Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

whoring

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 30 Ιουλίου 2005.

  1. gaby

    gaby Guest

    Έχω απαντήσει σε όλα τα ερωτήματα που μου έθεσες MasteR PieR. Ακόμα και σ αυτά που δεν ήμουν υποχρεωμένη. Και δε σου αφαίρεσα το λόγο σε τίποτα, ούτε θα το έκανα ποτέ μου.

    Δε σε βρίσκω αδικημένο, εν γένει, σε αυτό το thread.

    Έτσι και αλλιώς διαφωνούμε πάνω σε κάτι που ουσιαστικά δε γνωρίζουμε - το whoring εννοώ. Μήπως απλά έχουμε και οι δύο άδικο για το whoring;
     
  2. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member


    Αγαπητή μου και συμπαθέστατη tender lilly,
    Πες μου σε παρακαλώ πολύ σε ποια από τις 3 αυτές ερωτήσεις μου απάντησες και που. Θα προτιμούσα να μου πεις ότι δεν θέλεις να μου απαντήσεις. Πίστεψε με δεν έχω κανένα λόγο να έχω διαμάχες μαζί σου, ούτε σε ξέρω, ούτε έχω κάτι προσωπικό μαζί σου από παλιά. Απλά μερικά πράγματα πρέπει να λέγονται με το όνομα τους. Εκείνο που δεν μ αρέσει είναι η κοροιδία. Αν εσύ πιστεύεις ότι μου απάντησες τότε τι να πω εγώ; Μάλλον δεν ξέρω τι μου γίνεται. Αν θες να μείνει αυτή η εντύπωση έχει καλώς. Εσύ να είσαι καλά. Ο καθένας έχει εκφράσει την άποψη του. Τώρα ποιος έχει δίκιο ή άδικο, ας το κρίνουν άλλοι.

    Μετά τιμής
    MasteR_PieR
     
  3. lorelai

    lorelai Guest

    Θα κάνω μια πρόταση χωρίς να θέλω να προκαλέσω κανέναν αλλά γιατί δεν συνεχίζεται την όλη συζήτηση σε pm; Από ένα σημείο και μετά οι υπόλοιποι αναγκάζονται ή να γίνουν απλοί θεατές ή να πάρουν θέση παίρνοντας το μέρος του ενός ή του άλλου και αυτό θα περιπλέξει τα πράγματα.
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Για την επικέντρωση στο θέμα του thread και την εξασφάλιση του κόσμιου ύφους μεταξύ ώριμων ανθρώπων διαγράφηκαν κάποια ποστ άσχετα με το θέμα του whoring.
    Οι προσωπικές αντιδικίες και διαφορές παρακαλώ να λύνονται μεταξύ των μελών privetly μια και δεν αφορούν τα υπόλοιπα μέλη.
     
  5. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Πρωτο κρουσμα λογοκρισιας......
    Συμφωνω με την διατηρηση του κοσμιου υφους αλλα δεν νομιζω οτι η διαγραφη ειναι ο ενδεδειγμενος τροπος.
    Αν αρχισουμε να αυτολογοκρινομαστε μεταξυ μας δεν θα παει καλα.
     
  6. lorelai

    lorelai Guest

    Συμφωνώ με τον DeSade. Τότε carissa να αρχίζετε να σβήνεται όλα τα posts ένα - ένα γιατί στην πλειοψηφία τους είναι συγκρούσεις μεταξύ κάποιων ατόμων. Κρίμα πραγματικά κρίμα... Από εδώ και πέρα δηλαδή να μιλάμε με περιορισμούς. Γιατί όχι ταιριάζει και με το χώρο...
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    E ναι διότι νομίζω πως σας παρακάλεσαμε να coolarete λιγάκι σε σχέση με τις αντιπαραθέσεις και να μην φτάσουμε στο επίπεδο κερκύδας και συνεχόμενων προσβολών αλλά δεν δώσατε τέλος. σε κανέναν δεν αρέσει το επίπεδο αυτό έτσι δεν είναι ?
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Η λάρα με κάλειψε. Εγώ δεν το έχω κάνει, αν και το φαντασιώνομαι. Σε κάποιες Αφέντρες που τις έκαν νύξη αν θα ήθελαν να με παραχωρήσουν σε κάποιον, κάποια ή κάποιους, μου απάντησαν είτε κοφτά αρνητικά είτε "να σε έχω Εγώ και να σε δώσω σε άλλη;". Αλλά αυτό με απογοήτευσε. Το να πας με άλλο χωρίς να νοιώθεις τίποτε για αυτόν δηλώνει ακόμη μια φορά την αγάπη και την αφοσίωσή σου για τον Αφέντη/ντρα. Μια φίλη σκλάβα που το έχει κάνει αισθάνθηκε υπέροχα. Κάποια στιγμή μπορεί να σας περιγράψω τις εμπειρίες της.
     
