Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Transsexual & Τραβεστί Μύθοι & Πραγματικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 28 Ιανουαρίου 2006.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    ετσι ειναι!

    Ο καλος ο μυλος....
     
  2. takis1969

    takis1969 New Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    το προηγουμενο σχολιο της Mirella με καλυψε απόλυτα. Απο τη δικια μου σκοπια σαν αντρας αλλα και αλλων φίλων μου ισχυει ακριβως οτι εγραψε. Στη ζωη μου εχω ονειρευτει παρα πολλες φορες μια συνευρεση με TRANS. Δεν ξερω αν θα ηταν τοσο ομορφη η εμπειρια οσο τη φανταζομαι αλλα θα το ηθελα. Δυστυχως η ελλειψη καποιου κυκλου δεν μου εχει δωσει τη δυνατοτητα να βρεθω με καποιο παρομοιο ατομο
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα


    Τότε νομίζω ότι θα ήταν καλό να βγει ίσως ένας νέος όρος ή τουλάχιστον να λένε απλά "γλύφω" γιατί, όπως και να το κάνουμε, το "κάνω πίπα" κάπου, καλώς ή κακώς παραπέμπει σε άντρα.  
     
    Last edited: 14 Νοεμβρίου 2007
  4. self_control

    self_control Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    παιδια...ριξτε μια ματια εδω και πειτε μου...αν εχω δικιο...

    δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχουν τετοια πλασματα!!!

    http://www.rincontranny.com/travestis-shemales/index.php
     
  5. Emma

    Emma Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Επειδή είμαι λίγο μπερδεμένη με το συγκεκριμένο θέμα... (Φυσικά δεν μιλάω για τα άτομα που είναι εκ γεννετής έτσι).

    Με την ίδια λογική που "βλέπουν" οι άντρες ως γυναίκα κάποιον ο οποίος έβαλε σιλικόνη για να έχει στήθος, θα έπρεπε και οι γυναίκες να "βλέπουν" ως άντρες αυτές που κόβουν το στήθος τους;
    Γιατί προσωπικά δεν βρίσκω διαφορά. Ορμόνες παίρνουν και οι δύο (οι μεν για να γίνουν πιο 8ηλυπρεπείς, οι δε για να γίνουν πιο ανδροπρεπείς), ζουν/ντύνονται ως γυναίκες οι μεν και ως άντρες οι δε, κ.τ.λ.
    Πώς ακριβώς μπορείς να δεις/δεχτείς ως άντρα κάποια που μέχρι πρότινος είχε στήθος και συνεχίζει ακόμη να έχει μουνί και πώς μπορείς να δεις/δεχτείς ως γυναίκα κάποιον που μέχρι πρότινος είχε επίπεδο (τριχωτό) στήθος και συνεχίζει να έχει πούτσο; Δεν το χωράει το μυαλό μου ότι δεν κρύβει μια ομοφυλοφυλική τάση αυτό...
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Έτσι είναι. Οι ενοχές όμως κάνουν πολλούς να μιλούν για τρίτα, τέταρτα φύλα, για νέες εμπειρίες κλπ.
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Έχω μία εμπειρία με τραβεστί. Ένα πολύ γλυκό άτομο. Σεξουαλικά δεν μπόρεσα να εκφραστώ μαζί του, γιατί έπαθα σύγχυση. Δεν μπορούσα να το δω, ούτε σα γυναίκα, ούτε σαν άντρα.

    Ήταν άτομο παθητικό και έχω κάνει έρωτα με άντρες παθητικούς. Δεν μπορούσα να το δω ως άντρα παθητικό.

    Με εξιτάρουν οι παθητικές γυναίκες, αλλά παρόλο που το στήθος της και κάποια άλλα χαρακτηριστικά έφερναν σε γυναίκα, δεν μπορούσα να το δω ούτε έτσι.

    Αν είχα δοκιμάσει και με γυναίκα που έφερνε σε άντρα, όχι να φοράει απλώς strapon θα μπορούσα να ξέρω από πού πηγάζει η σύγχυση μου.
     
  8. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Φυσικα οι λεγομενοι και "πανηδονιστες" η bisexuals!
    Και αυτο σημαινει πως ειναι gay και str8 ταυτοχρονα. Το ερωτημα ειναι το εξης, αυτοι οι γνωστοι οταν πανε με εναν gay η μια trans γλειφουν μπροστα?
    Η παιζουν καθαρα εναν απολυτα ενεργητικο ρολο του στυλ :"Σκυψε να τελειωνουμε"? 

