Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 30 Αυγούστου 2005.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    όλα καλά ήταν. θα πρέπει να είμαστε λίγο ρεαλιστές για το τι να περιμένουμε για τα ελληνικά δεδομένα και να μην συγκρίνουμε με αντίστοιχα events του εξωτερικού. εντάξει τα γυάλινα ποτήρια σπάνε και κοστίζουν στο μαγαζί. εξάλου τα εισιτίρια και τα ποτά (8 ευρω το ποτό) είναι προσιτή τιμή για τον καταναλωτή οπότε και οι ιδιοκτήτες πρέπει από κάπου να βγάλουν και εκείνοι το κέρδος τους (και καλά κάνουν) , εξού και το πλαστικό ποτήρι ... ολα οκ όμως απλά ήθελε μεγαλύτερο χώρο με υπερηψωμένη πίστα και video walls
     
  2. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    RE: RE: Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

    Αγαπητέ & φίλτατε Κωνσταντίνε,
    Είμαι τελείως αντίθετος σε αυτή τη νοοτροπία γι' αυτό το λόγο χαρακτήρισα το show "αρπαχτή σε απομακρυσμένη επαρχία της Ευρώπης" πράγμα που δεν μας τιμά άλλωστε. Ασχετα με το αποτέλεσμα το θετικό ήταν το ότι έγινε μία πρώτη προσπάθεια ανοίγματος στο χώρο του fetish και ας ελπίσουμε να γίνει
    και στο χώρο του S/M.

    Sorry,αλλά έφαγα μεγάλο ξενέρωμα με το πλαστικό ποτηράκι (Πρώτη φορά που μου συνέβη σε bar). Άλλο ένα δείγμα της προχειρότητας που επικρατού-
    σε. Οταν έχεις εκδώσει 500 εισητήρια πρέπει να έχεις προετοιμασθεί και κα-
    τάλληλα. Συμφωνώ εν μέρει στο ότι οι τιμές ήταν προσιτές (Στο SMart Cafe στη Βιέννη βέβαια πλήρωσα λιγώτερα απο 25€ για 7 ποτά όπως είχα αναφέρει σε κάποιο άλλο thread) αλλά θα προτιμούσα να είχε ακριβώτερο εισητήριο και να απολάμβανα το show καλύτερα. Αυτό είναι καθαρά προσωπική άποψη και ξέρω ότι υπάρχουν διαφωνίες σε αυτό.

    Συμφωνώ ότι αυτό ήταν η κύρια ατέλεια του χώρου και ίσως αν υπήρχαν αυτά να άλλαζε άρδην τις εντυπώσεις.

    Επαναλαμβάνω ότι ,άσχετα με το αποτέλεσμα η τις εντυπώσεις, οποιαδήποτε
    μελλοντική παρόμοια κίνηση πρέπει να υποστηριχθεί γιά να αρχίσει η κατά κάποιο τρόπο "αποπεριθωριοποιήση" του χώρου.

    ΥΓ Επειδή δεν πιστεύω ότι μόνο 5 άτομα του forum παρευρέθηκαν, σύμφωνα με τις μέχρι τώρα απαντήσεις στο thread, θα παρακαλούσα να δώσουν τις εντυπώσεις Τ/τους.
     
  3. illusion

    illusion Regular Member

    I was there too! Απολαυστικό και ενδιαφέρον το θέαμα των TG (under the circumstances). Εκνευριστικό βρήκα τα πλαστικά ποτηράκια και τις φωτογραφικές μηχανές που μου θύμιζαν κινέζους τουρίστες.
     
  4. Silica

    Silica Guest

    Ελπίζω να περάσατε όλοι υπέροχα στο TG. Είδα σε κάποιο thread μια απάντηση του PD πως είναι πολλά τα φρικιά στο site τους. Όντως το TG είναι πιο πολύ fetish party παρά bdsm. Πάντα μα ΠΑΝΤΑ είναι overcrouded και σκάνε όλοι οι άσχετοι από suburbia να δουν τι είναι τέλος πάντων αυτό το περιβόητο TG   (αν και τηρούν το dress code).
    Αρπαχτή λίγο δύσκολο να θελησανε να κάνουν, πιο πολύ τους κόστισε πιθανότατα. Όσο για τα πλαστικά ποτήρια είναι θέμα health and safety. Συνήθως επειδή είναι κάποιοι barefoot ή φοράνε ελάχιστα πάνω τους όταν ξαπλώσουν στο πάτωμα για trampling etc δεν θέλει κανείς να τους δει με αίματα χωρίς την θέληση τους!!
    Όσο για την μουσική indeed IT SUCKS πάντα.







