Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

tatoo marking

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 12 Ιουνίου 2005.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    Σε άνδρα ή γυναίκα;
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Σε μένα.
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    Και δεν φοβάστε μη σας λένε ... Παγώνα?  

    *giggles*
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Με έχουν πει και χειρότερα, το ζητούμενο να φοβηθώ;  
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    Σωστό κι αυτό!  

    Τα κλασσικά σημεία είναι ωμοπλάτες, σβέρκος {αλλά όχι τέτοιο σχήμα νομίζω}, χέρια {έχω δει π.χ. ένα πανέμορφο στη βάση του καρπού, αλλά μικρό} ... τα σημεία που καλύπτει το κάτω μέρος του μαγιώ, η κατάληξη της σπονδυλικής στήλης, πάνω από τον αστράγαλο ... χμμ, ξέχασα κάτι;?
     
  6. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: tatoo marking

    Θα πρότεινα τα πλευρά...Βέβαια έχω ακούσει ότι πονάει πολύ το σημείο αλλά αν το αποτέλεσμα είναι καλό αξίζει....
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

      είναι και θέμα μεγέθους ... size matters!


    @ Ninevi: μήπως είναι γραμμένο λάθος;
     
  8. kali crow

    kali crow Guest

    τατουαζ δε κανεις για κανεναν...
    οπως και ειναι απαγορευτικο κατα τη γνωμη μου να κανεις ονοματα συντροφου...
    ελεος....
    το τατου ειναι καθαρα προσωπικο.το κανεις εαν το θες,οποτε το θες,οτι θες αρκει να εχει νομημα για σενα.
     
  9. Elvira

    Elvira Regular Member

    Έχω δύο τατουάζ. Το ένα είναι μία νεράιδα στον ώμο μου και το άλλο είναι στο πόδι μου. Ένα λουλούδι του Gor ακριβώς μπροστά στο πόδι μου που κλείνει με ένα "δέσιμο", μία κορδέλα στον αστράγαλό μου. Στο πίσω μέρος είναι ακόμα να γραφτεί το Slave Register Number μου μέσα στην κορδέλα.

    Αυτό το δεύτερο τατουάζ μου είναι το Σημάδι του Αφέντη μου, το Κ/κάναμε πριν 4 μήνες περίπου. Θα συμφωνήσω πως κάτι τόσο μόνιμο είναι και τρομακτικό. Αλλά νιώθω κάθε μέρα και πιο περήφανη για αυτό το σημάδι όπως και Εκείνος.

    Το τατουάζ είναι κάτι πολύ πρωσοπικό, κάτι συμβολίζει για τον καθένα, είναι μία κουλτούρα αυτούσια. Το Σημάδι που αποφασίζει καθένας να κάνει πάνω του είναι κάτι σχεδόν μυστηριακό και σίγουρα δεν έχει να κάνει μόνο με τον δικό μας χώρο, αλλά γενικά με αυτή την κουλτούρα. Αν Μ/μας αρέσει τόσο πολύ η κουλτούρα της δερματοστηξίας, είναι για την καθαρότητά της. Θα επανέλθω με κάποια ενδιαφέροντα άρθρα όταν θα βρω χρόνο.
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2010
  10. zou

    zou

    Απάντηση: tatoo marking

    θα εκανα... ισως οταν θα ημουν 1000000% ετοιμη να αντιμετωπισω το γεγονος πως θα ηταν για μια ζωη, εκτος απο το μυαλο μου και πανω μου... δυσκολη αποφαση... αυτα που εχει κανει στο μυαλο μου ειναι λιγα μπροστα σε ενα τατουαζ...
     
  11. Kassandra

    Kassandra Regular Member

    Απάντηση: Re: tatoo marking


    Συμφωνώ για τα ονόματα.Άλλωστε ένα όνομα μπορεί να αντιστοιχεί σε περισσότερους από έναν άνθρωπο.Οπότε τι νόημα έχει;

    Έχω 3 tattoo κι ετοιμάζομαι για το 4ο.Είναι όλα σχέδια.
    Φαίνεται να είναι απλά σχεδιάκια,αλλά πίστεψέ με,όλα έγιναν για ανθρώπους που επηρέασαν τη ζωή μου.

    Ένα tattoo με το έμβλημα του Αφέντη σου,ας πούμε,είναι σαν μόνιμο κολλάρο.Για εμένα είναι απόδειξη υποταγής σε Εκείνον και δείγμα υπερηφάνιας για Εκείνον.

    Σίγουρα δεν θα φανεί από αυτό και μόνο η υποταγή σου, αλλά είναι ένας τρόπος να εξωτερικεύσεις πολλά.Ακόμα και αν αλλάξεις Αφέντη αν έφτασες σε σημείο να κάνεις tattoo για κάποιον σημαίνει ότι πραγματικά σε έχει σημαδέψει...
    Αν τώρα αλλάξεις γνώμη και αποφασίσεις ότι δεν άξιζε τελικά τον κόπο κάνεις ένα cover up,πράγμα που θεωρώ γελοίο.Γιατί να καλύψεις κάτι που κάποια στιγμή της ζωής σου σήμαινε τα πάντα για σένα;

    Βέβαια θεωρώ ότι αν το αποφασίσεις (πάντα εννοώντας ότι δεν σε αναγκάζει κανείς) το κάνεις σαν δώρο σε Εκείνον.Αν σε αναγκάσει να το κάνεις δεν έχει την ίδια αξία (και προσωπικά αν με ανάγκαζε ο οποιοσδήποτε να κάνω κάτι τέτοιο δεν θα είχε καμία αξία)πράγμα που δεν πιστεύω ότι θα έκανε κανένας Αφέντης ακριβώς για τον παραπάνω λόγο.
     
    Last edited: 31 Αυγούστου 2010
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: tatoo marking

    Κοίτα σύμπτωση.Πρόσφατα συζητούσα με τον Κύριό μου γι αυτό το θέμα και αποφασίσαμε να κάνω εγώ ένα tatoo στο αριστερό στήθος.Ένα μικρό κλειδωμένο και άνευ κλειδιού λουκέτο και Αυτός ένα μικρό κλειδάκι σε απόκρυφο σημείο...
    νομίζω δεν χρειάζεται εξήγηση ούτε το ένα ούτε το άλλο:nod: