Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To Πρότυπο μιας Μistress

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Ιανουαρίου 2006.

  1. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Πραγματικά δέν μπορώ να καταλάβω το πώς ορισμένα άτομα κατέστρεψαν ένα τόσο ενδιαφέρον θέμα.

    Τη συγκεκριμένη ερώτηση που έθεσε η Sm_Art_Lady την έχω δεί σε πολλά forums (ή έστω κάτι ανάλογο). Ποτέ δεν έχω ξαναδεί τέτοια άσχημη αντίδραση.

    Δέν καταλαβαίνω το τί ακριβώς σας πείραξε. Οι subs δέν έχουν "θέλω"... Ουτοποικές συζητήσεις, άσχετες απαντήσεις που με κάνουν να αμφιβάλλω για την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ BDSM εμπειρία ορισμένων μελών. Ενας sub, έχει όσα θέλω και όσες ανάγκες έχω και Εγώ. Ζητάει κάτι που μόνο Εγώ ΜΠΟΡΩ να του δώσω και Εγώ χρειάζομαι κάτι που μόνο ένας mazochist sub μπορεί να Μου δώσει. Οταν περάσουμε από αυτό το ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ στάδιο συννενόησης και κατανόησης τότε μόνο μπορού με να μιλήσουμε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ BDSM σχέση. Πρέπει να γνωρίζει ο ένας τις ανάγκες και τα όρια του άλλου, να τις σέβεται. Εκεί φαίνεται το εάν ξέρει κάποιοα-ος το πώς να είναι σωστή-ος Dom/me διότι έτσι μόνο μπορεί να διευρίνει τα όρια (limits) του sub και να τον "πλάσει" στις ανάγκες Της-Του. Δέν ασχολούμαι με casual playing, έχω κάνει τόσο που δέν μου λέει τίποτα! Αλλά ως lifestyle Dominatrix, ξέρω το τί θέλω, το πώς να το αποκτήσω και το ίδιο απαιτώ καί από τους sub Μου. Για να γίνεις doormat, πρέπει να ξέρεις το τί ψάχνεις, και να μή φοβάσαι να το παραδεχτείς.

    Ευτυχώς που εδόθησαν και λίγες ενδιαφέρουσες και ακομπλεξάριστες απόψεις καί σώ8ηκε το θέμα.

    Online Highjackers...γιά όποιον το καταλαβαίνει....τους σιχαίνομαι....


    Mistress_Vanda.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: To Πρότυπο μιας Μistress

    Eπιτέλους η Mistress_Vanda έδωσε άλλη μια καλή απάντηση σε Ο/όσους/ες επιμένουν στο ότι:
    Eυχαριστώ και Συνεχίστε παρακαλώ....
     
  3. vesla

    vesla New Member

    λοιπον διαβαζω πολυ καιρο τα ποστς του φορουμ κδε μιλαω γιατι θελω πρωτα να παρω μια αποψη για το χωρο.τελικα απτα λιγα που καταλαβα ειναι οτι ο χωρος αυτος εχει δυστυχως διαστρεβλωθει λογω αυτου του εντονου φορμαλισμου.εννοιες,ορισμοι κ ξανα μανα κοποιος δεν καταλαβε να μη μιλαει το σεπτεμβρη>γινεται ο καθενας στισ σεξουαλικες του προτιμησεις να υπαχθει σε κανονες???καποιοι το βλεπουν πιο σοβαρα το θεμα κ καποιοι οχι!ειναι κακο δηλαδη να φανταζεται καποιος μια mistress οπως τη
    θελει αυτος?μετα ερχεται η απαντηση οτι δεν ειναι κανονικος sub αυτος κ παει λεγοντας.κ μετα φιλοσοφιες κσοφισματα παλι γιατι???περι ορεξεως...ειδικα σαυτο το χωρο
    δεν θα επρεπε να υπαρχουν διαμαχες !!δεν καταλαβαινω τι θα πει ο σωστος sub ειναι ετσι ο αλλος ειναι ψευτικος αφου ετσι την βρισκει ο ανθρωπος τι να κανουμε???ισχυει κτο αντιθετο γι αυτουσ που οντως ειναι "σωστοι" δεν εχει κανενας το δικαιωμα να πει οτιδηποτε αφου ετσι του αρεσει>για μενα μια μιστρες ανεξαρτητα απο εμφανιση πρεπει να εκπεμπει τον ερωτισμο!!πρεπει να εχει την σιγουρια για τον εαυτο της να σακουμπαει κνα σε διαπερνα μια ριγη.πρεπει με τους τροπους της να σε σκλαβωνει κνα εχει χαρη στις κινησεις κτο αγγιγμα!το ηλεκτρικο ρευμα που θα τιναζει τον σκλαβο πρεπει να πηγαζει απτο πνευμα κτο βλεμμα κοχι μονο το μαστιγιο!μια μιστρες πρεπει να φροντιζει τον σκλαβο με μια εννοια ολοκληρωτικη.σωματικα-πνευματικα κοπως αλλιως νομιζει εκεινη!η τρυφεροτητα μετα το τιναγμα ειναι για μενα σημαντικη!θα ηθελα πολυ τον ερωτα της κγενικα μια αλληλοεκτιμηση ειναι απαραιτητο συστατικο.γενικοτερα για μενα ολο το σκηνικο πρεπει να περιλαμβανει τον αισθησιασμο πανω απολα.>ολα αυτα τα πρεπει αφορουν εμενα κειναι προσωπικες αποψεις δεν ξερω λοιπον αν ειμαι σωστος συμφωνα με το καταστατικο του bdsm απλα εκφραζομαι
     
  4. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Έδωσα τον λόγω μου ότι θα πω για το δικό μου πρότυπο mistress !!!