    Ms Silica απλώς άλλαξα τα greeklish σε Ελληνικά μια και δεν έχετε Ελληνικά fonts.  
     
  5. Photographer

    Photographer Regular Member

    Έφτασα κατά τις 3 και κάτι, οπότε δεν ξέρω τι και αν έχασα κάτι.

    Ο κόσμος πολύς αλλά τελικά έφτασα στο αγαπημένο μου σημείο του χώρου (κάπου αριστερά της σκηνής).
    Απο κόσμο υπήρχαν τα κλασικά "γκοθάκια" που έχω συνηθίσει απο τα "spook show" που διοργανώνει το μέρος αλλά και πιό υποψιασμένα και ιδιαίτερα άτομα, και φυσικά κάποιοι που ήρθαν απο περιέργεια.
    Κάπου εκεί θα ήσασταν και κάποιοι/ες απο εσάς.
    Η ατμόσφαιρα μου φάνηκε αρκετά γιορτινή καθώς όλοι σχεδόν "είχαν βάλει τα καλά τους".

    Παντού ρούχα απο δέρμα, βυνίλιο αλλά και λάτεξ σε ιδιαίτερες εμφανίσεις, κολλάρα, κορσέδες, κάλτσες δυκτυωτές και μή πιασμένες επιδεικτικά σε ζαρτιέρες, μπότες και γόβες σε κάθε ύψος κτλ.
    Κάπου στη γωνία βλέπω μια μελαχρινή με λευκό κορσέ να λικνίζεται αισθησιακά μπροστά σε μια άλλη ντυμένη σαν χορεύτρια can can με τιάρα απο μαύρα φτερά στο κεφάλι. Η παρέα της παρακολουθεί. Αποσύρω το βλέμμα μου, και πάω προς τη σκηνή.

    Πλησιάζω όσο μπορώ τη σκηνή γιατί κάποια επίδειξη ξεκινάει.
    Μια χορεύτρια με ξυρισμένο κεφάλι και πορτοκαλί μονοκίνι με φτερά κρεμιέται απο ένα κρίκο στο ταβάνι, στριφογυρίζει, γυρνάει ανάποδα ή παίρνει διάφορες στάσεις στον κρίκο.
    Τη χαζεύω αποσπασματικά ανάμεσα απο τα κεφάλια και ώμους αυτών που βρίσκονται μπροστά.

    Μόλις τελειώνει στη θέση της κατεβαίνει ένα πανί οθόνη στο οποίο προβάλλονται συμμετρικά κινούμενα σχήματα σαν φράκταλ.
    Η σκηνή απο κάτω αδειάζει για να ξαναγεμίσει και πάλι καθώς η μουσική γίνεται ρυθμικότερη, και τα στροβοσκοπικά φλασάρουν με το ρυθμό. Χορέυω ακολουθώντας το ρυθμό.
    Γύρω μου το πιό ετερόκλυτο πλήθος με το οποίο γινόμαστε ένα χορεύοντας όλοι μαζί.
    Η ξυρισμένη χορεύτρια χορεύει μαζί μας φορώντας ημίψηλο καπέλο.
    Μαζί της και άλλοι περφόρμερς. Διακρίνω έναν ντυμένο με ριγέ κοστούμι απο λάτεχ και ημίψηλο καπέλο.

    Αγόρια με λευκά μπλουζάκια, κορίτσια με ξανθά μαλλιά, αποσπασματικές εικόνες στο δευτερόλεπτο της λάμψης του στρόμπο.
    Σαν το κλίκ μιας φωτογραφικής μηχανής, η σαν βίντεοκλιπ.

    Αρχίζει άλλη επίδειξη αλλά αυτή τη φορά είμαι κοντά.
    Γονατίζω μαζί με άλλους για να βλέπουν και άλλοι πιο πίσω (και για να φωτογραφίσω πιο άνετα). Ένα ζευγάρι ανεβαίνει στη σκηνή.
    Ντυμένοι και οι δυό στα μαύρα με προστατευτικά γυαλιά στα μάτια κρατώντας ηλεκρικά τριβεία στα χέρια.
    Το αγόρι φοράει μια μπλούζα απο μεταλλικούς κρίκους, ασημί περιβραχιόνια και περικνημήδες με καρφιά.
    Το κορίτσι φοράει δερμάτινα με μεταλλικό θώρακα και κάτι σαν μεταλλικό εσώρουχο πάνω απο το παντελόνι, έχει κόκκινα μαλλιά και παπούτσια.

