Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένα Fetish Cafe στην πόλη

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 30 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κράτα τον ενθουσιασμό σου Tropical…
    Δεν έγινε κάτι τέτοιο ακόμη… Συζήτηση κάνουμε…
    ΄Ιδωμεν… 

    Χρήσιμα τα όσα έγραψες Dolamnce …  
    H δημιουργία μιας λέσχης που θα λειτουργεί παράλληλα με το cafe, ίσως να είναι μια πολύ καλή ιδέα…Αν ξεραστούν κάποια διαδικαστικά κολλήματα θα καλύπτει πολλά από τα σχέδια που δεν θα μπορούν να εφαρμοστούν με άλλους τρόπους

    Καλημέρα Dueller..  
    Όσα έγραψες δεν Μου φάνηκαν καθόλου περίεργα. Αντίθετα Μου φάνηκαν πολύ ρεαλιστικά και φυσικά έπιασαν τόπο επειδή ακριβώς, προβλημάτισαν..
    Σε τέτοιες περιπτώσεις είναι καλοί οι προβληματισμοί. Αν βρεθούν λύσεις πάνω σε αυτούς, περιορίζουν τα ρίσκα και τις δυσάρεστες εκπλήξεις. Αν Μ/μας συνεπάρουν οι ενθουσιασμοί....την "κάτσαμε"
    Ίσως ξαναέχουμε στο μέλλον μια κουβεντούλα οι δυο Μας, αν φυσικά, θα το ήθελες και συ.
    Μπορείς να Μου διευκρινήσεις σε παρακαλώ, τι σημαίνει και ποιες είναι οι υποχρεώσεις του "μπαρ-τενντερ", που αναφέρεσαι?

    Όντως είναι έτσι όπως τα λες Ηλία και μάλιστα τα νούμερα που αναφέρεις είναι τα minimum.…
    Οι ιδιωτικές βραδιές θα είναι δεδομένες! Άλλωστε Μ/μας αξίζουν και είναι και το έναυσμα για να γίνει μια τέτοια επιχείρηση cafe-bar!
    Όσο για την διακόσμηση… Χμ… Το Αrt απ΄ότι έχω καταλάβει το έχουμε, λίγο πολύ όλοι μέσα μας και μέσα σε αυτό θα πρέπει να κινηθεί, όποιος κάνει το cafe πραγματικότητα.  

       

    Απίστευτη!!!
    To Face Control στην είσοδο, κατοχυρώθηκε από την Mirella!!
     
  2. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Καλημέρα Μονομάχε,

    το "είδος"έχει να κάνει με μία από τις τέχνες...

    ______________________________________

    Ηλία ποιό βιβλίο διάβασες τελευταία? Υπάρχουν cult νότες?Μιας κ ασχολούμαι ολίγον με την μουσική δεν το έχω ακούσει πάλι...

    2,3 άτομα σταθερό προσωπικό...θα δουλεύουν 7/7...έχεις δουλέψει σε μπαράκι 7 βράδια να δεις πως είναι?

    25 άτομα για δύο βραδιές,δηλαδή 50 άτομα...50*12=600 ευρά την εβδομάδα έσοδα.2 άτομα προσωπικό για 7 βράδια είναι 14 νυχτοκάματα.14*35=490ευρά.δηλαδή 110ευρά θα μένουν για ρεύμα,νερό,κάβα κ τα σχετικά.ενοίκιο δεν το συζητάμε.κ αυτό για 6 μήνες Ηλία? Με τα δικά σου δεδομένα...καλύτερα να το κάνουμε στα φανάρια,μίας ο ένας μία ο άλλος.3.67 ευρά την ημέρα από τα τζάμια κ θα έχουμε καθαρό κέρδος σχεδόν 110ευρά.

    Καλύτερα να είμαστε πιο αληθοφανείς. 
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Ανασφάλιστα;Πάνε τα 110  

    (Θα φοβάστε το ηθών και θα τη βρείτε απ τη ΓΣΕΕ   )
     
  4. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Καλή Σου ημέρα SM_Art_Lady,

    όποτε θα ήθελες θα χαιρόμουν να είχαμε κουβεντούλα.

    Όσο αφορά τον όρο "μπαρ-τενντερ",θα σε παρέπεμπα στο να ακούσεις το: " One Bourbon,one Scotch and One Beer" από τον John Lee Hooker  

    Τα υπόλοιπα έπονται...
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Μιλάω για τα άτομα που χρειάζεται από εδώ μέσα, από τους γνωστούς. Αυτούς που χρειάζονται να είναι σταθεροί τουλάχιστον για 6 μήνες.
     
