Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Βαδίζοντας σε νέους δρόμους

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Rotoras, στις 20 Μαϊου 2021.

  1. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    To "ναζάκια" είναι φορουμίστικη έκφραση που δηλώνει ανάπαυλα, ένα απαλό αστείο. Καμία σχέση με ερωτικό στοιχείο. Απλώς το εξηγώ.

    Χρησιμοποιείται σε ψιλοκαυγάδες ή για εκτόνωση πίεσης. Βρίσκω πολύ υγιές να μην συμφωνούμε. Τουλάχιστον σε πολλά.

    Είσαι αλλού κι εγώ αλλού. Τι πιο λογικό; με κανέναν δεν συμφωνώ τελείως, ούτε κι αυτοί με εμένα. Πολύ καλό αυτό.
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Ποιός σας εμποδίζει;!
    Κοιτάξτε να δείτε....το τι προτιμάτε να κάνετε είναι δικό σας θέμα ,και δεν απασχολεί/αφορά κανέναν μας.

    Στο σύνολο των ποστ σας επικρατεί μια γενίκευση ομοφοβικόυ ατόμου που επικροτεί οτιδήποτε "νορμάλ" για τα δικά του δεδομένα πάντα...του τύπου οι Τοπ είναι μόνο αρσενικά που γαμάνε γυναίκες..
    Όπου η θέση της γυναίκας είναι να είναι σκλαβακι/sub/σκεύος ηδονής (κατά τα δικά σας λεγόμενα πάντα!).
    Οτιδήποτε άλλο διαφορετικό που δεν είναι συμβατό με τα δικά σας δεδομένα το θεωρείτε λάθος η περίεργο η εξωγήινο κτλ.
    Σε αυτό εδώ το φόρουμ που σας φιλοξενεί .. υπάρχει πληθώρα ατόμων με διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό και στάτους που αν μη τι άλλο νιώθουν προσβεβλημένοι διαβάζοντας σας.

    Η γενικευμένη ποτέ δεν βοήθησε κανέναν.
    Το να βλέπουμε το κόσμο και να κρίνουμε κατά τα δικά μας στανταρτς επίσης δεν βοήθησε κανέναν.

    Καλή συνέχεια στην αναζήτηση.
     
  3. Rotoras

    Rotoras Regular Member


    Kανείς δεν με εμποδίζει κι ούτε εγώ εμποδίζω κανέναν. Επίσης δεν το παίζω ξύπνιος. Ούτε εμένα με απασχολεί/αφορά τι κάνετε εσείς
    εδώ μέσα. Την (ανύπαρκτη κι ετσιθελίστικη) γενίκευση ομοφοβικού ατόμου να την βάλεις σε μια γυάλα για χρυσόψαρα
    και να κάνεις κύματα με το δάκτυλο. Δεν υφίσταται καν.
    Είναι δικαίωμά μου να γράφω απλώς ότι νομίζω και δεν μπορεί κανείς να πει τίποτα από την στιγμή που δεν απαγορεύω σε κανέναν
    να κάνει ότι θέλει. Στρεψοδικία ξανά λοιπόν. Αν εμένα μου αρέσει ο Τοπ (ότι πιο κοντά μου στο σύνολό του) να γαμάει μόνο γυναίκες
    ρίχνοντας και τρώγοντας φάπες αλλά να μην τρώει ψωλή, εσένα τι σε απασχολεί; βρες έναν άλλον τίτλο πιο ξεκάθαρο. Δεν έχει; δεν φταίω.
    Δεν πάω να αλλάξω τον τίτλο αλλά να βρω έναν που μου ταιριάζει. Επίσης δεν κατηγόρησα τους Τοπ που πάνε με άνδρες, ας κάνουν ότι θέλουν.
    Η θέση της γυναίκας στο bdsm, είναι η θέση της αφού συναινέσει (είμαι καλός μαθητής) κι αν θέλω υποταγή
    είναι εντός ορίων, εκτός bdsm θα κάνουμε ότι γουστάρουμε μεταξύ μας, άσε που έχω δηλώσει ότι δεν είμαι υπέρ του πολύ ξύλου
    ή της προσποίησης. Αυτό όμως δεν είδα να το σχολιάζεις
    οπότε συνέχισε να παλεύεις για την (όμορφη) διαδικτυακή σου εικόνα.
    Δεν έγραψα πουθενά πως είναι λάθος κτλ ότι δεν μου αρέσει. Αυτά είναι εφευρέσεις (σου).
    Αν οποιοδήποτε μέλος νιώθει προσβολή που με διαβάζει χωρίς καν να αναφέρομαι σε αυτό, τότε το πρόβλημα είναι δικό του.
    Τους αποδέχομαι όλους όπως είναι. Ξεκάθαρα. Συνέχισε να δημιουργείς εντυπώσεις.
    Η μόνη γενικευμένη (μάλλον ήθελες να γράψεις γενίκευση) που γνωρίζω είναι η αγχώδης διαταραχή.
    Σίγουρα δεν βοήθησε κανέναν οπότε μην αγχώνεσαι.
    Το να βλέπουμε τον κόσμο κτλ είναι μια χαρά, κριτική δεν βλέπω να υπάρχει.

    Έχει να φάει γαμήσι η παντρεμένη αύριο στο μπάνιο...

