Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

You can find happiness in slavery

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος diamante, στις 9 Ιουλίου 2017.

  1. Ήρθα σε αυτό το φόρουμ σαν τοπ..νόμιζα ότι αυτή ήταν και η κλίση μου αλλά έκανα λάθος. Ξεκίνησα να μιλάω με την Lady Nawashi και βήμα βήμα με οδήγησε στο να ανακαλύψω την πραγματική φύση μου σαν υποτακτικός. Αρχικά η σχέση ήταν Rigger και rope bunny και εξελίχθηκε σε μια σχέση που θα εξελίσσεται αργά και σταθερά σε 24/7. Νιώθω ότι επιτέλους έχω βρει το νόημα της ζωής μου σαν υπο της Κυρίας μου.

    Ο λόγος που ξεκίνησα αυτό το νήμα ήταν αφενός η οδηγίες που έλαβα αλλά και η ερώτηση, αν και ρητορική, που Της έθεσα. μα εγώ δεν ήμουν έτσι, πώς κατέληξα εδώ;

    Άρχισα να διαβάζω το φόρουμ, τα διάφορα θεσπέσια νήματα που υπάρχουν, αλλά πουθενά δεν βρήκα απάντηση. Ποιος ξέρει, ίσως υπάρχει ήδη μέσα μου. Άρχισα επίσης να συνειδητοποιώ μέσα από τους διαλόγους Μ/μας καθώς και μέσα από το δέσιμο Μ/μας , την Κυριαρχική φύση της Γυναίκας, την ανωτερότητά Της, την σκέψη Της και τις σοφές αποφάσεις Της. Όλα έχουν σκοπό και νόημα πίσω από την καθοδήγηση που σου δίνει μια Γυναίκα.

    Δεν αποσκοπεί μονάχα στην σωματική ικανοποίηση, δεν θέλει μονάχα κάποιον να Της ζεστάνει το κρεβάτι, κάτι που συνειδητοποιώ ότι συμβαίνει συχνά με τους άντρες.

    Αλήθεια, πόσο σύμφωνους σας βρίσκει το ότι κάποιος από μια κλίση μπορεί να καταλήξει στην εντελώς αντίθετη της; Είναι κάτι που αποδέχεστε ως πιθανότητα;

    Πάντως, μέσα από αυτή μου την εμπειρία και την συνειδητοποίηση ότι θέλω να είμαι εγώ το μέλος που υποτάσσεται, να γίνω ακριβώς ότι θελήσει Εκείνη από εμένα, με έκανε να θέλω να πω... Για όσους εκεί έξω φοβάστε να εκφραστείτε, αφήστε την φύση σας να σας οδηγήσει και ποιος ξέρει, μπορεί και εσείς να βρείτε τον δρόμο σας όπως και εγώ με την σωστή καθοδήγηση. Δεν χρειάζεται να κρυβόμαστε πίσω από μια ταμπέλα μόνο και μόνο επειδή φοβόμαστε να παραδεχτούμε στους εαυτούς μας το ποιοι πραγματικά είμαστε.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Bravo!

    Όμορφο ταξίδι εύχομαι. Δεν έχει σημασία το κατά πόσο μας βρίσκει εμάς σύμφωνους, σημασία έχει να έχεις αποδεχθεί το *ρόλο* σου ως υπό.
     
  3. paliokoutavo97

    paliokoutavo97 New Member

    έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να είσαι switch?
     
  4. Το σκεφτηκα για μια στιγμη, αλλα μετα ηρθε Η Αφεντρα μου και μου εξαλειψε αυτες τις σκεψεις.
     
  5. paliokoutavo97

    paliokoutavo97 New Member

    Να της δώσεις συγχαρητήρια από μενα
     
    Last edited: 10 Ιουλίου 2017
  6. Βεβαιως και θα Της δωσω.
     
  7. Σε ευχαριστω πολυ. Τον αποδεχθηκα και ριζωσε βαθια μεσα μου.
     
  8. Ravenia

    Ravenia "Post verba verbera"

    Αυτο ειναι ευτυχια τουλαχιστον....
     
  9. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Υπάρχουν άτομα που εμπνέουν κάτι που ίσως δεν ξέραμε ότι έχουμε μέσα μας. Περιγράφεις κάτι κυριολεκτικά απλό αλλά σχετικά σπάνιο γιατί συνήθως ή το μήνυμα δεν "περνάει" από τα "φίλτρα" μας ή ο χρονισμός είναι λάθος.

    Πάντως, σε κάθε περίπτωση και χωρίς καμιά ταμπέλα... απλά αποδέξου το νέο ρόλο που σε ενέπνευσαν να έχεις και ευχαριστήσου τη κάθε στιγμή! Καλή διασκέδαση/απόλαυση!

    ωΑ
     
  10. Σε ευχαριστω πολυ Andy.
     
  11. Η καθε στιγμη μαζι Της ειναι ευτυχια...
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολλοί στα αρχικά μας βήματα αρχίσαμε ως κάτι άλλο. Αν κάποιος μου έλεγε τότε πως απο σαδίστρια Τοπ θα γίνω σκλάβα, θα γελούσα.
    Ένας Φίλος μου είπε, πως υπάρχει μεγαλείο στην παράδοση και αν υπάρχει μέσα μας, ειναι αμαρτία να μην το δοκιμάσουμε, είτε από φόβο, είτε από προσκόλληση σε ρόλους που ποτέ έτσι κι αλλιώς δεν ήταν οτιδήποτε πέρα από καπέλα που βάζεις και βγάζεις. Τον εμπιστεύτηκα και ποτέ δεν μετάνιωσα γι αυτό.

    Ευχομαι από καρδιάς απολαυστικές διαδρομές