Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

www.bdsmrealityshow.gr

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tor, στις 5 Απριλίου 2006.

  1. Tor

    Tor New Member

    Και ένα κατιτί σχετικό από μένα, για να διατηρώ και να μην ξεφεύγω από το γενικό κλίμα.

    Αφιερωμένο…από το www.realityshow.gr

    >>>>
    Κόσμος πάει κι έρχεται στα "πρωινάδικα" κι αναμένονται περίεργες εξελίξεις με τη νέα σεζόν.
    Πω!πω! μαγειρέματα που πέφτουν κι εδώ από τους παραγωγούς.
    Ακούγονται και ψήνονται διάφορα,όπως:
    Απέτυχε η Ρούλα Κορομηλά στον ALPHA φέτος και φτάνει πια μ'αυτήν.Μήπως να βάλουμε στη θέση της την Αννα Δρούζα που γελάει και χωρίς λόγο...;
    Πτώση είχε και η Ελένη Μενεγάκη στον ΑΝΤ1.Μήπως θα ζητήσει να πάει στον ALPHA κι αυτή,να κάνει παρέα στον άνδρα της;Και ποια θα βάλουν στον ΑΝΤ1;Καμιά καινούργια που θα τα... φέρει, ή κάτι άλλο...;
    Στον MEGA φαίνεται πως είναι όλα καλά και το χρήμα γεμίζει τα ταμεία του καναλιού.'

    Αλλο αν εμείς διαφωνούμε με την αισθητική του Αρναούτογλου,όπως διαφωνούμε και με την αισθητική της Ρούλας, αλλά και με την παρέα της Ελένης.
    Εντάξει, είναι λαϊκές εκπομπές που φέρνουν διαφημίσεις κι αυτό συμφέρει στους παραγωγούς.
    'Ομως, βρε παιδί μου, μερικά πράγματα στα πρωινάδικα είναι καραλαϊκατζουριά.

    'Ελεος πια με τις υπερβολές τους για να εντυπωσιάσουν και να βγάλουν ο ένας το μάτι του άλλου στην τηλεθέαση.
    ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΛΟ και το απλό δεν είναι οπωσδήποτε λαϊκό.

    'Ελεος πια μ'εκείνον τον μάγειρα στον ΑΝΤ1.Είναι ανάγκη να μιλάει;Μην πούμε για τα παιγνιδάκια και τις εξυπνάδες τους,που τα περισσότερα είναι χαμηλού επιπέδου.Ε,βέβαια,τις εκπομπές τους τις βλέπει ο λαός και τί να κάνουν αφού ο έρμος ο λαός αυτά θέλει;

    Ας δώσουν,επιτέλους,λίγη ποιότητα στον λαό.Μπορεί να μάθει σ'αυτήν και να του αρέσει.>>>>>

    Α ρε Ελλαδάρα με την κουλτούρα σου !!
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Όμορφες εποχές με την ΕΡΤ....Ειδικά αν ήσουν παιδί...
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    εγώ τότε ένιωθα φοβία με αυτή τη φρουτοπία Τώρα που λεχω "μεγαλώσει" κάνω σαν τρελλός να δώ λίγο από τη φρουτοπία... τότε γούσταρα το campamaru που ήταν ευθημο και διδακτικό αλλά στη ΕΡΤ αρνούντουσαν τα manga τα θεωρούσαν υποκουλτούρα ...
     
  4. Χαμογελάει.....
    Αγαπητέ blindfold στην ΕΡΤ (1 ΚΑΙ 2) ποτέ δεν αρνήθηκαν τα anime (ιαπωνικά κινούμενα σχέδια παράγωγα των αντίστοιχων κόμικς η manga), αντίθετα σχεδόν το 90% των σειρών κινουμένων σχεδίων ήταν anime (Οδύσσεια του Διαστήματος [Ulysse 31-1981], Κάντυ Κάντυ [Candy Candy-1976], Διαστημόπλοιο Αργώ [Star Blazers-1974], Το Θαυμαστό Ταξίδι του Νιλς Χόλγκερσον-1980 μερικά παραδείγματα)

    O Kabamaru (η Κakemaru) γνωστό ως Ninja Boy-1983 (Χαγιάτε, ΜΑΚΑΡΟΝΑΑΑΔΑ, ΣΚΑΤΑ θρυλικές ατάκες) δεν προβλήθηκε ποτέ στην ΕΡΤ και βγήκε σε βιντεοκασσέτες Ελλάδα το 1987 όπως και πολλά άλλα (Captain Harlock-1978, Ηλεκτρονικός Ιππότης [Plawres Sanshiro-1983])

    Η σειρά με κούκλες της Οικογένειας Σοφιανού ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ από το γόνιμο πενάκι του εγκληματολόγου (καλά ακούσατε) παύλα παραμυθά Ευγένιου Τριβιζά προβλήθηκε ξανά σε επανάληψη από την ΕΡΤ-1 (και οι 3 κύκλοι επεισοδίων) τον Σεπτέμβριο που μας πέρασε

    Απλά κάποιες παρατηρήσεις σαν fan του είδους (σε ανιμέ και τηλεοπτικές σειρές της ΕΡΤ όπως Η ΒΕΝΤΕΤΑ του Θάνου Λειβαδίτη-1986) και σαν σκιτσογράφος-animator που σέβεται τον εαυτό του  

    Aν θες έχω μεγάλο αρχείο από τα παραπάνω καλούδια που αναφέρθηκαν σε Vhs (δυστυχώς)
     
  5. Tor

    Tor New Member

    Στη σημερινή μας πρωινή εκπομπή, μπαρούτι μύρισε και πάλι χάρη στους ίδιους δηλωμένους «φίλους» του bdsm(?) φόρουμ!

