Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vaginal and Anal Fisting

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Το anal fisting θελει πολυ μεγαλη προσοχη...επιβαλλονται τα ακολουθα-

    1. Καλος καθαρισμος της πρωκτικης περιοχης (ωστε να αποφευχθουν στον μεγαλυτερο δυνατο βαθμο μολυνσεις σε περιπτωση που υπαρξουν εκδορες στο δερμα)
    2. Πολυ καλο πλυσιμο των χεριων (προστασια και της top)
    3. Χρηση ιατρικων γαντιων (προσοχη σε αλλεργιες στο latex-εναλλακτικη χρηση γαντιων nitrile)
    4. O υποτακτικος πρεπει να ειναι χαλαρος...εκει υπεισερχεται το θεμα εμπιστοσυνης. Ο πρωκτος εχει δυο σφικτηρες, τον εξωτερικο και τον εσωτερικο. Ο εξωτερικος ανταποκρινεται εκουσια σε εντολες απο το ατομο, ετσι μπορει να χαλαρωσει αν ο υποτακτικος θελει πραγματικα να τον χαλαρωσει. Ο εσωτερικος ομως δεν ελεγχεται τοσο συνειδητα και συσφιγγεται κανοντας την δυεισδυση επωδυνη και σχεδον αδυνατη αν ο υποτακτικος δεν νοιωθει καποιον βαθμο ηρεμιας και ασφαλειας. Η συσφιγξη αυτη μπορει να προερχεται τοσο απο ελλειψη εμπιστοσυνης στην Κυριαρχο (λογω συντομης γνωριμιας, προηγουμενων τραυματικων εμπειριων, ελλειψη κατανοησης της Κυριαρχου του υποτακτικου), οσο και απο φοβιες του ιδιου του υποτακτικου (homophobia, η και φοβιες σωματικης ακεραιοτητας).
    5. Χρηση μπολικου και ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΥ λιπαντικου. Κολπικα λιπαντικα δεν ειναι τα πλεον καταλληλα, τα καλυτερα τα βρισκετε σε μαγαζια που απευθυνονται σε ομοφυλοφιλους αντρες και που ειναι καταλληλα φτιαγμενα για πρωκτικη επαφη.
    6. Το πιο σημαντικο-ΥΠΟΜΟΝΗ. Μεχρι να μπορεσει ενας πρωκτος να δεχτει μια ολοκληρη γροθια μπορει να χρειαστουνε αρκετες συνεδριες.
    7. Καταλληλες κινησεις. Αρχιζουμε με ενα δακτυλο συνηθως τον μεσαιο γιατι ετσι θα ειναι ευκολοτερο αργοτερα να προσθεσουμε κι αλλα. Αφου κινειται αρκετα ανετα εντος της κοιλοτητας, προσθετουμε δευτερο. Απαλες μαλαξεις και μετα προσθετουμε τον δεικτη τοποθετωντας τον κατω σχετικα απο τα δυο αλλα δαχτυλα, τελος το μικρο δακτυλακι, διπλα απο τον δεικτη (κατω απο τα αλλα δυο). Προσεχουμε παντα τις αντιδρασεις του υποτακτικου ωστε να βεβαιωθουμε οτι τα δεχεται με σχετικη ανεση. Μενουμε σε αυτο το σημειο για αρκετη ωρα με αφθονο λιπαντικο (αν εχει φτασει στον αγκωνα σας μαλλον χρησιμοποιειτε πολυ.) Σιγα σιγα πιεζουμε ωστε τα τεσσερα δακτυλα να ειναι εντος μεχρι την βαση τους. Αργα προσθετουμε τον αντιχειρα, επισης κατω απο τα προηγουμενα δακτυλα, φροντιζοντας να προσεχουμε παντα τις αντιδρασεις του υποτακτικου. Τωρα ειμαστε στο πιο δυσκολο σημειο, στο πιο χοντρο, στα knuckles του χεριου. Με αργες περιστροφικες κινησεις και ελαφρα πιεση συνεχιζουμε. Σε αντιθεση με τον γυναικειο κολπο οπου το fisting ειναι κατα πολυ ευκολοτερο και που σε αυτη την φαση "ρουφαει" το χερι, στον πρωκτο χρειαζεται συνεχιζομενη προσπαθεια. Αφου το χερι εχει εισελθει ολοκληρο οποιαδηποτε, εστω και μικρη, κινηση βιωνεται απο τον bottom ως τεραστιας ισχυος. Ποτε αποτομες κινησεις και ποτε μην πιεζετε περα απ οτι μπορει να ανεχτει το σωμα του υποτακτικου.
    8. Το χερι βγαινει με τα αντιστροφα βηματα και αναλογα απαλες κινησεις...αν υπαρχει βιασυνη (για οποιονδηποτε λογο) ενθαρυνετε τον υποτακτικο να "σπρωξει" (οπως αν πηγαινε τουαλετα).
    9. Αν κατι παει στραβα-αν υπαρξει εκδορα, και ειστε προσεκτικος, θα παρατηρησετε το αιμα πριν υπαρξει αιμοραγια...μετακινηστε προσεκτικα το χερι σας, καθαριστε καλα την περιοχη και παρατηρηστε για σημαδια μολυνσης. Αν παρουσιαστουνε τετοια σημαδια, ο υποτακτικος πρεπει να εξεταστει απο γιατρο.
    10. Μετα την ασφαλη μετακινηση του χεριου σας, ο υποτακτικος ενδεχεται να νοιωσει ενα κενο...το aftercare θελει χρονο και τρυφεροτητα.

