Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας BDSM κόσμος...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος latexduck, στις 18 Μαϊου 2008.

?

Θα Σ/σας άρεσε ένας BDSM κόσμος?

Poll closed 5 Ιουνίου 2008.
  1. Αμεεεεε!

    20,0%
  2. Μπαααα!

    25,0%
  3. Ζώ στον δικό μου κόσμο...

    55,0%
  1. latexduck

    latexduck Contributor

    Πολλές φορές λέμε ότι εμείς οι BDSMερς έχουμε πιο έντονη σεξουαλική ζωή, πιο έντονες σχέσεις και γενικά περνάμε πιο συναρπαστικά από ένα vanilla ζευγάρι στις δικές μας σχέσεις. Αν υπήρχε ένας τέτοιος παράλληλος κόσμος, πώς τον φαντάζεστε? Θα ήταν διαφορετική η δομή της κοινωνίας? Πιστεύετε θα Σ/σας άρεσε κάτι τέτοιο ή Σ/σας γοητεύει που είναι παράνομο όλο αυτό τώρα? Περιμένω τις απόψεις Σ/σας!  :mdrmed:


     
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Ποιο είναι παράνομο ρε Παπάκι;
     
  3. latexduck

    latexduck Contributor

    Ε δεν βγαίνουμε έξω με την Κυρία μας για ψώνια φορώντας κολάρο!  
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Αυτό δεν το κάνεις γιατί είναι... αντιαισθητικό, ή περνάς από τον Πειραιά και εκεί δεν αστειεύονται , ή για πολλούς και διάφορους λόγους. Όχι όμως γιατί είναι παράνομο.

    Υ.Γ. Θυμάσαι βρε Παπάκι που ήρθες μια φορά, στο ρεσιτάλ νομίζω, με κολάρο; Θυμάμαι στο έβγαλα και θύμωσε ένα κοριτσάκι που είχες μαζί. Σου πήγαινε όμως.
     
  5. latexduck

    latexduck Contributor

    Αμέ, στον Πειραιά θα φόραγα κουλούρι και όχι κολάρο πάντως!   Εκτός απο στυλιστικό αξεσουαρ είναι και σύμβολο ότι ανήκεις κάπου... ας επιστρέψουμε όμως στο θέμα μας. Ανυπομονώ να ακούσω και εσένα Χάινριχ_φον_Κλάιστ!
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Τι να ακούσεις από εμένα βρε; Αν μια κοινωνία βασισμένοι σε σχέσεις d/s και πρωτόκολλα bdsm θα μου άρεσε; Όχι δεν θα μου άρεσε. Δεν θα μου άρεσε γιατί οι σχέσεις d/s αφορούν μέχρι δύο άτομα. Άντε τρία. Όταν αυτές οι σχέσεις γίνονται καθεστώς και αφορούν παραπάνω άτομα, για την δική μου αισθητική, γίνεται τσίρκο. Ο κόσμος μας είναι όμορφος γιατί είναι πολύχρωμος παπάκι μου. Γιατί έχει από όλα. Και d/s και από τσι άλλοι.
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Νομίζω πως η τρίτη επιλογη θα είναι η πιο προσφιλής (τολμηρή διακινδύνευση πρόβλεψης της ψηφοφορίας-δημοσκόπησης), καθώς έχει λίγο απ'όλα. Το πραγματικό δίλημμα θα ήταν να υπήρχαν μόνο οι δύο πρώτες επιλογές.
     
  8. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Ένας BDSM κόσμος...

    Τίτλος: Μια συνηθισμένη μέρα μου σε έναν bdsm κόσμο.

    Ώρα 10, στη δημόσια υπηρεσία που εργάζομαι.
    Κάθομαι επάνω στο τατάμι μου και παίζω έναν γλυκό Ιαπωνικό σκοπό στο σαμιζέν μου.