    Και σαν ιδιόμορφοι μονομάχοι ξεκινούν να δημιουργούν πίδακες απο σπίθες με τα τριβεία πάνω στους θώρακες τους!
    Στρέφουν τις σπίθες ο ένας στον άλλον, στον κόσμο, ή στους εαυτούς τους.
    Το κορίτσι ανοίγει τα πόδια και "αυνανίζεται" με το τριβείο πάνω στο μεταλλικό της εσώρουχο. Ένα ντούζ απο φώς την πλυμμυρίζει.
    Ο κόσμος τους χαζεύει, τα φλάς αστράφτουν, η διάθεση στα ύψη.
    Μετά και οι δυό τους στρέφονται στον κόσμο, υποκλίνονται και μας χαιρετούν.

    Αρκετούς χορούς και μια μπύρα μετά, παρατηρώ άλλη μια περφόμερ που χορεύει ανεβασμένη σε ένα βαρέλι.
    Είναι ντυμένη με μιά κόκκινη κοντομάνικη φόμα κορμάκι απο λάστιχο που θυμίζει κάτι σαν μηχανικό αυτοκινήτου.
    Πλησιάζω δειλά για να την φωτογραφίσω και μια κοπέλλα με κόκκινα μαλλιά με κοτσίδες μου χαμογελά παραμερίζοντας και κάνοντας μου νόημα να πλησιάσω περισσότερο. Ήταν η περφόμερ με το τριβείο!

    Μετα συνεχίζω να χορεύω. Γύρω μου διάφορες παρουσίες, ένας τύπος με κολλάρο χαιδεύεται με κάποια που φοράει μόνο τα εσώρουχα.
    Αλλού μια τύπισσα γυαλίζει ολόκληρη μέσα στο φόρεμα της απο βυνίλιο. Άλλη μια με κόκκινο πηλίκιο και λαστιχένιο φόρεμα.
    Μια ξανθιά με τόσο μεγάλες extensions πλεξούδες που θυμίζει κάτι απο άλιεν. Εικόνες που μου μένουν.

    Ο κόσμος σπάει, και αποφασίζω τελικά να φύγω.
    Φοράω το μπουφάν για τη μοτοσυκλέτα, ανεβαίνω τα σκαλιά και βγαίνω έξω.
    Το κρύο με χτυπάει. Τα αυτιά μου βουήζουν. Η μηχανή μου στη θέση της .
    Βάζω μπρός τη μηχανή. Φοράω γάντια και κράνος, η ώρα του απολογισμού:
    Πώς τα πέρασα απόψε; Μοναδικά. Θα το ξανακάνω; Σίγουρα!
     
  6. christofer

    christofer Guest

    Καλησπερα.
    Ειμουν κι εγω εκει.Οπως και για πρωτη φορα στο μαγαζι.
    Και οντως μικρο μαγαζι για τετοιο event.
    H μουσικη αν και κουραστικη σε καποια σημεια,πιστευω πως ταιριαζει,και ο κοσμος δεν ηταν αμετοχος.
    Τα κοριτσια του show...μηπως ηταν αμαρτωλα?!!
    Επι τη ευκαιρια μιας και ειναι το πρωτο μου post,για οσους/οσες ηταν εκει,ειμουν στα μαυρα με λευκο κολαρο ξυρισμενο κεφαλι .
     
  7. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Δεύτερη φορά στο συγκεκριμένο χώρο, πρώτη σε παρόμοιο event. Παρότι η πρώτη μου επίσκεψη στο underworld με αποθάρρυνε λόγω της δυνατής έντασης και του είδους της μουσικής, στο πάρτυ του TG οφείλω να πω, ότι η μουσική κατάφερε να με πλανέψει και να με παρασύρει σε ρυθμικά λικνίσματα.

    Τα ντυσίματα πολλών παρευρισκόμενων πράγματι εντυπωσιακά, μαρτυρούσαν πως οι πολλοί ήταν fun του είδους, αν και ανάμεσα τους αρκετοί θαμώνες πιθανότατα παρευρίσκονταν καθαρά απο περιέργεια.

