Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Δηλαδή john_slave96 θα μπορούσε να σε επιλέξει για σκλάβο της και η γιαγιά μου η οποία είναι Κυρίαρχη και φέρνει κάπως και στην Βασιλιάδου την συχωρεμένη και συ θα την ευγνωμονούσες επειδή σε επέλεξε?
     
  2. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Εγώ προσωπικά σέβομαι και εκτιμώ την αγαπητή SmArtLady!!! και Δεν είπα το παραμικρό αρνητικό για την SmArtLady.
    Αυτό το ερώτημα που κατέθεσε η SmArtLady είναι πολύ καλό!! Aλλά κάποιοι από εμάς (είμαι και εγώ μέσα σε αυτούς, γιατί να το κρύψω άλλωστε) δεν έχουν εμπειρίες ακόμα με κάποια mistress. Και να μην έχουν κάποιο πρότυπο στο μυλό τους. Ειλικρινά το θέλω πάρα πολύ να γνωρίσω κάποια mistress. Και όπως έχω πη και σε κάποιον, μου αρέσει ο τύπος τις σεβαστής, και πολύ αγαπητής SmArtLady.

    Ευελπιστώ να γνωρίσω κάποια σαν την Σεβαστή, Αγαπητή, Αξιόλογη, και Ομορφη SΜ_Art_Lady!!!!!
     
  3. ipakoi72

    ipakoi72 New Member

    Αγαπητη SM-ART-LADY...Σας ευχαριστω που μεσω του φορουμ αυτου,μου δινεται η ευκαιρια να εκφρασω την ταπεινη μου γνωμη...διαβασα προσεκτικα και τα ποστ των υπολοιπων μελων του φορυμ αυτου και με την ευκαιρεια τους χαιρετω και αυτους ...καταρχην θα ηθελα να Σας υπογραμμισω οτι η γνωμη μου πιγαζει απο το ενστικτο και την οποια λογικη μπορει να δαιθετω παρα απο εμπειρια μιας τετοιας σχεσης που απο την πρωτη στιγμη που μου κανατε την τιμη να με δεχτητε στο σαιτ σας,ανεφερα...πιστευω λοιπον οτι οποια σχεση και αν λογιστουμε δεν εχει ουσια δεν εχει χημεια αμα δεν συμμετεχουν τουλαχιστον και οι δυο...νοηται σχεση του ενος ακομα και σε bdsm σχεση;επειδη διαβασα αντικρουομενες γνωμες που τις σεβομαι.,θα δαιφωνησω με εκεινες που θελουν τους υποτακτικους-ες ως οντα χωρις γνωμη και αυτο γιατι αμα μανι μανι ανροτηθουμε πως ξεκινησαμε ολοι για αυτον τον δρομο θα δουμε οτι ειναι ελευθερη επιλογη που πηγαζει απο την ελευθερη μας βουληση,ασχετα απο την ιδιαιτεροτητα του καθενος μας ...κανεις δεν μας ανγκαζει σωνει και καλα...αρα ολοι εχουμε βουληση ακομα και οταν βρισκομαστε στο ελεοσ τησ Αφεντρας-η μας...ακομα και τοτε που ΔΕΝ εχουμε βουληση ΕΙΝΑΙ ΒΟΥΛΗΣΗ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΟΥΛΗΣΗ και αυτο το κερδιζουν οι Αφεντρες-ες μας με το σπαθι τους....που θα ηταν η μαγεια σε αντιθετη περιπτωση;:que:με αυτα που λεω μονο σκεψεις εκφραζω και δεν εχω την προθεση να κανω οποιου ειδους κηρυγμα...τωρα οσον αναφορα στο ερωτημα της SM-ART-LADY που και θα επρεπε να μας απασχολει πιο πολυ γιατι μια Κυρια,ποσο μαλλον μια Αφεντρα δεν πρεπει να την αφηνεις να περιμενει και πολυ   νομιζω οτι θα Την ηθελα μεντορα μου,καθοδηγητη μου,πραγματικο καπετανιο...να ρωτα την γνωμη μου αλλα να εχει τον τελευταιο λογο...να κουβεντιαζουμε αλλα Εκεινη να κρατα τα γκεμια...αλλωστε κανεις δεν μπορει να ισχυριστει στην ζωη ,οτι τα ξερει ολα ,γι αυτο και η συζητηση ειναι ωφελιμη...απο εμφανιση θα ηθελα να ειναι επιβλητικη ,να με βαζει στην θεση μου με μια Της ματια χωρης να ειναι κατα αναγκη υστερικη...η ηρεμια που πηγαζει απο την γνωση και την αισθηση του ποιος εχει το κουμαντο ειναι δυνατοτερη και απο φωνη(οχι οτι δεν χρειαζονται και αυτες)...απο ρουχα;εγω τρελλαινομαι για το μαυρο η' το κοκκινο χρωμα...απο υλικο το δερμα και τα ελαστικα ρουχα...ολα ομως ειναι θεμα ΧΗΜΕΙΑΣ ευχαριστω 
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Πολύ καλό θέμα Σας Κυρία SM_Art_Lady
    Κοιτάζω πιο πολύ προσωπικότητα μου αρέσει Κάποια να ξέρει να σου επιβάλλετε η ομορφιά δεν είναι προτεύον πραγμα σε μια τέτοια σχέση αφου έτσι και αλλιώς το πάτωμα θα βλέπεις  
     
