Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Trampling

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος MasteR_PieR, στις 17 Ιουλίου 2005.

  1. wildslave

    wildslave Regular Member

    Απο trampling της Αφέντρας μου επαθα κακωση αυχενα με αποτελεσμα να κυκλοφορω με κολαρο 2 μηνες. Παολα αυτα ειναι κατι που Μμ/μας αρεσει αφανταστα και το Σ/συνεχίζουμε...
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Κοντινός μου συγγενής από κοριτσάκι 10 ετών μου ζητούσε να τον πατάω. Αυτό γινόταν σχεδόν καθημερινά. Μου άρεσε αφάνταστα.
    Να υποψιαστώ ότι ίσως και αυτός να ερεθιζόταν;

    Αστάρτη
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απ΄ότι έχω προσέξει όντως μέχρι στιγμής έχουν απαντήσει μόνο όσοι είναι σχετικοί με Female Domination, οπότε Master Pier αποδυκνύεται αυτό που λένε πως συναντάται περισσότερο εκεί.

    εγώ προσωπικά λατρεύω όταν είμαι ξαπλωμένη στο πάτωμα, να νιώθω τις αρβύλες ή τις μπότες Του να πατάνε πάνω μου και να Πιέζει το γυμνό σώμα μου στο πάτωμα.
    Με γεμίζει απίστευτη ηδόνή, και με κατακλύζει ένα συναίσθημα ηρεμίας που είμαι στη θέση που ποθώ. Κάτω απ΄τα ποδια Του Υπέροχου μου Αφέντη.
     
  4. miltoskaras

    miltoskaras New Member

    Γλυκειά μου Astarty, πόσο θα ήθελα να ήμουν αυτός ο συγγενής σου!!!

    Τρελαίνομαι και μόνο στην ιδέα να με ποδοπατάει κάποια κοπέλα κυρίως επειδή της αρέσει εκείνης και όχι επειδή της το ζητάω.

    Αυτό που γράφεις οτι «σου άρεσε αφάνταστα» εμένα με ....
     
  5. manoskatav

    manoskatav New Member

    Αγαπητη σκλαβα lara[E-p]:

    Μολις διαβασα το μηνυμα σου και σπευδω να απαντήσω οτι υπαρχω κι εγω!!!!

    Το να ποδοπατάω μια γυναίκα σκλάβα με αναβει οσο τιποτα αλλο.

    Ο δε τρόπος που περιγράφεις εσύ αυτο που σου αρέσει είναι το κάτι αλλο.............

    Να'σαι καλα και σου ευχομαι να έχεις αυτό που ζητάς!
    (αν όχι, μην ψάχνεις πολυ μακρια......)
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Το trampling σαν session game οντως ειναι πολυ ερεθιστικό..τι γινεται ομως οταν παιρνει τη θέση τιμωρίας? μηπως ειναι πολυ επικινδυνο? εδω διαβαζω ιστορίες με αυχενικές κακώσεις κλπ..για λιγο προσοχή!!!
     
  7. masada

    masada New Member

    παιδες ειμαι κι εγω ενας απο τους πολλους που τους αρεσει να τους πατανε ομορφες γυναικες μεχρι θανατου!!ασχετα αν εδω στην Ελλαδα πολλες τους αρεσει,αλλα ντρεπονται να το παραδεχτουν η ακομα και να το κανουν..ξερετε που μπορω να βρω καθολου φωτο η βιντεακια με ελληνιδες "εν δρασει"?ευχαριστω προκαταβολικα...
     
  8. lalakis48

    lalakis48 New Member


    Δες αυτό

    http://rapidshare.com/files/3115973..._-_Girl_tramples_on_a_Man___Worship_.wmv.html
     
  9. masada

    masada New Member

  10. giannis

    giannis New Member

    Απάντηση: Trampling

    Το να βρίσκομε κάτω από τα πόδια μίας Κυρίας είναι άκρος ηδονιστικό. Είναι καθαρά εγκεφαλική ή ηδονή, νιώθω άκρος υποταγμένος.
     
  11. masada

    masada New Member

  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Trampling - Ιστορικό και Τεχνικές Πληροφορίες

    Καλημέρα MasteR_PieR, πολύ ενδιαφέρον θέμα, δίνω παρακάτω κάποιες ιστορικές και τεχνικές πληροφορίες για όσους ενδιαφέρονται.

    Το trampling εμφανίστηκε στην Κίνα περί τα 3000π.Χ. ως είδος massage, που λειτουργούσε ως θεραπευτική μέθοδος για τη βελτίωση της κυκλοφορίας του αίματος στους μυς, τη μείωση της δυσκαμψίας των μυών, τη μείωση των ρυθμών της καρδιάς, τη βελτίωση της λειτουργικότητας των αρθρώσεων, τη χαλάρωση των μυών, την υποβοήθηση του οργανισμού στην παραγωγή ουσιών για την αντιμετώπιση του πόνου (όπως οι ενδορφίνες π.χ.) κ.α.

