Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κυρίαρχος, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Μαρτίου 2011.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Ένας Κ στην ίδια σχέση με δύο σκλάβες.
    Μπορεί να λειτουργήσει και να είναι όλα οκ εδώ στην Ελλάδα ή και έξω;
    Παρακαλώ Κυρίες/οι, τις απόψεις σας!
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Αν κατορθώσεις να το διαχειριστείς κατάλληλα ώστε να μη βγάλει η μία τα μάτια της άλλης, γιατί όχι;
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Εγω προσωπικα Περι μου θα σε ψηφιζα αβλεπει για πρωθυπουργο .
    Η ηρεμια και η ευτυχια που ειναι ζωγραφισμενες στην φυσιογνωμια σου , αποτελουν τον καταλυτικο λογο εναντια σε καθε καχυποψια ...

    στο αφιερωνω με ολη μου την εκτιμηση  

    "...... τρεχουν να φτασουν μα δεν μπορουν , ας τους να λενε , ας τους να πουν ..............."

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    οχι δεν γίνεται .. κάποια στιγμή θα τις χάσεις και τις δυο και θα μείνεις μόνος σου ..   κρατάς αυτην που σ'αγαπάει, σε νοιάζεται .. και σε αντέχει .. πέρα από τις καύλες και τις εμπειρίες και το να περνάμε καλά .. φροντίζουμε να μην χάσουμε αυτούς που μας αγαπάνε .. γιατί στο τέλος θα γεράσεις και θα είσαι μόνος και παράξενος .. και θα παρακαλάς για μισή σκλάβα .. εγώ στο έχω πει ..
    αλλά δεν πιάνουν αυτά σε βδσμ ανθρώπους  
     
  5. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Ίσνο, θέλω την άποψή σου επί του θέματος και όχι την άποψή σου για εμένα. Πες μου λοιπόν μπορεί να υπάρξει τέτοια σχέση ή είναι κάτι ακραίο (προχωρημένο) για τα Ελληνικά δεδομένα; Αν θέλεις μπορείς και να κάνεις τις αναλύσεις σου, όχι σεντόνια όμως. 

    Και αν πούμε ότι μπορεί να υπάρξει, τι πιθανότητες έχει να κρατήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα;
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2011
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Και αν σε αγαπάνε και οι δύο, απαλή μου;


    Και εγώ μικρή μου, σου έχω πει ότι οι bdsm άνθρωποι είναι περίεργα όντα και όσο πιο πολύπλοκη είναι η καύλα τόσο καλύτερα γι΄ αυτούς! 
     
  7. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Aν έχει χρόνο και αντοχές ο Κ (..χαρά στο κουράγιο και την υπομονή του ) γιατί όχι;  
    Δεν πιστεύω ότι θα αντέξει πάνω από 2 χρόνια η σχέση.
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Κατ'αρχην δεν αντιλαμβανοναι την ερωτηση εδω η εξω.
    Νομιζω ζουμε στην Ελλαδα,εκτος καποιων εξαιρεσεων....οποτε μιλαμε για την χωρα μας βασικα.Γιατι παρολα τα ταξιδια μας στο εξωτερικο δεν μπορουμε να ξερουμε την κουλτουρα των αλλων.Συγνωμη για την παρατηρηση αλλα ενοιωσα να την κανω.

    Οσον αφορα το ενας Αφεντης δυο σκλαβες(κομπολοι διχως χαντρες,αστειευομαι),εξαρταται απο το χαρακτηρα και των τριων.
    θα πρεπει να μην υπαρχει ιχνος κτητικοτητας και ζηλειας αναμεσα στις δυο σκλαβες..
    Να εχουν αποδεχθει η καθεμια μεσα τους οτι ειμαστε τρεις και λειτουργουμε σαν δυο.
    Και φυσικα ο Αφεντης τους να ξερει να διαχειριζεται σωστα την κατασταση και να αποδυναμωνει τις τυχον εντασεις με την ιδια συμπεριφορα και στις δυο.

    Εχω ζησει μια παρομοια περιπτωση με φιλους αλλα δεν αντεξε πολυ γιατι το ενα απο τα τρια μερη(sub)ηταν υστερικη και ανεμοπαρμενη γενικα και δημιουργουσε πολλα προβληματα στον Κυρη της και στους γυρω της.

    Γενικα νομιζω οτι ολα γινονται με καλη διαθεση ομως.
    Για τους αλλους παντα.....μακρια απο μενα!
    Κομματακι δυσκολο για τα δικα μου δεδομενα.Δεν θα το δεχομουν ποτε.Απλα θα αποχωρουσα.
     
  9. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Το ζήτημα δεν είναι αν η μια σκλάβα αποδέχεται την άλλη ως μέλος της οικογένειας αφού έτσι κι αλλιώς δεν τους πέφτει λόγος. (Σαφώς και χρειάζεται δουλειά απ΄την πλευρά του Κυρίαρχου πριν έρθει νέο μέλος στην "οικογένεια" ).
    Το ζήτημα είναι αν ο Αφέντης μπορεί να διαχειριστεί πάνω από ένα ζωντανά.
    Υπ΄αυτήν την προυπόθεση σαφώς και μπορεί να λειτουργήσει.
     
  10. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    οχι δεν γίνεται .. κάποια στιγμή θα τις χάσεις και τις δυο και θα μείνεις μόνος σου .. κρατάς αυτην που σ'αγαπάει, σε νοιάζεται .. και σε αντέχει .. πέρα από τις καύλες και τις εμπειρίες και το να περνάμε καλά .. φροντίζουμε να μην χάσουμε αυτούς που μας αγαπάνε .

    Αχ....... πόσο δίκιο έχεις... Είμαι παθών και ξέρω πολύ καλά...
     
  11. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ένας Κ, δύο σκλάβες; Αυτά είναι για τους άλλους, τους κουτόφραγκους. Τα δικά μας Alpha males, εδώ στο Ελλάδα, έχουν από δέκα σκλάβες και πάνω τη βδομάδα  

    Λίγο πιο σοβαρά, τώρα. Αν και τα τρίγωνα στα πλαίσια του ερωτικού παιχνιδιού μ' αρέσουν, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου όσον αφορά μια μόνιμη σχέση όπου υπάρχουν τρία άτομα. Δε λέω πως δε μπορεί να υπάρξει κάτι τέτοιο. Ωστόσο, το θεωρώ πολύ δύσκολο, μια και οι εγωισμοί, οι αντιπαραθέσεις, οι συγκρίσεις, αργά ή γρήγορα θα βγουν στην επιφάνεια, με αποτέλεσμα το όλο οικοδόμημα να καταρρεύσει σαν χάρτινος πύργος. Και μην ακούσω πως οι σκλάβες δε δικαιούνται να έχουν κτητική συμπεριφορά, ή απαγορεύεται να ζηλεύουν! Ανθρώπινα συναισθήματα είναι αυτά που, όσο κι αν θέλει κάποιος να περιορίσει την έκφρασή τους, δε μπορεί τόσο εύκολα να τα τιθασεύσει.

    Επιπλέον, τίθεται και το ζήτημα κατά πόσο ένας Κ μπορεί να διαχειριστεί ταυτόχρονα δύο υ. Κακά τα ψέματα, δεν είναι και το ευκολότερο πράγμα στον κόσμο.
     
  12. Angels Guardian

    Angels Guardian Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Πολύ μεστή και χιουμοριστική τοποθέτηση. Είμαι απόλυτα σύμφωνος.