Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To BDSM με δίδαξε ότι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 14 Απριλίου 2015.

  1. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    Κωλαλακι μου :*
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    φαίνεται ο πρακτικός άνθρωπος.
     
  3. MrEntropy

    MrEntropy Regular Member

    … πρέπει καθημερινά να παλεύω με τις προκαταλήψεις μου, τα στερεότυπα μου.
    Ότι πρέπει να σέβομαι την διαφορετικότητα.
    Ότι πρέπει να έχω ενσυναίσθηση.
    Ότι πρέπει να αναγνωρίζω σε βάθος και ουσία τι αισθάνομαι και γιατί.

    Με άλλα λόγια,
    Δεν κρίνω, δεν επικρίνω, δεν κατακρίνω, είτε συμφωνώ είτε απλά αποχωρώ
    Η πρόταση «είναι λάθος η άποψη του» αντικαθίσταται «δεν είμαστε συμβατοί, πάμε παρακάτω»
    Η πρόταση «με πλήγωσε, με αδίκησε» αντικαθίσταται «γιατί δεν το είδα νωρίτερα, γιατί και τι τον έκανε να φερθεί έτσι»
    Η πρόταση «ο κόσμος είναι άδικος και σκληρός» αντικαθίσταται «έτσι είναι η ζωή, αυτή είναι η φύση μας, πως εγώ θα μάθω να επιβιώνω σε αυτόν»

    Και τέλος, να υπάρχει συμβατότητα σκέψεων και ενεργειών.
    Η κοσμοθεωρία μου, να συνάδει με τον τρόπο που ζω και λειτουργώ.
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2017
  4. Candl

    Candl άκρον άωτον ...

    «Ο ηγέτης είναι σαν το βοσκό. Μένει πίσω από το κοπάδι, αφήνοντας τα ικανότερα και πιο θαρραλέα μέλη να οδηγούν και όλους τους υπόλοιπους να ακολουθούν. Κανείς δεν καταλαβαίνει ότι καθοδηγούνται από πίσω».
    Να αγαπώ, να σέβομαι, να πειθαρχω...
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Η δοτικότητα και η ανακάλυψη νέων πραγμάτων μπορούν να χαρίσουν απίστευτα βιώματα σε όλα τα επίπεδα. Από τις απλές, καθημερινές μας στιγμές μέχρι τις πιο "πικάντικες".
     
  6. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Όριο είναι *κυρίως* αυτό που δεν σε εμπνέει ο άλλος να κάνεις μαζί του.
     
  7. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Acceptance of myself and the others
     
  8. Sofia__

    Sofia__ In A Relationship

    Προσωπικά το BDSM δεν με δίδαξε απολύτως τίποτα !!

    Με δίδαξαν οι άνθρωποι που γνώρισα στη ζωή μου μέσα και έξω από το BDSM.

    Με δίδαξαν τα λάθη που έκανα στη ζωή μου από λάθος επιλογές μέσα και έξω από το BDSM.

    Μου δίδαξαν οι στιγμές που έζησα στη ζωή μου μέσα και έξω από το BDSM.

    Με δίδαξε η ζωή και αυτή θα συνεχίσει να με διδάσκει μέσα και εξω απο το BDSM
     
  9. Μαύρη Ντάλια

    Μαύρη Ντάλια Η μόνη ανωμαλία είναι η ανικανότητα να ερωτευθείς.

    Το BDSM..ωραιο σαν εννοια, ωραιο σαν ιδεα, ομορφο ως τεχνη, οχι αυτο καθ αυτο δε με διδαξε τιποτα . Μου εδωσε ομως την ευκαιρία να ανακαλυψω οτι ακομα και στις πιο μεγαλες ιδεες υπαρχουν τα ανθρωπακια και οι ανθρωποι που ειτε καταστρέφουν ειτε δημιουργουν
     
  10. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

    Η επαφη μου με το bdsm με εκανε να εστιασω σε σκεψεις ιδεες και συναισθηματα που ειχα στο πισω μερος του μυαλου μου ανενεργα .

    Εσβησα την λεξη ανωμαλια απο το λεξιλογιο μου, παλια αποδεχομουν τον ορο τωρα πια οχι.
    Εξερευνω την σεξουαλικοτητα μου διαρκως και με τροπους που ποτε δε γνωριζα ως τωρα.
    Σμιλευω το τροπο που θα κυριαρχησω σε ενα αλλο πλασμα μαθαινοντας, διορθωνοντας και βελτιωνοντας συνεχως τις μεθοδους μου.
    Η λεξη αποδοχη απεκτησε σημαντικη θεση στην ζωη μου
    Ανεπτυξα δεξιοτητες που δεν ειχα ποτε.
    Τωρα πια βλεπω τα πραγματα απο αλλη γωνια και αναζητω σε ολα το βαθος, την ενταση και το νοημα τους.


     
    Last edited: 25 Μαϊου 2017
  11. ChristyLa

    ChristyLa New Member

    Το bdsm με δίδαξε ότι..
    τελικά έπρεπε να έχω ερθει εδώ πιο νωρίς, χωρίς να ταλαιπωρώ τις προηγούμενες βανίλλα σχέσεις μου, που με κοιτούσαν σαν χάνοι(με διεσταλμένες κόρες σαν καρτούν) όταν τους ζητούσα διάφορα και νόμιζαν ότι δεν πάω καλά
    και ότι..
    πράγματι, τα μανταλάκια δεν χρησιμεύουν απλά για να απλώνεις μπουγάδα  ..
     
  12. switch xrysa

    switch xrysa New Member

    ... να βιώνω και ν απολαμβάνω στο έπακρο.!