Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: whoring

    Δυσκολεύομαι να κατανοήσω τι εννοείς?
    Αν απλά εσύ θεωρείς τη συγκεκριμένη πρακτικη λανθασμένη δικαίωμα σου.
    Δεν με αφορούν οι απόψεις και επιλογές σου. Εκείνο που έκανα τον κόπο να πω είναι πως με το να επιμενεις να λες να ονομάσουμε κάτι sharing για να μην ενοχλεί την ηθική σου άποψη, τη στιγμή που εννοούμε κάτι άλλο δεν είναι λογικό.
    Από κει και πέρα οι χαρακτηρισμοί αυτών που τους αρέσει ως ληστές δεν νομίζω να σε τιμά, αλλά και πάλι. Ο καθένας μιλά όπως επιθυμεί, απλά ας περιμένει πως πιθανόν κάποιοι να του απαντήσουν στο ίδιο ύφος.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Δεν έχω δει Κ/κανέναν να αισθάνεται ιδιαίτερα άνετα με τη συγκεκριμένη πρακτική. Κάτι λίγα περί δυνατού αισθήματος ταπείνωσης, που μόνο οι σκλάβοι/ες μπορούν να καταλάβουν έχουν ειπωθεί. Κανείς δεν έχει πει καν ότι θα μπορούσε να διεγείρει και ο κίνδυνος που υπάρχει, ή το άγνωστο του πώς θα λειτουργήσει ερωτικά ο τρίτος - και απρόσωπος - άνθρωπος.

    Όσο για την ταπείνωση, από πότε επιλέγει ο σκλάβος/α, το είδος της ταπείνωσης που επιθυμεί και αυτό πρέπει να του γίνει είτε είναι εφικτό είτε όχι;

    Για το θέμα των ληστών που έθεσαν οι coupleds, θα το πώ χωρίς ηθικολογικές προεκτάσεις, άν το έχω πιάσει καλά:

    Μαγιονέζα χωρίς αυγά, έστω ότι γίνεται, αν και με δυσκολία, διότι θα βαράς το λαδολέμονο επί ώρες.
    Μαγιονέζα με λίγα λιπαρά, αλλά με αυγά, γίνεται κάνοντας κάτι αλχημείες με γάλα.
    Μαγιονέζα που να μην έχει ούτε αυγά, ούτε λάδι, αλλά μόνο γάλα και λεμόνι, δεν γίνεται. Αυτό που θα προκύψει δε θα είναι μαγιονέζα.
    Και αν κάποιος επιμένει ότι είναι μαγιονέζα, επιμένει επειδή το θέλει πάρα πολύ να δει το προκύψαν κατασκεύασμα για μαγιονέζα.

    Φανερή νομίζω η αναλογία με το θέμα μας εδώ.

    Μπορεί να έγινα εκνευριστική σε αυτό το thread αλλά να σου πώ κάτι άλλο;

    Αν κάποιος έβγαινε και μου έλεγε:

    "Ναι, έχεις κανένα πρόβλημα; Ταπεινώνω τη σκλάβα Μου που της αρέσει, δέχομαι τον κίνδυνο που Μ/μας αρέσει, χρεώνω δύο χιλιαρικόπουλα για μία εκπαιδευμένη σκλάβα που τα κάνει όλα, ξέρω να τα πάρω χωρίς παρατράγουδα, και μετά, αφού ξεκουραστεί λίγο η σκλάβα Μου, την παίρνω και πάμε πέντε μέρες στο Παρίσι με τα χρήματα αυτά."

    Αυτόν θα τον παραδεχόμουν. Και ας μην είναι για μένα το σκηνικό.

    Για τους πλειστηριασμούς σκλάβων με προσωρινή εκχώρηση και για φιλανθρωπικούς σκοπούς, που ανέφερε ο Master Jp και που είναι πολύ ενδιαφέρον, διότι πάντα υπάρχει στην ψυχή των γυναικών ο καημός αν άραγε θα ήθελε κάποιος να δώσει λεφτά γι αυτές όπως γίνεται με τις εκδιδόμενες, και πόσα, προαπαιτούμενο είναι να υπάρχει μία ανάλογα σφιχτοδεμένη κοινότητα BDSM, με καλά τα οικονομικά των μελών της, που να γνωρίζει να αυτοπροστατεύεται και να περιφρουρεί την ιδιωτική της ζωή.

