsa New Member

    Απάντηση: Switch?

    Πριν χρόνια είχα μια σχέση με κάποιον ο οποίος ήταν "σεξουαλικά ανήσυχος".
    Κάθε τρεις και λίγο ζητούσε και μια αλλαγή. Κάποια στιγμή, μου λέει στο τηλέφωνο:" ψάξε στο internet να μάθεις για σκλάβες και αφέντες".

    Μπάινς στο διαδίκτυο και αρχίζω να ψάχνω. Μπαίνω στο irc και ότι nick έχει σχέση με sm, slave και σχετικά το ξεσκονίζω. Ρωτάω να μάθω!

    Δεν ήμουν άσχετη, σκεφτόμουν! Οι φαντασιώσεις μου από μικρό παιδί έβρισκαν ένα τρόπο να εξηγηθούν. Πάντα φαντασιωνόμουν να επιβάλλομαι πάνω σε γυναίκες και άντρες, να βρίσκω τρόπο να τους καταναγκάζω να κάνουν πράγματα που δεν ήθελαν.

    Μέσα στο irc συμπάθησα έναν sub (ο οποίος παρεπιπτόντως είναι και μέλος του forum πρόσεξα). Του ζήτησα να ασχοληθεί λίγο μαζί μου ώστε να μάθω τους γενικούς κανόνες και να προσαρμοστώ. Δέχτηκε και ξεκινήσαμε.

    Αφέντης αυτός! Θα ήταν καλύτερα είπε να μάθω πως νιώθει ένας σκλάβος και πως πρέπει να φέρεται. Πιστεύετε ότι ήταν εύκολο να μπω στο ρόλο αυτό? Κάθε τρεις και λίγο καυγά! Ώρες ατέλειωτες έλιωνα μπροστά στο η/υ να κάνω την αφέντρα σε φίλους σκλάβους.

    Προσπάθησα πολύ! Έμαθα για τους switch! Άντε λέω αυτοί γιατί μπορούν? Τίποτα! Άρχισα να τον βλέπω και ερωτικά. Άρχισα να αυθυποβάλλω τον εαυτό μου να φέρνεται "subικα". Τίποτα.

    Άντεξα 2 μήνες θαρρώ. Είχα μαλλώσει με ότι σε D κυκλοφορούσε στο irc. Δε μου έβγαινε. Και στην προσωπική μου ζωή είμαι άτομο τρομερά υπερκινητικό, δουλεύω πολλές ώρες και με ευχαριστεί. Θέλω να είμαι μέσα σε όλα. Δεν αφήνω κανέναν να κάνει κάτι για μένα και ας γνωρίζω ότι θα το κάνει καλύτερα από μένα. Πεισματάρα.

    Αυτό που θέλω να πω με τα παραπάνω είναι ότι δεν πιστεύω στον ορισμό του switch. Θεωρώ αυτούς που δηλώνουν switch, μπερδεμένους, ίσως και πλανεμένους. Μπήκαν από τσόντα στο D/s επειδή πιθανόν να μην υπήρχε ακόμα το kinky.

    Δε μπορώ να δεχτώ ότι ένας D θα μπορούσε μετά από λίγο χρονικό διάστημα να γίνει sub! Το Θεωρώ αδιανόητο, αδύνατο! Όπως και το αντίστροφο.

    Μπορεί να μην συμμερίζεστε την άποψή μου, άλλα μέσα από προσωπική εμπειρία αυτό το συμπέρασμα έβγαλα.
     
  7. Don Machino

    Don Machino Regular Member

    Με αναγκάζεις αλεπουδίτσα να σου την πω λίγο με καλή διάθεση βέβαια.

    έχεις περάσει τα άντα και μου λες τώρα για virtual περιπλανίσεις και τσατ κανάλια.
    νόμισα οτι διάβαζα 15χρονο πιτσιρίκι που δέν την παλεύει απο τις ορμές. είμουν καθηγητής κάποτε και ξέρω τι τραβάνε.

    έμαθες εσύ για τους σουίτσ. τι ώρα? άντεξες 2 μήνες. μόνο?

    δεν δέχεσαι, θεωρείς αδιανόητο, αδύνατο... πλανεμένους, μπερδεμένους και ότι άλλο σε αίνους...

    τι'ναι αυτά??????????

    open your mind............

    τώρα που τα γράφω αυτά μου έχει δημιουργηθεί στο μυαλό η εικόνα της Μαρίας της Άσχημης σε Sado έκδοση.

    τι φρίκη.................
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Switching

    Βρηκανε πιο chic, να ονομαζονται Perv.
     
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Αν ρωτας, αν ειναι "ενταξει" αυτα που εγραψες, για να σου πουμε "Μαλιστα Κυριε", ...εκανες ρουμπο.
    Μηπως θα πρεπει να σκεφτεις να αλλαξεις το status σου, οπου αναφερεις οτι εισαι Μaster?

    Φοβαμαι, οτι θ΄αργησεις να καταλαβεις το τι εννοω επειδη εχεις μια καθυστεριση μεχρι να πιασεις στροφες, οπως λες....
    Μετα ομως ειμαι σιγουρη οτι εχεις τον τροπο σου να καταλαβεις το τι εννοω!!
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κλειδοκράτορα των status και των θεσμών μου , εσύ  
    Για αυτό σε πάω , γιατί είσαι μία Γυναίκα αντίφαση…
    Δεν σε πιάνει κανείς και από πουθενά  
     
  11. Dolce

    Dolce Regular Member

    Re: Απάντηση: Switch?

    *coughcough* Υπαρχουν καποιες λεξεις που με ενοχλουν ελαφρως, οπως αδιανοητο, αδυνατο, και "απο τσοντα". Σεβομαι την προσωπικη σου αποψη και το γεγονος πως οι προσωπικες σου εμπειριες σε οδηγησαν στο συμπερασμα πως (για τον εαυτο σου) δε θελεις να δεχεσαι το switching. Αλλα αδυνατο δεν ειναι τιποτα, ζουμε στην εποχη της κβαντομηχανικης.   Και σαφως δεν μπορει να ειναι αδυνατον κατι που πολλοι ανθρωποι βιωνουν και νιωθουν καλα μεσα σ'αυτο, και /οχι/ για δυο μηνες, αλλα για δεκαετιες.

    Πλανη δεν ειναι το να αποδεχεται κανεις τις ιδιαιτεροτητες της σεξουαλικης του ταυτοτητας, ακομη κι αν ξεφευγουν απο τα ασπρομαυρα και καθιερωμενα. Πλανη ειναι το να βγαζουμε συμπερασματα για τον εαυτο μας και να θεωρουμε πως σωνει και καλα ισχυουν για ολους.

    My two cents.  
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Switch?

    Αυτό θα το κορνιζάρω!