  9. scatslave

    scatslave Guest

    Συμφωνώ με την lara. Το έχω βιώσει σε μεμονομένες περιπτώσεις ( 3 ). ΤΥο αντίτιμο ήταν συμβολικό και όλη η ουσία ήταν το απόλυτο humiliation Μου και μέσα απ αυτό η ικανοποίηση της Κυρίας μου. Έγινε σε άτομα του κύκλου μας, που γνώριζαν το lifestyle μας, και κατόπιν αποδοχής τους απο εμένα. Θεμιτό πέρα γι απέρα, και εξαιρετικά ηδονικό.
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Ενα απ' τα καλά του forum ειναι οτι καποιος μπορεί να ξεθαψει παλια ενδιαφέροντα θέματα.

    Δεν είχα εγγραφεί όταν εγινε αυτή η έντονη συζήτηση.

    Ετεροχρονισμένα θα πώ, πως στον κόσμο των αισθήσεων και των παραισθήσων όλα είναι επιτετρεπτά και εφικτά. Αν μη τι άλλο, σ' αυτό το διεστραμμένο και διεφθαρμένο κόσμο που ζούμε, το ονειρο και η φαντασία είναι τα μόνα που απέμειναν δικά μας. Η "ηθική" του διεστραμμένου αυτού κόσμου είναι ο δουρειος ιππος για να ελεγχθεί η φαντασία μας. Το whoring είναι μια πολύ ερεθιστική φαντασίωση για πολλούς ανθρώπους. Το ποσοστό, γυναικών κυρίως, που φαντασιώνουν whoring και βιασμό είναι απίστευτα υψηλό.

    Εχω ακούσει τα λογια που είπε η λάρα από δεκάδες ή και παραπανω γυναίκες (οχι απαραιτητα bdsm), μεταξύ αυτών και από τη λατρεμένη μου σκλάβα.

    Καποιοι πιστεύουν πως οι εντονες επιθυμίες πρεπει να πραγματώνονται. Εγω είμαι μ' αυτούς, κι ας μη μ' αρέσει μερικές φορές αυτά που κάνουν μερικοί. ( .. καρφί.... ).
    Η υλοποίση του whoring είναι παράνομη, όπως παράνομο είναι που εχω παρκαρισμένη τη μηχανή μου σε πεζόδρομο.
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Το whoring με παει σε άλλες εποχες που η παραχώρηση της σκλαβας με αντίτιμο, οχι απαραιτητα οικονομικο αλλα παροχή προνομίων, εκδουλευσεων κλπ ήταν άρκετα διαδεδομένο..και φυσικα κανεις δεν αναρωτιόταν αν ειναι ηθικο η ανηθικο και σε ποιο νομοθετικο διαταγμα εμπιπτει and so on. Οι καιροι άλλαξαν,οι ανθρωποι ομως οχι. Στο χωρο Μ/μας λοιπόν, για μας που εστω και μεσω του net εχουμε τα κοτσια να προβαλλουμε τις επιθυμίες και τις φαντασιώσεις Μ/μας το βρισκω απόλυτα φυσιολογικο. Και δεν βρισκω το λογο για αναφορες επιπεδου "προαγωγος" κλπ. Ο Αφεντης έχει δικαίωμα, ακόμα και με οφελος, εστω οχι οικονομικο (αφού σοκαρει η λέξη) να μεταχειριστει τον σκλαβο/σκλαβα οπως εκεινος θέλει. Μιλαμε βεβαια για Αφεντη/Αφεντρα οπως Ε/εμεις το εννοούμε και οχι για κυκλωμα σωματεμπορίας.Νομίζω οτι έλυσα το προβλημα lol! Παμε παρακατω...
     
  12. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    RE: RE: whoring

    whoring απο μονη της η λεξη σημαινει εκπορνευση αρα εχει οικονομικο και μονο οφελος. Αυτο ειναι το whoring αν δεν εχει οικονομικο οφελος δεν εχει καμια διαφορα απο lending η sharing