    Μπαίνει μέσα επιβλητικός ένας ψηλός άνδρας, φορά διόπτρες και καπαρτίνα.
    Απάνω του έχει πάντοτε στη ζώνη του δεμένο, ένα μικρό αφρικάνικο δερμάτινο whip.
    Πλησιάζει το γκισέ, ανασηκώνει το ένα φρύδι, επιθεωρεί το κιμονό που φοράω
    και με ύφος χιλίων καρδιναλίων λέει:

    "Καλημέρα Γκέισα. Είναι τιμή σου που σου ζητώ να μου επιδωσεις
    την απάντηση σε μια αίτηση που έκανα, αλλά δεν έχω αριθμό πρωτοκόλλου"


    (οκλασσικόςοΈλληναςπουδεντοννοιάζειτίποτααρκείνακάνειτηδουλίτσατου)

    "Μα Κύριε, δεν έχω ηλεκτρονικό πρωτόκολλο και δεν μπορώ να ψάξω όλα αυτά τα έγγραφα
    (στοίβες εγγράφων) για να βρω το δικό σας. Εαν επιθυμείτε αφήστε μου τα στοιχεία σας
    και όταν κλείσει το πρωτόκολλο θα ψάξω να το βρω και έρχεστε αύριο να το παραλάβετε."

    (Ήχος χαστουκιού που προσγειώνεται επάνω στο μάγουλο της ντυμένης με κιμονό υπαλλήλου)

    "Δεν με νοιάζει μικρή μαϊκό <-(βρισίδι). Δεν με αφορά αν εδω μέσα είναι ακούσχο <-(μπορντέλο).
    Θα ψάξεις, θα το βρεις, θα Μου το δώσεις!"

    (Η Γκέισα ξεχνά προς στιγμήν -ίσως και επίτηδες, κανείς δεν θα μάθει ποτέ- τους καλούς τρόπους της)

    "Πρώτον, δεν είμαι μαϊκό. Είμαι Γκέισα. Δεύτερον θα Σας παρακαλούσα
    να χαμηλώσετε τον τόνο της φωνής σας ωστε να μπορέσουμε να συννενοηθούμε."


    (Ο άνδρας ξεπερνά τα όρια της υπομονής του. Περνάει το πορτάκι του γκισέ,
    αρπάζει τα περίτεχνα διακοσμημένα μαλλιά της Γκέισας, τη σηκώνει απο το τατάμι της,
    μπλέκει τα χέρια του μέσα στις πτυχώσεις του κιμονό και το ανεβάζει
    μέχρι να αποκαλυφθούν πλήρως οι γλουτοί της.

    Τότε βγάζει το whip απο τη ζώνη του, βγάζει και τη ζώνη του,
    της δένει τα χέρια πίσω με τη ζώνη και τη πυγοραπίζει
    απαγγέλοντάς της και τα 23000 Χαϊκού του Μασαόκα Σίκι.)




    Α, έτσι, θα το σκεπτόμουν..
    Διότι τώρα έχουμε το βρισίδι δίχως τα λατρεμένα παρελκόμενα...  
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Ένας BDSM κόσμος...

    Για στάσου ρε πουλάκι μου. Εγώ σε όποια δημόσια υπηρεσία πάω, βλέπω τους υπαλλήλους να κάθονται στην καρέκλα τους και να παίζουν το πουλί τους.
    Δηλαδή πρέπει να αλλάξουμε όλη την κακούργα κενωνία για να κάθονται στο τατάμι τους και να παίζουν το σαμιζέν τους;
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Ένας BDSM κόσμος...

    Και που να δεις αμα πας σε δημοσια υπηρεσια ως πελατης, τι βδσμ μερα και τι σκληρο σεσσιον περνας.
     
  11. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ένας BDSM κόσμος...



     

    Ιδού και βουαλά, ομοιδεάτης και ο φίλτατος Χάινριχ.
    Προτιμάει σαν κι εμέ, το δίπτυχο "τατάμι-σαμιζέν" απο το "καρέκλα-πουλί", λαμπρά!  

    Το οτι κάτι θα παίζεται λοιπόν είναι σίγουρο.
    Ας είμεθα ωστόσο πιο σικ και μπιντιεσέμ βεβαίως-βεβαίως.

     
  12. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Απορώ, πως το σκέφτηκες? 


    Προσωπικά επειδή ζω στην κοσμάρα μου, το συγκεκριμένο μου είναι αδιάφορο…



    1.Δεν θέλω να φανταστώ
    2.Δεν με συγκινεί ιδιαίτερα στο να πω πως θα μου άρεσε ένας τέτοιος κόσμος (μονότονο μου κάνει πολύ)
    3.Με γοητεύει η ποικιλία (όχι ατόμων) στο κρεβάτι μου όχι μόνο το bdsm. ​