Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Προσυπογράφω.

    Πέραν των καλιστείων και των γραφικων σχολίων που ακολούθησαν (το χιούμορ αγαπητέ Heinrich σπανίζει στην εποχή μας, ή ίσως η οξυδέρκεια να το αντιληφθεί κανείς, οι περισσότεροι προτιμούν το κυνήγι μαγισών), μου κάνει εντύπωση η ανάγκη ν' αναγνωρίσει κάποιος τον εαυτό του μέσα στις επιθυμίες των άλλων.

    Ίσως το "πές μας που πάς να σε πάμε" ν' ακούστηκε "βαρύ", τα προσβλητικά και επί προσωπικού σχόλια, όμως που το ακολούθησαν με κάνουν απλώς να λυπάμαι και ν' αναρωτιέμαι για άλλη μια φορά

    Ένα από τα βασικά, κατά την γνώμη μου χαρακτηριστικά των ανθρώπων και ιδιαίτερα των υποτακτικής ψυχολογίας είναι να "συγχέουν" τα θέλω με τις ανάγκες τους και νομίζω πως η ερώτιση

    διατυπωμένη ως έχει οδηγεί ακόμη πρισσότερο στο

    Δεν θα έλεγα πως οι απαντήσεις που δόθηκαν μου προσκόμισαν κάποια γνώση στο θέμα των "προτιμήσεων" <s> των υποτακτικών, σίγουρα όμως οι ανταπαντήσεις και τα σχόλια που ακολούθησαν επιβεβαίωσαν τις απόψεις μου για το τι εκτιμούν οι γυναίκες Κυρίαρχοι.
     
  2. inlx

    inlx Regular Member

    Εσένα τώρα, Χάινριχ, ποια μύγα σε τσίμπησε; Το μόνο που λέει για σένα ο άνθρωπος (MasterSpiler) είναι ν'αφήσεις τα ποιήματα. Ανεξαρτήτως αν έχει δίκιο ή άδικο (εμένα μ'άρεσε το ποιηματάκι), δεν είναι δα και τόσο προσβλητικό... Τα άλλα που γράφει τα γράφει με αφορμή ένα ποστ του ipakouos (όχι δικό σου) και είναι, τουλάχιστον σε μένα, προφανές ότι όταν μιλάει για "αδαείς και αδιάφορους" κάνει μια γενική αναφορά και σε καμία περίπτωση δεν αναφέρεται σε σένα.

    Ή κάνω λάθος?
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    MasterSpiler κάτω τα χέρια απο τον ΑΝΤΡΑ του forum!!!!

    Τι ειναι όλ' αυτά τα κουλά?

    Eχεις την αμέριστη συμπαράσταση μου και την προστασία μου Χάινριχ_φον_Κλάιστ !!!
    Τι να τους κάνεις τους διαχειριστές όταν σε προστατεύω ΕΓΩ?

    Θα σας παρακαλέσω όλους κάτω τα χέρια από τον Χάινριχ_φον_Κλάιστ είναι είδος προς εξαφάνιση στα σκέλια του BDSM!!

    Ένας είναι ο ΑΝΤΡΑΣ ανάμεσα μας και πάτε να τον κατασπαράξετε λούγκρες αρσενικές και θηλυκές ?

    Πρέπει να του χρωστάμε χάρη !!

    Εκτιμείστε το ότι μπορεί να μην είναι Master ή Dom αλλά κάνει απεγνωσμένες προσπάθειες να ενταχθεί κάπου η και αν δεν ενταχθεί ευτυχώς που υπάρχει και αυτός για να τον λιθοβολάμε!!!

    Στα σεμινάρια πωλήσεων που έκανα μας διδάξαν -κορυφές του χώρου- ότι "ο καλύτερος πελάτης είναι αυτός που έχει τις περισσότερες αντιρρήσεις και λεει τα περισσότερα όχι" !!!
    Αυτός ο πελάτης με τις αντιρήσεις λοιπόν αν πεισθεί με τα επιχειρήματα μας για την αγορά σε όποιο προϊόν του πασάρουμε γίνετε αγοραστής και μάλιστα πιστός του προϊόντος!!!

    Άλλωστε αν του Χάινριχ_φον_Κλάιστ του ήταν αδιάφορος ο χώρος του BDSM δεν θα σπατάλαγε τις πολύτιμες ώρες του εδώ για να μας φωνάζει απεγνωσμένα :
    “ΠΕΙΣΤΕ ΜΕ, ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ....ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΘΑΝΟΝ KAI ΝΑ ΜΕ ΦΟΒΑΜΑΙ “!!!

    Κάτω τα χέρια λοιπόν από τον Χάινριχ_φον_Κλάιστ όσο και αν έχει καταντήσει για πολλούς γραφικός !!!!!!

