Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

To BDSM με δίδαξε ότι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 14 Απριλίου 2015.

  1. liber_animus

    liber_animus New Member

  2. Harry Demos

    Harry Demos Υγεία, επικοινωνία, επανάληψη.

  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό το "Κανένας δεν είναι πιο ψηλά όσο αυτός που έχει το σθένος να γονατίσει" δεν έχει καμιά διαφορά από το "μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι" και στις δεκάδες παραλλαγές/εκφάνσεις του, που υπάρχουν στα mainstream θρησκευτικά δόγματα με για προφανείς λόγους (διάβαζε ανταλλάγματα, πχ: "ότι αυτών εστί" κλπ κλπ)...

    Oυσιαστικά πρόκειται για την ποσοτικοποιημένη στρεβλή επαναδιατύπωση κατά το δοκούν (καταπώς τα βολεύει, δηλαδή) των προϋπαρχουσών φιλοσοφικών προσεγγίσεων των μεγάλων ανθρώπινων πολιτισμών στο πλαίσιο της συντεταγμένης επιβολής τους για ταπεινότατους (sic) σκοπούς.
     
    Last edited: 13 Ιανουαρίου 2018
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εψαχνα το λάικ που εχει χαχανητό χαχααχαχαχα
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αν κάποιος έχει αυτή την άποψη και γονατίζει παρουσία του Κυρίου του, τότε γονατίζει για τους λάθος λόγους.

    Αν κάποιος έχει αυτή την άποψη και δεν γονατίζει ο ίδιος, τότε έχει μεγάλη εσωτερική αντίσταση στο γονάτισμα ως ιδέα.

    Κρίνοντας από τα λίγα πράγματα που γνωρίζω για σχέσεις D/s και M/s, δεν απαιτεί ψυχικό σθένος να γονατίζει το υ μπροστά στο Κ και άρα δεν μπορεί να υπέχει θέση αφορισμού αυτή η δήλωση. Είναι απλά μια σκέψη υποκειμενική κάποιων που έτσι αντιλαμβάνονται το θέμα, ενδεχομένως χωρίς να έχουν την εμπειρία, χωρίς να το γνωρίζουν, χωρίς να έχουν καταλάβει τι σημαίνει γι αυτούς που το κάνουν.

    Τι είχες Γιάννη, τι είχα πάντα, δηλαδή.

    _____________

    Ένα από τα πράγματα που με δίδαξε το BDSM είναι ότι ο Αφέντης έχει πάντα δίκιο. Δεν αστειεύομαι  
     
  6. Bdsm 4 γραμματα που μου σημαδεψαν τη ζωη με εκαναν να δω και να ανακαλυψω αλλες πτυχες του εαυτου μου με εκαναν πιο πειθαρχιμενη πιο υπομονετικη πιο ανθεκτική στον πονο είτε σωματικο είτε ψυχικο με εκαναν λιγότερο εγωιστρια και περισσότερο ανθρωπο
    Αν θα ειχα και δεύτερη ζωη παλι αυτο το χωρο θα διαλεγα
    Και για αυτο ενα τεραστιο Ευχαριστώ στον ανθρωπο που μου εμαθε το χωρο αυτον
    ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΦΕΝΤΗ ΜΟΥ

    Slave E
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Άμα γονατίσει η @kathavra, είναι σίγουρο ότι θα την πιάσει κράμπα όταν προσπαθήσει να ξανασηκωθεί. Άστο, ξέχνα το.!
     
  8. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  9. v1979

    v1979 Regular Member

    Όταν ανοίξουν οι πύλες τις αντίληψης ο άνθρωπος φαίνεται όπως πραγματικά είναι...απεριοριστος
     
  10. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Και λέω τι μου θυμίζει αυτό τι μου θυμίζει!  
     
     
  11.  
     
  12. v1979

    v1979 Regular Member

    Για την ακρίβεια είνναι παραποιημενη πρόταση από το βιβλίο του χαξλεη οι πύλες τις αντιλήψης από το οποίο ο Μόρισον εμπνεύστηκε το όνομα του συγκροτήματος  
     
    Last edited: 14 Απριλίου 2018