Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

zipper(φερμουάρ)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος little_slut[PieR], στις 11 Νοεμβρίου 2005.

  1. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Υπάρχει κάποιος γνώστης της τεχνικής; Πόσοι το έχουν κάνει; Εντυπώσεις και συναισθήματα. Ότι γνωρίζετε γύρω από το θέμα. Πιστεύω πως έχει ενδιαφέρον να το αναλύσουμε.
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Καλό θα ήταν και για μας τους αδαείς να μας εξηγείτε τι εννοείτε με τον όρο.

    Ευχαριστώ.

    Αστάρτη
     
  3. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Zipper (BDSM)
    In BDSM terms a zipper is a string of clothespins or other clips, held together loosely by a cord or light chain.
    The skin is clipped in the clips for a short time, then the cord is pulled causing the clips to be pulled off the skin one by one in sequence causing a "zip" sound, and a unique sensation.

    Zippers come in many sizes and varied numbers of clips, as many as a hundred can be used in one zipper. It is a very popular home-made BDSM toy.

    Συγνώμη δεν είχα το χρόνο να το μεταφράσω. Το αρθρο είναι από το http://www.reference.com/browse/wiki/Zipper_(BDSM)

    Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες με την πρώτη ευκαιρία. Αν γνωρίζει κάποιος θα τον παρακαλούσα να τις παραθέσει.
     
  4. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    To sensation που αναφέρεται στο άρθρο πως να το χαρακτηρίσω εγώ τώρα? AOUCH! lol
    Επιφυλάσσομαι για περισσότερες πληροφορίες.  
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Και τι AOUUUUCH.!

    Ήταν μια από τις πολύ πρώτες μου εμπειρίες, και μόνο που Άρχισε Ο Κύριος μου να Βάζει ένα ένα τα μανταλάκια εγώ γέμισα τρόμο και πανικό. Βέβαια δεν ξέρω αν θα άρχιζα να τρέχω, αν δεν ήμουν δεμένη lol, αλλά Τελιώνοντας Ο Κύριος μου, με Πλησίασε, με Φίλησε και μετά Απομακρύνθηκε αρκετά, κρατώντας την άκρια του λουριού πάνω στο οποίο ήταν περασμένα τα μανταλάκια, με Κοίταξε, είδε τον τρόμο μες τα μάτια μου και μου Είπε 2 λεξούλες που έκαναν όλη τη διαφορά. "..για μένα". Απ΄το μυαλό μου πέρασε η σκέψη πως για Κείνον θα άντεχα πολύ περισσότερα απ΄αυτό και γεμάτη επιθυμία να Τον ευχαριστήσω ψέλισα ένα "Μάλιστα Κύριε". Δεν θα πω πως ήμουν σε θέση να ακούσω τι ήχο έκανε! αλλά τον πόνο τη στιγμή που έβγαιναν τα κλιπς δεν νομίζω να μπορούσα να τον ξεχάσω και το παράδοξο είναι πως λίγο μετά ένιωθα τον πόνο εντονότερα απ΄οτι όταν τραβιόντουσαν.
    Δεν μπορώ να πω αν το απόλαυσα ή όχι εκείνη τη φορά. Γενικά τις πρώτες φορές ήταν τόσο καινούρια όλα που δεν προλάβαιναν να φτάσουν στο μυαλό μου. μετά μόνο στη σκέψη του τί είχε συμβεί βέβαια μούσκευα οπότε στο σώμα μου μάλλον άρεσε η αίσθηση.  
     
  6. τασος0

    τασος0 Regular Member

    τελικα τι ακριβως ειναι αυτο? ειναι ευκολο να μας πει κανεις?
     
  7. paroinia

    paroinia Regular Member

    Στην ορολογία του BDSM, το φερμουάρ είναι μια σειρά από από μανταλάκια ή άλλα κλιπ, τα οποία κρατούνται ελαφρά μαζί από ένα σχοινάκι ή μια ελαφριά αλυσίδα. κλιπάρεις το δέρμα με τα κλιπς για ένα σύντομο χρονικό διάστημα και μετά τραβάς το σχοινάκι αναγκαζοντας τα κλιπς να τραβηχθούν από το δέρμα ένα ένα με τη σειρά, δημιουργόντας ένα ήχο "ζιπ" και ένα μοναδικό συναίσθημα. Τα φερμουάρ έρχονται σε πολλά μεγέθη και διαφέρουν σε αριθμούς, μάλιστα μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 100 σε ένα φερμουάρ. είναι ένα πολύ δημοφιλές παιγνίδι BDSM που μπορεί να γίνει στο σπίτι.
     
  8. PD

    PD Regular Member

    Νομίζω είναι αυτό που βλέπεις εδώ στις attachment εικόνες...

    1061] 1062]

    και ιδού αποτέλεσμα  

    1063]

    PD
     
  9. paroinia

    paroinia Regular Member

  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Σας ευχαριστώ για την ενημέρωση και τις κατατοπιστικές φωτογραφίες του PD.

    Αστάρτη
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: zipper(φερμουάρ)

      εμ δεν είναι?
     
  12. little_slut[PieR]

    little_slut[PieR] Regular Member

    Μετά την πρώτη μου εμπειρία χθες, δεν το θεωρώ πλέον και τόσο scary. Πόνεσε πάααααρα πολύ, αλλά για 2 δευτερόλεπτα. Το εντυπωσιακό δε, είναι ότι επιτέλους έμειναν σημάδια στο σώμα μου!!!

    Take a look