Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vaginal and Anal Fisting

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    To fisting ειναι μια μορφη σεξουαλικου παιχνιδιου οπου η Κυριαρχος με πολυ αργες κινησεις και μεγαλη υπομονη (και λιπαντικο), εισαγαγει αρχικα τα δαχτυλα και στην συνεχεια με απαλοτητα και με ηρεμια προχωραει σε ολοκληρη την γροθια της στις κοιλοτητες του/της υποτακτικου του.
    Τι εμπειριες εχετε σε αυτη την δραστηριοτητα?
    Ποια τα θεματα ασφαλειας που προσεχετε?
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Fisting...κάτι που ποτέ μου δεν κατάλαβα.

    Θα μπορούσαν ίσως να εξηγήσουν οι Κυρίαρχοι/ες ποιά είναι η ηδονή που αποκομίζουν από αυτό;

    Είναι υποκατάστατο της κανονικής διείσδυσης; Αυτό + πειθαρχία από πλευράς αποδέκτη;
     
  3. katerina28xr

    katerina28xr Guest

    Εγώ πάντως έκανα να περπατήσω 2 μέρες όταν μου έκαναν αυτό, παρόλο που έχω γεννήσει 2 φορές. Φρίκη
     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    To fisting δεν είναι κάτι που γίνεται μόνο από κυρίαρχους. είναι ένα kinky game που γίνεται και σε πολλά vanilla ζευγάρια. Από προσωπική εμπειρία θα πω πως είναι απλά ένα ερεθιστικό παιχνίδι. Όπως για παραδείγμα θα μου άρεσε να έβλεπα μια κοπέλα να παίζει με toys κάπως έτσι βλέπω και το fisting. Όχι δεν είναι υποκατάστατο της κανονικής διείσδησης. To Anal είναι πολύ πιο δύσκολο από το vaginal. Γενικά θεωρώ πως είναι μέσο να ικανοποιήσεις την γυναίκα με ένα διαφορετικό τρόπο. Θέματα ασφαλείας. Όσον αφορά τo vaginal τα πράγματα δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολα αρκεί να μην είσαι άγαρμπος. Για το anal ομως θέλει προσοχή κάθως η περιοχή είναι σαφώς πιο στενή απότι είναι απο μπροστά. Αυτό δυσκολεύει την διείσδιση και επίσης είναι επίπονο. ειδικά όταν η γυναίκα δεν το έχει συνηθίσει. To anal θέλει πολύ υπομονή και προσοχή καθώς εκτός από πόνο μπορεί να προκληθεί και αιμοραγία. Ιδανικό στοιχείο για την μεγαλύτερη ικανοποίηση είναι παράλληλα με το fisting να υπάρχει και κλειτοριδικός ερεθισμός καθώς μπορεί να επιφέρει καλύτερα δυνατά αποτελέσματα δηλαδή δυνατότερους οργασμούς.
     
  5. femailslave

    femailslave New Member

    Εγω δεν το εχω κανει αλλα θα ηθελα να το δοκιμασω... Νομιζω οτι αν γινει σωστα η αισθηση που αφηνει μετα θα ειναι τελεια!! Το απολυτο ξεσκισμα!
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θέλει μέρες προετοιμασίας το anal fisting. Συγκεκριμένη διατροφή και ηρεμία . Το "άνοιγμα" γίνεται σταδιακά και πρέπει τις ώρες που θα γίνεται ο/η slave να βρίσκεται σε φάσει χαλάρωσης . Σίγουρα χρειάζεται να είναι ελαφρά ερεθισμένη ή ερεθισμένος αλλά όχι τόσο ώστε οι μυς του σώματος να είναι τσιτωμένοι . Περισσότερο κατά την γνώμη μου πρέπει να είναι πνευματικά ερεθισμένος/η ώστε να το ζητάει δίχως να νιώθει τον φόβο που σφίγει τον "σφιγκτήρα"
     