    Y.Γ. Άστε που λατρεύει και το αδύνατο φύλο (τις γυναίκες- Ντάνες) και κάνει και καλή αιδιολήχια παρακαλώ!!!
    Τώρα, Ναπολέων Λαπαθιώτης (καλός, δεν λεω, ο λατρεμένος ποιητής των GAY, που μνημονεύει όπου βρεθεί και όπου σταθεί και το γνωστό Τραβεστί Πάολα σαν να μη ξέρει άλλον) και αιδιοληχία χμμμμμ, με μπέρδεψε λίγο αλλά θα το ξεπεράσω προς το παρών !!!!!
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    όχι rolfo, λόγω διαφορετικής ψυχοσύνθεσης κρίνουμε με διαφορετικά πρότυπα και, πιστεύω, οι Κυρίαρχες της κοινότητας θα κτιμούσαν την ππροσπάθεια που θα καταβάλλεις.
     
  5. potty65

    potty65 Regular Member

    Αγαπητή Εύα, σου θυμίζω ότι σε άλλο post είχες συνομολογήσει ότι ερεθίστηκες από τα γραφόμενα του Χαίνριχ, κάτι που αμφιβάλλω αν είναι ικανοί να κάνουν μία ντουζίνα slaves σου. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να πυροβολούμε όποιον εκφράζει μία διαφορετική άποψη, γιατί πρέπει να γινόμαστε τόσο κοντόφθαλμοι και λιγόψυχοι? Λαμβάνω θέση, και απαντώ όχι για να υπερασπισθώ τον Χαινριχ, αλλά βασικά γιατί θεωρώ παρακολουθώντας τα posts σου ότι είσαι μορφωμένο και αξιόλογο άτομο που αδικεί τον εαυτό του με κάτι τέτοια..
     
  6. potty65

    potty65 Regular Member

    Προς κάθε ενδιαφερόμενο: Το σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος, επιλαμβάνεται ότι υπάρχει έγκλημα ή υπόνοια διάπραξης εγκλήματος, δηλαδή ποινικά κολάσιμη συμπεριφορά. Αυτά που περιγράφετε παραπάνω, φοβούμαι ότι δεν πληρούν την αντικειμενική υπόσταση κανενός εγκλήματος, εκτός και αν υπάρχουν ειδικοί ποινικοί νόμοι που δεν τους κατέχω ακόμη...
     
  7. Astarty

    Astarty Contributor

    Θεωρώ κακοήθεια την δημοσιεύση ιδιωτικών συνομιλίων και θα περίμενα από τους moderators να προστατεύουν τον οποιοδήποτε user από τέτοιου είδους διαβολή.

    Αστάρτη
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Αξιότιμε MasterJp....
    Ευτυχώς που υπάρχεις και συ για να έχουμε κάποιον να εκτιμάμε !!
    Δεν αμφέβαλα στιγμή για το ξυράφι μυαλό που διαθέτεις και για την φοβερή σου αντίληψη!!!
    Επίσης ξέρεις ότι σε εκτιμώ ιδιαίτερα για την στάση σου και την έως και την τώρα προσφορά σου στον χώρο μου/μας/τους.
    Είσαι εδώ και χρόνια άνθρωπος με σταθερές αξίες και αντιλήψεις, πλήρως καταρτισμένος και όχι μόνο αυτό αλλά και πάντα επίκαιρος.

    Ώριμη σκέψη και λόγος που μου φαντάζει γουλιά στο στόμα από παλιό καλό κρασί !

    Σου ζητώ στο τέλος όλων αυτών των post (σχετικών και μη με το θέμα που τέθηκε) να μας γράψεις τελικά την άποψη σου αναλυτικά και όπως εσύ την εκλαμβάνεις από τα λεγόμενα μας, ψυχαναλύοντας μας, εμάς τις Μistress για το τι θέλουμε και το πως θέλουμε τελικά τους subs!

    ...Γιατί τελικά απ’ ότι βλέπω το «To Πρότυπο μιας Μistress» σαν θέμα απέτυχε και αυτοβαφτίσθηκε «Ο Πρότυπος sub μιας Μistress»

    Δεν μπορούσα να το φανταστώ ότι θα μπορούσε να συμβεί αυτό!!!
    Απογοητεύθηκα εκτός ολίγων εξαιρέσεων από τις απαντήσεις που δεν πήρα!!
    Ίσως να μην υπάρχουν κιόλας για πολλούς (ποίος ξέρει?) και αυτό ειλικρινά με στεναχωρεί που μια τέτοια κατάσταση που επικρατεί εδώ στην Ελλάδα.
    Ίσως να παίζει ρόλο η άγνοια για τα θέλω μας η και ο φόβος της έκφρασης αυτών !

    Θα ήταν τιμή μου/μας να κλίσει αυτό το thread με την άποψη σου!

    Με αμέριστη εκτίμηση στο πρόσωπο Σας
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ο καθένας δίνει ότι του περισεύει αγαπητή Εύα, εγώ αντίληψη εσύ ειρωνία.

