Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα ακόμα θέμα προς συζήτηση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Just_Me, στις 24 Δεκεμβρίου 2020.

  1. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Αυτό το στερεότυπο ή/και θέσφατο πραγματικά με έχει κουράσει.
    (Δεν είναι προσωπική αιχμή για τον γράφοντα που το έθεσε όσο μπορούσε πιο κομψά)

    Είχα φίλη μια ακραία αλγολάγνα, γνήσιο παιδί των Εξαρχείων. Δεν είχε στάλα υποτακτικότητας μέσα της. Αντίστοιχα κι εμένα με έχουν προσεγγίσει αλγολάγνοι ή απλοί λάτρεις του spanking αλλά δεν είχαμε καμμία τύχη. Το «απ' όλα» μόνο στα σουβλάκια παίζει και πάλι δεν αρέσει σε όλους.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μήπως την έχεις ακόμα φίλη;  
     
  3. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Αρκετά χρόνια σε τι πράγμα;

    Χρησιμοποιώ αλυσίδες αντί για σκοινιά, ελέγχω αν όλα είναι σωστά ασφαλισμένα κατά τη συντήρηση, πριν τη χρήση και μετά
    Χρησιμοποιώ tens το οποίο έχω δοκιμάσει πάνω μου
    κατά τ' άλλα όμως θα συμφωνήσω με τη @LilithOnTop πριν 1,2 χρόνια έκανα ένα session με μια κοπέλα που μπορούμε να τη χαρακτηρίσουμε ακραία μαζοχίστρια, όχι δε θα δοκίμαζα πάνω μου αυτά που αποδεικνύονταν τα μόνα αποτελεσματικά στην καύλα της. Να ελέγξω αν είναι σωστά συντηρημένα και ασφαλή, σαφώς.
    Ομοίως, το να έχω αντίληψη τι χρησιμοποιούμε και τι όχι για λόγους ασφαλείας, σαφώς. Προσέχουμε για να έχουμε.
    Ήξερα κάποιον μερικά χρόνια πριν που όλα τα δοκίμαζε πάνω του, πέρα από ένα γνωστό inside joke, που κάποιοι από το φόρουμ γνωρίζουν όπου δέθηκε και εγκλωβίστηκε πάνω σε μία πόρτα, κατά τ' άλλα δοκίμαζε κυριολεκτικά τα πάντα πάνω του, ωστόσο όμως το aftercare ήταν κάτι εντελώς άγνωστο γι' αυτόν.
     
  4. Διότι όσο πιο πολύ υπακούει ως κατ εντολήν σαδίστρια τόσο περισσότερο μαζοχίζεται η υποτακτική, ενώ ο μαζοχιστής Κυρίαρχος ικανοποιεί κι εκείνος τον μαζοχισμό του μέσα απ την εντολή να τον σαδίσει. Οπότε μάλλον αλληλομαζοχίζονται αμφότεροι. Μπέρδεμα μου φαίνεται αλλα όπως την βρίσκει ο καθένας
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Συνάδει με ένα μέρος από το σκεπτικό μου η τοποθέτηση αυτή, με την μόνη διαφορά πως δεν είναι Κυρίαρχος αλλά κυριαρχικός.
     
  6. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Τι συμβαίνει στο υ όταν καλείται να σαδίσει είτε τον Κ, που όπως αναφέρω παραπάνω κατά τη γνώμη μου δεν είναι Κυρίαρχος αλλά κυριαρχικός, είτε άλλο υ;

    Θα με ενδιέφεραν τοποθετήσεις από όλους.
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    γενικά, το υ ακολουθεί τις οδηγίες και την εκπαίδευση που έχει πάρει, κι επιδιώκει έτσι να είναι αρεστό, να ικανοποιεί.
     
  8. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Αν ζητηθεί να σαδισει άλλο υπό, είναι τασκ/παιχνίδι. Ειδικά αν δεν του αρέσει, είναι διπλός σαδισμός. Ένα το υπό που τις τρώει κι ένα το υπό που τις δίνει παρά την θέληση του. Έχουν φαντασία μην νομίζεις...
     
  9. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Αυτό νομίζω είναι ο ορισμός του brat, όχι του μαζοχιστη
     
  10. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Νομίζω πως καταλαβαίνω τι λέτε, πως δεν έχει σημασία τι θα κάνει και σε ποιόν αλλά να ακολουθήσει την εντολή ώστε να ικανοποιήσει. Κι από τη στιγμή που έχει περάσει εκπαίδευση γνωρίζει τι επιθυμεί ο Κ του.
     
  11. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Μπορεί να υπάρξει κι η ανατροπή, να αρέσει στο υ αυτό το play μαζί με το άλλο υ.
    Αλλά μπορεί αυτό το βγάζω γούστα να μην συμβαίνει πάντα, οπότε ναι καταλήγουμε σε διπλό σαδισμό.
    Από φαντασία άλλο τίποτα @Brt  
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Εμένα πολύ μ' αρέζει το τριολέ κυρίαρχος - κυριαρχικός - "κυριαρχίζων".
    Μού θυμίζει το αυστηρός - επιβλητικός - αδιαπράγμάτευτος, στο παλαιό Χρηματιστήριο Αξιών.
    Κατά καιρούς και το άρχων - αυθέντης - κύριος.