    Trampling συνετό είναι να κάνουν άνθρωποι με μικρό σωματικό βάρος και μικρό ύψος. Το μικρό ύψος εξασφαλίζει καλύτερη ισορροπία, καθώς το κέντρο βάρους βρίσκεται κοντά στη βάση στήριξης. Για την καλή ισορροπία είναι σημαντικό το εμβαδόν της βάσης στήριξης, και αυτό δεν αφορά μόνο στο εμβαδόν των πατουσών αλλά κυρίως στην απόσταση των δύο πελμάτων επάνω στο σώμα. Το μέγεθος της πίεσης δίνεται από τον τύπο P=F/S, όπου P είναι η πίεση, F η δύναμη και S η επιφάνεια, συνεπαγωγικά ισχύει ότι: Η πίεση που ασκείται στο σώμα του δέκτη είναι ανάλογη του σωματικού βάρους του ατόμου που κάνει trampling και αντιστρόφως ανάλογη της επιφάνειας που το διοχετεύει στο σώμα, δηλαδή του εμβαδού των πατουσών του. Ως από τα παραπάνω, το trampling με παπούτσια με μικρή βάση στήριξης προκαλεί πολλαπλάσια πίεση στο σώμα του δέκτη. Θα πρέπει να ληφθεί υπόψη η κατανομή του βάρους στη βάση στήριξης, όπως είδα πως γράφτηκε ήδη. Παπούτσια με χαμηλά τακούνια επιτρέπουν στο σώμα να μετατοπίζει το βάρος του προς τις φτέρνες, όπου η βάση στήριξης είναι μικρή και η πίεση συνεπαγωγικά μεγάλη. Αντίθετα παπούτσια με ψηλά τακούνια άναγκάζουν το κέντρο βάρους να μετατοπιστεί προς την μπροστινή πλευρά του πέλματος όπου η βάση στήριξης είναι πολύ μεγαλύτερη και η πίεση πολύ μικρότερη. Στην περίπτωση όπου το trampling γίνεται με παπούτσια θα πρέπει το λάστιχο κάτω από τα τακούνια να μην είναι φθαρμένο. Η επιφάνεια κάτω από το σώμα του ανθρώπου που υφίσταται το trampling πρέπει να μην παραμορφώνεται από τις μετατοπίσεις βάρους, επομένως το κρεβάτι δεν ενδύκνειται για αυτή τη δραστηριότητα.

    Όση περισσότερη μυική μάζα έχει εκείνος που δέχεται το trampling τόσο περισσότερο αυτό έχει νόημα σαν δραστηριότητα. Διότι το trampling πρέπει γίνεται στους μυς και τα μαλακά μόρια του σώματος. Όχι στο κεφάλι, τη σπονδυλική στήλη, τον αυχένα, το λαιμό, το στέρνο, την πρωκτογεννητική χώρα, τη μέση, ή σε άλλες περιοχές όπου τα οστά είναι κοντά στην επιφάνεια του δέρματος. Για τους άνδρες πέρα από την ασφάλεια του πέους, καλό είναι να λαμβάνεται υπόψη και η σημαντικότητα της ασφάλειας του όσχεου. Από μη επαγγελματίες δεν πρέπει σε καμία περίιπτωση να γίνεται trampling σε τραυματίες. Επίσης δεν γίνεται σε γυναίκες κατά τη διάρκεια εγκυμοσύνης, και σε άτομα προχωρημένης ηλικίας όπου σε περίπτωση θραύσης οστών η αποκατάσταση γίνεται με εξαιρετικά αργούς ρυθμούς. Το άτομο που θα υφίσταται το trampling θα πρέπει να μην έχει καταναλώσει τροφή ή ποτό/νερό στο αμέσως προηγούμενο διάστημα. Θα πρέπει οι μυς του να βρίσκονται σε χαλάρωση. Δεν θα πρέπει να έχει λάβει τονωτικές ουσίες (καφείνη π.χ.) για να αποφευχθούν πιθανές αντανακλαστικές συσπάσεις μυών. Οι αντανακλαστικές κινήσεις, είναι δυνατόν να τραυματίσουν τόσο τον ίδιο, όσο και εκείνον που κάνει το trampling. Η ασφάλεια του δεύτερου πρέπει επίσης να λαμβάνεται υπόψη. Αν χρησιμοποιηθούν παπούτσια, θα πρέπει αυτά να είναι πολύ καλά στερεωμένα στα πέλματα για να μειωθούν οι πιθανότητες ανατροπής. Για τους αρχάριους μία σταθερή λαβή σε τοίχο ή σε κάποιο πολύ βαρύ έπιπλο μπορεί να βοηθήσει στην ισορροπία.

    Επειδή στο bdsm οι συμβολισμοί του trampling ποικίλουν, διαφέρουν και οι τρόποι με τους οποίους επιθυμούμε να το κάνουμε. Για παράδειγμα συχνά προκύπτει η ανάγκη για trampling στο πέος ή στο πρόσωπο. Σε αυτές τις περιπτώσεις, μπορούμε να προσφύγουμε σε κάποια τεχνάσματα. Οι κυρίες μπορούν να μετατοπίζουν το κέντρο βάρους τους στο πόδι που πατά σε έναν γυμνασμένο μεγάλο μυ, και στο πέος να πατάνε ελαφρά. Επίσης μπορούν να σηκώσουν οι ίδιες το μεγαλύτερο μέρος του βάρους τους με τα χέρια (από κάποια λαβή) και να χρησιμοποιήσουν τα πόδια για να βρουν την ισορροπία τους επάνω σε δύσκολα μέρη του σώματος του σκλάβου.