Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. Goddess_Persa

    Goddess_Persa Regular Member

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Καταργείς κάθε μορφή ευπρέπειας και σεβασμού που θα έπρεπε να έχεις σε αξιόλογες και ισορροπημένες μορφές του χώρου με όσα γράφεις (στην άμμο βέβαια).για την SM_Art_Lady η οποία δεν αντιμετωπίζει τους υποτακτικούς σα δευτέρας κατηγορίας πολίτες.

    Μπορεί tender lilly, να είναι τόσο μεγάλη η επιθυμία σου να σε υποτάξει κάποιος, o οποιοσδήποτε δηλώσει Dom (πιστεύω ακόμα και vanilla) που ξεπερνάς τα θέλω, τις επιθυμίες και ίσως ακόμα. τα safe words.
    Σε θεωρώ άκρως επικίνδυνη (έτσι θα σε λέγαμε στη Ολλανδία) για τον εαυτό σου και μια που κανείς προσπάθειες ενημέρωσης στο forum αυτό είσαι επικίνδυνη και ακατάλληλη και για τα άλλα μέλη που είναι άπειρα και διαβάζουν (ρουφάνε) τα όσα γράφουμε

    Συμβουλή: Μην δείχνεις το πόσο πολύ απεγνωσμένη είσαι....

    Η SMart Lady σε εκπλήσσει?
    Ο εαυτός σου θα έπρεπε να σε εκπλήσσει και εσένα και τους υπόλοιπους subs που όχι μόνο δεν έχετε πρότυπα αλλά ούτε και standarts.

    Σίγουρα δεν υπάρχει η τέλεια Mistress/Master αλλά το σίγουρο είναι ότι κάπου εκεί έξω υπάρχει κάποια Κυρίαρχη/ος που πλησιάζει το όνειρο του/της κάθε sub που επιθυμεί να υποταχθεί.

    Mα φυσικά SM_Art_Lady και μπορεί να υποταχθεί στην Κυρίαρχη γιαγιά σου αν αυτή σηκώσει την μαγκούρα !!

    Mistress να είναι (ακόμα και να λεει ότι είναι) και όπως θέλει ας είναι!!

    Για μένα αυτού το είδους οι υποτακτικοί είναι μόνο για να καθαρίζουν με την γλώσσα τους τον κάδο των αχρήστων (και πολύ τους είναι)!
    Και επειδή θα δεχτώ και πάλι επιθέσεις από διάφορα ανεγκέφαλα άτομα εδώ μέσα να ξέρετε ότι ο κάδος των αχρήστων θα περιέχει και τις χλιαρές απόψεις σας για μένα.
     
  2. Goddess_Persa

    Goddess_Persa Regular Member

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Επιτέλους και μια ολοκληρωμένη άποψη!!!
     
  3. King^Style

    King^Style Regular Member

    RE: RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Πόσο συμφωνώ με την προλαλήσαντα.  
    Πολύ σωστή η τοποθέτησή σου SM_Art_Lady
     
  4. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Οταν η tender_lilly έγραψε:

    κι ο Χάινριχ
    εγώ διάβασα «Μα, μπορεί ένα υποτακτικό άτομο να βρίσκεται σε αναζήτηση Κυρίαρχου βαστώντας στο χέρι ή στο νου μια checklist;»

    Αλλοι, διάβασαν άλλα.

    Δεν νομιμοποιούμαι (και δεν μπορώ) να απαντήσω στην αρχική ερώτηση αλλά θέλω να επιμείνω στην πιο πάνω παρατήρηση.

    Σίγουρα, κάθε άνθρωπος έχει μια αισθητική, νιώθει βαθιά μέσα του τί του ταιριάζει και τί όχι. Και αυτά τα στοιχεία τα συλλαμβάνει στον απέναντι μέσα από την ολότητα του απέναντι. Δεν μπορεί λοιπόν, να γίνει ο παροιμοιώδης δικαστής με τη μεζούρα (π.χ. την θέλω 1.80, νταρντάνα, μελαχρινή και φωνακλού).

    Λέγοντας αισθητική, δεν εννοώ την εμφάνιση. Αλλος θέλει αγριάδα, άλλος στοργή και προδέρμ. Κι όλα αυτά μπορεί να κρύβονται σε "κενές περιεχομένου" λέξεις όπως η κατανόηση και ο αλληλοσεβασμός. Κενές περιεχομένου, γιατί ο καθένας τις ερμηνεύει κατα το δοκούν, π.χ. "όταν έλεγα αλληλοσεβασμός, εννοούσα, ναι μεν να μου βάλεις τον δονητή, αλλά όχι να τραβήξεις φωτό και να τις δείχνεις στις φίλες σου, καθόλου δε με σέβεσαι πια;;;;"

    Αν βέβαια κάποιες θέλουν να κάνουν καλλιστεία Mistress θα είναι που έχουν μπερδέψει το lifestyle με το life style. Φαντάζονται δηλ. ότι το επόμενο glam περιοδικό για το BDSM που θα γράφουν και θα φωτογραφίζονται αυτές, θα το εκδώσει ο Ζαμπούνης. Είναι βέβαια πολύ έγκυρο να αναζητήσουν το γενικό checklist όσοι ασχολούνται με το marketing του BDSM, για να ετοιμάσουν ανάλογο «πακέτο». Δεν νομίζω να έχουμε τέτοιους ανάμεσά μας, αν και γιατί όχι; It's a free world.

