Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    Θα χρειαστεί να εξηγήσει, υποθέτω, στην περίπτωση που κάτι πηγαίνει στραβά και μπαίνει κανένα τμήμα ηθών στην υπόθεση. Για το whoring και μόνο.

    Δικαίωμά σου να εκφράσεις ότι αισθάνεσαι ότι γράφω με κάποιο τρόπο. Ασφαλώς και είναι.

    Πέραν τούτων θα ήθελα να ρωτήσω το εξής:

    {αλλαγή διατύπωσης, να μη μοιάζω με δασκάλα κιόλας   }

    Θα ήθελα παρακαλώ να ρωτήσω αν το τρίτο πρόσωπο της συναλλαγής, ο πελάτης, είθιστε να γνωρίζει ότι η συναλλαγή στην οποία μετέχει είναι για τους Α/αλλους δύο μία BDSM πρακτική ταπείνωσης.

    Πώς άραγε να αισθάνεται απέναντι στον Κυρίαρχο ο τρίτος αυτός; όταν πληρώνει εκεί που κάποιος ομόφυλός του όχι απλά δεν πληρώνει αλλά έχει και μία γυναίκα στην ιδιοκτησία Του και μάλιστα με την απόλυτη βούλησή της;

    Μήπως ερχόμαστε στην τοποθέτηση του Κωνσταντίνου;
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Αγαπητή tender lilly, πριν λίγο καιρό είχε ξεσπάσει μια διαμάχη για την ουρολαγνεία. Κάποιοι μας είπαν άρρωστους, ψυχασθενείς και καθυστερημένους. Και εκ των υστέρων βέβαια αναίρεσαν αφού κατάλαβαν το λάθος τους. Τώρα έρχεσαι εσύ και μας λες [edited] προαγωγούς και εμπλέκεις και το τμήμα ηθών. Νομίζω ότι έχεις ξεφύγει εντελώς. Το να λες τη γνώμη σου είναι σεβαστό. Το να μας βρίζεις όμως πάει πολύ. Και μάλιστα εσύ που δηλώνεις υποτακτική και γνώστης των bdsm καταστάσεων. Καλά θα έκανες λοιπόν να αναιρέσεις τη λέξη προαγωγός, δεν αρμόζει σε μας. Επειδή κάποιοι θα ήθελαν να εξευτελίσουν με αυτό τον τρόπο τη σκλάβα τους μεταβιβάζοντας την σε κάποιον τρίτο (με χρήματα συμβολικά), δεν σημαίνει ότι είναι και προαγωγοί. Όσον αφορά το αν ο τρίτος γνωρίζει η όχι, αυτό δεν παίζεικαι τόσο μεγάλο ρόλο, το σίγουρο όμως είναι ότι θα ήταν από τον κύκλο μας. Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται. Δεν νομίζω να διάβασες πουθενά ότι θα την έβγαζε στο πεζοδρόμιο (οδό Αθηνάς-Βαρδάρη) και το βράδυ να πηγαίνει να της τα παίρνει. Κατανόησε καλά το ποστ σε παρακαλώ και εκφράσου καλύτερα.

    Πες μου σε παρακαλώ, με βάση το 9 levels of submission, σε ποιο επίπεδο πιστεύεις πως ανήκεις.

    Μετά τιμής
    ΜasteR_PieR
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θεωρείς δηλαδή πως δεν υπάρχουν άντρες που θα πλήρωναν για σεξ? Κι ας ξέρουν πως κάποιοι άλλοι δεν πληρώνουν. Και τι τους νοιάζει αν γίνεται και πως γίνεται, δεν καταλαβαίνω. Λογαριασμό θέλει να του δώσουν ή να πηδήξει?

    Όσο για το τμήμα ηθών, μπορεί να εμπλακεί σε 1001 αλλες περιπτώσεις, όπως ακόμη και στο public.
    Και αν παραπονεθείς πως σε βαράει Κάποιος θα Τον μαζέψουν για κακοποίηση, αυτό τι είναι δηλαδή? Λόγος να πάψει Κάποιος να βαράει την υποτακτική του?
    Πέραν τούτου όταν αναφερθηκε το whoring δεν μίλησε κανεις πως θα σταθεί στη Συγρού να κάνει πεζοδρόμειο!

    Υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνει αυτό. Ίσως όχι τόσοι πολλοί στην Ελλάδα, αλλά υπάρχουν. Και σίγουρα θα γινόταν πιθανότερα εδώ με κάποιον που να κατανοεί το χώρο.
    Και δεν μίλησε κανείς για πορνεία, σαν επάγγελμα για όνομα του Θεού!!
    Το οποίο παρεπιπτόντως δεν θεωρώ μεμπτό, άσχετα με το ότι εγώ δεν θα μπορούσα να το εξασκήσω, ούτε περιφρονώ αυτές που το εξασκούν. Επιλογή τους. Αλλά αυτό είναι άσχετο με το θέμα του whoring στο bdsm.

    Το οποίο υφίσταται και εξασκείται από κάποιους, όσο κι αν φαίνεται παράδοξο, αμφισβητίσιμο ή μεμπτό σε κάποιους άλλους.

    Και σε κάποιες σκλάβες κι Αφέντες αρέσει σαν ιδέα.

    Δεν ήθελα προσωπικά να θίξω τις ηθικές αρχές κανενός και λυπάμαι αν κάτι τέτοιο έλαβε χώρο. Απλά εξέφρασα ειλικρινά τις απόψεις μου, όπως "τόλμησα" να κάνω και σε άλλα θέματα στα οποία διαφωνούσαν πολλοί.

    Αυτός εξάλλου είναι και ο σκοπός του φόρουμ, να λέμε τη γνώμη μας, χωρίς να προσβάλλουμε κανένα. Και να τολμάμε να λέμε, χωρίς να νιώθουμε αναγκασμένοι να κρυβόμαστε και να υποκρινόμαστε, βασισμένοι στις ηθικές απαιτήσεις που μας αναγκάζουν να πράττουμε κάτι τέτοιο εκτός χώρου.
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Κ/κυρίες και Κ/κύριοι, πάλι οξύνθηκαν λίγο τα πνεύματα και αν μου το επιτρέπετε θα πρότινα ψυχραιμία.  
    Κατ'αρχήν και για προστασία του site και των μελών υπενθυμίζω πως το θέμα είναι λεπτό.
    Διευκρινίζω όπως και άλλοι παραπάνω πως το thread δεν αναφέρεται σε πορνία και μάλιστα με σκοπό το κέρδος αλλά ένα συκεκριμένο kink αν θέλετε που βασίζεται σε προσωπικές φαντασιώσεις και εξευτελισμό μέσα στα πλαίσια μιας D/s σχέσης.
    Προσωπικά το βρίσκω παρακινδυνευμένο όπως πολλά άλλα kinks του χώρου.
    Ο καθένας είναι ελεύθερος να βιώσει τις φαντασιώσεις συναινετικά και χωρίς να καταπατά βασικά ανθρώπινα δικαιώματα.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    [Διαγραμμένο κείμενο]

    Καληνύχτα Σ/σας  
     
  6. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    tender lilly μίλησα και μιλάω για whoring γνωρίζοντας πολύ καλά τους κινδύνους που υπάρχουν και το καθιστούν σχεδόν ανέφικτο. Αυτός είναι ο λόγος που αναγκαστικά το αντιμετωπίζουμε σαν role playing ή μένει απλά στις φαντασιώσεις μας.

    Ναι θα ήθελα να μπορούσε να πραγματοποιηθεί η φαντασίωση μου, σε κάποια πράγματα όμως χρειάζονται να συντελέσουν πάρα πολλοί παράγοντες για να επιτευχθούν. Μην ξεχνάς ότι πάνω από όλες τις φαντασιώσεις και από την ικανοποίηση μας είναι η ασφάλεια μας.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μου έχει γεννηθεί η εξής απορία.
    Στην Ελλάδα είναι παράνομη η πορνεία?
     
  8. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Όχι, από όσο γνωρίζω, αν η πόρνη δηλώσει το επάγγελμα της, υποβάλλεται σε ιατρικές εξετάσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα που ορίζονται από το νόμο και διαθέτει άδεια εξασκήσεως επαγγέλματος. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    RE: RE: whoring

    Μου είχε διαφύγει, και δεν το αντιλήφθηκα; Χαίρομαι που μου το θύμισες.

