Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Wrong Reasons To Do S/M

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 25 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    ναι, εχει γινει καραμελα... οπως το "σεξουαλικη παρενοχληση"

    Ας θυμηθουμε, οσοι ημασταν γεννημεννοι τοτε, τι ειδους "σεξουαλικη παρενοχληση" ειχε κανει ο βασιλακης ο Πλύντον στην μαθητευομενη χοντρουλα, που απλα τον πιπωνε στα γονατα
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγω ποτε θα γινω μανα;;;;;;;
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Ευχαρίστως να καλύψω την περιέργεια  

    Όταν είχα πρωτοδιαβάσει αυτό το κείμενο, αμαστίγωτη ακόμα, μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση η περίπτωση του ανθρώπου που δεν ήθελε διόλου τον πόνο αλλά αποζητούσε την αγκαλιά μετά το παιχνίδι - ειρήσθω εν παρόδω ο συναισθηματικά ενεργός και ευέλικτος Κυρίαρχος δεν είναι δεδομένο ότι θα δώσει αγκαλιά μετά το παιχνίδι, μπορεί να επιλέξει να μην… Για να το πω ωμά, είχα φοβηθεί μην είμαι τέτοια περίπτωση.

    Τώρα κρίνω για λάθος λόγο να κάνει κανείς S/M το να μην θέλει το S/M αλλά κάτι περιφερειακό αυτού. Κάπως σα να αγοράζει κάποιος ένα ολόκληρο αυτοκίνητο για τον δωρεάν κλιματισμό και το GPS. Και καλά, αν του αρέσει να οδηγεί, αν όχι όμως;   Νομίζω οτι για αυτό παρακαλεί η Midori αμφιβάλλω για το αν είχε κάποιο αποτέλεσμα η παρέμβασή της.

    @Tenebra_Silente

    ίσως ένα από τα καλύτερα κείμενά σου, εδώ, τουλάχιστον στα μάτια μου. Υπάρχει όμως μια λεπτή διαφορά από τα παραδείγματα της Midori. Ο φίλος σου έκανε κακό στον εαυτό του. Με την εξαίρεση του τύπου που απασχόλησε εμένα, οι υπόλοιποι της Midori εξήγαγαν τους εσωτερικούς τους διχασμούς στους άλλους - και ενδεχομένως τους έκαναν μαλλιοκούβαρα.

    Κατά τα λοπά,

    ίσως επειδή είμαι γυναίκα υποτακτική δεν βλέπω παντού πρόσωπα που παραμονεύουν να με εκμεταλλευτούν για δικούς τους άμεσα βιοτικούς λόγους. Αν και δεν το κάνω, σε βαθμό παρεξηγήσιμο, δεν βρίσκω κακό να ενδιαφέρεται μια γυναίκα ή ένας άντρας ανεξαρτήτως στάτους, για τα αντικειμενικά δεδομένα μιας σχέσης, κάθε άλλο δε αν η σχέση αυτή είναι BDSM και ανταλλαγής ελέγχου. Θα τρώμε μαζί; Πού θα τρώμε; Θα γαμιόμαστε; Θα έχουμε κοινές παρέες; Τι κοινές παρέες; Σινεμά θα πηγαίνουμε; Δεν γουστάρω task, δεν θέλω να αυνανίζομαι είτε με χρονόμετρο είτε χωρίς, είναι σκληρό όριο, πώς το λένε, εντάξει είναι έτσι; Θα κοιμόμαστε μαζί; Και ναι, όλα αυτά έχουν και οικονομικό κομμάτι. Εξίσου ευαίσθητο στα ζευγάρια με το σεξουαλικό ταίριασμα είναι το οικονομικό και τι γνώμη έχουν για την καριέρα τους. Δουλεύουν για να ζούνε ή ζουν για να δουλεύουν; Αυτά τα δύο είδη ανθρώπων ταιριάζουν μεταξύ τους όσο και οι άνθρωποι που αγαπούν τις γάτες με τους ανθρώπους που αγαπούν τους σκύλους, θυμάστε τον ΝτεΒίτο στο Roses War; "Dog people should marry dog people and cat people should marry cat people".