    Ασφαλως και υπαρχουν!!!
    Να εξηγησουμε κατι?????
    Ο κοσμος τα εχει κανει σαλατα μετα απο τις εκπομπες καποιων ανιδεων στην τηλεοραση.
    Αυτες στην εικονες ειναι transgendered.
    Αν ειχα γεννηθει 100% αγορι και ειχα μεταλλαχθει σε αυτο που ειμαι σημερα, εκει θα ανηκα.
    Που ειναι η διαφορα ομως?????
    Ιδου! Μια transsexual εχει την δυνατοτητα αν το θελησει, να κανει οπισθεν ολοταχως!
    Να επιστρεψει δηλαδη στο αγορι που ηταν πριν ξεκινησουν ολα, και πιστεψτε με ξερω αρκετες που το εκαναν!
    Αντιθετα μια transgendered ΔΕΝ εχει την δυνατοτητα επιστροφης.
    Εχει τοσο υπερβη τα εσκαμμενα, που ο "δρομος" οδηγει μονον μπροστα, και το επομενο βημα αν θελει να το κανει, ειναι η επεμβαση αλλαγης φυλου, κατι που ειναι μεγα λαθος!!
    Οι επεμβασεις δηλαδη πανω στην "φυση" της ειτε με ορμονες, ειτε με σιλικονη, ειτε, ειτε, ειναι τοσες πολλες που οι "γεφυρες" με το αγορι που ηταν καποτε εχουν κοπει ανεπιστρεπτι!
    Επισης μην μπερδευουμε ολα αυτα με την εννοια travesti.
    Αυτο ειναι κατι αλλο, οι τραβεστι ειναι αντρες που φορουν γυναικεια ρουχα και που καμμια επεμβαση ορμονικη, η αλλου ειδους, εχει γινει πανω τους.
    Και ναι, ανηκουν στους ομοφυλοφιλους, κατι που δεν ισχυει για τους crossdressers οι οποιοι μπορει να ειναι και str8 αντρες που ηδονιζονται στην επαφη του σωματος τους με την επαφη των γυναικειων ρουχων που φορουν, και παντα σε ιδιωτικο κλειστο χωρο.

    Ειναι απλο Ηλια μου, και μπορω να στο εξηγησω!
    Εισαι ενας "καθαρα" bisexual αντρας.
    Δηλαδη, σου αρεσουν τα παθητικα ατομα, αλλα σαν γυναικες η σαν αγορια.
    Σου προκαλει "συγχυση" το ενδιαμεσο, αυτο που στεκεται αναμεσα στα δυο, σαν να εισαι καπου και να μην ξερεις που να κοιταξεις, δεξια η αριστερα???
    Και ναι αυτο "μπερδευει" με αποτελεσμα την συγχυση και επομενως την αναποτελεσματικοτητα, οσον αφορα την σεξουαλικη διεγερση.
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2007
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Αυτό που αντιλαμβάνομαι διαβάζοντας τα post σας, είναι ότι τους περισσότερους από εσάς τους εξιτάρει η ιδέα της συνεύρεσης με μια transsexual.
    Τι γίνεται όμως η σχέση αυτή, πέρα από το κρεβάτι και το sex? Υπάρχει? Εξελίσσετε?
    To ρωτώ, επειδή η ζωή όπως και να το κάνουμε, δεν είναι μόνο ένα μεγάλο κρεβάτι … Οι "ιδιαίτερες" σχέσεις, δεν σταματούν εκεί. Η μήπως κάποιες σταματούν, γιατί έτσι πρέπει?
    Ποιος από όσους καλοπερνά μαζί τους, έχει και τα αρχίδια να επιβάλει στον κοινωνικό του περίγυρο, την επιλογή του "ιδιαίτερου/ης" αυτού συντρόφου του?