  5. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Αποφάσισα να καταθέσω το πρότυπο τις mistreess που θα με κάνει να την θέλω σαν τρελός !!! Σε λίγες μέρες όμως διότι έχουμε και απειρία, αλλά και δουλειές.
     
  6. Amazona

    Amazona Nothing More, Nothing Less - Amazona is the best!

    Μία σκέψη.... Τα τόσο όμορφα άρθρα που βρίσκονται στην κατηγορία Articles ουδής τα διάβασε; Δεν θέλω να μπώ πιό βαθιά και να ρωτήσω άν κανείς έχει διαβάσει και κανένα βιλίο σχετικό με το χώρο ή ακόμα πιό βαθιά για να ρωτήσω αν έχει κανείς εκπαιδευτεί από Μέντορα ή είναι όλοι αυτοδίδακτοι!!!! Δηλαδή δηλώνεται lifestylers, αλλά είστε ολίγον.... αδιάβαστοι;;;;

    Οπωσδήποτε κάθε sub/slave ΕΠΙΛΕΓΕΙ πού θέλει να δοθεί. Είναι λογικό δηλαδή επειδή κάποιος είναι sub/slave να υποκλίνεται μπροστά σε οποιαδήποτε Domme/Mistress; Τότε, εσείς με την άποψη ότι οι subs/slaves δεν μπορούν να έχουν θέλω, πώς μπορείτε να είστε ιδιοκτησία κάποιου; Θα έπρεπε να δίνεστε όπου σας ζητηθεί. Κατά δεύτερον, εσείς με την άποψη αυτή, γιατί δεν μιλάτε στον πληθυντικό και γιατί δεν δηλώνετε υποταγή σε Όλους/ες τους/ις Doms/mes, Masters, Mistress;
    Από πότε το να είναι κανείς sub/slave σημαίνει ένα άβουλο χωρίς προσωπικότητα πλάσμα;
    Για να δοθεί ένας sub/slave θα πρέπει να νιώσει σεβασμό, εκτίμηση και δεός για μία Mistress, να του καλύπτει εμφανισιακά το γούστο του. Αλλιώς πώς θα μπορεί να διαθέσει σε Αυτήν τον εαυτό του; Έτσι;
    Με λίγα λόγια η άποψή μου περί προσωπικότητας των subs/slaves έχει εκφραστεί σε πάμπολα threads και σε ένα ακόμα : Είναι άνθρωποι, με αισθήματα, προσωπικότητα, ανάγκες και προτιμήσεις. Σέβομαι τους subs/slaves με τον ίδιο τρόπο που με σέβονται και αυτοί. Τους αγαπώ, όπως με αγαπούν και τους φροντίζω όπως με φροντίζουν. Τέλος, τους επιλέγω να με υπηρετήσουν όπως και αυτοί επιλέγουν να μου δοθούν.

