Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Trashbag fetish

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolcett_Cabana, στις 12 Μαϊου 2009.

  1. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Κανονικά αυτό θα έπρεπε να το βάλω στα "ασυνήθιστα φετίχ" αλλά δικό μου φετίχ είναι, το πονάω και δε μου πάει η καρδιά να το τσουβαλιάσω με τα άλλα.
    Τrashbag fetish λοιπόν. Το συγκεκριμένο kink το κουβαλάω αρκετά χρόνια, (από την εφηβεία μου, απ' όσο μπορώ να θυμηθώ).Για κάποιο λόγο, η εικόνα γυναικείου σώματος πεταμένου στα σκουπίδια μου φαινόταν άκρως ερεθιστική, πολύ περισσότερο αν ήταν τοποθετημένο σε σκουπιδοσακούλα, ιδανικά μαύρη, και ιδανικότερα δεμένη (η σακούλα, οχι η γυναίκα).
    Το φτωχό μου το μυαλό το αποδίδει σε κρυπτομισογυνισμό. Φίλη που με ξέρει αρκετά καλά ώστε να την εμπιστεύομαι και που την εμπιστεύομαι τόσο ώστε να με ξέρει αρκετά καλά, λέει ότι κάτι τέτοιο δεν ισχύει.Δεν το έψαξα ποτέ οργανωμένα πως και γιατί, μόνο το απολαμβάνω ευκαιρίας δοθείσης.Ένας ψυχαναλυτής θα έκανε πάρτυ μ΄αυτό, αλλά δεν θέλησα ποτέ να του δώσω αυτή τη χαρά.Προτιμώ να τη μοιραστώ μαζί σας.

     
     
  2. Babylon

    Babylon Regular Member

    Να διευκρινησουμε πως μιλας για ζωντανη γυναικα ετσι; (εγω το ξερω, οι αλλοι το ξερουν; : ) )

    Καπου διαβασα προσφατα πως υπαρχουν κατι ειδικες σακουλες που ειναι για να "μπαινουν" οι υποτακτικες οσο δεν τους χρειαζονται για καποια δουλεια οι αφεντες τους.

    Παντως εμενα αυτο το φετιχ, πιο πολυ σε objectification μου κανει.
     
  3. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    ...εννοείται ζωντανή. Και ολόκληρη, κατά προτίμηση   Επίσης, δεν ξέρω αν χρήζει διευκρίνησης ή ερμηνείας, αλλά δε μου κάνει διαφορά αν το ευχαριστιέται ή όχι. Και επειδή κι αυτό είναι ελαφρώς παρεξηγήσιμο, εννοώ ότι δεν παίρνω εξτρα ευχαρίστηση αν το "σκηνικό" της είναι αρεστό επειδή της αρέσει π.χ. η ταπείνωση.

    χμμμ...ναι, το objectification μου αρέσει γενικά, αλλά καμία άλλη πτυχή του δε με διεγείρει με την ίδια ένταση.

    Ενδιαφέρον αυτό για τις ειδικές σακούλες, αλλά (γενικά αυτό) προτιμώ τα "αυτοσχέδια" αξεσουάρ που κάποιος επιστρατεύει/δημιουργεί μόνος του, παρά το "bdsmcally correct" αντικείμενο (μια και είναι και πρόσφατες οι συζητήσεις για "εμπορευματικοποίηση του bdsm").
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Προσωπικά για εμένα oι τσάντες χειρός,τα παπούτσια, είναι το φετίχ μου,αυτό το trashbag fetish πρώτη φορά το ακούω..μου διέφυγε μάλλον,μήπως είναι τελικά κάποιο αγαπημένο αξεσουάρ-φετίχ των Κ; αναρωτιέμαι 
     
  5. Lady_Dementia

    Lady_Dementia DemonLure the Seductive Contributor

    Dolcett,ασυνήθιστο φετίχ όντως. Προσωπικά δεν έχω μεγάλη γνώση γι'αυτό,αν και γνώριζα την ύπαρξή του. Θα μπορούσες να διευκρινήσεις κανα δυο πραγματάκια,μπας και το κατανοήσουμε καλύτερα;

    Ας πούμε,η ανατομία του σώματος μιας γυναίκας..το βάρος της,το ύψος της.. δεν παίζουν ρόλο αυτά;

    Επίσης,οι σακούλες..χμ..για τί σακούλες ακριβώς μιλάμε; (..αδυνατώ να με φανταστώ διπλωμένη μέσα σε σακούλα -κοινή- σκουπιδιών. Χωράω βρε;;   )

    Επίσης,αφού τσουβαλιαστεί η υποτακτική,η σακούλα παραμένει ανοιχτή ή κλείνει; Α,ναι..μπορεί να κλείνει κιόλας..τώρα το είδα.
    Όταν είναι κλειστή,λοιπόν,από που ανασαίνει η τσουβαλιασμένη; Από τρύπες που γίνονται στη σακούλα;



     
     