    Έχουμε πουθενά εδώ κοντά τέτοιο πράγμα;
     
  3. lorelai

    lorelai Guest

    Κι εγώ με τη σειρά μου δεν θεωρώ ότι υπάρχει σωστό ή λάθος στην συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν μου φαίνεται σαν κάτι μεμπτό αν συντρέχουν κάποιες απαραίτητες προϋποθέσεις που αναφέρθηκαν ήδη στα post σας. Πάντως θα διαφωνήσω με lara kai little slut όσο αναφορά την tender lilly. Ειδικά στο σημείο που η little slut είπε ότι θα έπρεπε η tender lilly να αναφέρει ότι είναι δική της άποψη και όχι κάτι δεδομένο. Μα αυτή το γράφει,ποιανού άποψη να είναι; Και για την ίδια είναι κάτι δεδομένο. Αυτό δεν είναι κάθόλου κατακριτέο. Οι περισσότεροι όταν γράφουμε την άποψη μας την γράφουμε με τρόπο απόλυτο χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν αναλογιζόμαστε τις απόψεις των άλλων. Anyway, για το συγκεκριμένο τώρα. Δεν το έχω κάνει, δεν το έχω φαντασιωθεί αλλά δεν κατακρίνω αυτούς που το έχουν βιώσει ή που θα ήθελαν να το βιώσουν. Και για να μην παρεξηγούμε το τονίζω ΕΓΩ αν ποτέ ήθελα να το κάνω θα ήθελα να γίνει σε ένα περιβάλλον που μου παρέχει ασφάλεια και να νιώθω και να ξέρω ότι ο Κυρίαρχος μου έχει τον πλήρη έλεγχο της κατάστασης και δεν θα δημιουργηθούν παρατράγουδα όπως ανέφερε η tender lilly.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    coupleds: Αν κλέψεις μια τράπεζα οικειοποιείσαι κάτι που δεν σου ανήκει, νοικιάζοντας την σκλάβα σου διαχειρίζεσαι κάτι που σου ανήκει.
     
  5. coupleds

    coupleds Regular Member

    Νομικά αυτό δεν στέκει MasterJp. Αυτό εννούσα. Ούτε αν γίνεται για "φιλανθρωπικούς σκοπούς".
     
  6. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Αγαπητή tender lilly δεν ήξερα ότι χρειάζεται να περάσουν 5 μέρες για να ηρεμήσεις και να μου απαντήσεις. Αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ. Εκείνο που δεν μπόρεσα να καταλάβω είναι 1ον πως έβγαλες το συμπέρασμα ότι λαχτάρησα, 2ον που είδες την ισχυρή παρεκτροπή μου προς εσένα και 3ον από που έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχω τη μύγα και μυγιάζομαι. Επειδή σου απάντησα; Ο μοναδικός λόγος που μπήκα στη διαδικασία να απαντήσω ήταν ότι έγραψες τη λέξη προαγωγός και απευθυνόσουν σε όλους. Εγώ δεν έγραψα ποτέ ότι έχω πουλήσει τη σκλάβα μου. Το thread απευθύνεται σε όλους και ρωτάει τη γνώμη τους για το whoring. Και όχι " εγώ το έκανα, εσείς τι λέτε; Καλά έκανα ή όχι;" και στη συγκεκριμένη περίπτωση το thread αυτό το έγραψε η little_slut[PieR] που τυχαίνει να είναι στην ιδιοκτησία μου. Όποιος όμως και να το έγραφε εγώ πάλι έτσι θα αντιδρούσα. Δεν βλέπω το λόγο να απολογηθώ για κάτι όπως ειρωνικά δεν μου το ζήτησες.


    Δεν με αγγίζει το τελευταίο κομμάτι στο ποστ σου διότι δεν είμαι προαγωγός και ξέρω πάρα πολύ καλά πως να εκτιμώ και να χειρίζομαι τη σκλάβα μου. Συμβουλές με ειρωνικό περιεχόμενο δεν τις λαμβάνω υπ' όψην μου. Αν ήμουν προαγωγός θα σου απαντούσα όπως ζήτησες

    Όσον αφορά την ερώτηση που σου έκανα, ο λόγος είναι ότι πιστεύω πως ανάλογα με το επίπεδο υποταγής, αντιμετωπίζεις διαφορετικά κάποιες καταστάσεις. Γενικότερα πολλά που οι σκλάβοι τα θεωρούν δεδομένα οι υποτακτικοί δεν μπορούν καν να τα διανοηθούν.

    Τέλος, στο ποστ 14 που είναι δικό μου έσβησες ένα κομμάτι. Θα σε παρακαλούσα πολύ να μου πεις γιατί το έσβησες και δεν άφησες να το διαβάσουν τα μέλη για να βγάλουν κι αυτά τα δικά τους συμπεράσματα. Ή θέλησες με αυτόν τον τρόπο να αφήσεις υπονοούμενα ότι κάτι υβριστικό προς το πρόσωπο σου έγραφε. ΑΝ συνέβαινε κάτι τέτοιο σίγουρα ο Κωνσταντίνος θα το έιχε κάνει πολύ πριν από σένα.