    Το πρόβλημα λοιπόν, νομίζω ότι ξεκινά από εδώ…Kαι εδω ακριβώς δυστυχώς, είναι που ξεκινά το μελανό σημείο ανά τον κόσμο.
    Κατηγορούμε η ακόμη λυπόμαστε τις "ένοχες" travesti, εγχειρημένες η μη επειδή κάνουν πεζοδρόμιο.
    Μας εξιτάρει η συνεύρεση μαζί τους, αλλά ως άμεπτοι δικαστές της ζωής, είμαστε εμείς οι ίδιοι που τις στέλνουμε καταδικάζοντας τες στον Καιάδα. Δεν θα τις προσλαμβάναμε στην δουλειά μας, δεν θα τις γνωρίζαμε στην οικογένεια η στους φίλους μας…δεν και δεν….
    Η αδικία σε όλη της την μεγαλοπρέπεια!
    Αυτά είναι που σιχαίνομαι στην υποκριτική κοινωνία μας.

    Είμαι περήφανη και συνάμα τυχερή, που μια από τις καλύτερες μου φίλες, είναι transsexual.
    Δεν έχω δει πιο έξυπνο πλάσμα και πιο μεστωμένο. Ας είναι καλά που υπάρχει και αγωνίζεται στον κόσμο των "straight" (ας γελάσω). Την χαίρομαι, όταν φτύνει στο πρόσωπο την μιζέρια και την φτώχια της ανθρώπινης ψυχής.
    Αυτή η ίδια είναι το είδωλο Μ/μας, στον θολό και βρώμικο καθρέφτη της κοινωνίας Μ/μας
     
  10. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    στο μεταξυ ενα νεο trend θελει και οι γκομενες να την βρισκουν να πηγαινουν με τρανς . αραγε ποσες τρανς ομως καυλωνουν με γκομενες και σε ποσες σηκωνεται ? παιζει και το αναποδο γκομενα να παιρνει τρανς με στραπον
     
  11. self_control

    self_control Guest

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    ...κατα τη γνωμη μου παιζει μεγαλη σημασια, το γεγονος οτι ο αντρας πετυχαινει μια τετοια "αλλαγη" σε τοσο μεγαλο βαθμο, τοσο ωστε γινεται πραγματικα πανεμορφη, και σεξουαλικα ελκυστικη κοπελα "διαφορετικου" τυπου, ενω μια γυναικα δεν νομιζω να μπορει να αλλαξει τοσο πολυ σε αρσενικο, οτι και να κανει....τουλαχιστον εγω δεν εχω δει κατι τετοιο, και ουτε ξερω αν εχει γινει ποτε
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Transsexual & Τραβεστί * Μύθοι & Πραγματικότητα

    Μυθοι και πραγματικοτητα ... για να δουμε .... εμενα αλλα με καινε ...
    1) για το καλυτερο στοματικο απευθυνεσαι σε Τρανς λογο εμφυτης γνωσης του ανδρικου σωματως ή σε γυναικα λογο γυναικας και οτι περιλαμβανει αυτο ?
    2) αν δεν εχεις πηδηξει κωλο , ποιος ειναι ο καλυτερος για αρχη ? ... ο γυναικιος ή της τρανς ?
    3) πανω στο φορτε , επιτρεπεται να πεις σε μια τρανς : "Ω ρε πουστη μου .. τι καβλα εισαι εσυ ?"
    4) μια τρανς που εχει δεχτει επεμβασεις , μπορει να αντεξει βιαιη σεξουαλικη συμπεριφορα απο τον ερωτικο της παρτενερ (με την καλη εννοια) διχως να χαλασει και να σου μεινει τιποτα με σειριακο αριθμο στο χερι ?
    5) τελικα εισαι ανθρωπος !!! ... κανεις μαζι της σεξ και διαπιστωνεις οτι εχεις κανει ερωτα .... νιωθεις συναισθηματα .... αν συμβει αυτο τοτε τι γινεται ? ....
    6) μια τρανς τρωει την ιδια ποσοτητα φαγητου με εμενα και του ιδιου μενου ? .... ακομψο να καταβροχθιζει 4 πιτες γυρο ....
    7) ειναι ιδιατερα νευρικες οπως λενε λογο των ουσιων που περνουν ?
    8) τι εσωρουχο φορα μια τρανς ? .. ανδρικο ή γυναικιο ? ... ή υπαρχουν ντεμί ? ....
    9) μια φορα μοναχα αγγιξα το μαλι μιας και ηταν σαν ξευτικο ... ειναι αυτο κανονας για τις τρανς ?
    10) μπορει να γινει απο αποψη ερωτικης στασης να την πηδας και ταυτοχρονα να βλεπεις και το προσωπο της ? (οχι πισοκωλητο δηλαδη..) (συγνωμη για την απειρια που ειναι διαχυτη στην τελευταια ερωτηση)