Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχει το BDSM διαλείμματα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Mind'n'Flesh, στις 11 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Mind'n'Flesh

    Mind'n'Flesh Ναι, εγώ είμαι.

    Αυτό που λέει και ο τίτλος.
    Κάνετε εσείς διαλείμματα;
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Ένα απειροελάχιστο intervallum: μα έχετε ανοίξει άπειρα τέλεια νήματα σήμερα!!! Πού να πρωτοαπαντήσω;;;             Φτου φτου, πάντα τέτοια!!      
    Και επανέρχομαι!!!



    Ναι στο παρελθόν έχω κάνει διάλειμμα. Δεν μπορώ να πω ότι ήταν ακριβώς συνειδητή απόφαση. Θα έλεγα περισσότερο ότι απλά δεν μπορούσα να κάνω βήμα μπρος ή πίσω. Οπότε έμεινα εκεί που ήμουν, σε ένα ατελείωτο (φάνταζε τότε) ενδιάμεσο, διάκενο.

    Είχα την αίσθηση ότι αυτό που είχα ζήσει (μόλις είχε τελειώσει η πρώτη bdsmικη σχέση που είχα) δεν επρόκειτο να το ξαναζήσω, δεν το είχε ξαναζήσει κανένας άνθρωπος ποτέ, ούτε θα το ξαναζούσε. Δεν μπορούσα καν να αρθρώσω λέξη για αυτό σε κανέναν.

    Δεν είχα ακόμη ιδέα για τα "θεωρητικά" του BDSM, για τα fora κλπ
    Οπότε μπήκα στο ενδιάμεσο αυτό και καθόμουν έτσι.  

    Με κάποιους συντρόφους περνούσα καλά σεξουαλικά αλλά δεν το ένιωθα σαν κάτι bdsmικό (και σήμερα που υποτίθεται ξέρω ένα τσακ παραπάνω , πάλι δεν τα νιώθω σαν τέτοια).

    Ήταν πολύ ωραία, πολύ απολαυστικό αλλά πέραν τούτου... ουδέν!

    Πλέον τείνω (δεν είμαι βέβαιη, το σκεφτόμουν να το θέσω ως νήμα) προς το ότι το bdsm είναι κάτι που για όσους το ζήσαμε από κάποια του πλευρά είναι το καλιφορνέζικο χοτέλ: you can check out any time you like, but you can never leave  
     
  3. Soraya

    Soraya Guest

  4. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

     
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Να ξέρεις πάντως ότι με εκείνο το νήμα σου με έχεις βάλει σε πειρασμό να γράψω για μένα, για εκείνη τη φορά που περιγράφω κι εδώ, για το "check out any time you like, but you can never leave"      
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Έπρεπε ήδη να το έχεις κάνει  
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Πάντα κάνω για να πιο ενα νερό ή ποτο, να κανω ενα τσιγάρο και μετα συνεχίζω
     
  8. kinkswitch

    kinkswitch Regular Member

    Καλησπέρα!Βασικά,πιστεύω εξαρτάται σε τι φάση της ζωής του βρίσκεται ο καθένας κ σε σχέση με τον ερωτικό του σύντροφο. 
     
  9. ssmaster

    ssmaster Regular Member

    Ναι ανάμεσα στο μαθημα της φυσικής κ της γυμναστικής ... Συνδυάζω κ το αλλο νήμα μαζι εκείνο που μιλάει για τον "τυπο" που πετάγεται κ χαλαει τα νήματα
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μάλλον για αρκετούς/ες έχει διάλειμμα το vanilla με το bdsm. Δηλαδή, όταν παίρνουν "ανάσες" απ' την ζωή τους με τον/την vanilla γκόμενο/α/σύζυγο. Εγώ πάντως κάνω που και που διαλείμματα απ΄την αγαμία    
     
  11. Soraya

    Soraya Guest

    ????????????????? διαλείμματα από την αγαμία;;;;;;;;;; δλδ;;;;;;;;; τι υπάρχει αντ αυτού;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;