Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

What is Feminization ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος meh-rahl[C_M], στις 10 Απριλίου 2005.

  1. AnDrAmElEx

    AnDrAmElEx Regular Member

    Μια πολυ μικρη διορθωση MasterJp το colioni γραφεται coglioni.. 
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ο ... δαίμων του τυπογραφείου AnDrAmElEx, ευχαριστώ πάντως  
     
  3. eros_hermes

    eros_hermes Regular Member

    Feminise (or feminize) is to render effiminate or womanish to weaken or soften (a man).This proccess is called feminisation,-ization.
    Ετσι αναφέρεται ο όρος στο "The Cambridge Dictionary of English"

    Αρα η πράξη του feminisation είναι καθαρά μία πράξη ταπείνωσης και εξευτελισμού και ιδιαίτερα αν γίνεται παρουσία άλλων ατόμων.
    Περιλαμβάνεται και συνηθίζεται στις τεχνικές αυτού που αποκαλούμε
    "humiliation" και σκοπό έχει τη καταρράκωση και εκμηδένιση του
    "αντρικού εγώ" και "αντρικής υπερηφάνειας".
    Το crossdressing είναι μία εθελούσια πράξη,ευχαρίστησης γιά όσους τους αρέσει, και δεν έχει στοιχεία ταπείνωσης η εξευτελισμού. Είναι δηλαδή μία καθαρά φετιχιστική πράξη ικανοποίησης και μάλλον δεν περιλαμβάνεται στις μορφές του BDSM
     
  4. dressup_x

    dressup_x Guest

    Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα. Σαν Crossdresser βρίσκω το feminization σαν μια ακόμη μορφή εξερεύνησης της θηλυκής πλευράς και δεν το βλέπω απαραίτητα σαν πράξη ταπείνωσης. Ο "επίσημος" όρος βέβαια μπορεί να σημαίνει κάτι τέτοιο
     
  5. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Το forced feminization είναι μορφή ταπείνωσης στο BDSM . Άλλο το crossdressing και άλλο το forced feminization.
     
  6. siddan

    siddan Guest

    Νομίζω οτι οι διαφορές δεν είναι πάντα ευδιάκριτες. Εγώ νιώθω πάντα πολύ πιο ερωτικά αν έχω ξυρίσει το κορμί μου .Νιώθω ευάλωτος και διαθέσιμος. Αν μάλιστα επιπρόσθετα βάψω τα νύχια των ποδιών μου και των χεριών μου ή αν φορέσω ένα ζευγάρι λεπτές κάλτσες θα νιώσω ακόμα πιο ερωτικά εξερευνώντας την θηλυκή πλευρά μου και το βρίσκω ταυτόχρονα ιδιαίτερα ταπεινωτικό στην διάρκεια ενός session αν συνδυαστεί με τιμωρίες από μία Κυρία. Αυτό με κάνει crossdresser ή εναν υποτακτικό που απολαμβάνει επικίνδυνα το feminιzation;
    Και τι σημασία έχει θα μου πείτε..
     
  7. 4you

    4you Regular Member

    Απάντηση: What is Feminization ?

    θα μου αρεσε να βρω μα γυναικα να μου το κανει...
     
  8. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Απάντηση: What is Feminization ?

    εξαρταται σε ποιο σταδιο βρισκεται ο σκλαβος,π.χ. σε εμενα δεν μπορει να συμβει αυτο γιατι ειμαι crossdresser,ομως εαν ο ΑΦΕΝΤΗΣ?ΑΦΕΝΤΡΑ θελησουν να το πανε παρα περα,δηλαδη να με σπρωξουν να αλλαξω φυλο τοτε μιλαμε για forced feminization σε εναν crossdresser,αυτο ομως χρειαζεται ο σκλαβος να μπει σε 24/7/365 σχεσης με τον/την ΑΦΕΝΤΗ/ΑΦΕΝΤΡΑ
     
  9. anatoni543

    anatoni543 Regular Member

    η επιβολή είναι λέξη κλειδί, το crossdresing είναι επιλογή του ατόμου ενώ το forced feminization επιβάλλεται από τους άλλους,σε ένα δυο ερασιτεχνικά βίντεο που έτυχε να δω τους είχαν μεταμορφώσει σε french maid
     
