Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πιο κιτς δεν γίνεται, με το συμπάθιο..!
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ίσως αυτό που εννοεί ο @Ηλίας είναι ότι στο εξής κάθε μέλος μπορεί να ανοίξει νήμα και να προσδιορίσει ποιος θα γράφει και πόσο θα γράφει, όπως στο παράδειγμα:
    Είναι μέλος της διαχείρισης και όπως λες, ξέρει περισσότερο. Θα μας το διευκρινίσει.
     
    Last edited: 24 Μαϊου 2017
  3. kinkynik

    kinkynik Guest

    Κιτς είναι κάτι το κραυγαλέα κακόγουστο. Η λέξη αντιλήφθηκες δεν εμπεριέχει κάτι το κραυγαλέα κακόγουστο κατά την άποψή μου.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δεν παίζει κάποιο ρόλο επί της ουσίας, όσον αφορά στην δική μου οπτική...
    Αυτό που μετράει τελικά σε όλα τα πεδία και επί παντός επιστητού (εξαιρούνται οι σοκολάτες, βέβαια, άντε και το παρφέ) είναι ένα...
    Αν κάποιο άτομο προσπαθεί να επιβάλλει μιαν άποψη και κάποιο άλλο προσπαθεί να υπεραμυνθεί της απόψεως εναντίον της οποίας καταφέρεται το πρώτο άτομο, ένα είναι σίγουρο:
    Ότι και τα δυο αυτά άτομα δεν έχουν κανένα μα κανένα λόγο να είναι εδώ, μεταξύ μας και για κάπου αλλού δεν το κόβω εύκολο, εκτός από κανά κομματικό γραφείο και τέτοια.
    Δεν ισχύει το ίδιο για τα γεγονότα και τα δεδομένα για τα οποία δεν χωρεί άποψη, αλλά προσπάθεια ερμηνείας, αλλά χωρίς άποψη, ένεκα που πήξαμε...
    Σε κάθε περίπτωση η οπτική μου σε τέτοια θέματα εξαντλείται στο...

     

    Φροντιστήριο, ΙΕΚ, σεμινάρια δεν παρέχονται...
    Ως στυγνός εκμεταλλευτής αν μου ζητηθεί κάποια γνώμη ουάν του ουάν, την κοστολογώ μια-δυο σοκολάτες...
    Νομίζω πως είναι χόμπι και ασχολία άλλωνε εδώ μέσα, έτσι κι αλλιώς, οπότε δεν με πέφτει και λόγος...
    Το κρίμα στον λαιμό τους, ζήτω και μπράβο...
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ήσουν σαφέστατος...
    Γι' αυτόν τον λόγο έβαλα την ζωγραφιά με το μήλο του Magritte, κι έγραψα και δυο λόγια.
    Νομίζω πως αρκεί εν προκειμένω και προς τούτο...
     
  6. kinkynik

    kinkynik Guest

    Όπως έχω αναφέρει ξανά, όλες οι απόψεις δεκτές, ακόμα κι αυτές με μήλα του Magritte. Ο καθένας αντιπροσωπεύεται στο forum απο αυτά που γράφει εξάλλου.
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Εσείς φυσικά, που είστε switch...

    Ποιός άλλος είναι ο πιο κατάλληλος άλλωστε ....

    Ή μήπως δεν είστε;
     
    Last edited: 24 Μαϊου 2017
  8. Δεν επελεξα ποτε να ειμαι switch... Απλως δεν ειχα αλλη επιλογη. Τα ενστικτα μας επιλεγουν, δεν τα επιλεγουμε...
     
  9. Master_Apprentice

    Master_Apprentice Regular Member

    Παιδιά το έχετε σκίσει το θέμα με τους switch. Τόσο παράξενο είναι να σου αρέσει να τρως χαστούκια όσο σου αρέσει να δίνεις?
    Και για να λυθεί το θέμα, αλλού πρέπει να στραφεί η συζήτηση. Υπάρχει λίγο bdsm και πολύ? Είναι bdsm να του αρέσουν οι καμτσικές στον κώλο ή πρέπει να χαρακωθείς μέχρι να βγει αίμα για να είναι bdsm?

    Όταν μπορέσει κάποιος να βάλει αυτή τη γραμμή, τότε μπορεί να πει ότι οι switch δεν ανήκουν στον χώρο γιατί μένουν στα ¨ρηχά". Όσο δε μπαίνει αυτή η κόκκινη γραμμή, οι switch γουστάρουν τις kinky καταστάσεις απλά. Ναι, θέλεις να διατάζεις αλλά σου αρέσει και το να βρεθείς δεμμένος εξίσου. Αν θα σου βγουν και τα δύο με τον ίδιο άνθρωπο? Ίσως. εμένα μου έχουν βγει.

    Αν πάλι όχι, είσαι polyamorous. Που είναι το κακό δηλαδή?
     
  10. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Το τι είμαι και τι δεν είμαι δεν σας αφορά  

    Δεν με ενδιαφέρει να λογομαχήσω με κάποιον μέσα απο τον υπολογιστή. Σεβαστείτε το  
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Δεν έχω καμία διάθεση λογομαχίας... απλά επειδή δηλώνετε switch θεώρησα πως θα έχετε την απάντηση...

    Καθώς φαίνεται έκανα λάθος...

    Θα ρωτήσω αλλού...

    Καλή σας συνέχεια στην switch ζωή σας αφού αυτή δηλώνετε ως επιλογή σας....
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

    Φιλολογικώς τε και μη, είναι πολλά και χοντρά τα ανορθόγραφα του εισηγητικού ποστ. Παρακαμφθείσης της προσβλητικότητας και των αφορισμώνενε, μια χαρά είναι οι σουίτς, έχω σχετιστεί μαζί τους σε επίπεδο T/b αλλά και μεντοροειδώsch. Σε όλες τις περιΦτώξεις η κατεύθυνση του ελέγχου ήταν και παρέμεινε συγκεκριμένη, ενώ τα άτομα αυτά συνήθως λειτουργούσαν ως Κ με άλλους και ήμαστονε όλοι χαρούμενοι.

    Ένα φαινόμενο που βλέπω οτι είναι πολύ συχνό και τελείως αντίθετο με όσα πρεσβεύει η νηματοθέτις και οι συν αυτή είναι οτι ένα μεγάλο ποσοστό υ έχουν έντονη σαδιστική πλευρά που, ακόμα και αν δεν εκφράζεται συνειδητά, πολλές φορές σε κάποιο σέσσιον με άλλο υ μπορεί αυτό να βγαίνει στην επιφάνεια.