Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To ΑΛΦΑΒΗΤΑΡΙ της Κυριαρχίας / υποταγής

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Resources and Tutorials' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 24 Απριλίου 2007.

Tags:
  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @vanilla30 : κατανοητό, όπως ανέφερα και στο εισαγωγικό ποστ του νήματος, δεν γνωρίζω τον συγγραφέα, ώστε να ξέρω αν κατείχε αυτό τον ρόλο, τι σας κάνει όμως να πιστέυετε πως η άποψη των μεντόρων "δυστυχώς αποκλείστηκε στο κείμενο συνειδητά"; Ακούγεται κατηγορητικό, διαφωνείτε;
     
  2. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Οταν λεω συνειδητα εννοω αυτο ακριβως που ειπε και ο συγγραφεας του κειμενου..πως σκοπιμα δε το εβαλε καθως δεν υπαρχουν πολλοι..
    Παρ´ ολα αυτα θα μου αρεσε να δω αν ενας μεντορας η και περισσοτεροι εχουν την ιδια αποψη μαζι του αλλιως ποια ειναι η δικη τους;;εχει αλλο βαρος νομιζω ενας μεντορας,καθως μαστερ και κυριοι υπαρχουν πολλοι..
    Αν το εθεσα ως κατηγορητικο θα πω πως δεν ηταν αυτη η προθεση μου και ελπιζω με το παραπανω που ειπα να εξηγω καλητερα
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Συγνωμη αλλα διαφωνω εδω  
    Μαστερ μονοι τους, η Μαστερ με σκλαβα !;
     
  4. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Εσυ τι εχεις γνωρισει; 
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποια η διαφορά ενός Μέντορα, που αποκτά κατά τα λεγόμενα σου περισσότερο ''βάρος'' της γνώμης του από τους υπόλοιπους;
     
  6. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Η πειρα εμπειριων..
    Καθως πως δε πιστευω οτι μπορει ο οποιοσδηποτε μαστερ να ειναι και μεντορας
     
  7. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Θα σου πω τι εχω παρατηρησει εδω μεσα.
    Πως ειμαι υποτακτικη εαν δεν εχω Κυριο, πως ειμαι Μαστερ εαν δεν εχω σκλαβα; Λογικη η απορια μου νομιζω
    Το νιωθω απλα, το βαζω στατους και ειμαι ευτυχισμενος;
    Το εχω ξαναπει και σε αλλο νημα....
    Ημουνα περυσι και τωρα βλεπω μονη μου το Μπρουσκο!;
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Ατυχες παραδειγμα ισως, αλλα εαν εγω γνωριζω καρατε, μπορω να σου μαθω τα μυστικα της συγκεκριμενης πολεμικης τεχνης και να σε εκπαιδευσω !;
     
  9. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Δεν εχεις αδικο..
    Πολλες φορες τα φαινομενα απατουν οπως φυσικα και παντου τα παντα!
    Εγω ενα εχω καταλαβει πως οτι γυαλιζει δεν ειναι χρυσος αλλα και μεσα στα σκουπιδια χρυσαφι βρησκεις !οποτε!
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Απλα νομιζω δεν πρεπει να συγχεουμε το τι νιωθω, σε τι κατασταση θα ηθελα να ειμαι με το τι πραγματικα ειμαι.
    Φυσικα και μεσα στα σκουπιδια μπορεις να βρεις κατι το οποιο καποιος αλλος δεν το χρειαζοτανε...
     
  11. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Συμφωνω απολυτα!
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Δηλαδή κάποιος για να είναι Master πρέπει να έχει μονίμως μια σκλάβα για να μην χάσει το "κολλάει" ?
    Και να είναι "νομιμοποιημένος" να εκπαιδεύσει την επόμενη/ταυτόχρονη...
    Και μια για να είναι υποτακτική πρέπει να πηδάει από τον ένα Κύριο στον άλλο...
    Γιατί αν μείνει έστω και λίγο μόνη της, χάνει τα εχέγγυα της αληθινής υποτακτικής...

    Παίζει κιόλας κάποιος η κάποια να δοκιμάσει με κάποιον/α και απλά ο ένας να μην το "βγάλει" στον άλλο?
    Εκεί απλούστατα αλλάζουν "παραλία"...
    Τι θα πει? Ότι ο ένας δεν ήταν Κύριος/ Master και η άλλη δεν ήταν υποτακτική/σκλάβα?

    Με το καλημέρα εντολές/ξυλίκια και "παρελκόμενα"?
    Παίζει να μην έχουν όλοι/ες τους ίδιους χρόνους?
    Να θέλουν πρώτα να τριφτούν με τον άνθρωπο και μετά με τον/την βουδουσουμιάρη/α?

    Ο καθένας με τις "ιδιαιτερότητες" του...τα κριτήρια και τις αξιολογήσεις του...
    Σ'εμένα έτυχε να "κολλήσω" με γυναίκες....Τις έζησα ελάχιστα...
    Δεν ταιριάζαμε σαν άνθρωποι (κάποιες δεν με καύλωναν και αρκετά, χύμα το λέω και ίσως κι εγώ δεν καύλωνα αρκετά εκείνες) και το δικό μου το "κυριλίκι" κι εγώ το δικό τους το "υποτακτιλίκι" ούτε που πρόλαβα και πρόλαβαν να το δουν...
    Έκανα λάθος εγώ με κείνες κι εκείνες με μένα...
    Εκτός και σχετίζονται τα status μονάχα και πρέπει με το γεια ν' αρχίσουν τα "νταούλια" μην και δεν ικανοποιήσουμε την "μπροσούρα"...
    Και οι μεν και οι δε...
    Αλλά είπαμε, περί ορέξεως...
    Με την απομάκρυνση από το ταμείο που λένε...
    Μαθαίνουμε από τα λάθη μας και πάμε γι' άλλα που προφανώς μας ταιριάζουν...
     
    Last edited: 23 Μαρτίου 2015