Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας χρόνος συναντήσεις στην Θεσσαλονίκη.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Συναντήσεις Μελών' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 17 Μαϊου 2006.

1. Ηλίας

Ηλίας Guest

Στις 12/06 κλείνουμε ένα χρόνο στην Θεσσαλονίκη από την πρώτη συνάντηση . Από το πρώτο meeting όπως συνηθίσαμε να το αποκαλούμε . Παραβρέθηκα σε όλες τις επίσημες συναντήσεις και σε κάποιες ανεπίσημες . Γνώρισα άτομα , αντιλήψεις , άκουσα εμπειρίες , διαφώνησα , συμφώνησα , έμαθα και έδωσα . Κάνοντας μια γενική και πρόχειρη αποτίμηση , θα ήθελα να σταθώ και λίγο στις προσδοκίες .
    Τι θα μπορούσε να ψάχνει κάποιος που έρχεται ; Έτσι αντικειμενικά και ίσως και λίγο ωμά , αλλά από την άλλη τι πιο όμορφο από την αλήθεια ;
    1ο . Η πιο συχνή ίσως αναζήτηση . Εύρεση ερωτικού και όχι μόνο , συντρόφου , μόνιμου ή και προσωρινού . Παρακολουθώντας τα παρασκήνια και ορισμένες φορές συμμετέχοντας σε αυτά , μπορώ να πω ότι σε ένα ποσοστό , που το επίπεδο του μπορεί να κριθεί μόνο υποκειμενικά , κάποιοι βρήκαν κάτι από αυτό που έψαχναν .
    Ας μη ξεχνάμε ότι η χημεία , ο κατάλληλος χρόνος , τόπος και τρόπος παίζουν βασικό ρόλο , σε μια τέτοιου είδους προσέγγιση και επίσης πολύ σημαντικό και κάτι που πολύ εύκολα λησμονιέται είναι ότι δεν αρκεί η μονόπλευρη αισθητική και πνευματική ικανοποίηση των κριτηρίων μας .
    2ο . Για όσους καιρό κινούνται στο χώρο και όχι αναγκαστικά πολύ , ο δρόμος στο Bdsm και σε ότι άλλο παραπλήσιο (μη ξεχνάμε ότι είναι ένας χώρος πολυσυλλεκτικός) , είναι συνήθως μοναχικός . Οι ιδιαίτερες γεύσεις του , μας απομονώνουν , μας περιθωριοποιούν ή και μας μετατρέπουν σε κρυφούς ταξιδιώτες του . Στις συναντήσεις σε έναν πολύ μεγάλο βαθμό , αυτή η ανεπιθύμητη δέσμευση , συνάντησε την λύτρωση του .
    3ο . Η γνώση . Αμφίδρομα μοιράστηκε απλόχερα . Σε διάφορες μορφές , από την αυστηρά διατυπωμένη σε ύφος δοκιμίου , έως και σε αυτήν που κάποιοι με την παρατήρηση συνειδητών ή και ασυνείδητων εκφράσεων κάποιων άλλων , απόσταξαν .
    Θα μπορούσα να αναλύσω και επεκτείνω σε βάθος , αλλά δε θα ήθελα να κουράσω ιδίως για θέματα που όλοι γνωρίζετε .
    Προχωράω στο ζητούμενο .
    Και τώρα ; Ποιο είναι το μετά ; Παραμένουμε στους ίδιους πυρήνες σκοπών ή προχωράμε και στην προσάρτηση νέων ;
    Θα μπορούσα να αναφέρω ορισμένους ελκυστικούς νέους .
    1ο . Ας το παραδεχτούμε όλοι πια . Στην Ελλάδα υπάρχουν άτομα που ασχολούνται με τον χώρο ή τον εκφράζουν , γνωρίζοντας και μη . Αυτοί που ήρθαμε σε επαφή , είχαμε ένα σημαντικό συνδετικό κρίκο . Το δίκτυο . Οι λίγοι που από τυχαίες γνωριμίες φέραμε , μαζί με μας , είμαστε ίσως η κορυφή του παγόβουνου . Οι άλλοι ;
    2ο . Στον δικό μας χώρο (όχι μόνο) , πως θα μπορούσε άλλωστε και αλλιώτικα , συναντάμε έριδες και διαφοροποιήσεις , που σκεπάζουν το ρεύμα πριν αυτό βγει στην επιφάνεια . Την στιγμή που θα έπρεπε να ενοποιείται και να ισχυροποιείται , ετοιμάζεται να τεμαχιστεί και να τακτοποιηθεί σε ιδιωτικές αποθήκες , για να καταλήξει ίσως αργότερα σε φάμπρικες .
    Τι μπορούμε να κάνουμε για τα παραπάνω ; Υπάρχει λόγος ; Πως θα μπορούσαν να συνεισφέρουν οι συναντήσεις ;
    Κλείνοντας και μπαίνοντας σε πιο άμεσα και λειτουργικά θέματα …
    Στις 28/05(Μαΐου) και στις 25/06(Ιουνίου) έχουμε τις δύο επόμενες συναντήσεις . Στο «Θείο Βάνια» στα λαδάδικα , στις 19:00 ώρα , το ραντεβού . Για όσους ξέρουν το μέρος που συναντιόμαστε μπορούν να έρθουν απευθείας . Θέλω όμως να προτείνω κάτι που μπορεί να φανεί ως υπέρβαση . Είναι γνωστό , αν και δεν το έχουμε τονίσει , ότι η συνάντηση είναι ανοιχτή και για τους υπόλοιπους , από τα υπόλοιπα μέρη της Ελλάδας . Θα ήθελα όμως να κάνω μια πιο επίσημη πρόταση .
    Στα επόμενα δύο ραντεβού το μέρος είναι τοπικό , αλλά το κάλεσμα είναι πανελλήνιο . Ιδίως για αυτό στις 25/06(Ιουνίου) , που είναι και πιο βολικό στην οργάνωση , να γίνει διήμερο , 24-25/06(Ιουνίου) , για να μπορέσουν να παραβρεθούν και όσοι πρέπει Κυριακή να επιστρέφουν . Πως σας φαίνεται η ιδέα μου ;
    Οποιαδήποτε άποψη ή κρίση εξέφρασα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική . Όμορφα να ξυπνάτε…

