Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    To post μου δεν είχε ως αναφορά την στάση σου απέναντή μου Ευά, αλλά την έλλειψη αυτοκυριαρχίας που θεωρώ πως διέκρινα σε πολλά posts εξ' ου και η αναφορά (για άλλη μια φορά <s> ) στα λόγια του DreamMaster.

    Πιστεύω πως αν από κάτι έχει ανάγκη (και μιλώ για ανάγκη και όχι για θέλω) ένα υποτακτικό άτομo, αυτό είναι καθοδήγηση και η έλλειψη αυτοκυριαρχίας από πλευρά του Κυρίαρχου νομίζω πως δεν βοηθά προς αυτή την κατεύθυνση.

    Όσον αφορά στην ερώτιση περι του "προτύπου sub", η άποψή μου είναι "αυτός που θα ένοιωθε υπερήφανη να της ανήκει". Οι ενδιαφερόμενοι λοιπόν ας αναρωτηθούν απλά τι κάνει υπερήφανη μια Γυναίκα <s>.

    (Όχι δεν νομίζω πως εξαρτάται <s>)
     
  2. Goddess_Persa

    Goddess_Persa Regular Member

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Συμφωνώ εν μέρη μαζί σου MasterJp αλλά όχι ακριβός
    Επειδή την Εύα την ξέρω και προσωπικά δεν είναι ότι χάνει την αυτοκυριαρχία της.
    Αυτό που χάνει είναι την υπομονή της αυτό συμβαίνει και λόγο ιδιοσυγκρασίας.
    Δεν την γνωρίζετε και είναι φυσικό να βγάζετε λανθασμένα συμπεράσματα.
    Είναι ένας άνθρωπος δυναμικός γεμάτος ενέργεια και δημιουργικότητα.
    Αυτό την κάνει ανυπόμονη (είναι του ΤΩΡΑ ΕΙΠΑ, και ΤΩΡΑ ΘΕΛΩ)
    Ας μη το αναλύσουμε άλλο το θέμα.

    Είμαι και εγώ της άποψης ότι ο sub φυσικά έχει τα δικά του θέλω και το δικό του πρότυπο για την Μιistress που θα τον κάνει να την υπηρετήσει και να ασπαστεί αβίαστα.

    Θα ήθελα να διαβάσω την γνώμη των υποτακτικών του forum.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το γοργόν ίσως έχει χάρη αγαπητή Persa, αλλά, βαδίζω αργά γιατί βίάζομαι.

    Όντως <s> ας μην το αναλύσουμε άλλο.

    Από το "Πρότυπο μιας Mistress" ας περάσουμε στο "Η Mistress ως πρότυπο".
     
  4. mixer[Amazona]

    mixer[Amazona] New Member

    πως θελω να ειναι μια μιστρες? ειναι συγκεκριμενο το προτυπο μιστρες που φανταζομαι, και που μου εχει κολλησει στο μυαλο. εμφανισιακα θα μπορουσε να μοιαζει με σεξι καθηγητρια ή πλουσια επιχειρηματιας, βουτηγμενη μεσα στην χλιδη, παντα στην τριχα, καλοπισμενη, εντονα βαμενη,ταγερακι, μινι φουστα ή μεχρι το γονατο, μεταξωτες καλτσες, ψιλοτακουνες γοβες. δεν ξερω, μαλλον περασα στην σφαιρα της φαντασιας και αυτο που φανταζομαι δεν ειναι γηινο και εφικτο, αλλα ειλικρινα, ετσι το φανταζομουν (επηρρεασμενος απο την δυναστεια θα μου πεις). τελικα περναμε σε πιο πραγματικα πλαισια, το βασικο ειναι να εχει το υπεροπτικο βλεμμα που μπορει να σε καθιλωση, και τον αερα αυτον που θα σε κανει να την θες απελπισμενα και να εισαι προθυμος να αποθεσεις την ψυχη σου στα ποδια της. εστω και αν αυτη ειναι ετοιμη να σε λιωση με τα τακουνια της, εσυ να καθεσαι αποχαυνωμενος και να λαχταρας αυτην την συντομη και τελιωτικη επαφη. το να εχει ολα αυτα και να ντυνεται σαν την γκολφο, δεν μπορουν να σε εξιταρουν, αφου μιλαμε για προσωπικοτητα αφεντρας. εκτος απο τα παραπανω πρεπει να εχει και στυλ, λιγο δερματινο δεν θα εβλαπτε. και οταν εννουμε στυλ μην ξεχασουμε και τις γοβες στιλετο. πρεπει να ταιριαζουν με δερματινο παντελονι, νομιζω, μπορει και με καμια μινι φουστα. για περαιτερω συνδιασμους στιλιστικους ενημερωθειτε απο τα κατα τοπους περιοδικα. προσοχη! ολα αυτα δεν πρεπι να σας υπερφορτωνουν, πρεπει να σας πηγαινουν με το σωμα και την διαθεση σας, αλλιως χανουν την αξια τους. τελικα βγηκα εκτος θεματος. εγω προσωπικα, βρηκα ολλα αυτα που ζητουσα, (τα ματια) που μπορουν να με στειλουν αδιαβαστο, μπορει να ειναι ενα απο ολα τα παραπανω, αλλα για μενα ειναι το σημαντικοτερο.
     
