Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Vanilla η κατι αλλο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος male1, στις 8 Νοεμβρίου 2017.

  1. male1

    male1 Regular Member

    Γεια σας,
    αναρωτιεμαι διαβαζοντας ολες αυτες τις παραξενες λεξεις που μπορει να χαρακτηριστει καποιος, ποσα μπορεις να εισαι ταυτοχρονα αν μπορει να γινει αυτο.
    Ειχα συνηθισμενες ετεροφιλες σχεσεις, μου αρεσει στη σχεση η ισοτητα, ο αμοιβαιος σεβασμος, ο ερωτισμος, η τρυφεροτητα και το δεσιμο, ειχα συζητησει με καποιες σχεσεις γιαυτο και το δοκιμαζαμε, τελικα καταληγαμε να μου ζητουν να δενω εγω εκεινες, μου αρεσε και αυτο αφου αρεσε σε εκεινες αλλα οχι τοσο πολυ οσο το αντιθετο, δεν εχω βρει καποια σχεση που να της αρεσει κατι τετοιο, επιπλεον σκεπτομαι ολο και συχνοτερα αν γνωριζα καποια top να πω, αυταρχικη να πω η κατι τετοιο δεν θα της ελεγα οχι σε σχεδον τιποτα,θα θελα να δοκιμαζα αν ηταν σε ασφαλες επιπεδο οτι ηθελε εκεινη αλλα δεν θα μου αρεσε αυτο να μπερδευεται στη καθημερινη μας ζωη και να με προσβαλει να φερεται μαλακισμενα η να με εκμεταλευεται οικονομικα κλπ
    Αυτο που περιγραφω πως λεγεται; ειναι λογικο; περιεργο; μπορει να γινει;
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Λέγεται bottom

    Τι εννοείς λογικό;

    Περίεργο γιατί;

    Και γιατί να μην γίνει;

    Τι ακριβώς ρωτάς;
     
  3. male1

    male1 Regular Member

    Αν ερχεται αντιθεση το ενα με το αλλο, to vanilla (το οποιο προφανως ειναι λανθασμενος ορος γιαυτο που περιγραφω μαλλον) με το bottom που αναφερεις και αν οχι και με τιποτα αλλο, πως μπορουν διαφορα πραγματα να συνδιαστουν μαζι και αν υπαρχει κοσμος που ναι νιωθει ετσι απ τη μια η την αλλη πλευρα μιας τετοιας σχεσης η ειναι κατι αταιριαστο.
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Πολύ μπερδεμένα τα λες. Ψάξε τις βασικές έννοιες του bdsm
     
  5. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @male1 : αυτό που περιγράφετε, αν κατάφερα να το αποκρυπτογραφήσω σωστά, λέγεται rope bunny, και δεν έχει τίποτε περίεργο. Σας αρέσει να σας δένουν και σε κάποιο βαθμό, να δένετε και μέχρι εκεί.
     
  6. male1

    male1 Regular Member

    Παλαιοτερα πιστευα πως ενιωθα οντως bottom, μετα με σχεσεις vanilla αρχισα να τεινω προς vanilla & γω, ισως και γιατι γνωριζοντας πως δεν θα γινει κατι παραπανω, δεν μπορεις να ξερεις τι θελει ο καθενας πριν, πως να ανοιχτουν και οι 2 και να ταιριαζουν σε ολους τους τομεις, βεβαια εκεινο που ανεφερα παλι ειναι πως αν γνωριζα καποια πιο εμπειρη η πχ αφεντρα κλπ θα ηθελα να με εκπαιδευσει να πω η να βρω τα ορια μου να πω γιατι σε σχεσεις vanilla νομιζω χανεις, καταπνιγεις την ταυτοτητα και τα θελω, τι σου αρεσει πραγματικα.
     
  7. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Οι συνδυασμοί νομίζω πολλοί. Μπορεί να είσαι Κ, φετιχιστης, γιατί όχι και ολίγον τι από μαζοχιστής.

    Εγώ όμως δεν εντόπισα το κύριο ερώτημα εκεί αλλά στο αν μπορεί να υπάρχει αλληλεπιδραση D/s χωρίς αυτό να επηρεάζει την καθημερινότητα. D/s θα έλεγα σχεδόν κατηγορηματικα όχι. Θεωρώ ότι ένας/μια Κ θα επηρεάσει σε αρκετά μεγάλο βαθμό την καθημερινότητα της/του υ του.

    Τ/b, ναι, πολύ πιο εύκολο και εφικτό θα έλεγα.

    Το ότι ορισμένοι άνθρωποι βολεύονται και με vanilla σχέσεις δεν σημαίνει ότι δεν έχουν τάσεις ή πιθανότητες/δυνατότητες για κάτι άλλο.

    That's my two cents.
     
  8. centcool

    centcool Guest

    οι συνδυασμοί εμένα με μπερδεύουν.
    ή θες BDSM ή δεν θες.

    αν δεν είσαι σίγουρος, δεν θες μάλλον.
     
  9. dark_princess

    dark_princess Regular Member

    ναι αλλα bdsm απο bdsm διαφερει. επισης υπαρχει και το "περιπου" και το "υπο προυποθεσεις"
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Στην αρχή ειδικά πιστεύω είναι φυσιολογικό να είσαι μπερδεμένος. Αν δεν το ζήσεις άλλωστε πως να ξέρεις; Πως να μετρήσεις τον εαυτό σου.

    Στην αρχή εμφανίζεται η επιθυμία και η ανάγκη αλλά όλα αυτά μοιάζουν ένα συνονθύλευμα μέσα στο μυαλό χωρις εμπειρίες.

    Οπότε δεν συμφωνώ με το ή θες βδσμ ή δεν θες για την αρχή.
    Φαίνεται να θέλει, ακόμα απλά δεν έχει βρει τι του ταιριάζει ακριβώς και ποια είναι τα βήματα του σε αυτό τον δρόμο που πράγματι είναι περίπλοκος στο ξεκίνημα.
     
  11. male1

    male1 Regular Member

    Lady Nawarshy νομιζω πως ηταν εκεινο που ηθελα να μαθω-καταλαβω, νομιζω εχεις δικιο, μεχρι και αν βεβαια δοκιμασω κατι αλλο.
    Ευχαριστω!!
     
  12. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Για να καταλάβω, σου αρέσει το δέσιμο και το άγριο σεξ; Αυτό εννοείς;