    Αλλά δεν ήρθα να πω το αυτονόητο, ότι δεν μπορείς να έχεις παγιωμένες προσδοκίες: ήρθα να πω ότι το αντίθετο είναι συνταγή για δυστυχία. Τα checklist που δημιουργούμε, συνειδητά ή ασυνείδητα, και που πλουτίζουν όσο περνούν τα χρόνια ή/και πυκνώνουν οι εμπειρίες («αν έχεις δει πολλές στεριές, καμμία δεν σ΄αράζει..») είναι κίνδυνος-θάνατος, σε κάθε προσπάθεια προσέγγισης.

    Και κάτι άλλο:

    Διαβάστε προσεκτικά τα ποστ του Astir και της zinnia. Τί άλλο λένε εκτός από «αποζητώ τον απόλυτο Ερωτα»; Με «Ε» κεφαλαίο, άριαλ, μπολντ και μέγεθος 72 στιγμών! Αρκετοί θα πούν ότι αυτό είναι αδύνατο. Βάλτε δίπλα και το ότι θέλω και BDSM σε μια τέτοια σχέση και έχετε φτάσει να ψάχνετε σύνθετες μορφές ζωής στο Άλφα του Κενταύρου!

    Δεν λέω ότι είναι κακό αυτό που αποζητούν. Κάθε άλλο. Τί να κάνουν δηλ. να βγουν στο δρόμο και όποιον πάρει ο Χάρος; Αυξάνει τις πιθανότητες ο συμβιβασμός που τελικά θα κάνουν να είναι κοντύτερα στο πρότυπο. Και φυσικά, αυξάνει για τους ίδιους τον κίνδυνο από αυτό που οι ψυχολόγοι, αναφερόμενοι στο γιατί οι άνθρωποι χάνουν πολλά όταν χάνουν στο χρηματιστήριο, ονομάζουν «αρχή της επένδυσης»: αν έχεις επενδύσει πολύ σε μια αναμονή, δύσκολα θα δεχτείς να «γράψεις ζημίες» και να κάνεις το βήμα. Αλλά έτσι είναι η ζωή. Ποτέ δεν ξέρεις πότε να «βγεις». Μόνον εκ των υστέρων - και αν.

    Το ότι πολλοί κινούνται στον χώρο του BDSM με checklist είναι γεγονός, εύκολα ερμηνεύσιμο από το ότι οι περισσότεροι πρώτα το φαντασιώθηκαν και μετά ήρθαν να το ζήσουν. Ηρθαν δηλ. να βρούν αυτό που οραματίστηκαν. Θα υποφέρουν. Period.

    Θα έλεγα ότι επειδή οι βέλτιστοι και οι βέλτιστες ζουν μόνο στα μίντια της κάθε εποχής, ερωτευόμαστε / υποτασσόμαστε όλοι όταν κάποιο στοιχείο που εισπράτουμε είναι τόσο ισχυρό ώστε να καλύψει τις ελλείψεις των άλλων στοιχείων που ενδόμυχα αναζητούμε. Τότε παύουν (για λίγο  οι ελλείψεις του απέναντι να χάσκουν. Αυτή είναι η μαγική στιγμή και ευτυχώς επιστήμονες, μάγοι και τσαρλατάνοι, αδυνατούν να την προσδιορίσουν. Αφήνοντας την checklist στο σπίτι, έχουμε απλώς περισσότερες πιθανότητες να μας συμβεί.

    Dream

    ΥΓ. Τις προσωπικές επιθέσεις που βλέπω κάποιους να εκτοξεύουν εναντίον άλλων μέσα στο θρεντ τις διαβάζω ως «αγωνιστική γυμναστική». Το έκανε παλιά και η ΚΝΕ. Βοηθάει, με το κρύο.
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Νομίζω αγαπητέ DreamMaster ότι η ιδέα σου είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ .
    Με αυτό φίλτατε ανοίγουν νέες προοπτικές στο χώρο του D/s και του BDSM γενικότερα

    Aφού καθοριστούν τα τυπικά χαρακτηριστικά (ύψους , βάρος , διαστάσεις , χρώμια μαλλιών κ.λ.π ) μπορεί να δημιουργηθεί μια «κριτική επιτροπή», αποτελούμενη από subs , slaves και τέλος πάντων από τους πιο διακεκριμένους εδώ φίλους υποτακτικής ψυχολογίας .