  5. pier

    pier New Member

    H αληθεια ειναι οτι δεν διαβασα ολα τα post αυτου του thread κι αuto iσως κανει το post mou εαν θελετε ελαφρως πιο ευαλωτο,αναφερομαστε σε υπερβασεις oπως ειναι το bdsm και παραλληλα μιλαμε για προτυπα!! αληθεια ποιου το προτυπο?
    το δικο μου προτυπο?το δικο σου?του παραδιπλα ?ποιο απο ολα ειναι το ορθο?το σωστα διατυπωμενο ? αυτο με τα πιο πολλα καλολογικα στοιχεια η με τις περισσοτερες ορολογιες ?
    ο καθενας εχει την δικη του/της αληθεια , το δικο του/της σωστο και λαθος,διαβασα καπου και για βουληση των sub/slaves ,για υπαρξη της η μη,το βρισκω επιεικως κωμικο το να αναφερετε οποιος/α se sub/slaves ανευ βουλησης και αποψης,αυτο το ειδος ποτε δεν υπιρξε ουτε θα υπαρξει
    ποτε,ακομα και η πλεον ακρατη και <<ανευ οριων>> παραδοχη ειναι αποψη και βουληση ,ειναι διαλογος και αντιλογος.
    φιλικα και οχι υποτακτικα
    pier
    δεν θα ηθελα να σχολιασω τις τελευταιες αντιδικιες Σ/σας η προκλησεις,οσο το <<ορθο>> Μ/μας φανταζει πανωριο στα ματια μας τοσο οτιδιποτε γυρω μας θα ωχρια μπροστα του,σκεφτειτε το λιγο,ειναι ιδεες και αποψεις ολα αυτα?η απλα αλαζονεια ?
     
  6. pier

    pier New Member

    Σημασια εχει η κατανοηση του οτι τα προτυπα δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο μια πλανη,ενα παπατζιλικη που κανει τα ονειρα ολων πιο αναστατα και τιποτα περισσοτερο.
    συγχωρεστε το απαξιωτικο μου υφος αλλα ετσι το βλεπω,ποτε πραγματι λογια και κανονες δεν μπορουνε να περιγραψουνε αισθησεις παρα μονο να διασκεδασουνε εντυπωσεις.
    θα εβρισκα ομως αρκετα ενδιαφερον να δω την μεζουρα που μετρα το σωστο και το ιδεατο,θα ηθελα επισης να μαθω το ποιος/α μικρος θεος/α την εχει ορισει.
    φιλικα
    pier
     
  7. gh_kai_ydwr

    gh_kai_ydwr Regular Member

    Θεωρώ ατυχή τη λέξη "πρότυπο" που χρησιμοποίησε η SM_Art_Lady στον τίτλο του thread και οδήγησε σε παρανοήσεις. Η ερώτηση που έθεσε, όμως, ήταν:
    και διευκρίνησε:
    Αυτό δεν είναι πρότυπο, (όχι με την έννοια που δίνει ο ΕΛΟΤ στη λέξη τουλάχιστον   ) αλλά η εικόνα που πλάσαμε μέσα μας όλοι όσοι "πρώτα το φαντασιώθηκαμε και μετά ήρθαμε να το ζήσουμε" όπως απαξιωτικά ανέφερε ο DreamMaster. Τώρα αν κάποιοι απο εμάς αφελώς πιστεύουν οτι θα βρουν ακριβώς αυτό που ψάχνουν και κυκλοφορούν με checklists... ε, κακό του κεφαλιού τους.

    Για να απαντήσω στην ερώτηση, η mistress που έχω στο μυαλό μου είναι μια γυναίκα που είναι πεπεισμένη οτι δικαιούται να έχει σκλάβους να την υπηρετούν αλλά και οτι δικαιούται να είμαι και εγώ συγκεκριμένα ένας απο αυτούς. Αν το έχει αυτό ολα τα άλλα θα ακολουθήσουν.

