Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Tα κορίτσια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 25 Αυγούστου 2015.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μήπως βαρεθήκατε να μιλάτε για πληγωμένους έρωτες/αγάπες & λουλούδια;

    Οι γυναίκες, θέλουνε τον Κ - άντρα που δε φοβάται να διεκδικήσει, Αυτόν που θα τις πιάσει απ’το μαλλί και θα τις γυρίσει ''σβούρα'' το κεφάλι να τον κοιτάνε στα μάτια. Μας αρέσει να μας υποτάσσουν. Αυτές οι στιγμές που νιώθουμε αδύναμες, ανίκανες να αντισταθούμε στην κάθε επιθυμία/ανάγκη του, είναι ο ορισμός του πάθους/χάνουμε τον έλεγχο.

    Τα κορίτσια γουστάρουν την ταπείνωση. Όταν κάνουμε σεξ, δε θέλω να είμαι η αγάπη σου, θέλω να είμαι το τσουλί σου. Να με πο νά ς. Να μου λες ακριβώς τι θέλεις να μου κάνεις. Να μη φοβάσαι.

    Είναι απελευθερωτικό να αφήνεσαι εντελώς στα χέρια κάποιου. Να του παραδίδεις κάθε ''κομμάτι'' σου.
    Έχει μεγάλη δύναμη η εξουσία. <<Απλά παίρνει ό,τι θέλει και σου δίνει αυτό που χρειάζεσαι>>. Το μόνο που δεν τον ενδιαφέρει, να πάρει, είναι ''άδεια''.

    Είναι μεγάλη καύλα να δακρύζεις την ώρα που νιώθεις ότι προσπαθούν να σε/σου κόψουν ένα ή άπειρα ''κομμάτια''

    Ναι, είναι εξαίσιο να μετράς τα σημάδια ένα προς ένα.

    Μα εσύ δεν τολμάς να τα συζητήσεις. Τρέμεις μήπως πέσουν πάνω σου ''σεξιστικά σχόλια ή ότι θα αρνηθεί και θα σε περάσει για υπερβολικά προχωρημένη'' .; (ρωτάω εγώ )

    Δύσκολο να βρεις κάποιον να έχει τα ίδια θέλω/ανάγκες με σένα. Κάποιοι είναι αρκετά συντηρητικοί και ίσως τρομάξουν.

    Τόσο ''άρρωστο'' το γυναικείο μυαλό ορισμένων, ρε φίλε. Τις εξιτάρει η εξουσία οποιαδήποτε μορφής. Την εξουσία του να είσαι υποχείριο κάποιου, όχι από επιλογή. Την εξουσία που κατέχει ο βασανιστής.

    Αυτά.
     
  2. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Μα τι ωραίο νήμα που άνοιξες βρε @Madeleine Rk. Πόση αλήθεια λες μέσα σε λίγες μόνο γραμμές.
    Τα κορίτσια.. περίεργα πλάσματα τα κορίτσια. Εκεί που θέλουν αγάπες και λουλούδια θέλουν Αυτόν τον Έναν που με ένα βλέμμα και μια λέξη του μόνο θα τις κάνει να τρομοκρατηθούν τόσο απολαυστικά. Που θα αισθανθούν Υποταγμένες μπροστά του αντλώντας οι ίδιες μεγάλη ικανοποίηση.
    Τα κορίτσια... δεν θέλουν κάτι σταθερό, κάτι πεζό, κάτι σίγουρο. Αναζητούν αυτήν την αινιγματική σχέση, το μυστήριο, τον Άντρα με το κοφτερό μυαλό που θα τις κάνει κομμάτια εγκεφαλικά και σωματικά.
    Κάθε κορίτσι κρύβει μέσα του ένα τσουλί, μια Πόρνη που θέλει να βγάλει αρκεί να βρει τον Άντρα που είναι ικανός να την αντιμετωπίσει και να μην την φοβηθεί.
    Μίλησες για συντηρητικούς. Κανενός το μυαλό δεν πιστεύω πως είναι συντηρητικό. Αντιθέτως θεωρώ ότι αυτοί που δείχνουν κάτι τέτοιο έχουν τα πιο... άρρωστα... μυαλά. Μα και ποιος δεν είναι άρρωστος; Το θέμα είναι ποιος τολμάει να δείξει και να ζητήσει όλα όσα έχει μέσα στο κεφάλι του. Τότε ναι μπορεί και να βρεις αυτό που ψάχνεις.
    Τα κορίτσια... οι μεγαλύτερες φαν του μαζοχισμού κατά την γνώμη μου, αφού αντλούν είτε συνειδητά είτε ασυνείδητα ηδονή από τον ψυχολογικό κυρίως και στην συνέχεια σωματικό πόνο.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Καλή η κουλτούρα/θεωρία αλλά σαν το ξύλο δεν έχει... ❥