    Το μετά που πολλοί το μπερδέψατε, είναι άλλη υπόθεση. Άπαξ και μου δοθεί ο sub/slave και τον ορίσω ιδιοκτησία μου, εκεί περιορίζονται τα θέλω του (δεν μηδενίζονται), και περιορίζονται και οι ανάγκες του (δεν μηδενίζονται). Πάντα θέλω να ξέρω πώς μπορώ να κρατήσω αυτόν που μου έχει δοθεί. Έχει νόημα να φλερτάρω, να αποκτώ και μετά από λάθος χειρισμούς να χάνω; Θέλω το BDSM να είναι απόλαυση και για τους δύο, αλλιώς τί να το κάνω; Δεν έχω δηλώσει βασανίστρια ή τύρρανος.... Και η Mistress ουδεμία σχέση έχει με την κακομούτσουνη με το μαστίγιο που στις περισσότερες τσόντες πρωταγωνιστεί.
     
  7. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Ήθελα να ήξερα ,αν αυτοί που ισχυρίζονται πως οι slaves δεν έχουν δικαίωμα επιλογής σοβαρολογούν!
    Είστε άβουλοι,ανόητοι,κρύβεστε πίσω από το δάχτυλό σας ή το παίζετε?
    Δεν θα αναφερθώ συγκεκριμένα σε μέλη που είναι αυτής της άποψης.Οι ίδιοι θα καταλάβουν!
    Ας φέρουμε παράδειγμα μία η έναν sub.Αυτός ο άνθρωπος είναι τόσο ηλίθιος που αν βρεθεί μπροστά του κάποιος αυτοαποκαλούμενος Master η Mistress θα τον αποδεχτεί,θα κλείσει τα μάτια, θα τον ακολουθήσει και θα του εμπιστευτεί το "είναι" του?Τι λέτε ρε παιδιά,θα μας τρελάνετε?
    Η νομίζετε πως οι Mistresses και οι Masters ψάχνουν για ηλίθιους?
    Όποια τάση κι'αν έχει κάποιος, είτε Κυριαρχική είτε υποτακτική,επιλέγει τον άνθρωπο που κρίνει πως είναι ο κατάλληλος για να τον εμπιστευτεί,να μοιραστεί,να εξερευνήσει και να πραγματοποιήσει τις επιθυμίες του.
    Δε θα δεχόμουνα ποτέ να έχω για slave ένα άβουλο ον χωρίς επιθυμίες,ανάγκες,φιλοδοξίες και απαιτήσεις.
    Θέλω να έχει δυνατή προσωπικότητα και αυτό είναι και το πιο προκλητικό στοιχείο για μένα: το να είμαι Κυρίαρχη ενός εξίσου δυνατού χαρακτήρα σαν του δικού μου.
    Όσο για τον slave μου,δεν ήταν πάντα έτσι.Οι τάση του αυτή βγήκε στην επιφάνεια όταν γνώρισε εμένα.
    Έγιναν οι διάφορες συζητήσεις και πάρθηκαν οι ανάλογες αποφάσεις.
    Αποφασίσαμε και οι δύο και όχι μόνη μου λοιπόν.
    Φυσικά και υπάρχει κάποιο πρότυπο Mistress για όλους τους sub και φυσικά και υπάρχει κάποιο πρότυπο slave για τις Mistresses και τους Masters.
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Να ΤOΝ σέβομαι και να με σέβεται.
    Να είμασε ισότιμοι και ίσοι.
    Να μπορώ να μοιράζομαι μαζί ΤΟΥ και τα καλά μου και τα άσχημά μου κομμάτια.
    Να ΤΟΝ φροντίζω και να με φροντίζει. Να ΤΟΝ νοιάζομαι και να με νοιάζεται.
    Να ΜΕ υποτάσσει όχι επειδή έτσι πρέπει να γίνει αλλά γιατί μου το εμπνέει .
    Να μοιράζεται τη ζωή ΤΟΥ και τα θέλω ΤΟΥ, μαζί μου και το ίδιο να με εμπνέει να κάνω κι εγώ.
    Να ΤΟΝ εμπιστεύομαι και να με εμπιστεύεται.
    Να ΤΟΝ στηρίζω και να με στηρίζει.
    .
    Και κάτι ακόμη.
    Να είναι ο Αφέντης μου, Ο Αντρας της ζωής μου!
     