    Που βλέπετε την επίθεση coupleds; Γιατί εγώ το διαβάζω, το ξαναδιαβάζω, ψάχνω και δεν την βλέπω. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.


    Μετά τιμής
    MasteR_PieR
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    RE: RE: whoring

    Δεν μπορώ να είμαι συνέχεια στο pc. Και ειδικά τελευταία αλλά και από εδώ και πέρα θα έχω ακόμα λιγότερο χρόνο καθώς υπάρχουν επαγγελματικές και προσωπικές υποχρεώσεις. γι αυτό κι όλας υπάρχουν οι moderators.
     
  8. coupleds

    coupleds Regular Member

    Οι χαρακτηρισμοί "έχεις ξεφύγει εντελώς", "είσαι απόλυτη" κλπ είναι κατά τη γνώμη μου "επίθεση", γι' αυτό και έβαλα και εισαγωγικά. Δεν είναι μόνο δική μου γνώμη οτι το συγκεκρομένο θέμα προκάλεσε "εντονη αντιπαράθεση απόψεων" . Σαφώς ο καθένας έχει την άποψή του και την καταθέτει εδώ ...αυτό ειναι και το νόημα του forum.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    MasteR PieR δεν επιθυμώ να συνεχίσω τη συζήτηση αυτή.

    Ο λόγος είναι ότι δε θεωρώ σωστό να ανοίγουν προσωπικές αντιπαραθέσεις και να επεκτείνονται πέραν του αναγκαίου.

    Kαθυστέρησα λίγο την απάντησή μου γιατί ήθελα να πάρω και μία ακόμη γνώμη για την αντιπαράθεση που άνοιξε, να εξηγήσω τη στάση μου, να τη συζητήσω, να ζητήσω και μία συμβουλή για το πώς θα απαντήσω και να είμαι σίγουρη ότι δε θα προκαλέσω άθελά μου νέους γύρους παρεξηγήσεων. Μπορεί να μην είμαι ιδιοκτησία Κάποιου, αλλά δεν είμαι και πέρα ως πέρα μη ελεγχόμενη.

    Νομίζω ότι απάντησα ολοκληρωμένα και ότι δεν υπάρχει περιθώριο αμφιβολίας για το ότι δεν προσέβαλα κανέναν, ειδικά ή γενικά.

    Ως moderator, έκανα ότι θα έκανα και για κάθε άλλο μέλος.

    Ως moderator επίσης σου ζητώ να μη δώσεις συνέχεια σε αυτή τη διαμάχη, επειδή έχει προκαλέσει νευρικότητα και ενόχληση που έχει μεταφερθεί και σε άλλα threads και ήδη ένα μέλος διαμαρτυρήθηκε για τις προσωπικές αντιπαραθέσεις.

    Όλα τα μέλη έχουν το δικαίωμα να έρχονται από την κοινότητα για να περνάνε καλά, να ανταλλάσουν απόψεις, να γνωρίζουν άλλους lifestylers σε ένα ευχάριστο και ζωντανό περιβάλλον. Όχι να τεντώνονται τα νεύρα τους, λες και δεν έχουν προβλήματα καθημερινότητας, επειδή έτσι το θέλησαν ένας ή δύο που έπιασαν να τσακώνονται.

    Από κει και πέρα, δικό σου θέμα.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    coupleds: Τι από όλα όσα εξασκούνται στο lifestyle που έχουμε επιλέξει στέκει νομικά;
     
  11. coupleds

    coupleds Regular Member

    Σωστό εν μέρει...αλλά πχ ελαφρές σωματικές βλάβες δεν διώκονται. Το whoring σίγουρα ξεφεύγει.
     
  12. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Αγαπητή tender lilly δικαίωμα σου είναι να μη συνεχίσεις αυτή τη συζήτηση αν και, εγώ τουλάχιστον διάλογο κάνω και δεν τσακώνομαι όπως εσύ θέλεις να το παρουσιάσεις. Σου έκανα κάποιες ερωτήσεις και αποφεύγεις να μου απαντήσεις. Κι αυτό δικαίωμα σου, η σιωπή σου προς απάντηση μου. Το ότι είσαι moderator, δεν νομίζω να σου δίνει το δικαίωμα να ειρωνεύεσαι και να αφήνεις υπονοούμενα. Και δεν νομίζω να έχεις το δικαίωμα να αφαιρείς το λόγο από κανέναν, αν μη τι άλλο δημοκρατία έχουμε. Θα δεχόμουν να σβήσεις από το κείμενο μου κάποια πράγματα εάν ήταν υβριστικά η προσβλητικά. Κάτι τέτοιο δεν συνέβη. Περιμένω λοιπόν σαν moderator που είσαι, να απαντήσεις στα ερωτήματα μου όπως οφείλεις.

    Μετά τιμής
    MasteR_PieR