Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vaginal and Anal Fisting

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Phaedra, στις 16 Ιουλίου 2005.

  1. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Τηρώντας στοιχείωδεις κανόνες υγειινής, και προσέχοντας την είσοδο και έξοδο κατά την διάρκεια του fisting, ουδείς κίνδυνος υπάρχει. Χαλαρότητα του έξωτερικού πρωκτικού μυός μπορεί να προέλθει μετά από χρόνια και επίμονη εφαρμογή του fisting.
    Σαν διαδικασία υποταγής συνιστάται ανεπυφύλακτα σε κάθε κυριαρχικό άτομο.
    Σαν διαδικασία ερωτικής απόλαυσης το ίδιο.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Το ρώτησα γιατί δεν είναι για όλους αυτονόητο <χαμόγελο>

    Εννοώ ότι αποφεύγουμε να μπει στον κόλπο οτιδήποτε έχει προηγουμένος μπει στον πρωκτό για να αποφύγουμε σοβαρές μολύνσεις, όχι ενοχλήσεις.

    Εσείς ότι κάνατε θαυμάσια το κάνατε, δεν σχολίασα προσωπική εμπειρία, ένα γενικό σημείο προσοχής τόνισα.
     
  3. slv_lina[T-W]

    slv_lina[T-W] New Member

    Με ένα πολύ προσεκτικό καθαρισμό του πρωκτού με κλύσμα, δύο ή ακόμη και τρεις φορές πριν από το anal fisting μπορεί να γίνει η εναλλαγή από εκεί στον κόλπο χωρίς να χρειάζεται ο Κυρίαρχος να Διακόπτει, να Πλένεται, να Αλλάζει γάντια ή οτιδήποτε άλλο.
     
  4. Astarty

    Astarty Contributor

    Ο γαστρεντερικός σωλήνας αποικίζεται από περίπου 100 τρισεκατομμύρια βακτήρια.
    Ιοί, μύκητες και πρωτόζωα αποικούν στον εντερικό σωλήνα, από αυτά κάποια αερόβια και κάποια αναερόβια. Εντεροβακτηρίδια, προπιονοβακτηρίδια, εντεροκόκκοι, κλωστρίδια. Επικρατεί η Ε. Coli, γνωστό κολοβακτηρίδιο. Θεωρείτε ότι με 2-3 κλύσματα έχετε εξοντώσει όλα αυτά; Αν ναι, ενημερώστε μας για το ισχυρό αντιβιοτικό που χρησιμοποιείτε στον ορό του κλύσματος και που φυσικά επιφέρει διατάραξη της εντερικής χλωρίδας.

    Αστάρτη
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2006
  5. gaby

    gaby Guest

    Θα ήθελα κι εγώ να είναι έτσι, αλλά έχουν άλλη γνώμη στο Νοσοκομείο Συγγρού, όπου πηγαίνουν οι παθούσες για ενέσεις στον τράχηλο της μήτρας κάθε πρωί επί 20ήμερο.

    Δεν θέλω να το χαλάσω σε Κ/κανέναν, ο καθένας είναι ελεύθερος να βρίσκει απόλαυση όπου και όπως αισθάνεται, απλά τόνισα για Ό/οποιον ενδιαφέρεται ότι θέλει προσοχή πολύ μεγάλη η εναλλαγή από πρωκτό σε κόλπο, αν υποτεθεί ότι γίνεται καν. Το αντίστροφο θεωρείται πολύ μικρότερο πρόβλημα.
     
    Last edited by a moderator: 27 Ιουλίου 2006
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αναρωτιέμαι....
    Fisting πρωκτικό δεν έχω κάνει, αλλά έχει τύχει και μάλιστα αρκετά συχνά να κάνω σεξ πρωκτικό, να πάρω μετά το πέος στο στόμα, ή να μπει στο αιδοίο.
    Κάποιες φορές δεν έπαθα τίποτα, κάποιες άλλες έπαθα κάποια μόλυνση που θα μπορούσα να πάθω και με πολλούς άλλους τρόπους εδώ που τα λέμε.
    Δεν μπορώ να καταλάβω όλη αυτή την κινδυνολογία και για να είμαι ειλικρινής μου θυμίζει την ανάλογη στο θέμα του φτυσίματος.