    Αναμφίβολα έχει ενδιαφέρον να τραβάς το χαλί κάτω απ τα πόδια όσων αμέλησαν να δηλώσουν πλήρη υποταγή στο κατ΄ ισχυρισμό θεϊκό...
    Άσχετα με το ποιος, γιατί και πώς το κάνει το ενδιαφέρον έγκειται στην αναστάτωση που προκαλείται και στην έκφρασή της.

    Αντιλαμβάνομαι την κατάσταση ως μουτζούρα. Όχι μόνο γιατί πλήττει(ανεπανόρθωτα?) την σοβαρότητα του φόρουμ, όχι μόνο γιατί μας σέρνουνε κάποιοι επανειλημμένα (καλά να πάθουμε?) σε μια συνεχόμενη αντιπαράθεση άνευ αντικειμένου και άνευ λογικής, με όσους δεν υποκλίνονται στο μεγαλείο τους και όχι μόνο επειδή κάποιοι προσπαθούν να μετατρέψουν σε προσωπικό τους παιγνιδότοπο το χώρο αυτό, παίζοντας παιγνίδια αμφίβολου εντυπωσιασμού με το σιγοντάρισμα(από αφέλεια ή πανουργία δεν έχει σημασία)κάποιων άλλων.

    Θεωρώ πως για τέτοιες εκτονώσεις υπάρχει και το chat αλλά κάποιοι, εύλογα θεώρησαν πως είναι αμαρτία να υπάρχει χώρος αδιάβρωτος από την κοσμοθεωρία τους με όλο το χαρακτηριστικό τρόπο έκφρασης της, (μάρτυρας του οποίου άθελα μας κάποιοι καθημερινά γινόμαστε μάρτυρες- καλά να πάθουμε ξανά!) και την πιθανή (ανεπίτρεπτη!) απώλεια σημαντικών πιθανών θαυμαστών οι οποίοι δεν βρίσκονται στο chat, αλλά εδώ.

    Μερικά άτομα, εξ' αρχής συμπλεγματικά, ποθούν να προβάλλονται κάνοντας σαματά, με λόγο φτωχό από επιχειρήματα, προφανή, στερεοτυπικό και το χειρότερο, χωρίς ίχνος ποιοτικού χιούμορ(γιατί το λαϊκό χιούμορ που συντείνει στην αυτοπροβολή τους το κατέχουν σε πλεονασμό) και απασχολεί όλο το φόρουμ, ανεμπόδιστα (αν εξαιρέσεις τις πολύ λιγοστές αντιδράσεις εδώ κι εκεί, τις οποίες έντεχνα παραβλέπουν κάποιοι άλλοι) εδώ και μέρες..
    Από την αρχή φαίνεται –για όποιον διαθέτει το χάρισμα της όρασης ανεπηρέαστο από "διάφορους παράγοντες"- η κάκιστη πρόθεσή τους και η διάθεσή τους να την "πουν" και μόνο, χωρίς να ακούνε.

    Η παντελής έλλειψη ποιοτικού χιούμορ και ανοχής προς ότι δεν εντάσσεται στην μικρούλα σφαίρα κατανόησης κι αντίληψης τους, είναι το ασφαλέστερο κριτήριο κατά την γνώμη μου για να ξεχωρίσετε τα μερικά μπουμπούκια από δαύτα που ανθίζουν εσχάτως στον μπαξέ του φόρουμ..

    Αυτή η ψυχοβγαλτική γκρίνια τους, είναι κακόηθες πρήξιμο, όσο κι αν κάποιοι προσπαθούν να την «περάσουν» σαν αντίδραση στην «βεβήλωση» που δέχεται δήθεν το φόρουμ από τους άσχετους (κατά τη γνώμη τους), αρνούμενοι να αντιληφθούν πως οι ίδιοι αυτοί οι «σχετικοί» με την συμπεριφορά τους είναι το πραγματικό πρόβλημα.

    Στην τελική, αντιλαμβάνομαι βέβαια, πως ο σκοπός δεν είναι να αναμορφώσουμε το πνευματικό επίπεδο του καθενός εδώ μέσα ή να ξεστραβώσουμε "τους άλλους" που κατορθώνουν έντεχνα να ξεγελούν για το ποιόν τους και τα πραγματικά τους κίνητρα αλλά δεν μπορώ να μην αναρωτιέμαι τι γίνεται πια εδώ μέσα.

    Γιατί έγινε αλώνι το φόρουμ και όποιος γουστάρει αλωνίζει ανεμπόδιστα όπως μάλιστα γουστάρει?