  9. submalegr

    submalegr New Member

    Πιστεύω ότι ολοι οι υποτακτικοί έχουμε ένα πρότυπο Κυρίαρχης Γυναίκας στο μυαλό μας. Για να εκδηλώθώ σε κάποια Κυρία και να δείξω ο΄τι θέλω να Της υποταχθώ θα πρέπει και να μου αρέσει εμφανισιακά, να αναδικνύει τα φετίχ μου, και να με κάνει να νοιώθω υποδεέστερός της με ένα απλό κοίταγμα. Θα αριθμήσω κάποια από τα θέλω μου
    1. Να με σέβεται, όπως την σέβομαι
    2. Να καταλαβαίνει τις επαγγελματικές και κοινωνικές μου υποχρεώσεις
    3. Να καταλαβαίνει χωρίς πολλες ερωτήσεις τα όριά μου (αν και συνήθως δεν τα φτάνουν)
    4. Να νοιώθω ότι ηδονίζεται με το να με εκμεταλεύεται με κάθε τρόπο
    5. Να μη με ρωτάει για τίποτα και να μη με υπολογίζει όταν είμαι στην υπηρεσία Της.
    6. Να με κάνει να νοιώθω πραγματικά σκλάβος Της, ψυχολογικά και σωματικά και όχι ότι παίζουμε ένα παιχνίδι.
    7. Να με ελκύει εμφανισιακά (όχι εύσωμη, με ωραία πόδια -φετιχ-, ελκυστικο-προκλητικο ντυσιμο)
    8. Να είναι Αδίστακτη
    9. Να τις αρέσει να επιδυκνύει την Ανωτερώτητά Της μπροστά σε κόσμο
     
  10. dim2525

    dim2525 New Member

    Θα ηθελα να πω και εγω την γνωμη μου και να απαντησω στην ερωτηση της Κυριας Ευας.Για εμενα ιδανικη αφεντρα ειναι αυτη που θα μου αρεσει πρωτα σαν ανθρωπος και σαν γυναικα και να εχει προσωπικοτητα.Να ενδιαφερεται για εμενα και να μην με βλεπει σαν ενα αντικειμενο,αλλα σαν ανθρωπο που εχει αποψη και ευαισθησιες και το κυριοτερο να υπαρχει εμπιστοσυνη και απο τους δυο.Να ειναι εμπειρη και να ξερει πολλα πραγματα πανω στο BDSM.Ετσι μπορω να αφησω το σωμα μου με ασφαλεια και χωρις φοβο εξολοκληρου στην κυριαρχια της αφεντρας μου να την υπηρετω,να με βασανιζει,να με τιμωρει οποτε αυτη το κρινει σωστο.Αρα το βασικο για εμενα ειναι η εμπιστοσυνη και η ασφαλεια ωστε ενας υποτακτικος να αφεθει σε μια αφεντρα.
     
  11. dim2525

    dim2525 New Member

    Οπως βασικο ειναι και ο σεβασμος.Να υπαρχει σεβασμος και απο την μερια της αφεντρας.Και πανω στο παιχνιδι οταν αυτο γινεται να ειναι πραγματικη αφεντρα
     
  12. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Το thread που άνοιξε η SM_Art_Lady έξυσε, από σπόντα, μία πληγή της φιλοσοφίας του BDSM. To αν έχει απαιτήσεις κάποιος/α sub η slave γιά την επιλογή της Mistress του/της (και κατ' επέκταση του Master του/της).
    Απαιτήσεις δεν υπήρχαν π.χ. στα σκλαβοπάζαρα της Μπαρμπαριάς η στον Αμερικανικό Νότο μέχρι τον εμφύλιο και ας μην συγχέουμε αυτού του τύπου τις δουλείες με το BDSM. Ας μην το αναλύσουμε εδώ γιατί θα βγούμε εκτός θέματος του thread που είναι "ΠΟΙΕΣ" και όχι "ΑΝ" έχει απαιτήσεις ένας/ μία sub/slave στην επιλογή της Mistress.
    Προσωπικά θα επέλεγα μία Mistress που θα είχε τα κατωτέρω προσόντα:
    -Γνώση στους κανόνες και τη φιλοσοφία του BDSM
    -Ισχυρή έμφυτη προσωπικότητα
    -Να έχει τα αισθήματα του αλλληλοσεβασμού,της κατανόησης,της δικαιοσύνης
    -Να μπορεί να εξερευνήσει τα όριά μου
    -Αποδεκτή εμφάνιση.