    Υ.Γ. Ε, τώρα για να λέμε την αλήθεια, ούτε το 1.80 ύψος βλάπτει, ούτε τα λεπτά πόδια μέσα σε μίνι φούστες και οι ψηλοτάκουνες γόβες, ούτε το πρόσωπο και το ύφος της Αννίτας Πάνια θα με χάλαγε.  
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    rolfo, πρίν γράψει ή πρίν μιλήσει κανείς είναι καλό "να βουτά την γλώσσα του τρείς φορές στο μυαλό" λέει ο λαός μας.

    η τουλάχιστον να είναι σίγουρος για το νόημα των όσων σχολιάζει θα συμπλήρωνα.
     
  9. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Δεν το ανέφερα απαξιωτικά, το ανέφερα matter-of-factly, με τον τρόπο που ένας γιατρός κοιτά μια ακτινογραφία και σου λέει: "Είναι κάταγμα". Αδιαφορεί αν γλίστρησες σε μπανανόφλουδα, πήδηξες από όροφο για να σωθείς από το σεισμό, ή το ΄σπασες βγάζοντας ένα παιδί από πυργαγιά. Επίσης, αν είναι καλός γιατρός, δεν συμμερίζεται τα δικά του κατάγματα.

    Σωστά παρατηρείς ότι ο βαθμός στον οποίο είμαστε προσκολλημένοι στην φαντασίωση μη απτού προσώπου είναι και ένα κριτήριο δυστυχίας μας σε αυτήν την αναζήτηση. Ολοι έχουμε ασχημάτιστες ή σχηματισμένες επιθυμίες. Αλλά βλέπω γύρω μου ανθρώπους δυστυχείς, που υλοποιούν συνεχώς την ατάκα του Γούντι Αλλεν: "έχω μιαν απάντηση, θα μου πείτε την ερώτηση;".

    Dream

    ΥΓ. rolfo, μην αρπάζεσαι. Ο MasterJp σου λέει ότι κάποιοι αλλοιώνουν το θρεντ, γυρνώντας το σε "Η Mistress ως πρότυπο".
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Παρακαλώ όλους που θέλουν να συμμετέχουν σε αυτό ο thread να απαντήσουν στο ερώτημα μου όπως ακριβώς το έχω θέσει "To Πρότυπο μιας Μistress" καμία μεταβολή δεν δέχομαι και ξέρω πολύ καλά τι θέλω να πω.

    Η ερώτηση αναφέρετε σε χαρακτηριστικά και ψυχοσύνθεση που θα θέλατε να έχει μια Μistress έτσι ώστε αυτή να είναι Ικανή – Ιδανική για να «σκύψετε» σε αυτήν το κεφάλι (κοινώς να Της παραδοθείτε με πλήρη υποταγή)

    Κάποιοι που θέλουν να αλλάξουν το θέμα σε «Η Μistress σαν Πρότυπο» είναι εκτός θέματος και αν το θέλουν ας ανοίξουν νέο thread με αυτό το θέμα!
     
  11. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Μπορει να μην εχω την αναλογη εμπειρια που εχουν αλλα ατομα στο χωρο αυτο αλλα αν κατσει κανεις και σκεφτει το ερωτημα αυτο θεωρω οτι η απαντηση ειναι πολυ απλη
    Δεν μπορει καποιος που εχει ορισει - θεσει τον εαυτο του ως σκλαβο να εχει αποψη για το πως θα ειναι η Αφεντρα του . δεν εχει ο σκλαβος αυτο το Δικαιωμα .
    Το λεω αυτο "οτι δεν εχει το δικαιωμα αυτο ο σκλαβος" γιατι ,
    για να φτασει καποιος στο σημειο να θεση τον εαυτο του το σωμα του το μυαλο του το ειναι του , στην διαθεση Της Αφεντρας Του ειναι κατι το οποιο το εχει κανει μετα απο σκεψη , εχει δεχθει το πως ειναι Η Αφεντρα και Της δηλωνει υποταγη , απο το σημειο αυτο και μετα παυει να εχει Δικαιωματα στο πως θα ειναι ή πως θα φερθει .
     
  12. serr

    serr Regular Member

    Μπορει να μην εχω την αναλογη εμπειρια που εχουν αλλα ατομα στο χωρο αυτο αλλα αν κατσει κανεις και σκεφτει το ερωτημα αυτο θεωρω οτι η απαντηση ειναι πολυ απλη
    Δεν μπορει καποιος που εχει ορισει - θεσει τον εαυτο του ως σκλαβο να εχει αποψη για το πως θα ειναι η Αφεντρα του . δεν εχει ο σκλαβος αυτο το Δικαιωμα .


    Αυτή είναι άποψή Σας και είναι και σεβαστή φυσικά. Αλλά υπάρχουν και κάποιοι σκλάβοι, όπως εγώ, που την Αφέντρα μου την θέλω να είναι όπως αρέσει σε μένα.