Last edited by a moderator: 18 Μαϊου 2006
  2. Ηλίας

Ηλίας Guest

Αν υπάρχουν άτομα εδώ μέσα του θεάματος θα ήθελα την προσωπική τους γνώμη σε κάτι που σκέφτομαι . Ηθοποιοί , συγγραφείς , παραγωγοί και όχι μόνο , ιδίως άνθρωποι που έχουν ασχοληθεί με το θέατρο , τον χορό , την εικόνα και την μουσική από οποιαδήποτε θέση . Έχω κάτι στο μυαλό μου και θέλω την πληροφόρηση τους σε ορισμένα θέματα . Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου μέσω pm , σε γενικές γραμμές αφορά ένα μικρό ερασιτεχνικό show χρωματισμένο από τις αποχρώσεις του χώρου που κινούμαστε .

3. Ηλίας

Ηλίας Guest

Μην μπερδεύεται τις ημερομηνίες . Το επόμενο θα γίνει στις 28 Μαΐου στις 19:00 .
    Όμορφα να ξεδιαλέγετε …

4. fata_morgana

fata_morgana Regular Member

αντε να τα εκατοστησετε!!!δυστυχως με το θεατρο δεν ασχολουμαι αλλα με το χορο να βοηθησω οσο μπορω  

5. Ηλίας

Ηλίας Guest

Τότε γλυκιά μου fata morgana σε περιμένω σε κάποια , από τις επόμενες συναντήσεις , να τα πούμε από κοντά   .

6. little_slut[PieR]

little_slut[PieR] Regular Member

Απάντηση: Ένας χρόνος συναντήσεις στην Θεσσαλονίκη.

Θα Ε/είμαστε κι Ε/εμείς εκεί και με χαρά περιμένουμε την προσέλευση του πανελληνίου  

slave-shadow αν θέλεις διευκρίνησε λίγο αυτό περί διημέρου τον Ιούνιο γιατί είναι λίγο περίπλοκα εκφρασμένο  

Ως τότε να περνάτε Ό/όλοι καλά  

7. Ηλίας

Ηλίας Guest

Αν και θα το συζητήσουμε και στη συνάντηση του Μαίου , προτείνω τον Ιούνιο να γίνουν δύο συναντήσεις . Μία το Σαββάτο και μία την Κυριακή , για αυτούς που θέλουν και μπορούν , να έρθουν στη συνάντηση του Σαββάτου και να έχουν το περιθώριο να φύγουν την Κυριακή . Φυσικά θα υπάρχουν και διάφορες ενδιάμεσες μικρές συναντήσεις όπως πάντα   , μεταξύ των δύο . Για αυτό μιλούσα για ένα διήμερο συναντήσεων . Όλα θα οργανωθούν στο meeting του Μαίου , απλά θέλω να δω αν υπάρχει διάθεση από τις υπόλοιπες περιοχές , κάτι που δεν το βλέπω προς το παρόν ...
    Όμορφα να φωνάζετε...

8. Kits

Kits Regular Member

δυστηχως στην συναντηση του Μαιου δεν θα μπορεσω να ερθω αλλα σιγουρα θα ειμαι στου Ιουνιου!!

9. fata_morgana

fata_morgana Regular Member

slave-shadow ελπιζω να ερθω στην επομενη συναντηση και να βοηθησω και στα σχεδια σου οσο μπορω 

10. Ηλίας

Ηλίας Guest

Μαντέψτε  
    Friday 26 of May at the X club:
    S/M Fetish Party II
    Dark Room, Dancers, S/M Show.
    Music: ebm / electro / techno industrial / noise
    http://www.ebm.gr/

Last edited by a moderator: 1 Ιουνίου 2007
  11. Master_Spiler

Master_Spiler Regular Member

Αρκεί να μήν είναι σαν το τελευταίο που έκανε το Χ...

Τέλος πάντων... καλά να περνάτε και θα τα πούμε σύντομα...

12. slv_hana

slv_hana Regular Member

Αν μ'αφησει ο Αφεντης μου,θα ειμαι κι εγω και στα 2 meetings!