    Βακτηρίδια υπάρχουν παντού, το ξέρουμε. Κάποιοι ξέρουν και πόσα ακριβώς υπάρχουν! μπράβο τους...Παρακάτω?
    Νομίζω όλοι τα γνωρίζουν και ο καθένας μπορεί να αποφασίσει μόνος του, πότε αξίζει το ρίσκο η απόλαυση που παίρνει και πότε όχι.
    Τώρα προσωπικά δεν έχω την ανάγκη να γνωρίζω πόσα ακριβώς είναι και ποιό είναι το όνομα τους, μου φτάνει πως γνωρίζω πως υπάρχουν.
    Αλλά όταν κάνω σεξ, χάνομαι, δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε για βακτηρίδια, ούτε για μικρόβια...απλά απολαμβάνω. και πάνω στην απόλαυση να μπορώ να σκέφτομαι, πως πρέπει να σταματήσουμε το πρωκτικό και να τρέχει να πλένει το πέος του για να μπορέσει να συνεχίσει με κολπικό....ε προτιμώ τα βακτηρίδια!
    Να κάνω μια πρόταση? Ας φοράμε όλοι αποστειρωμένες στολές ας μην φιλιόμαστε, ας μην κάνουμε πρωκτικό σεξ και γενικά σεξ, ας κόψουμε τη θάλασσα, το νερό που δεν έχει αποστειρωθεί, ας κλειστούμε σε μια γυάλα με φιλτραρισμένο αέρα…να συνεχίσω?? lol
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Συμφωνώ απολύτως μαζί σου lara[E_p].
    Tο βρίσκω φοβερό ξενέρωνα την ώρα που κάνω έρωτα με Τον Kύριο μου και θέλει να μπει από τον πρωκτό στο στόμα μου εγώ να λέω μηηηηηη!!! Πλυθείτε παρακαλώ Κύριε.
    Δεν έχω πάθει ποτέ μόλυνση και δεν φοβάμαι γιατί έχω αποκτήσει καλή ανοσία στα μικρόβια μιας και δεν τα φοβόμουν τόσο πολύ.
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Δεν μου αρέσει να υποτιμάμε την νοημοσύνη κανενός όλοι γνωρίζουν βασικά πράγματα.
    Αυτό μου θυμίζει σε κάτι εκπομπές που ενώ κάποιος ειδικός μιλάει πετάγεται εκνευριστικά ο παρουσιαστής και λέει " μιλήστε με απλά λόγια ωστε να μας καταλάβει ο κόσμος που μας βλέπει" λες και εμείς είμαστε ηλίθιοι!
    :alien:
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Για μένα δεν μπήκε θέμα κινδυνολογίας και το είπα δύο φορές ότι ο Κ/καθένας όπως του αρέσει. Δεν ακυρώνω το όποιο fisting ούτε πηγαίνω να υποσκάψω την απόλαυση που μπορεί να παίρνει ο Κ/καθένας από αυτό.

    Μπήκε και μπαίνει θέμα ότι όταν είμαστε στις training techniques κοιτάζουμε να βλέπουμε ένα θέμα σφαιρικά και ανάλογα με αυτά που γνωρίζουμε προσωπικά και στην πράξη, γιατί η ουσία είναι να ενημερωνόμαστε όλοι όσο γίνεται καλύτερα.

    Έτυχε να γνωρίζω από προσωπικές εμπειρίες ορισμένα πράγματα για τις σχετικές παρενέργειες, αυτό που έγραψα για το Νοσοκομείο Συγγρού δεν το έγραψα στο βρόντο επειδή σκέφτηκα ότι μάλλον έτσι θα είναι.

