Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

tatoo marking

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: tatoo marking

    Ίσως το σωστό να βρίσκεται κάπου στη μέση. Το να μην βιάζεσαι από τους πρώτους μήνες μιας σχέσης να βγάζεις συμπεράσμα πως αυτή η σχέση θα κρατήσει αιώνια, και της δώσεις μια ευκαιρία να αποδείξει στον εαυτό της και στα εμπλεκόμενα άτομα πως έχει σωστές γερές βάσεις, συνεπώς και καλύτερες ελπίδες να αντέξει στο χρόνο, μια και δεν υπάρχουν πουθενά εγγυήσεις, τότε εμένα μου μοιάζει λογικό να ρισκάρεις και τα τατουάζ, τα piercing κ.ο.κ. Το να τρέχεις με το που απέκτησες Αφέντη να κάνεις και ένα modification στο σώμα σου και μετά τα ίδια με τον επόμενο και τον επόμενο, ε..μάλλον δεν θα μείνει και μέρος άλλο για τροποποίηση...λολ Και για να είμαι ειλικρινής Κάποιος Κυρίαρχος που στον πρώτο μήνα της σχέσης μας με Έπαιρνε για μόνιμο modification, θα με προβλημάτιζε.

    Οπότε εκείνο που λέω είναι, πως το body modification για μένα είναι όπως τον γάμο σε βανίλλα ζευγάρια- δεν θα τρέξω να παντρεύομαι την εκάστοτε σχέση μου αν και δυστηχώς μερικές φορές οι ανάγκες και επιθυμίες προτρέχουν και με το που μπαίνει κάποιος σε μια σχέση, βιάζεται πολλές φορές να το "επισημοποιήσει" χωρίς να έχει η σχέση αποδείξει σε κανένα τις πιθανότητες επιτυχίας της. Εκτός κι αν κάνω ένα "αρραβώνα" κάνοντας ένα τατουάζ με χρώματα που αν δεν επανακτυπηθεί φεύγει μετά από μερικά χρόνια! lol

    Αλλά στην τελική, όλα είναι θέμα επιλογών...
     
  2. Wildchild

    Wildchild Regular Member

    Οσο πιο εκτεθειμμενο ειναι ενα τατουαζ τοσο πιο γρηγορα θα ξεθωριασει και θα πρεπει να ξαναχτυπηθει μετα απο μερικα χρονια. Λατρευω τα τατουαζ, ειναι μορφη τεχνης για μενα, εχω ηδη ενα και πολυ θα ηθελα και δευτερο. Επομενως ναι θα χαριζα ενα στον υποτακτικο μου, με τη δικη του συγκαταθεση παντα, ενα σχεδιο ουδετερο χωρις διακριτικα διαλεγμενο απο μενα.
     
  3. slvK

    slvK New Member

    Καλησπερα Σ/σας και απο μενα.
    Εμενα Ο Κυριος μου, μου χαρισε την Υπογραφη Του, με ενα υπεροχο τατου στο σβερκο, τη λεξη "slave" σε κινεζικο ιδεογραμμα. Ειναι οτι πιο τελειο... Επιφυλασσομαι και για foto, μολις παρω την Αδεια Του.
     
  4. slvK

    slvK New Member

    Αυτο που ξεχασα να τονισω ειναι και το πιο σημαντικο... Και Σ/συγχωρεστε με....
    Το σημαντικοτερο για μενα ειναι οτι μου το εκανε Ο Ιδιος ο Κυριος μου το τατου. Με τα χερια Του.... Με τα εργαλεια Του.... Με τα μελανια Του.... Τι πιο σημαντικο απο αυτο.....
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Συμφωνω με τη lara..ειναι τοσο ρευστα τα πραγματα στις σημερινες σχεσεις..
     
  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Αν και δεν πρόκειτε να μου συμβεί ποτέ καθώς έχω ήδη φτιάξει τη ζωή μου αυτό που έχω στο μυαλό μου είναι κάτι ίσως κλασικό.Ένα τατουάζ στην πλάτη που να γράφει με μικρά γράμματα ''owned my Miss'' και ανάμεσα να μπαίνει το αρχικό γράμμα του ονόματός Της.Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός.

    Υ.Γ.Που το ξέθαψα πάλι...
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Παλιά το σκεφτόμουν και εγώ. Μαζί με τα piercings. Φιου..αν με παρατήσει όμως? Ή αν κάτι γίνει και θελήσω να τον παρατήσω εγώ?

    ..ποτέ δεν μπορείς να ξέρεις..

    Πολύ γλυκό:hug:
     
    Last edited: 1 Μαρτίου 2009
  8. Artemis

    Artemis Ανήκω σε Μένα

    Είναι μαλακία να σημαδεύεις το σώμα σου με κάτι που μπορεί να είναι και εφήμερο, τόσα όμορφα σχεδία υπάρχουν πια, μια φίλη μου πήγε και έκανε λέιζερ για να σβήσει το όνομα του πρώην συζύγου της, εφόσον τον σιχάθηκε πρώτα…..
     
  9. kardy_

    kardy_ Regular Member

    Το tattoo ειναι μια δεμευτικη πραξη....
    απο την αλλη η σκλαβα νοιωθει περιφανεια και τιμη να το φοραει ακομα και οταν η σχεση τελειωσει.
    ειναι εγκεφαλικο το θεμα...
    εχω ενα στην δεξια μου ομοπλατη....ειχε μερικα σχεδια στο μυαλο Του....αλλα τελικα κατεληξα σε ενα κινεζικο ιδεογραμμα.
    καθε φορα που μου λειπει η Τον σκεφτομαι το χερι μου παει ασυναισθητα εκει....
    ειναι μια πραξη μαγικη που ακομα και στο περασμα της σχεσης σου θυμιζει οσα εζησες,οσα εμαθες και οσα εισαι.....
    δεν προκειται να ξανα κανω ομως για κανεναν αλλον!!!(περα του εαυτου μου που μου εχω υποσχεθει αλλα 2!!!)
    ο καθε ενας εχει την δικη του γνωμη και αποψη για τα tats ειναι ομως πολυ προσωπικο θεμα πιστευω...
     
  10. tatirene

    tatirene New Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Εχω 7 ταττου τα 6 από αυτά είναι χτυπημένα με το σκεπτικό οτι είμαι σκλάβα.

    Φυσικά μόνο ένα απο αυτά είναι property tattoo. Τα υπόλοιπα είναι ενδειξη οτι το κορμί μου ήταν παραδωμένο στις επιθυμίες του αφέντη μου. Η λέξη πχ slut χαμηλά στη μέση μου άλλαξε τον τρόπο με τον οποίο κυκλοφορώ στον εξω κόσμο.

    Μπορεί μια σχέση όπως είπαν μερικοί να χαλάσει και να μείνεις με τα σημάδια, αν όμως είσαι πραγματικά slave δεν μπορείς παρα να το δεχτείς.
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    Κι επειδή επίσης μ'αρέσει το θεματάκι ... το επαναφέρω.  
     
  12. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

     
    Το σημείο ψάχνω ακόμα.