    Θα μιλήσω αποκλειστικά για εμένα, και πως θέλω την δική μου Misterss!!!
    Δεν είμαι σχετικός σε αυτό αλλά θα σας πω ειλικρινά πως την θέλω, πως την σκέπτομαι.

    Να είναι πολύ επιβλητική*, να είναι πολύ έμπειρη*, διότι παίζει μεγάλο ρόλο η εμπειρία και η γνώση*, να έχει πολύ υπομονή*, και πολύ επιμονή* (ειδικά σε εμένα που είμαι και άσχετος με το BDSM Αν και προσπαθώ να γίνω σχετικός όσο μπορώ περισσότερο) να είναι πολύ αυστηρή*, και να ξέρει πώς να κάνει έναν άντρα άπειρο σαν εμένα, 100% Submissive/Υποτακτικό !! Είμαι πρόθυμος άλλωστε να μάθω, αλλά και ανοιχτός σε οτιδήποτε, ώστε να με εκπαιδεύσει κατάλληλα, κάποια πραγματική Mistress!! Να είναι ειλικρινής*, επιπέδου*, έξυπνη*, αλλά και με δόση χιούμορ.

    Αυτά τα λίγα.

    * Τα θεωρώ απαραίτητα διότι είμαι άπειρος
     
  5. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Τρείς πολύ ενδιαφέρουσες και συνειδητοποιημένες απαντήσεις.

    Mistress_Vanda.
     
  6. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Το θέμα για μένα δεν περιορίζεται στο πως θά'θελα τη σκλάβα μου σαν Αφέντης ή στο πως θά'θελα την Αφέντρα μου αν ήμουν σκλάβος.
    Το θέμα έχει βαθύτερες προεκτάσεις και ανάγεται στο πως θέλω τον Άνθρωπο που μαζί του επιδιώκω να μοιραστώ την ψυχή μου.
    Εγώ θέλω να μπορώ να ΤΗΝ κοιτάω στα μάτια.
    Να ΤΗΝ σέβομαι και να με σέβεται.
    Να είμασε ισότιμοι και ίσοι.
    Να μπορώ να μοιράζομαι μαζί ΤΗΣ και τα καλά μου και τα άσχημά μου κομμάτια.
    Να με φροντίζει και να με κάνει να θέλω να ΤΗ φροντίζω κι εγώ.
    Να ΤΗΝ παίρνω αγκαλιά και να νοιώθω ότι κρατάω μια ζωντανή Γυναίκα, τη δική μου Γυναίκα.
    Να ΤΗΝ υποτάσσω όταν το θέλουμε κι οι δυό, κι όχι session με πρόγραμμα.
    Να μοιράζεται τη ζωή ΤΗΣ και τα θέλω ΤΗΣ, μαζί μου και το ίδιο να με εμπνέει να κάνω κι εγώ.
    Να ΤΗΝ εμπιστεύομαι και να με εμπιστεύεται.
    Να ΤΗ στηρίζω και να με στηρίζει.
    Να μπορώ, μετά την τιμωρία ΤΗΣ, να ΤΗΝ πάρω αγκαλιά και να ΤΗΝ λατρέψω, να ΤΗΣ χαΪδέψω την ψυχούλα ΤΗΣ.
    Και κάτι ακόμη.
    Επειδή δεν πιστεύω στα μονοκόμματα,μονοσήμαντα πράγματα.
    Να ΤΗΝ έχω ΑΦΕΝΤΡΑ της ΖΩΗΣ μου κι εκείνη να μ έχει ΑΦΕΝΤΗ στη δική ΤΗΣ ΖΩΗ!
    Α.
    Master Astir με εχεις αφησει αφωνη , και το λεω με την καλη εννοια .
     
  7. abhinda

    abhinda New Member

    Απάντηση: To Πρότυπο μιας Μistress

    na foraei mpotes na exei xeiropedes kai na foraei dermatina
     
    Last edited by a moderator: 1 Φεβρουαρίου 2008
  8. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    V. να σημειωσω κατι στο νημα που λες οτι οι σκλαβοι δεν εχουν θελω.Σαφεστατα και εχουν.

    α)Το δικαιωμα να τα εκφρασουν δεν εχουν
    β)Και να εχουν δεν μας ενδιαφερουν

     
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor


    χιουμορ-ακι ε?
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    το κατα δυναμιν   Ειναι σαν το ανεκδοτο που λεει γιατι οι γυναικες προσποιουνται τον οργασμο?Γιατι νομιζουν οτι ενδιαφερει τους αντρες  
     
  11. ellfm58

    ellfm58 New Member

    Θέλω την γυναίκα μου (δηλαδή αφέντρα μου) να φοράει χνουδωτά πουλόβερ και γούνες! Αυτή είναι και η μοναδική απαίτηση που έχω από εκείνη. Τα υπόλοιπα είναι στα δικά της χέρια. Η υποταγή μου σε αυτήν είναι αυτονόητη και με καθιστά ευτυχισμένο και υπερήφανο!