  6. The Dueller

    The Dueller Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Καλημέρα α-κομπλέ    

    κ στα 35ε νυχτοκάματο δεν είχα βάλει ένσημα,αλλιώς θα έβγαινε αρνητικό το έσοδο.

    κιπ γουέλ  
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Εγω παλι το θεωρω οτι ειναι εφικτο ενα τετοιο μαγαζι αλλα μονο στην Αθηνα.. Εκει τα μεγέθη ειναι τεραστια ( πλυθισμος , αποστασεις κτλ κτλ ..)
    Με μια καλη οργανωση καθως και με τακτικα επαναλαμβανόμενα events το μαγαζι θα καθιερωθεί πλεον και θα χρωματιστει απο τους ενδιαφερομενους.
    Πιστεύεται πως αμα ανοιξει ενα καφε του ολυμπιακου δεν θα μαζευει κοσμο?? κατι αναλογο ειναι και αυτο...

    Το μονο που πρεπει να προσεχει αυτος που εχει το μαγαζι ειναι να μην καταντησει να εχει μεσα στους 100 πελατες 99 λιγουρια και μια κοπελα ..
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Αμα τα βγάζει πέρα...χαλάλι της!  
     
  9. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Είναι κάτι πολύ όμορφο για όλους που όταν κάποια στιγμή υλοποιηθεί θα χαρούμε να το υποστηρίξουμε.

    Χώρος δημόσιων συναντήσεων (munches) ή και private play partys.

    Πρώτα απ' όλα θα υπάρχει ένας συγκεκριμένος χώρος για τις συναντήσεις μας. Ένας χώρος στον οποίο δεν θα υπάρχει θέμα όταν κάποιος συμπεριφερθεί σύμφωνα με το πρωτόκολλο, ή θα έχει κάποιο φετιχιστικό ντύσιμο. Στις Αθηναικές συναντήσεις που συνήθως γίνονται το πρώτο Σαββάτο κάθε μήνα μαζεύονται 35 άτομα το λιγότερο και σε κάποια καλοκαιρινή φτάσανε 50 και πάνω απ ότι διαβάζω.

    Στα private play partys τώρα θα πρέπει να γίνεται πριβέ χωρίς καθημερινό κόσμο που δεν γνωρίζει που πηγαίνει.

    Public or private;

    Η ιδέα μιας πριβέ λέσχης με συνδρομή δεν νομίζω ότι θα υποστηριχθεί στην Ελλάδα απο τον κόσμο.
    Ένα καφέ μπάρ δεν μπορεί να συντηρηθεί μόνο απο τις μηνιαίες συναντήσεις ή τα τυχαία περάσματα μόνο των φίλων του bdsm οπότε είναι λογικό ότι θα πρέπει να δέχεται οποιονδήποτε θελήσει να πιεί έναν καφέ η ποτό με την παρέα του.

    Αυτό απο τη μια μπορεί να κάνει κάποιους να αιστανθούν άβολα να εκφραστούν μπροστά σε καθημερινό κόσμο, αλλά ίσως να γίνεται να υπάρχει κάποιος πιο ιδιαίτερος χώρος για τους φετιχιστές.

    Διάκοσμος και "χρωματισμός" του μαγαζιού ως το στέκι των "........." *

    Σχετικά με τον διάκοσμο ο περισσότερος κόσμος προτιμάει κάτι με όμορφη και καλλιτεχνική αισθητική χωρίς πολύ hardcore καταστάσεις.
    Βέβαια κάτι το ιδιαίτερα κραυγαλέο μπορεί να λειτουργήσει και ως κράχτης και το καφέ να γίνει "της μοδός" αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να τραβηχτεί τόση προσοχή καθώς δεν είναι κάτι που θα μείνει μόνο σε θέμα διάκοσμου.

    Εγώ προσωπικά αλλά και αρκετός κόσμος δεν έχει πρόβλημα να τον δούν να μπαινοβγαίνει στο στέκι των ".........." αν υποτεθεί ότι το μέρος αυτό "χρωματιστεί" αλλά σίγουρα πολύς κόσμος θα το σκεφτεί.
    ______________________________________________________________
    * Μέσα στα εισαγωγικά βάλτε όποιο ιδιαίτερο χρωματισμό φανταστείτε.
     
  10. Storm

    Storm Regular Member

    Έχω την εντύπωση ότι το κοντινότερο που υπάρχει αυτή τη στιγμή σε τέτοιο φετιχιστικό καφέ είναι τα μαγαζιά που παίζουν γκόθικ μουσική... Στο Underworld Club στην Αθήνα φερ' ειπείν γίνονται Fetish/SM/Dancing shows...
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ένα Fetish Cafe στην πόλη

    Θέλω να βάλω στον κώλο μου τον πύργο του ΟΤΕ..