Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

to b-dsm ? or not to b-dsm?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 4 Ιουλίου 2014.

  1. Τι μου προσφέρει όλο αυτό!; Ποιος ο λόγος να αποκλείνω από τον 'νορμάλ συνηθισμένο' τρόπο σεξουαλικής έκφρασης;
    Τι κενά μου καλύπτει το να θέλω να με κακομεταχειριζονται!; Γιατί μ'αρέσει ο πόνος;; γιατί έχω την ανάγκη να δεθώ να φιμωθώ να τιμωρηθώ από έναν αφέντη /master όταν στην καθημερινή μου ζωή σιχαίνομαι κάθε ειδος καταπίεσης;; !
    Θα δανειστώ τα λόγια μιας κοπέλας που είπε το εξής και μ'αυτό θα λυθούν όλες οι απορίες


    ''Φοβάμαι τον πόνο…. Χρειάζομαι τον πόνο… Όλη μου τη ζωή ο ψυχικός πόνος ήταν έντονα και αναπόσπαστα κομμάτι της ύπαρξής μου. Πονούσα και πονάω και υποφέρω με πολλά που οι περισσότεροι μπορούν εύκολα να προσπεράσουν. Όταν Ο Κύριος μου, μου Χαρίζει σωματικό πόνο, είναι οι μοναδικές στιγμές που η ψυχή μου αποβάλλει έστω και για λίγο τον δικό της πόνο.Λυτρώνεται, καθαρίζει ξεκουράζεται.. Ανασαίνει..''
     
  2. seduced mind

    seduced mind Guest

    Καταρχάς , όταν είναι συναινετικό το ότι γίνεται δεν υπάρχει θέμα κακομεταχείρισης. Εαν νιώθεις έτσι , τότε μάλλον κάπου μέσα σου δεν συναινείς και τόσο με αυτό που γίνεται. Ψάξε το με τον εαυτό σου. Κατά δεύτερον από τα γραφόμενα καταλαβαίνω ότι είναι μια κοπέλα μαζοχίστρια που επιθυμεί να ικανοποιεί αυτό το πάθος της κατα περιόδους. Αυτό όμως δεν την καθιστά sub ούτε slave, ίσως bottom αλλά κρατάω τις επιφυλάξεις μου. Εφόσον ταυτίζεσαι μαζί της όσα είπα ισχύουν και για σένα  
     
  3. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Για μενα αποτελει μια απολυτη απελευθερωση να βρισκεσαι στα χερια καποιου που εμπιστευεσαι με λιγα ή καθολου ορια.
    Απελευθερωση. Αυτο.
     
  4. Kαυλα ειναι, προβολη του Εγω, ψυχολογικες ανασφαλειες, φυγη απο την πραγματικοτητα...Και ολα αυτα τα εχουμε ντυσει με ομορφα, πολυχρωμα, μαγικα, ιριδιζουσα υφασματα.  
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πλεον απαντησεις εγω θα παρω στα σοβαρα μονο απο αυτους που το bdsm ειναι τροπος ζωης και οχι φετος εχω υποτακτικη, του χρονου εχω σχεση βανιλια, περυσι δεν ηξερα τι ειναι και τωρα ειμαι Μαστερ   και οτι κατσει γενικα  
     
  6. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Λιγο φασιστικο μου ακουγεται. Αλλα ο καθενας κανει τις επιλογες του.
     
  7. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude


    Να σου θυμίσω, ότι υπήρξε μια δεδομένη χρονική στιγμή που ούτε εσύ ήξερες περί βδσμ, κι όμως κάποιος σε πήρε στα σοβαρά.
     
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Κανενας δεν με πηρε στα σοβαρα σας πληροφορω και ακομα δεν ξερω περι βδσμ  Αντιθετως πολλοι ισχυριζονται εδω μεσα πως πρεπει να γραφουν και λενε οτι θελουν μονοι οι ειδικοι του θεματος  
    Γι αυτο προτεινω μαλιστα τα θεματα να κλειδωνονται και να γραγουν μονο οσοι ειναι ανωτερου μορφωτικου επιπεδου και το εχουν σπουδασει το θεμα, γιατι ολοι οι υπολοιποι λεμε μαλακιες (δια του λογου το αληθες διαβαστε πιο παλια νηματα).
    Που τον ειδες τον φασισμο τωρα δεν καταλαβα 
     
  9. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Δεν ηξερα οτι υπηρχε η ελιτ του μορφωμενου bdsm . Τωρα που το εμαθα θα κραταω τις αποστασεις μου. Μην μολυνουμε κ με τις μαλακιες μας τους ειδικους.
     
  10. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude

    Προσωπικά δεν το θεωρώ απόκλιση. Για μένα είναι απολύτως νορμάλ η σεξουαλική μου συμπεριφορά. Την αντιλαμβάνομαι ως διαφορετική, στο βαθμό που μπορώ να αντιλήφθω και τη διαφορά μεταξύ ενος ραδικιού κι ενός αγριοράδικου: αν μου το πει καποιος το βλέπω, αν δεν μου το πει, για μένα το βδσμ με το νορμάλ είναι το ίδιο και το αυτό.
    Θα διαφωνήσω με το κακομεταχείρηση γιατί μου ρχεται και το αμπιούζ μαζί και δε μου κάθεται καλά. Επίσης το βδσμ πιστεύω πως καλό θα ήταν να μη συμπεριλαμβάνεται στη ζωή μας για να καλύψει τυχόν κενά. Αν συμβαίνει αυτό, τότε θεωρώ ότι υπάρχει κακομεταχείριση και μορφώνονται αποκλίνουσες συμπεριφορές.
    Έχω την ανάγκη να δεθώ ΜΕ τον Κυρίαρχό μου (το ΑΠΟ είναι συμβολικό για μένα), κι αυτό δεν αποτελεί κανενός είδους καταπίεση.
     
  11. AliceInChains08

    AliceInChains08 100yrs of Solitude


    Πού πάει κανείς για να το σπουδάσει το βδσμ;
    Ποιον θεωρείς ανώτερου μορφωτικού επιπέδου;

    Αν θέλεις να μου απαντήσεις σε προσωπικό μήνυμα, γιατί είμαστε εντελώς εκτός θέματος. (Παρεμπιπτόντως, αυτός είναι ένας από τους λόγους που τα παλιά νήματα αξίζουν. Σπανίως βλέπεις κάποιον που όχι μόνο δεν απαντά στο θέμα του νήματος, αλλά γράφει και ό,τι παρατήρηση του έρθει εκείνη τη στιγμή, όπως έκανες εσύ εν προκειμένω.)
     
  12. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Πειτε μου κι εμενα που το σπουδαζεις γιατι δεν εχω καταληξει ακομα για το διδακτορικο μου