    Μετά εκτός βέβαια από τα σωματικά προσόντα θα εξεταστούν στις γνώσεις τους στο BDSM . Π.Χ κάποιος από όλους τους θεωρητικούς του χώρου θα τους διαβάζει δύσκολους lifestyle όρους κι αυτές θα λένε τι κατάλαβαν.

    Δεν ξέρω βέβαια αν οι moderators και ο αγαπητός Κωνσταντίνος μπορούν τεχνικά να υποστηρίξουν έναν τέτοιο προχωρημένο διαγωνισμό. Θα έχουν όμως την αμέριστη συμπαράσταση μου τεχνικά και ηθικά.

    Σκεφτείτε το .

    Υ.Γ. Διατήρησα το υστερόγραφό σου γιατί μου άρεσε θυμήθηκα τα νιάτα μου.
     
  6. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Καλά rolfo,δεν παίζεσαι σήμερα!
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Αχχ, Θεέ μου τι βλέπουν τα ματάκια μου μεσημεριάτικα!!!!! ΒΡΕ ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ Χάινριχ, τι στην ευχή Master δηλώνεις οτι είσαι;;; Αν δεν έχεις ιδέα από τις βασικές αρχές του Master τότε θα σε συμβούλευα να αλλάξεις νοοτροπία και να δηλώνεις Dom, έτσι θα γλιτώσεις και εσύ τον "αναλφαβητισμό" σου στο χώρο, και όσοι πραγματικά δηλώνεται Master και δεν έχετε τις γνώσεις να το στηρίξετε, ΜΗΝ το βάζετε το ριμάδι στο status, αποτελεί ντροπή για εσάς και για όλους εμάς που καθόμαστε και σας ανεχόμαστε ως lifestyle Masters.
     
  8. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Αχ,ν'αγιάσει το στόμα σου Master Spiler αλλά όπως έγραψε και ο αγαπημένος μου Ναπολέων Λαπαθιώτης:...πάντα οι κουτοί θά'ναι κουτοί κι'οι βράχοι πάντα βράχοι! "
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Και εμένα αγαπημένος ο Ναπολέων Λαπαθιώτης να συμβάλω με ένα ανέκδοτο ποίημα του αγαπητή μου στην συλλογή σας

    1454]
     
  10. ipakoi72

    ipakoi72 New Member

    απο οτι καταλαβα αυτο το ποστ ξεσηκωσε το πνευμα και εκφραστηκαν αποψεις...πιστευω πολυ στην ελευθερεια της αποψης,ομως η ειρωνεια δεν ειναι καλος συμβουλος....προσωπικα,οπως τοποθετηθηκα και στο προηγουμενο ποστ απο οτι καταλαβα συμφωνω με τους περισσοτερους...ο καθενας ομως εχει εχει το δικαιωμα της γνωμης....βεβαια ΟΤΙ ΣΠΕΡΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΑΥΤΑ ΘΕΡΙΖΕΙ,και αυτο αφορα ολες τις εκφρασεις της ζωης και σχεσεις και επαγγελμα και φιλους και συγγενεις και τα παντα....ευχαριστω πολυ για το χρονο σας 
     
  11. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Να μας εμπλουτίσεις με τις "γνώσεις" και τις "ιδέες" σου πάνω στο αντικείμενο που συζητιέται αγαπητέ Χάινριχ, και να αφήσεις τα ποιήματα για τις συζητήσεις του Off Topic...

    Μα το θέμα είναι να προστατευτούνε όσοι δεν έχουν τις απαραίτητες γνώσεις για να κρίνουν αυτά που διαβάζουν, και να καθαρίσει επιτέλους το τοπίο στους Masters/Mistresses, για να μην έχουμε διάφορα φαινόμενα κακοποίησης του χώρου από αδαείς και αδιάφορους με το χώρο και τα άτομα τα οποία ενδιαφέρονται για να τον αναπτύξουν.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest


    Αγαπητέ MasterSpiler θα σε παρακαλέσω θερμά να μην επαναληφθούν υποτιμητικά κακοήθη και προσβλητικά σχόλια για το πρόσωπο μου .

    Θεωρώ πως ακόμα και αν δεν προσφέρω τίποτα στην «γνώση» αυτής της κοινότητας η συμπεριφορά μου ήταν και είναι μέσα στα όρια της ευπρεπείας κάτι που δεν εισπράττω από την δική σου συμπεριφορά .

    Σε παρακαλώ λοιπόν να ανακαλέσεις τα όσα προσβλητικά ειπωθήκαν για το πρόσωπο μου δημοσίως .

    Άλλως επικαλούμαι την προστασία των διαχειριστών