    Ο ερωτισμός είναι η μέχρι θανάτου επιδοκιμασία της ζωής.
    Είμαστε ασυνεχή άτομα, άτομα που πεθαίνουν μοναχικά μέσα σε μιαν ακατανόητη περιπέτεια, νοσταλγόντας τη χαμένη αλληλουχία. Υποφέρουμε με οδύνη την κατάσταση που μας ταυτίζει με μια συμπτωματική ατομικότητα, με τη φθαρτή μας ατομικότητα. Εχουμε την αγωνιώδη λαχτάρα να παραταθεί αυτή η φθαρτότητα, ενώ συνάμα έχουμε την έμμονη ιδέα μιας αρχικής αλληλουχίας που μας συνδέει γενικά με το Είναι. Αυτή η νοσταλγία για τη χαμένη αλληλουχία χαρακτηρίζει και τις τρεις μορφές του ερωτισμού, δηλαδή τον ερωτισμό του σώματος, τον ερωτισμό της καρδιάς και τον ιερό ερωτισμό. Η ερωτική εμπειρία συγγενεύει πολύ με τη θρησκευτική εμπειρία. Εκφράζει τη λαχτάρα των ανθρώπων να υπερβούν τα όρια της ατομικής τους φθαρτότητας.
    Ο άγιος αποστρέφεται τον φιλήδονο, χωρίς να συνειδητοποιεί τη βαθύτερη συνάφεια που υπάρχει ανάμεσα στα ανομολόγητα πάθη του φιλήδονου και στα δικά του. Το πεδίο του ερωτισμού είναι επίσης το πεδίο της βίας και της βιαιοπραγίας.
    Οι ερωτικές παρορμήσεις τρομοκρατούν το ανθρώπινο πνεύμα. Αλλά ο άνθρωπος μπορεί να υπερβεί αυτό που τον τρομάζει αν βρεί την δύναμη να το κοιτάξει κατά πρόσωπο και να το πραγματώσει.
    Ζωρζ Μπατάιγ, Ερωτισμός
    Εκδόσεις Ίνδικτος
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Εξάλλου όλες οι γυναίκες θέλησαν στη ζωή τους ένα φορτηγατζή (δεν είναι δική μου η ατάκα  )
    ή πιο ντοστογιεφκσικά:
    Η ζωή μιας γυναίκας είναι η διαρκής αναζήτηση ενός αφέντη  
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Από τον Πατέρα-αφέντη περνάει στον άντρα-αφέντη.;
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    σταματηστε επιτελους τις κλισεδιαρικες μαλακιες και το σαβουριασμα.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δλδ;
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Γιεπ... Κατά Ντοστογιέφσκι τουλάχιστον...
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πολύ λάθος, τακτική, όμως, έτσι δεν είναι;
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ναι μπορεί να αποδειχτεί πολύ λάθος  
     
  11. Δεν είναι όλες το ίδιο βρε κορίτσια...
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Tσου! Αλλά είναι ίδιες οι μανάδες τους