Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Αν εμφιλοχωρεί Έρως....." πού παει το M/s-D/s?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Dome of Affection, στις 10 Απριλίου 2006.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Προσωπικά έχω γνωρίσει Κ που όταν ερωτεύτηκαν και το εξέφρασαν, έγινε σε καποιες περιπτωσεις αιτια να ζητηθει αποδεσμευση και σε άλλες να αλλάξει το δυναμικό της σχέσης και να μετατραπει σε topping from the bottom. Πολλοί απο εδω μέσα θυμόμαστε περιπτώσεις όπως το να λέει η "υπο" σφυριχτα στον "Κ" "εμεις θα τα πουμε όταν πάμε σπίτι....
    Το μουνί σέρνει καράβια, ενίοτε και κυριαρχικα.
     
  3. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Τα πάντα ρει και ουδέν μένει βεβαίως και πολλά βλέπουν και θα δουν ακόμη τα μάτια μας και όλα μπορεί εν δυνάμει να συμβούν, αλλά :

    στη δική μου κοσμοθεωρία η παραπάνω φράση δεν έχει καμία απολύτως ισχύ. Δε θεωρώ πως ένα μουνί μπορεί να ΄΄σύρει΄΄ το οτιδήποτε. Πόσο μάλλον έναν κυρίαρχο. Αντιλαμβάνομαι τον παραλληλισμό με τον έρωτα αλλά ο έρωτας δεν κάνει κανέναν κυρίαρχο μη κυρίαρχο, κανέναν έξυπνο χαζό, κανέναν βλάκα μη βλάκα.
    Εννοείται πως τα θέλω, οι προτεραιότητες, οι επιλογές του ερωτευμένου κυρίαρχου θα έχουν διαφορές από όταν δεν είναι ερωτευμένος. Διαφορές όχι ως προς την κυριαρχία του αλλά ως προς τα ζητούμενά του, την ικανοποίησή του, τους τρόπους ικανοποίησής του. Αυτό δεν τον κάνει λιγότερο κυρίαρχο, ούτε να ΄΄σέρνεται΄΄ ακόμη κι αν υποθέσουμε πως το μουνί είναι διαμαντένιο. Δε νομίζω ότι υπάρχει Κ που ερωτεύεται μουνιά να πω την αλήθεια μου. Μάλλον μυαλά, ιδιοσυγκρασίες, χαρακτήρα, τρόπο σκέψης, φυσικά χαρακτηριστικά ερωτευέται που ελκύουν τη δικη του προσωπικότητα.
     
  4. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    Δεν υπάρχει κανείς που ερωτεύεται μουνιά και καμιά που ερωτεύεται πούτσες (και τώρα πάρτε το και αναμείξτε κατά το δοκούν τα γένη).

    Τουναντίον υπάρχουν πολλοί /- ές που άγονται και φέρονται από την καύλα τους, την οποία βαφτίζουν έρωτα μόνο και μόνο, για να χρυσώσουν το χάπι στους εαυτούς τους.

    Δεν ερωτεύεσαι, επειδή καυλώνεις, όταν όμως ερωτεύεσαι, χοροπηδάς αμέριμνος σε ναρκοπέδιο σφυρίζοντας το «Bella Ciao».
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Καλέ ναι, είπα να το θέσω ως προς το περιεχόμενο νήματος και εστίασα στα Κ. Κατά το βροντάτσηδες και φουρτουνάτσηδες δεν θα πω με σιγουριά πως δεν ισχύει το ΄΄μουνάκηδες΄΄ και ΄΄πουτσάκηδες΄΄ αλλά it's not my cup off tea.

    Είδες τι όμορφη που είναι η ζωή; Για όλους έχει. Και για τους χρυσίζοντες το χάπι και για τους άνευ χαπακίου. Αν τη βρίσκουν έτσι ουδώλος με αφορά. Ο καθένας ώπου βρίσκει τη χαρά του και όπως την βρίσκει.
    Εβίβα !  
     
  6. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Αμα τον Κ από Κυρίαρχος αρχίσει να σημαίνει Καψούρα, δεν τον βλέπω καλά τον Κυριαρχούκο...
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    I say fuck it.

    Το νόημα είναι να είμαστε γεμάτοι. Αν είναι το D/s είναι το D/s, αν είναι ο έρωτας, ο έρωτας.

    Έτσι κι αλλιώς όλα περαστικά είναι.

    Whatever makes you happy and full και αν συνοδεύεται από σουβλάκι, που παρέχει και τα δύο, ακόμα καλύτερα.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    το σουβλάκι, ως γνωστόν, περνά απ' το στομάχι.
     
  9. lotus

    lotus Silence

    Από δω το φέρατε, από κει το φέρατε στο σωστό συμπέρασμα καταλήξατε κι οι δυο!!
    1. Ο έρωτας περνάει απ' το στομάχι και
    2. Στο τραπέζι με το σουβλάκι αφεντικά και δούλοι ένα γινήκαν ούλοι

    Για περαιτέρω ανάλυση στον @Arioch που είχε δεν είχε μας έκανε να πεινάσουμε...
    ... και νηστικό αρκούδι δε χορεύει ερωτευμένο ή μη
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Δεν εχει αλλά. Δεν μιλώ θεωρητικά. Δεν καταρρίπτεις μια αποψη, απλα λεγοντας πως εγω λεω αυτο το παραμυθι στον εαυτο μου, για να επιβεβαιωνω καθε φορα, πως εγω αποκτω αξια, αν αυτος που υπηρετω ειναι το τελειο που κουβαλω μες την φαντασια μου.

    Τα όσα γράψατε ως "αλλα" δεν ειναι τιποτα περισσοτερο απο το προσωπικο σας αφηγημα. Που δεν εχει και καμία βαση σε καμία επιστήμη, είτε ειναι βιοχημία, ειτε νευρολογία, ειτε ακομα ψυχολογια. Φτιάξατε στο μυαλο σας, ενα Κυρίαρχο Τοτεμ. Τον τελειο, τον ιδανικο, που χωρις να τον χειραγωγησει ποτέ κανεις, με καποιον μαγικο τροπο, εμαθε τι σημαινει χειραγωγηση, αλλά και πως να την αποφεύγει.

    ΟΛΟΙ ανεξαιρετως, μπορούν να χειραγωγηθούν, ιδιαίτερα όταν εκκρινονται οι κατάλληλες ουσιες, οπως αυτές που αποδεδειγμένα εκκρίνονται όταν ερωτευόμαστε και απεναντι σου εχεις καποιο ατομο ικανο στην χειραγωγηση υπό τέτοιες συνθήκες, ενίοτε και ασυνείδητες.

    Φαντασιωσεις εν ολιγοις, τις οποιες χρειαζεστε για να ζειτε το προσωπικο σας παραμυθι.
    Θα επεκτεινομουν, αλλα δεν υπαρχει λογος.
    Καλή συνεχεια.
     
    Last edited: 16 Σεπτεμβρίου 2022
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    Like
     
  12. Trust

    Trust New Member

    Ειναι σκληρό για ένα άνδρα καθημερινά να τέμνει την καθημερινότητα για να την ελέγξει. Ο έρωτας έρχεται σαν κλέφτης, εκστασιαζει. Ο Κ συνειδητά ικετεύει να χειραγωγηθει. Προσωπικό βίωμα.