    Απαραιτητο σε οποιους δεν εχουνε εμπειρια στο anal fisting να μην το επιχειρησουνε χωρις την εποπτεια/εκπαιδευση καποιου εμπειρου top.
     
  2. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Μπράβο αγαπητή Phaedra!! Πολύ καλό το πόστ που καταθέσατε εδώ. Είναι πολύ δύσκολο να το κάνεις σε άντρα. Από την γυναίκα είναι ποιο αποδεκτό, σε σχέση με τον άντρα.

    Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη θέση, η στάση που μπορεί να διευκολύνει την διείσδυση ? Eιδικά για τον υποτακτικό, τον άντρα. Διευκολύνει να είναι στα τέσσερα, η ανάσκελα ? Η Σε κάποια άλλη στάση.

    Σε πόρνο ταινία kinky (μόνον) έχω δη να το κάνει γυναίκα σε άντρα! Ήταν ανάσκελα ο άντρας και του έκανε πολύ ώρα μέχρι να πάρει όλο το χέρι της μέχρι τον καρπό περίπου.
     
  3. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Ανασκελα ειναι το πιο ευκολο για γυναικες, για αντρες στα τεσσερα με τους αγκωνες ακουμπισμενους κατω (το πατωμα καλυτερα να αποφευγεται γιατι η διαδικασια διαρκει αρκετη ωρα και αν ο υποτακτικος νοιωθει αβολα, πιο δυσκολα θα μπορεσει να χαλαρωσει τους σφιγκτηρες) ωστε ο πισινος του να ειναι στον αερα.
     
  4. black_pearl

    black_pearl Regular Member

    Ευχαριστώ για την απάντηση σας Αγαπητή Phaedra !! Δεν θα το κάνω ποτέ μου – Μάλλον - αλλά ρωτώ πληροφοριακά !!!
     
  5. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Phaedra, μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις για ποιό λόγο είναι ανάσκελα πιο εύκολο για τις γυναίκες και στα 4 για τους άντρες;;; (Προφανώς στο μάθημα της βιολογίας όταν έλεγαν για το γυναικείο σώμα έλειπα  )
     
  6. slv_hana

    slv_hana Regular Member

    RE: RE: Vaginal and Anal Fisting

    Εγω ξερω!  Νομιζω δηλαδη..Απ'οτι νιωθω οταν μου Βαζετε δαχτυλα στη πισω τρυπα και ειμαι ανασκελα,επειδη το διαχωριστικο αναμεσα στο εντερο και τον κολπο ειναι λεπτο,αισθανομαι τα δαχτυλα Σας να πιεζουν τις ερωτογενεις ζωνες στον κολπο μου,γι'αυτο και ερεθιζομαι περισσοτερο,αρα ποναω λιγοτερο!!!
    Αντιθετα για τους αντρες,επειδη δεν εχουν κολπο,ειναι καλυτερη η σταση στα 4 γιατι ετσι ανοιγει πιο ευκολα η τρυπα τους,αφου οι γλουτοι τους δεν ενωνονται..
     
  7. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    RE: RE: RE: Vaginal and Anal Fisting

    Χμμμ... σ'ευχαριστώ μικρούλα Μου για την απάντησή σου, μάλλον εσύ δεν έχασες εκείνο το μάθημα βιολογίας  

    Phaedra αν είναι σωστή η απάντηση μπορείς να μου το επιβεβαιώσεις; Thanks a million...  
     
  8. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Ο ερεθισμος της μεμβρανης που διαχωριζει το εντερο απο τον κολπο προκαλει πραγματι πολυ εντονες αισθησεις.
    Ομως, ο λογος που ειχα υπ οψην μου ειναι γιατι οπως ειπε η slv_hana στους αντρες η σταση αυτη βοηθαει την εισαγωγη και στις γυναικες γιατι οταν εγραφα το post σκεφτομουνα μονο κολπικη εισαγωγη. Αν αναφερομαστε σε πρωκτικη εισαγωγη σε γυναικα, η σταση πρεπει να ειναι η ιδια με του αντρα, για να βοηθησει την εισοδο.
     
  9. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ευχαριστώ αγαπητή Phaedra....
     
  10. georgius

    georgius New Member

    Εγώ θέλω να ρωτήσω το άλλο. σε εμπειρία που είχα με dom, με πήρε από πίσω με strapon, και από τότε, κάποιες φορές φοβάμαι πως δεν θα προλάβω να πάω στην τουαλέτα. επίσης, άλλαξε και ο ήχος την ώρα που βγάζω "αέρια" αν καταλαβαίνετε τι θέλω να πω. πως διορθώνεται αυτό?
     
  11. Phaedra

    Phaedra Regular Member

    Ειχες μετα απο αυτην την εμπειρια "ατυχηματα" η κυριως τον φοβο οτι θα τα εχεις?
     
  12. georgius

    georgius New Member

    Phaedra δεν είψα ποτέ κάποιον φόβο για κάτι τέτοιο. απλά μετά από την εμπειρί πρόσεξα αυτές τις αλλαγές που προανέφερα. Ευχαριστώ πάντως όλους για την ανταπόκριση.