    Ναι lara[E-p], έχεις δίκιο, μόνο η αδήλωτη πορνεία είναι παράνομη στην Ελλάδα. Και υπάρχουν πολύ εκτεταμένα και επικίνδυνα κυκλώματα με παράνομες εισαγόμενες κοπελίτσες από την Ανατολική Ευρώπη. Άνετα βρίσκεται κάποιος γαζωμένος αν κάποια από αυτές τις μαφίες νομίσει ότι πάς να μπεις στα χωράφια της και να της πάρεις μερίδιο.

    Στην Ελλάδα υπάρχουν νόμοι για τα πάντα, άσχετο αν τηρούνται ή όχι. Παράνομο είναι π.χ. και το πρωκτικό σεξ. Αλλά εκεί δεν ασχολείται κανείς συνήθως, δεν υπάρχει και οικονομικό κίνητρο. Με την πορνεία όμως ασχολούνται. Ειναι πολλά τα λεφτά βλέπεις. Έτσι και βγει κάποια στη Σόλωνος για τέτοια δουλειά (η Συγγρού είναι για άντρες) αν δεν είναι σωστά διαπιστευμένη και αν δεν έχει τις κατάλληλες διασυνδέσεις, έχει βρεθεί μπουζουριασμένη πρωτού να βρει τον πρώτο της πελάτη. Και έχει αποκτήσει φάκελλο αυθημερόν.
     
  10. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Σωστά ομίλησες lil sis  
    Εάν έχει δηλώσει τα παραπάνω και ειναι συνεπής προπαντος με την εφορία (ας κάνουμε κ ενα αστειακι) μια πόρνη είναι καθ'όλα νόμιμη ως επαγγελματίας.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η δηλωμένη πορνεία είναι καθ' όλα νόμιμη στην ελλάδα και ένας από τους λόγους που αυτό ισχύει, όπως και σχεδόν παντού (με εξαίρεση νομίζω τον Ισλαμικό κόσμο) είναι αφ' ενός το κοινωνκό έργο της πόρνης (όσο και αν φαίνεται οξύμωρο) και αφ' ετέρου ο αφανής εταίρος κάθε επιχείρησης που ανέφαιρε χαριτολογόντας η carissa.

    little_slut, νομίζω, και διόρθωσέ με, πως αναφέρεσαι περισσότερο στην διαδικασία του slave auction, που είναι αρκετά διαδεδομένο σε κάποιες χώρες και τα έσοδα πηγαίνουν, τουλάχιστον στις περιπτώσεις που τυχαίνει να γνωρίζω σε κοινοφελείς σκοπούς και λιγώτερο σε καθ' εαυτό whoring.

    Δεν βρίσκω ουσιαστικό λόγο για την όξυνση των πνευμάτων, πέρα του σχετικά απόλυτου τρόπου που εκφράστηκε η tender_lilly και θέλω να πιστεύω πως δεν υπάρχει θέμα υβρεων και προσβολών και πολύ περισσότερο πρόθεση.

    Σίγουρα το θέμα whoring προκαλεί στην σκλάβα τα όσα ανέφεραν η little_slut και η lara και από την πλευρά του PieR η αντίδραση / διασαφίνηση πως το thread αναφέρεται σε μέλη του lifestyle αφ' ενός μέν είναι ευπρόσδεκτη αφ' ετέρου δείχνει γιατι υπάρχει και πόσο σημαντικός είναι ο κανόνας "assuming is not allowed".
     
  12. coupleds

    coupleds Regular Member

    Γιατί δεν τίθεται το θέμα " slave sharing" ωστε να αποδεσμευτούμε από καταστάσεις έστω "παροδικής" πορνείας / νταβατζήδων που το θεωρούμε και ανέφικτο? Ας τεθούν οι απόψεις πάνω σε αυτό για να κατευναστούν τα πνεύματα και οι βαρείς χαρακτηρισμοί. ΄Θεωρώ οτι να δώσεις τη σκλάβα σου σε άλλον/ους κυρίαρχους, χωρίς χρηματικό αντάλλαγμα είναι πάνω -κάτω το ίδιο