    Όσον αφορά στο χώρο της εκδήλωσης, αναμφίβολα ήταν περιορισμένος και ο κόσμος συνοστιζόταν προκειμένου να καταφέρει να παρακολουθήσει τα δρώμενα στη σκηνη, πιθανολογώ πως λίγοι το κατάφεραν   Οι μικρές διάσπαρτες οθόνες στον χώρο δεν βοηθούσαν και πολύ, εφόσον η λήψη των performers γινόταν απο την μέση και πάνω.

    Σε γενικές γραμμές, ωραίες παρουσίες, κέφι, πιοτό, αλλά σίγουρα όχι αυτό το οποίο προσδοκούσαμε να δούμε !
     
  8. gregsenna

    gregsenna New Member

    επειδή είδα ότι έγινε πολύ κουβέντα για τα πλαστικά ποτήρια .Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ το μαγαζί( δεν έχω κανένα λόγο ) απλά πιστεύω ότι κάποια στιγμή πρέπει να τους τελείωσαν και λόγο συνωστισμού ή έλλειψης προσωπικού δεν πρόλαβαν να μαζέψουν και να πλύνουν και ξέμειναν.Αυτό το αναφέρω γιατί ήπια 2 ποτά σε γυάλινο μετά 2 σε πλαστικό και στο τέλος άλλα 2 σε γυάλινο .Τέλος πάντων μικρή σημασία είχε αυτό απλά περιμένω πότε θα ξαναγίνει κάτι τέτοιο γιατί πραγματικά άξιζε έστω κι αν είχε κάποια προβλήματα.Οσο για το χώρο τώρα που το ξανασκέφτομαι δε μου καλοφαίνεται η ιδέα να γίνει κάτι παρόμοιο σε πιό μεγάλο άρα και πιό επώνυμο μαγαζί μιά και η μεγαλύτερη διαφήμιση θα κουβαλίσει αναγκαστικά και υπερβολικό αριθμό άσχετων και περίεργων
     
  9. PD

    PD Regular Member

    RE: RE: Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

    Και οι φωτογραφίες στο site τους και οι φωτό στο post (#55) με δικαιώνουν απόλυτα.

    Πρόκειται για τα απόλυτα φρικιά που αμφιβάλω πόσο σχέση έχουν με το BDSM και πόσο αυτό το πάρτυ είχε σχέση με το BDSM (πολύ λόγος για το τίποτε αλλά το forum είναι μια καλή περίπτωση για τζάμπα διαφήμιση   )
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: RE: Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

    Aν αυτό σε κάνει να αισθάνεσαι καλά που δεν ήρθες .... τότε όλα καλά PD!

    Όσοι πήγαμε εκεί μια χαρά περάσαμε όπως διάβασες και σε γενικές γραμμές εντυπωσιαστήκαμε!

    PD και για να καταλάβω τι εννοείς όταν λες "το πόσο αυτό το πάρτυ είχε σχέση με το BDSM"?

    Το ΒDSM πάρτυ είναι κάτι εντελώς διαφορετικό από ένα FETISH παρτυ (!)
    Στο ΒDSM πάρτυ συμμετέχουν μόνο τα members ενός club και έχει περιορισμένη προσέλευση.
    Το FETISH παρτυ έχει και BDSM άτομα και συνήθως γίνονται ανοικτά και ανάμεσα στους συμμετέχοντες μπορεί να είναι και vanilla, περίεργοι και freaks!
    Kαι αν θυμάμαι καλά μιλάμε για το ΤG fetish club !
     
  11. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    RE: RE: Torture Garden Club Event εν Ελλάδι

    Μερικοί από τους «ας πούμε goth»   (latex, PVC, κορσέδες) ήμαστε κι εμείς και περάσαμε καλά παρ'ότι η μουσική ήταν ελαφρά χειρότερη απ'ότι τα συνηθισμένα του Underworld. Αλλά πήγαμε για τον κόσμο και όχι για το TG, το οποίο εντελώς μεταξύ μας, σ'όποια πόλη και να γίνεται, είναι ψιλοχάλια.

    Περισσότερο burlesque show/club παρά fetish party. Αν μπερδεύεται με fetish party είναι επειδή πολλοί θαμώνες του ντύνονται ανάλογα. Με το ίδιο σκεπτικό, πχ, οι παραστάσεις του Rocky Horror Show είναι fetish parties επειδή πολύς κόσμος ντύνεται αντίστοιχα.  
     
  12. Hliostalaxth

    Hliostalaxth Guest

    Ηταν ξεκάθαρο απο την αρχή πως επρόκειτο για fetish party. Αυτό που ειπώθηκε ήταν πως θα παρευρίσκονταν και άτομα απο τον χώρο του bdsm !