    Πότε επιτέλους θα πει κάποιος "CUT" να τελιώσει αυτή η παρωδία πρωινάδικης εκπομής να δούμε και καμμιά εκπομπή ποιότητας ανεμπόδιστα?
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: www.bdsmrealityshow.gr

    Όπως και στην τηλεόραση έτσι και εδώ αγαπητέ μου Tor το τηλεκοντρόλ το έχεις εσύ στα χέρια σου. Εσύ επιλέγεις τι θα παρακολουθήσεις.
    Καταιγιδόμαστε βέβαια το τελευταίο καιρό από χαμηλού επιπέδου εκπομπές και ίσως να φαίνεται πως είναι η μόνη μας επιλογή...αλλά αισιοδοξώ.
    Θα ξοδευτεί όλο το budget τους και τότε από που θα έχουν έσοδα αν εμείς δεν βγάζουμε εισητήριο για να τους δούμε;

    Η κομπίνα της AGB ξεμπροστιάστηκε. Τα "πρωινάδικα" ξεμπροστιάζονται από μόνα τους.
    Έρχονται καλύτερες μέρες. Από εμάς εξαρτάται.

    Αστάρτη
     
  7. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Αγαπητέ Κύριε Tor,

    Με κάθε εκτίμηση που έχω στο πρόσωπό Σας, επιτρέψτε μου να τονίσω πως ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, όπως το θέτετε, μπορεί να το δει κάποιος από την πίσω μεριά του μαγικού καθρέπτη.

    Είναι ενδιαφέρον πως το ίδιο πρόβλημα, Κ/κάποιοι το βλέπουν από μια οπτική γωνία, και Κ/κάποιοι από την άλλη. Τελικά όλα είναι θέμα οπτικής γωνίας...

    Για κάποιους, το πρόβλημα ίσως να είναι άλλο: Πως κάποια μικρή παρέα, τελευταία, συντηρεί μια κατάσταση χάους στο forum αυτό, η οποία δεν έχει τελειωμό. Μέσα σε ένα μήνα όμως, αυτό έχει αλλιώσει την φύση του forum, από ένα forum για θέματα BDSM και ερωτισμού, σε χώρο που γίνεται χαβαλές και πλάκα επιπέδου. Έχουμε φτάσει δηλαδή, από ένα χώρο BDSM, σε κάτι αντίστοιχο του "Πρυτανίου" στο Κολωνάκι, αλλά στο internet...

    Όμως η ενόχληση ως προς αυτό δεν εκφράζει μόνο Ένα άτομο, αλλά μια ιδαίτερα μεγάλη μερίδα του forum αυτού, που αυτή την στιγμή έχει διαλέξει απλά να σιωπήσει. Αλλά μην νομίζετε πως δεν υπάρχει... Σε προσωπικό επίπεδο, ίσως και να ακούσετε πολλά παράπονα για αυτό, από πολλές πηγές και παρέες.

    Όσο για την προσωπική επίθεση που κάνετε σε συγκεκριμένο άτομο, βασισμένος μόνο σε ορισμένα γραπτά, πιστεύω είναι ιδιαίτερα ατυχής. Το πρόβλημα που έχει προκύψει στο forum είναι ιδιαίτερα σύνθετο και δεν οφείλεται σε ένα Πρόσωπο, που κατ' Εσάς είναι "χαμηλού επιπέδου", "λαϊκό" και "παρία". Γιατί προφανώς δεν γνωρίζετε το συγκεκριμένο άτομο στο οποίο αναφέρεστε και έχετε φτάσει σε πολύ αυθαίρετα συμπεράσματα για Εκείνη. Με κάθε σεβασμό, νομίζω πως όσον αφορά την τελευταία παράγραφο Σας, και μετά από όλα όσα έχουν γίνει, καιρός είναι να πέσει safeword από όλες τις πλευρές...

    Σας ευχαριστώ που με ακούσατε.
    Με μεγάλη εκτίμηση.
     
  8. Tor

    Tor New Member

    Με παραξενεύει η ανυπόστατη κατηγορία για αυτή την κάποια δεν ξέρω ποια στην οποία υποτίθεται πως αναφέρομαι.
    Θα είμαι φειδωλός στην απάντηση μου, προς αποφυγή κούρασης των θεατών.

    Μυστήριο παραμένει για μένα, πως μπόρεσες P0rΣelaIn d0ll[_SMart_] μέσα από τις γενικότητες που εγώ έγραψα αναφερόμενος όχι σε άτομο, αλλά σε συμπεριφορές ομάδας ατόμων να αναγνωρίσεις κάποιο συγκεκριμένο και τη γνωστή παροιμία την έχω τιμωρήσει σε αφάνεια, προς αποφυγή της περαιτέρω συνέχισης του θέματος.

    Ωστόσο επέτρεψε μου να σε διαβεβαιώσω! Οποιαδήποτε ομοιότητα με υπαρκτά συγκεκριμένα πρόσωπα είναι τυχαία και συμπτωματική! <s>

    Με αμοιβαία εκτίμηση

    Tor