    Να μην το έλεγα;

    Αν όχι, Π/πείτε μου να διαγράψω, δεν θα φέρω αντίρρηση.
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Τα βακτηρίδια της σκλαβας lara δεν της ανήκουν. Ειναι ιδιοκτησία του αφέντη της.

    Εγω έχω αλλο, σοβαρότερο πρόβλημα. Δυσκολεύομαι να προγραμματίσω καύλα για διάστημα πανω από τρείς ημέρες, ωστε να γίνουν οι σχετικές προετοιμασίες
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2006
  11. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Vaginal and Anal Fisting

    Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με την lara[E-p].

    Δεν είμαστε δα και παιδάκια εδώ μέσα , ημαρτον !

    ολόκληρη συζήτηση για αυτονόητα πράγματα ! 12 ποστ !!!!

    Αν δεν ξέρεις τα βασικά που δεν έχουν να κάνουν καν με το bdsm , τι στο καλό?

    αστο να παει στο καλο !

    Επ ευκαιρία και διαβάζοντας αυτό που είχα γράψει τον προηγούμενο Νοέμβριο ,
    ( no 13 , και που εξακολουθώ να πιστεύω ) ,
    θα ήθελα να συμπληρώσω πως το Vaginal and Anal Fisting ,
    εκτός από ,
    ( υπέροχο κατά την γνώμη της soft ctystal – απόψεις είναι αυτές και σεβαστές ) ,

    χρησιμοποιείτε και όταν ο κόλπος ( συνήθως και όχι τόσο ο πρωκτός ) της γυναίκας
    η του άντρα σκλάβου είναι πολύ στενά .
     
  12. Astarty

    Astarty Contributor

    [QUOTE='lara[E-p]]
    Βακτηρίδια υπάρχουν παντού, το ξέρουμε. Κάποιοι ξέρουν και πόσα ακριβώς υπάρχουν! μπράβο τους...Παρακάτω?[/QUOTE]

    Το μόνο που λέμε εγώ και η Λίλλυ, μιας και γνωρίζουμε όλοι μας ότι υπάρχουν βακτηρίδια, είναι να είμαστε προσεκτικοί.

    [QUOTE='lara[E-p]]
    Νομίζω όλοι τα γνωρίζουν και ο καθένας μπορεί να αποφασίσει μόνος του, πότε αξίζει το ρίσκο η απόλαυση που παίρνει και πότε όχι.[/QUOTE]

    Για να έχουμε και να απολαμβάνουμε λοιπόν, καλό είναι να τηρούνται βασικοί κανόνες υγιεινής. Το ελάχιστο, μια ουρολοίμωξη από Ε. coli, όχι μόνο θα μας αποτρέψει από το να απολαύσουμε αύριο και μεθαύριο αλλά μπορεί να αποτελέσει αρχή για άλλα σοβαρότερα προβλήματα. Προσέχουμε για να έχουμε. Τόσο απλά.

    [QUOTE='lara[E-p]]
    Αλλά όταν κάνω σεξ, χάνομαι, δεν μπορώ να σκεφτώ ούτε για βακτηρίδια, ούτε για μικρόβια...απλά απολαμβάνω. και πάνω στην απόλαυση να μπορώ να σκέφτομαι, πως πρέπει να σταματήσουμε το πρωκτικό και να τρέχει να πλένει το πέος του για να μπορέσει να συνεχίσει με κολπικό....ε προτιμώ τα βακτηρίδια!
    [/QUOTE]

    Αφού καλή μου Λάρα χάνεσαι, υπάρχει και ο σύντροφος σου (και δη κυρίαρχος) δίπλα που ελπίζω να έχει επίγνωση της καταστάσεως. Αυτοσυγκράτηση, μέγα προσόν.

    ΚύριεΓ, αν δεν μπορείτε να κρατήσετε την κάβλα σας για 3 μέρες, τι σόι εγκεφαλικό παιχνίδι είναι το BDSM;

    Όπως λέει και η anasia, μικρά παιδιά δεν είμαστε. Όπως γουστάρει ο καθένας. Εγώ όφειλα να τα πω.

    Φιλικά
    Αστάρτη