  7. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    4Gays:
    Λιπαντικό και χειρουργικό γάντι.Για μεγαλύτερη ασφάλεια κομμένα νύχια και παρανυχίδες.
    Στην αρχή ξεκινάμε με fingering και σιγά σιγά με απαλές κινήσεις διεισδύουμε.Οι κινήσεις στην αρχή να είναι απαλές και κυκλικές και τα δάχτυλα εξερευνούν την περιοχή οσο και όπως μπορούν..(Η κατασκευή του εντέρου από άνθρωπο σε άνθρωπο διαφέρει...)
    Ανάλογα με τις αντοχές πάνε και οι κινήσεις.Αυτός που φιστάρεται πρέπει να εκφράζεται συνέχεια.Να λέει τι θέλει και τι δεν αντέχει.Άλλοι πχ δεν μπορούν να μπαινοβγάινει το χέρι.Όλοι σχεδόν επιθυμούν τις κυκλικές κινήσεις..
    Χρήση αλκοόλ και ναρκωτικών απαγορεύεται κατηγορηματικά πριν.Το πολύ πολύ να γίνει χρήση popper αν υπάρχει.
    Εν τέλει,να θυμόμαστε.Ιδανικό χέρι για fist:Λεπτός καρπός και γροθιά και λεπτά δάχτυλα..
    Σαν τα δικά μου  
     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    RE: RE: Vaginal and Anal Fisting

    Υποκατάστατο? Είναι απλώς ένας άλλος τρόπος. Είναι τελείως διαφορετική η αίσθηση. Προσωπικά, η αυξανόμενη πίεση, σε συνδυασμό με τον πόνο του σκισίματος, μου δίνει μια αίσθηση που δεν έχω νιώσει με κανένα από τα toys.
     
  9. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: Vaginal and Anal Fisting

    Tι λιπαντικό χρησιμοποιείς ? ΚΥ ?
     
  10. slvK

    slvK New Member

    Και μια αλλη αποψη:
    Το fisting το θεωρω και ενα παιχνιδι εμπιστοσυνης. ο/η υποτακτικος/η ξερουν οτι Ο /Η Αφεντης/Αφεντρα δε θα επρατταν κατι επιβλαβες στο σωμα τους. Οταν λοιπον ο σκλαβος/σκλαβα μπαινουν στη διαδικασια να υπομενουν το fisting, (ας μη γελιομαστε ειναι επιπονο "παιχνιδι" ασχετως της επερχομενης ηδονης), τοτε Ο/Η Κυριαρχος λαμβανει αυτην την εμπιστοσυνη στο μεγιστο στα πλαισια παντα του σεξουαλικου παιχνιδιου. εγω οταν τα "καταφερνω" αισθανομαι περηφανη και μαλιστα εις διπλουν, βλεποντας και την ικανοποιηση στα ματια Του Κυριου μου. Τωρα με εκπαιδευει στο πρωκτικο fisting και εχω τρομερη θεληση να ικανοποιησω και αυτη Του την επιθυμια...
     
  11. Bianca

    Bianca New Member

    Εγω παλι δεν το εχω κανει ποτε στη ζωη μου.
    Απο τα λιγα που ξερω απο BDSM και εγω kinky το θεωρω. Δεν ξερω αν ποτε το εκανα στη ζωη μου. Ισως με καποιον/α που να ξερω και να εμπιστευομαι πολυ και υστερα απο πολυ προσοχη.
    Επισης, γιατι νομιζω οτι ειναι λιγο εξευτελιστικο για μας τις γυναικες το fisting;
     
  12. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Προσωπικά δεν θεωρώ το fisting (όπως και κάθε άλλη σεξουαλική πράξη) "πράξη εμπιστοσύνης" για τον απλό λόγο ότι πάνω στο heat of the moment αν ο παρτενέρ μας έχει εξιτάρει τρελλά είναι πολλά που μπορούμε να κάνουμε.
    Επίπονο? σίγουρα (ανάλογα τα ανοίγματα, την χαλάρωση, το λιπαντικό αν υπάρχει). Ερεθιστικό? σίγουρα (ανάλογα τον μαζοχισμό, την διάθεση κλπ). Επικίνδυνο? κομματάκι (μεγάλο μικρό ανάλογα τα ράμματα που καλό είναι να μην φθάσουμε εκεί). Εξευτελιστικό? Ανάλογα πως το εκλαμβάνουμε.
    Ο κόλπος πολλά σηκώνει αλλά για το πρωκτικό ξέρω πως θέλει και την περισσότερη προσοχή και ίσως να είναι και το μόνο που ξέρω για αυτό.