  6. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Μέχρι να εφευρεθεί το internet αγαπητή, ούτε εγώ γνώριζα αν υπάρχουν άλλοι ομοιοπαθείς ή αν είναι "σόλο" φετίχ. Χάρη στο www ωστόσο αφ ενός συνειδητοποίησα οτι δε μπορώ να κατοχυρώσω την ευρεσιτεχνία, αφ' ετέρου μπόρεσα να βρώ τουλάχιστον επαρκές οπτικό υλικό.
    Ατομικές διευκρινίσεις λοιπόν:
    Για το εμφανισιακό της γυναίκας: φαντάζομαι το "κανονική" δε σε καλύπτει, (τι είναι "κανονική"; ) αλλά ειλικρινά δεν το είχα ποτέ εξειδικεύσει του στύλ "1,60 cm, καρέ μαλί και αιγώκερος"...όλες οι καλές χωράνε ;-)


    ...και πίστεψέ με... χωράνε: προφανώς δε μιλάμε για τις κοινές, μικρές σακούλες. Στα σούπερμάρκετ πάντως βρίσκεις εύκολα μεγάλα μεγέθη (μέχρι και 1,10 μήκος) που αν δεν έχεις να κάνεις με τη γυναίκα-Φασούλα, είσαι οκ.

    Η αναπνοή ναι, μπορεί να γίνεται εύκολα με τρύπες. Έχω δεί πάντως να επιστρατεύονται και αναπνευστήρες, και έχω δει μια (ευφάνταστη μεν, δε με ιντριγκάρει δε) παραλλαγή όπου στο άνοιγμα της σακούλας εφαρμόζει ηλεκτρική σκούπα, η οποία αφαιρεί όλο τον αέρα με αποτέλεσμα η σακούλα να εφαρμόζει σαν δεύτερο ΄'δέρμα" πάνω στην έγκλειστη/ο.

    Είδες τι μαθαίνει κανείς με το ίντερνετ; Καλά κάνουν οι κινέζοι και το λογοκρίνουν  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απορια τεχνικης φυσεως:
    Οση ωρα αυτη ειναι τσουβαλιασμενη εσυ τι κανεις; Ποση ωρα μενει εκει;

    Παντως,το φετιχ ειναι ενδιαφερον.ως ιδεα.Ειδικα αν θες να δεις με την ησυχια σου τον τελικο του Champions League... 
     
  8. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Μόνος σου απάντησες: βλέπεις τον τελικό. (ή τη Γιουροβίζιον, για έξτρα trashy effect).

    Σοβαρά τώρα: Λογική ερώτηση, δεν έχω μία απάντηση να σου δώσω... ποικίλει με την περίπτωση. Μου αρέσει η ιδέα ως εικόνα (ή η εικόνα ως ιδέα αν προτιμάς), οπότε στις περιπτώσεις που αυτό συμβαίνει "ζωντανά" συνδυάζεται και με άλλες πρακτικές στο πλαίσιο αμοιβαίας ικανοποίησης φαντασιώσεων, οι οποίες ποικίλουν κατ΄άτομο.
     
  9. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ύμνος στη διαφορετικότητα το φετίχ σου, Dolcett_Cabana, και σ'ευχαριστώ που το μοιράστηκες.

    Δεν είναι η πρώτη φορά που το ακούω / βλέπω - θυμάσαι ένα επεισόδιο CSI όπου ανακαλύπτουν το πτώμα ενός πιτσιρικά σε μια σακούλα και τελικά αποδεικνύεται οτι πέθανε κάνοντας το βίτσιο του με την Κυρία του; Μη μου πεις οτι σου ξέφυγε...

    Είναι ορόσημο αυτή η στιγμή. Πρωτογνωρίζεσαι με το internet, κοιτάς διάφορα ενδιαφέροντα πράγματα, μετά ανακαλύπτεις τα search engines, και αργά ή γρήγορα βάζεις τη λέξη - κλειδί... Και κουφαίνεσαι, γιατί υπάρχουν χιλιάδες σαν κι εσένα. Αυτό, στην ουσία, είναι που με "τσίγκλισε" να απαντήσω εδώ - η υποψία χρόνων οτι είσαι ο μόνος στη γη, και η ξαφνική ανακάλυψη του άκρως αντιθέτου.

    Άντε καλό βράδι.

    DocHeart
     
  10. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Doc, σωστά ομιλείς.
    Όχι, δε γνώριζα αυτό το επεισόδειο το CSI. Θα αναζητηθεί χάρη στα χιλιοπαινεμένα search engines και θα προστεθεί στη συλλογή, παρ΄ολο που το φύλο και η εμ... φυσική κατάσταση του "θύματος" δεν είναιη ποθούμενη.

    Μερσί  
     
  11. Κύριοι (οι 2 από πάνω) δεν είσαστε οι μόνοι με αυτό το φετίχ.  
     
  12. Dolcett_Cabana

    Dolcett_Cabana Regular Member

    Ο ένας δε δήλωσε καν λάτρης του "σπόρ". Εκτός αν θεωρείς φετίχ το ίντερνετ, οπότε ο άλλος δε δήλωσε καν λάτρης του "σπόρ"  
    Ό,τι κι αν εννοείς, the more the merrier.