Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vaginal and Anal Fisting

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    δεν της το κανω.πιστευω οτι μονο για λογους πειθαρχιας γινεται.αν η υποτακτικη ειναι πειθαρχημενη δεν χρειαζεται
     
  2. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    νομίζω θα ήταν καλό να ειπωθεί ότι το fisting όπως και κάθε σεξουαλική πρακτική δεν είναι απαραίτητο να γίνει μεταξύ κυρίαρχου και υποτακτικού. είναι μια πρακτική που μπορεί να χρησιμοποιεί ένα οποιοδήποτε ζευγάρι ανεξαρτήτως κυριαρχικών ή υποτακτικών τάσεων και προτιμήσεων.

    σε περίπτωση που έχει ήδη διευκρινιστεί οκ. απλώς μου φάνηκε παράξενο που αρχικά το fisting ορίζεται ως "μια μορφη σεξουαλικου παιχνιδιου οπου η Κυριαρχος με πολυ αργες κινησεις και μεγαλη υπομονη (και λιπαντικο), εισαγαγει αρχικα τα δαχτυλα και στην συνεχεια με απαλοτητα και με ηρεμια προχωραει σε ολοκληρη την γροθια της στις κοιλοτητες του/της υποτακτικου του"
     
  3. Συνηθως βεβαια, ο/η Κ κανει fisting ενεργητικα, χωρις αυτο ομως να ειναι απολυτο οποτε συμφωνω μαζι σου.
     
  4. Οι γροθιές δεν πονάνε μόνο στο πρόσωπο τελικά
     
  5. Garfield

    Garfield Regular Member

    Θέμα συνήθειας είναι...
     
  6. kbs2016

    kbs2016 New Member

    Λατρεμένη διαδικασία. Ξέρω ανθρώπους που κάνουν μόνο ff, δεν κάνουν αλλου είδους σεξ και ικανοποιούνται απόλυτα με αυτό. Εγώ κάνω χρόνια, αν και μικρος σε ηλικία.

    Θέλω να πω μερικά πραγματάκια μιλώντας εκ πείρας, που έχουν ειπωθεί διαφορετικά εδώ μέσα. Ειπώθηκε ότι θέλει μέρες προετοιμασίας... Τι προετοιμασίας δηλαδή; Που απαιτεί και μέρες; Φυσικά δεν ισχύει. Εννοείται ότι κάποιος/α δεν ξεκινάει να κάνει anal ff χωρίς ποτέ να έχει δοκιμάσει μόνος ή με παρέα κάτι άλλο σε αυτή την περιοχή. Ξεκινάς κάνοντας σεξ ή χρησιμοποιώντας κάποιο ντιλντο ή κάτι που να μοιάζει με ντιλντο με το κατάλληλο μέγεθος ανάλογα αν είναι η πρώτη επαφή.

    Από κει και πέρα, καθοριστικό παράγοντα παίζει το λιπαντικό. Κι εγώ ξεκινώντας, αγόρασα το durex play από το σουπερ μαρκετ που έχει βάση το νερό. Δεν ήξερα ότι λιπαντικά με βάση το νερό είναι κατάλληλα για σεξ, όχι για κάτι πιο "άγριο". Τα κατάλληλα λιπαντικά για άγριο παιχνίδι είναι αυτά με βάση το λάδι, όπως είναι το κρισκο π.χ. Επίσης μεγάλη βελτίωση σε μενα είδα με αυτά με βάση τη σιλικόνη. Είναι επίσης πολύ γλιστερά και ακόμη και μικρή ποσότητα έχει μεγάλη διάρκεια. Τώρα μετά από χρόνια πολλών δοκιμών, έχω καταλήξει σε συνδιασμό κρισκο με λιπαντικό σιλικόνης. Μια γερή δόση εντός της περιοχής (πολλοί βάζουν απ' έξω και ξεκινούν έτσι, είναι λάθος - το σωστό είναι να μπει και μέσα μια καλή δόση λίπανσης), θα χαλαρώσει ήδη την περιοχή και θα την κάνει να "ζητάει" τη συνέχεια.