    Και επειδή αν δεν παινέσεις το σπίτι σου, κλπ, κλπ λέω εγώ τώρα, δεν ξέρω για ελλεϊνήδες, εγώ ξέρω Ελληνίδες και είναι πολύ καλά κορίτσια ιδίως σε σχέση με κάποιες που πραγματικά το εννοούν το no bacardi no party   Το πολύ που μπορείτε να λέτε για τις Ελληνίδες είναι ότι δεν κάνουν ξερούς λογαριασμούς από την αρχή, ότι το φέρνουν, ενίοτε, γύρω γύρω. Αλλά αυτός δε μου φαίνεται λόγος για να τσουβαλιάζονται και να βρίζονται συλλήβδην, σόρρυ κιόλας  
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @gaby θα προσπαθήσω να είμαι σύντομος ( παράδοξο για μένα, δεν λέω )...
    Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...έχουν το δικό τους βάρος...
    Και επί του προσωπικού σταματώ εδώ, γιατί δεν χρειάζεται παραπάνω... 

    Επί του θέματος και δη αναφορικά με την τοποθέτηση σου ( που ειλικρινά την περίμενα κι εγώ )...
    Ένας λάθος λόγος θα ήταν η αναζήτηση προσοχής/ενδιαφέροντος και γιατί όχι συναισθήματος, θέτοντας κάποιος/α εαυτόν σ' ένα "δρόμο" ο οποίος κάλλιστα θα μπορούσε να είναι για κείνον/η τουλάχιστον κακοτράχαλος...
    Όπως επίσης θα μπορούσε να μην του αποφέρει τις επιθυμητές συναισθηματικές "απολαβές" σαν αντάλλαγμα για την -υποθέτω- σκληρή δοκιμασία στην οποία θα έβαζε τον εαυτό του/της...
    Και μιλάω για σκληρή δοκιμασία αφού πιθανώς να ζούσε τον κατάδυση του/της στο BDSM σαν ένα συνεχόμενο βάδισμα στ' αναμμένα κάρβουνα...

    Κλείνοντας, θεωρώ κι εγώ όπως σωστά έγραψες κι εσύ, ότι δεν υπάρχει τίποτε το μεμπτό στο να κοιτάζουμε και τους εξωBDSMικούς παράγοντες μιας σχέσης...
    Ως προς την ποιότητα των Ελληνίδων, δεν νομίζω ότι τίθεται καν ζήτημα εθνικότητας αλλά ατόμων...
    Αλλά και αυτό παραμένει θέμα προσωπικού γούστου, βιωμάτων και τρόπου σκέψης... 
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2015
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Αν μπορούσα, αυτό το νήμα θα το έκανα sticky μόνο για το εισαγωγικό post (#1 ) και την μετάφραση του (#11 ).

    Μπορεί κάποιος/α να συμφωνεί ή να διαφωνεί ( εντελώς λογικό ).
    Αλλά σε μένα τουλάχιστον, έδωσε αρκετή τροφή για σκέψη ( κάτι που μόνο αμελητέο ή χασομέρι δεν θα ονόμαζα ). Αυτή την φορά το επαναφέρω εγώ στην προσοχή σας.
    Αν θα το διαβάστε ( κυρίως το εισαγωγικό post, γιατί μάλλον εκεί βρίσκεται το περισσότερο "ζουμί" ) κι αν κάτι θα σας τ' αφήσει, αυτό θα το κρίνετε εσείς.

    Υ.Γ ( και edit δικό μου ) :

    Η αρχική μου φράση μην με ρωτάτε, πως "κιτρίνισε" ολόκληρη. Είμαι ολίγον τι "γίδι" με την τεχνολογία και δεν ξέρω, πως να την "ξεκιτρινίσω"... 
     
    Last edited: 31 Ιουλίου 2016