  10. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Η θηλυκοποιηση του υποτακτικου από την Αφεντρα η από τον Αφεντη είναι επιβεβλημενη, αρσενικα πρεπει να παραμενουν μονο τα Κυριαρχα και ικανα, ατομα σαν εμενα θα πρεπει να αποδέχοντε την μοιρα τους και να υποτασοντε στα κυριαρχα μελη της κοινωνιας.Ένα υποτακτικο αρσενικο δεν θα πρεπει να παραμεινει αρσενικο, θα πρεπει να θηλυκοποιηθει και να μετατραπει και αυτό σε μια σκλαβα.Ας μην ξεχναμε ότι ατομα σαν εμενα πριν 200 χρονια θα με ειχαν ευνουχισει. Ενας αντρας που ανεχεται να τον ξεφτιλιζουν ,να υπακούει σαν αβουλο ον και να περνουν αποφασειςγια αυτόν ο Αφεντης η η Αφεντρα δεν νομιζω ότι θα πρεπει να παραμενει με την αρσενικη του φυση, αυτή θα πρεπει να αφαιρεθεί εντελως και να μετατραπει σε μια θηλικη σκλαβα, αλλωστε είναι ακομη πιο ταπεινωτικο να εχεις εντελως γυναικεια παρουσια και όταν σου σηκωσουν την φουστα να φανει ότι τελικα εισαι αγορι
     
  11. Συμφωνώ κ εγώ με τους περισσότερους συμφορουμίτες απλά θα ήθελα να τονίσω οτι έχω αναρωτηθεί πολλές φορές αν για ένα αντρα που συνηθίζει να κάνει crossdressing ή γενικά να του αρέσει το crossdressing η έννοια του femminization ίσως και να χάνει την φυσιογνωμία της υποταγής και του εξευτελισμού μιας και το κυρίαρχο μελος σε αναγκάζει να κάνεις κάτι που στην ουσία...καβλώνεις πολύ να κάνεις.Θα μου πείτε και αυτός που επιζητά γενικότερα εξευτελισμό ερεθίζεται με αυτό,απλά πιστεύω οτι το femminization θα έπρεπε σαν όρος να χρησιμοποιείται σε πιο έντονες τάσεις αλλαγής φύλου πχ ορμόνες 24 ωρο διαφυλισμό και άλλα.Παρόλα αυτά εν τέλει συμφωνώ οτι η "θηλυοποίηση" του υποτακτικού παραμένει πάντα ένα απο τα μεγαλύτερα μέσα υποταγής τπυ αντρικού φύλου σε μία δυναμική αφέντρα.
     
  12. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @fallenangelus όντας και crossdresser η καλύτερα gender fucker η ημιcrossdresser (δηλαδή δεν επιδίδομαι σε πλήρη "μεταμόρφωση" αν όχι μια φορά στο τόσο και προτιμώ το ανδρόγυνο look...και επίσης μια χαρά και με την ανατομία και με τα ανδρικά χαρακτηριστικά του χαρακτήρα μου - αν μπορούμε να μιλήσουμε για ανδρικά και γυναικεία στοιχεία σ' ένα χαρακτήρα ) και Κυριαρχικός σαν άτομο, το femminization και εγώ το βλέπω σαν εξευτελισμό κάποιου που το να φορέσει γυναικεία ρούχα θα τον ζόριζε ( και δεν βλέπω τίποτα το περίεργο, ούτε το μεμπτό στο γεγονός ότι κάποιος η κάποια θα θεωρούσε το crossdressing ξεφτίλα ) και κυρίως σαν χαρακτήρας θα ήταν sub. Να σε βάλουν να κάνεις κάτι που σου αρέσει έστω και στο ελάχιστο, δεν το βλέπω σαν εξευτελισμό, αλλά σαν ευχαρίστηση....Μετά αν το femmiziation εξευτελισμός θεωρείται ( που θεωρείται σίγουρα από την στιγμή σε κάποιον επιβάλλεται ), είναι γιατί πιθανότατα για τα κοινωνικά δεδομένα και το μυαλό των περισσοτέρων η γυναίκα σαν ον, είναι υποδεέστερη του άντρα...Κάτι που τουλάχιστον για το πως το βλέπω εγώ, δεν ισχύει. Έχοντας γνωρίσει γυναίκες απείρως πιο ικανές και με περισσότερα "καρύδια" και από εμένα και από τους περισσότερους άντρες που κυκλοφορούν έξω...Εμένα κανείς δεν θα μπορούσε να εξευτελίσει στα πλαίσια σεξουαλικού παιχνιδιού...η session...απλά γιατί όπως προέγραψα είμαι Κ σαν άνθρωπος...σε ότι και αν κάνω...φοράω φούστα, φοράω παντελόνι, είμαι γυμνός...ο χαρακτήρας μου ίδιος και αναλλοίωτος παραμένει...Μετά το crossdressing για να κάνω σεξ δεν είναι ότι το αγαπώ ιδιαιτέρως...Το προτιμώ σε άλλες στιγμές...( και σίγουρα πάω με περιόδους και σε καμία περίπτωση 24/7 γιατί θα με κούραζε οικτρά...Αλλά σε άλλους αρέσει να το κάνουν καθημερινώς και αν είναι δυνατόν και 24/7...Ακόμα και σε αυτό ο καθένας μας είναι διαφορετικός όπως βλέπεις...Γούστα είναι αυτά...)

    Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη από τον νηματοθέτη αν με την παρέμβαση μου ξέφυγα...
     
    Last edited: 20 Ιουλίου 2014