    Ένα άλλο που έχω καταλάβει σε σχέση με το πόσο βαθιά μπορείς να αντέξεις, είναι ότι χρειάζεται και κάποιου είδους "ικανότητα". Έχω δει ανθρώπους να κάνουν φιστ ένα χρόνο και από την αρχή να μπορούν να το δεχτούν αρκετά βαθιά, ως αγκώνα. Φαντάζομαι ότι από κει και πάνω, θέλει σίγουρα εξάσκηση. Επίσης κάτι άλλο, σχετικά με τα ποπερ. Ένα μεγάλο ποσοστό fist btms δεν χρησιμοποιεί καθόλου ποπερ και παρόλα αυτά, μπορεί να δέχεται φιστ βαθιά και για ώρα. Γι αυτό και μίλησα για "ικανότητα" που μάλλον είναι έμφυτη τελικά.

    Κάπου αλλού διάβασα γιατί να θεωρείται bdsm φετιχ. Συνήθως το φιστινκ συνδιάζεται ταυτόχρονα με πολλά στοιχεία bdsm. Κολάρο, δερμάτινα, στραπον, πόνο, σκαμπίλια (ξέρετε που). Και φυσικά εμπεριέχει υποταγή. Ακόμα κι αυτοί που δεν χρησιμοποιούν κάτι τέτοιο, ως σκέψη πάντα θα έχουν την απόλυτη υποταγή και με αυτή τη σκέψη θα φτιάχνονται.

    Για όσους λοιπόν ρωτούν πώς μπορούν να το κάνουν (δεχτούν), άντρες και γυναίκες. Το βασικό είναι να το γουστάρεις. Να κ@υλώνεις στη σκέψη. Από κει και πέρα, χαλαρώνεις. Το φιστινκ εμπεριέχει και θέμα καθαριότητας οπότε καλό είναι να έχεις κάνει την προετοιμασία σου γύρω απ' αυτό, αλλά και ο/η παρτενερ σου να μην σε αγχώνει με αυτό, να είναι απόλυτα χαλαρός/η ώστε να χαλαρώσει κι εσένα. Όταν δεν υπάρχει και αυτό το άγχος, τα πράγματα είναι εύκολα. Ενα λιπαντικό με βάση το λάδι (απαραίτητο) και ένα σιλικόνης μαζί όχι απλά βοηθούν, κάνουν τα πράγματα παιχνίδι. Μια μεγάλη δόση εντός του πρωκτού, απόλυτη χαλάρωση του btm και πιστεύω δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Το παν για μενα είναι να γουστάρουν κυρίως. Αν δεν γουστάρουν και το κάνουν μόνο για να ικανοποιήσουν τον παρτενερ, τότε λογικά θα αποτύχει.
     
  7. Δεν κρίνω Το γεγονός ότι σε κάποιους αρέσει! καλά κάνουν και Το εξασκούν η το δέχονται άν αυτό τους καυλωνει.. θα σταθώ μόνο στο σημείο που είπες "πάνω από αγκώνα "δηλαδή πόσο ακόμα πιο βαθιά πηγαίνει??? Δεν υπήρχε περίπτωση Να δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα υγείας??
     
  8. kbs2016

    kbs2016 New Member

    Πηγαίνει και λίγο πιο μέσα... Είναι λίγοι αυτοί που το μπορούν, αλλά υπάρχουν. Μπορείς να βρεις εκατοντάδες βιντεακια σε xtube μεριά που θα δεις ότι υπάρχουν και τόσο "ικανοί"!
     
  9. Αχ όχι! δεν πειραζει! Ευχαριστώ!
     
  10. anima0

    anima0 Regular Member

    Πρόσεξε μη σου τύχει το πλάσμα και ψάχνεις που να βρεις τόσα χέρια...
     
  11. Master NK

    Master NK Regular Member

    Λιγο τεχνη δεν βλαπτει...

       
     
  12. Δείχνει πολύ επίπονο αυτό..