Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Queen87, στις 20 Μαϊου 2017.

  1. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor


    Αναφέρω πουθενά εδώ οτι ξέρω το στάτους; ή οτι είμαι ενεργή bdsmιστικά;
    Εδώ μιλάω το τι αρέσει σε εμένα.... ότι αρέσει σε εμένα αυτομάτως ισχύει και για το στάτους; δεν νομίζω....

    Αν ένας Dom θέλει να τον στραπονάρουν... είναι Dom; Ισχύει για κάθε Dom αυτό; δεν νομίζω....
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Queen87

    Α, οκ ενημερωτικά ρωτάς τότε , δεν έχεις κατασταλλάξει ακόμα.

    Επομένως να μη κοιτάω το στατους σου όταν υπάρχει συνομιλία μεταξύ μας. Να ξέρω.  
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Για μένα ομολογώ τα πράγματα όσον αφορά το switching ξεκαθάρισαν πριν πολλά χρόνια, γιατί είχα τότε τρομερή προσωπική καψούρα να με "διαγνώσω" σωστά.

    Το switching για μένα αφορά το SM. Τελεία.
    Απολαμβάνω τον σαδομαζοχισμό, τον θεωρώ Ένα Νόμισμα με 2 όψεις. Και θεωρώ πως εφόσον μου προκαλεί απόλαυση και η πρόκληση και η λήψη Πόνου, αν μπορώ να απολαύσω εξίσου το Τοπινγκ & το μποττομινγκ, αν μπορώ να απολαύσω να με εξευτελίσουν αλλά και να εξευτελίσω κ.ο.κ. δεν μπορώ παρά να με διαγνώσω ως switch. Δεν εξουσιάζω και δεν εξουσιάζομαι, παρά μόνο στα όρια και πλάισια που εγώ επιλέγω, σε μια ισότιμη σχέση.

    Το bdsm περιλαμβανει το SM. Κι είναι ισάξιο κομμάτι με το Ds. Μπορώ να σχετιστώ, να ερωτευτώ και να με ερωτευτουν, να πονέσω και να με πονέσουν και γιατί όχι και με το ίδιο άτομο αν μου βγαίνει;
    Μόνο εκείνος που ταυτίζει την πρόκληση πόνου με Κυριαρχία και την λήψη με υποτακτικότητα, θα δυσκολευτεί να τα ξεμπλέξει πιστεύω.
    Είναι λες και προσπαθείς να συγκρίνεις 2 διαφορετικά φρούτα και να πεις τι; Ποιο είναι καλύτερο;
    Αφού de gustibus non est disputandum!

    Οπότε μπορεί να υφίσταται το SM και χωρίς Ds.
    Ds είναι η ερωτικοποίηση της εξουσίας,, ενώ Sm είναι η ερωτικοποίηση του πόνου.

    Γιατί σώνει και καλά πρέπει να συγκρίνονται, επειδή κάποιοι επιθυμούν και τα δύο, ποτέ δεν κατάλαβα.
     
  4. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μήπως μετά από τόσο καιρό εδώ να σταματήσεις να νομίζεις και να βγείς να γράψεις κάνα χιλιόμετρο? βιωματική είναι η διαδικασία. και σταδιακή. κάνεις ένα βήμα και σου αποκαλύπτεται το επόμενο. αλλά πρέπει να κάνεις το πρώτο. με τις θεωρίες μόνο δε γίνεται...
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Και τι εξουσία...!
    Απ' όλα έχει...
    Και βασιλεία και τυρανία και αισυμνητία και δημοκρατία και δικτατορία, τώρα τελευταία έχει και κοινοβουλευτισμό...
    Τα 4 πρώτα είναι μέιντ ιν Γκρις, τό επόμενο Ρωμαϊκό, για το τελευταίο θα σας γελάσω...!
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Ο κοινοβουλευτισμός είναι switching, δεν είναι D/s  
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    ...στον Όλιβερ Κρόμγουελ το αποδίδουν, άγγλο κάπου εκεί στα μέσα του 17ου αιώνα στον τότε εμφύλιό τους, αμέσως μετά απ΄ αυτόν δηλαδή.
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εντάξει, τι κάθομαι και προσθέτω...έ, για το τυπικό του πράγματος και να μη μένουν εκκρεμότητες.

    Σόρρυ guys.  
     
  9. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    Σε λίγο θα μας πεις πως όλα είναι κόλπα των αδελφών Γερμανών!
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτοί είναι χαμένοι στη μετάφραση, ή ορθότερα στο πρωτόκολο της μετάφρασης...
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Δεν είναι αξιοθαύμαστο πόσο απλά και λακωνικά μπορεί να τα πει ένας άνθρωπος που τα έχει καταλάβει;;;;  
    Οι υπόλοιποι απλά... περικοκλάδες....
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Με τιμούν τα λόγια σου. Σ ευχαριστω <3
    Προσπαθώ να με μάθω να επικοινωνώ αποτελεσματικότερα, με λιγότερη φλυαρία, αλλά για να συμβεί αυτό, πρέπει να μειωθεί η φλυαρία του μυαλού.
    Τα λόγια σου μου δείχνουν πως είμαι σε καλό δρόμο