    Λυπάμαι αλλά δεν θα σε ψυχαναλύσω στο thread σου, αν ενδιαφέρεσαι για κάτι τέτοιο θα πρέπει να αρκεστείς στις κατ' ιδίαν πολύτιμες όπως αναφέρεις υπηρεσίες μου. Θα σε παρακαλέσω όμως να είσαι πιο κόσμια και λιγώτερο είρων εριστική και προσβλητική.
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    potty65 Δεν έγραψα κάτι αντίθετο από αυτό που υποστήριξα τότε. Διάβασε καλά :
    Εγώ τον υποστήριξα όσο δύσκολο και να μου ήταν. Διάβασε και πάλι καλά :

    ...Σ' Ευχαριστώ επιπροσθέτως που θέλεις να με προστατεύσεις λέγοντας μου ότι αδικώ τον εαυτό μου.....εκθέτοντας τα σχόλια μου και τις απόψεις μου....
    Μόλις ένοιωσα ότι πλησίασες τα χέρια σου να μου κλίσεις το στόμα.
    Για εμένα η σιωπή μου φέρνει ασφυξία και δεν είναι και το καλύτερο από τα fetish μου !!!

    Μην ανησυχείς potty65 και δεν έχει συμβεί αυτό ποτέ εκθέτοντας τις απόψεις μου κρίνοντας τα γενόμενα να χαρακτηρισθώ μη μορφωμένο και όχι αξιόλογο άτομο....

    ...και όπως λεει η Betty Friedan, «ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙ ΚΑΚΙΑ , ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ»!
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Aν θέλετε ξαναδιαβάστε το post μου που αναφέρετε σε σας MasterJp
    Κάνατε κάποιο λάθος....
    "κόσμια και λιγότερο είρων εριστική και προσβλητική”?

    Σε εσάς MasterJp?

    Λυπάμαι αν το πήρατε έτσι....
    Δεν εννοώ να ψυχαναλύσετε εμένα!
    Ζήτησα να γράψετε την γνώμη σας για το τι καταλάβατε ότι προέκυψε από όλα τα post μια που οι Μistresses ήταν πιο αποκαλυπτικές για το τι ζητούν από τους subs.

    Το παρεξηγήσατε!
    Είπα και με καθόλου ειρωνική διάθεση ότι θα ήθελα να γράψετε την άποψή σας η οποία έχει κάποια βαρύτητα και αφορά όλους μας.!

    Aν αυτό σας έθιξε λυπάμαι ειλικρινά !

    Αντίθετα είχα άλλη πρόθεση !
    Τι να πω?
     
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    πάλι χαλάει ένα θρεντ με κατινιάσματα. αρκετά άτομα εκφράζονται με ειρωνία προς διαφορους άλλους και γίνεται ότι γίνεται. δεν μπορείτε να καταλάβετε επιτέλους πως αυτό το σιτε δεν έγινε για αυτό το λόγο ? είναι παιδαριώδες να συμβάινει κάτι τέτοιο σε ένα σιτε που έγινε για σοβαρά και ώριμα άτομα. Σταματήστε επιτέλους με την ειρωνία και τις επιθέσεις σε άλλα μέλη. μπορείτε να διαφωνήσετε κόσμια χωρίς να προκαλείται αντιπαράθεση.

    Δεν θέλω να δω να συνεχίζεται άλλο το ξεκατινιασμα ούτε άλλα προσβλητικά σχόλια και ειρωνίες. Μην ξεχνάτε πως εδώ ειναι BDSM site αλλά σαν ένα open forum δεν μπορούμε να κάνουμε face control και να ρίχνουμε "πόρτα" σε βαννιλα άτομα .

    Κάτι τελευτάιο . Τό άτομο που έχει 2 διαφορετικά accounts (με διαφορετικό email adress) καλό θα είναι να σταματήσει να χρησιμοποιεί και τα 2 δίνοντας την εντύπωση πως πρόκειται για 2 διαφορετικά πρόσωπα ενώ είναι το ίδιο, διότι εκτός από το ότι η συγκεκριμένη ενεργεία είναι καταχρηστική, ανακριβής και αποπροσανατολίζει εσκεμμένα τα μέλη, ταυτόχρονα το πρόσωπο αυτό γελιοποιείται. Καλό λοιπόν θα είναι να κοπεί αυτό και να μην χρειαστεί να πω περισσότερα δημοσίως για το συγκεκριμένο θέμα !!!!!

    Τέλος τα flames, τέλος οι ειρωνίες και προσπαθήστε όλοι να σέβεστε τα υπόλοιπα μέλη και να μην καταστρέφετε τα θρεντς με κατινιές. Δεν θα πω κάτι παραπέρα. για να ηρεμίσουν τα πνεύματα θα κλείδωσω αυτό το θρεντ για 24 ώρες. θα το ανοίξω πάλι αύριο το απόγευμα και παρακαλώ οι όποιες απαντήσεις να έχουν σχέση με το θρεντ και ΜΟΝΟ