Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο τσίπης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος devine_sub, στις 13 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    {Ομολογώ ότι έμπνευση για το θέμα μου έδωσε το πρόσφατο thread της tender-lilly.}

    Διαβάζοντας κάποια κείμενα, αποκόμισα την εντύπωση ότι σέρνεται ένα μαστεροειδές** το οποίο δεν έχει περιγραφεί πουθενά συγκεκριμένα, κι όμως, έχει ένα χαρακτηριστικό σήμα κατατεθέν.

    {** "non-sub" θα ήταν η καλύτερη περιγραφή του εν λόγω είδους, γιατί είναι πολλές οι περιγραφές status και προτιμώ να μην το περιορίσω / προσδιορίσω.}

    Αναφέρομαι στον "τσίπη" ... ή αλλιώς "φραγκοκίλερ" ... ή αλλιώς "δεν είναι εποχές για έξοδα" ... ή αλλιώς "καλύτερα εδώ στο όρθιο να μην πληρώνω και ξενοδοχεία".

    Δεν ξέρω αν έχει πάρει πουθενά το μάτι Σ/σας το είδος αυτό. Φαίνεται πάντως να ευδοκιμεί στο μεσογειακό κλίμα.

    Χαρακτηριστική ατάκα: "πού να τρέχουμε τώρα σε ξενοδοχεία και να δίνουμε ταυτότητες!"

    Χώροι όπου κάνει σεξ: στο αυτοκίνητο, στο όρθιο, στο σπίτι ΣΟΥ.

    Ώρες που θα σου προτείνει να βγείτε ραντεβού: οποιαδήποτε άλλη ώρα, πλην εκείνης του φαγητού. Εκτός αν μαγειρεύεις εσύ και κερνάς.

    Πού θα σε πάει: βόλτα με το αμάξι {όχι από Αττική Οδό, έχει διόδια}, το πολύ πολύ για καφέ.

    Turn offs: σινεμά, δείπνα, αποδράσεις του Σαββατοκύριακου, δώρα και γενικότερα οτιδήποτε κοστίζει πάνω από 10 ευρώ.

    Ερωτήσεις:
    *) Το εντοπίσατε κι Ε/εσείς το είδος;
    *) Λέτε να φταίει η γνωστή οικονομική "κρίση";
    *) Έχει γίνει μόδα το ... "στυλ" λόγω τρώικας; {ΔΝΤ-ΕΕ-ΕΚΤ}
    *) Θέλετε να προσθέσετε κάτι;

    Bonus tracks:
    a) Lisa Minelli - Money makes the world go round
    {Από το θρυλικό Cabaret}



    b) Τσοπάνα Rave - Δως μου δυο κατοστάρικα!
    {... γιατί είναι ο Χουλκ!}

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν ξέρω για τις υπόλοιπες, αλλά εγώ έχω χορτάσει χλίδα, ωραιότατα γεύματα, ξενοδοχεία που σφυράνε και μερσεντάρες. Δεν έχω ιδέα γιατί γίνονται όλα αυτά, είμαι ένα πολύ απλό κορίτσι που προτιμά να πηγαίνει free camping για να βλέπει τη νύχτα τ' αστέρια στον ουρανό. Κι όταν βλέπω πεφταστέρια, η ευχή που κάνω είναι να έχω πάντα την δυνατότητα να πηγαίνω free camping για να βλέπω τη νύχτα τ' αστέρια στον ουρανό...
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Άρα, αν κατανόησα καλά, απάντησες αρνητικά στα ερωτήματα που τέθηκαν.

    Ως προς την απορία σου: ίσως "αυτά" γίνονται επειδή στο φρη-κάμπινγκ κινδυνεύεις πάνω στο σέσσιον να στην πέσει η ΕΛΑΣ {ή ο τοπικός εξωρραϊστικός σύλλογος της Παχιάς Άμμου} και να σε διακόψει. Άσε που θα πρέπει να εξηγήσεις τα μαστίγια και τα λουκέτα ...  

    Υ.Γ. Ευχαριστώ για τα ρεπ (άσχετο με το παρόν σχόλιο) και υποψιάζομαι ότι σχετίζονται με τη Λίζα Μινέλι!  
     
  4. Ναι ρε γαμωτο. Τα τελευταια χρονια δεν μου πληρωνουν τιποτα. Δεν ηταν παντα ετσι  
     
  5. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Λέτε να φταίει η ηλικία;
    {"τα τελευταία χρόνια"...}
     
  6. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Μόνο κάτι βότκες από ό,τι μαθαίνω  
     
  7. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    αχαχαχα ... αν ήμουν κακοπροαίρετη {που οι κακές γλώσσες θα πουν ότι είμαι!} θα έλεγα πως αυτές είχαν σκοπό να τον μεθύσουν για να τον εκμεταλλευτούν!  

    /me σφυρίζει, και καλά, αθώα ...
     
  8. Re: Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Μπα… μάλλον φταίει το γεγονός ότι λύσσαξα να ζητώ ισότητα

    Ανεκαθεν οι πληροφοριες σας ηταν σωστες  
     
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Και το λένε: be careful what u wish for, because u might get it!
     
  10. telos

    telos Regular Member

    μη μου πείς οτι παραγγέλνουν και φραπέ με δύο καλαμάκια ;

     
     
  11. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Γιατί, απίθανο το θεωρείτε;
    Μπορεί να είναι κανένα "νέο είδος υποταγής" ... το "Εγώ θα πίνω καφέ κι εσύ θα κοιτάζεις, μικρό μου!"

    {Ξέρω: είμαι φρικτή!}
     
  12. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Ο τσίπης

    Γιατί το λες αυτό καλή μου;