     
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2021
  4. Grim_Fandango

    Grim_Fandango Symbiosis with Voltaire

    Ελευθερία λόγου δεν σημαίνει πως αυτά που λέμε περνάνε στο απυρόβλητο και δεν επιδέχονται κριτικής. Όπως είναι δικαίωμα σου να γράψεις ότι νομίζεις, έτσι ακριβώς είναι εξίσου δικαίωμα του καθενός να τα κρίνει όπως επιλέγει.

    Για να μην πουμε πως ένα φόρουμ δεν είναι χώρος ασύδοτης έκφρασης, αλλά διέπεται από κανόνες, στον οποίο είμαστε όλοι φιλοξενούμενοι και δεχόμαστε να λειτουργούμε κάτω από αυτούς.

    Οπότε ναι μπορεί και ο καθένας να πει οτι θέλει για αυτά που γράφεις και ο συντονισμός του φόρουμ είναι ελεύθερος να επέμβει σε αυτά όπως κρίνει αυτός αναγκαίο.
     
  5. rolling_potato

    rolling_potato New Member

    Αν κατάλαβα σωστά η εκτός Ορίων ικανοποίηση γίνεται έξω από το χώρο του bdsm? Μου εξηγείς τί εννοείς εδώ ?
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Rotoras : το status και το orientation είναι δύο τελείως διαφορετικές έννοιες.
     
  7. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Καλησπέρα σε όλους κι όλες.
    Δεδομένης της σχεδόν άριστης (και όπως επιθυμώ) συνουσίας που είχα, δηλώνω ότι τελώ σε χαλάρωση οπότε είμαι ο ίδιος απλώς θα γράψω χαλαρότερα.
    Λειτουργώ-ανασαίνω-ζω από τις στιγμές που αντλώ και μεταφράζω νου και σώμα. Κάποια στιγμή θα συννενοηθούμε.  

    Αποδέχομαι κάθε είδους κριτική και έχετε όλοι κι όλες σας κάθε δικαίωμα να λέτε ότι πιστεύετε με πλήρη οκ από την ροτορίστικη πλευρά μου.
    Συμμετέχω όσο πιο ελεύθερα-χυτά-σένια (κι ίσως περισσότερο τεστοστερονάτα από ότι πρέπει) μπορώ.
    Οι κανόνες είναι στάνταρ δεκτοί και σφραγίδα ομαλής λειτουργίας. Δεν έχω τίποτα με κανέναν και καμία όπως έχω καταθέσει. Δρω κι αντιδρώ.
    To αυτί μου/μας όμως, (θα) το τραβάνε επίσημα, μόνο οι κουμανταδόροι του σάιτ κι όχι ο ένας στον άλλον. Απλή σημείωση χωρίς εξήγηση ή αιχμή.
    Αυτά από'μένα αγαπητά μέλη του σάιτ.

    Και για να έχω να θυμάμαι, συνδυάζοντας το έξω με το εδώ, γράφω ότι επιστρέφοντας σπίτι της, έβαλε το παρακάτω τραγούδι όπου επιβεβαίωσε ότι άνοιξα/άνοιξε τα φτερά της για άλλη μια φορά. Πιστός στο ατέρμονο καθήκον μου, χαμογέλασα και πήρα τον δρόμο του γυρισμού τρώγοντας ένα παγωτό. Το βράδυ στον εγκεφαλικό απολογισμό της θα είμαι όπως συνήθως απών. Νόμος.
    Αν μπορώ να το πω στην γλώσσα σας, σκλάβα στο να ορίζει την τύχη της κι αφέντρα στο να εκτελεί τα θέλω μου με ένα νεύμα.
    Περίεργο; Έτσι την έχω δει. Όπως άλλες φορές, βαδίζουμε μαζί σε πλήρη ταύτιση ηδονής και ανάμικτων συναισθημάτων με εμένα ενεργητικό κι αυτή παθητική. Άνδρας-γυναίκα. Όσο, όπου κι όπως πάει το πράγμα.
    Έτσι προστάζουν οι κανόνες που οφείλει να τηρεί για να την εξ-υπηρετώ.
    Ίσως μέσω του φόρουμ, ήρθε η ώρα να συνδυαστούν οι δύο ιδεολογίες (αν μπορώ να το πω έτσι).

     
    Last edited by a moderator: 27 Μαϊου 2021
  8. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Όρια πάντα υπάρχουν αφού οι άνθρωποι έχουν γούστα αλλά και αρνήσεις ή φρένα. Δεν μπορεί να είναι αλλιώς.
    Εντός bdsm (έχω μεσάνυχτα) πιστεύω ότι μπορώ να βρω άκρη αλλά θα έχω ερώτημα στο αν η άλλη θέλει εμένα πάνω από τα γούστα τηςή εμένα για τα γούστα της. Είναι ένα πολύ λεπτό σημείο που δεν σας έχω αναλύσει ακόμα.
    Δεν μου φτάνει να περάσουμε καλά ή να με προτιμήσει προτιμώντας την (για ότι τελοσπάντων) αλλά να έχω την αβάντα να της μπερδέψω το μυαλό για να την κάνω να επεκταθεί πολύ ή να αλλάξει μέχρι και γούστα. Είναι ανωμαλία αυτό; η κοινωνία θα έλεγε ναι. Ποιος την λογαριάζει;
    Για μένα παίζει ρόλο να οδηγήσω την άλλη σε ηδονές που απέρριπτε ή δεν πίστευε, έτσι ώστε να δω την αλλαγή της. Το ξάφνιασμα.
    Πρόκειται για μια επιθυμία μου που κάποιες φορές πραγματοποιώ και όταν συμβαίνει επιβεβαιώνομαι σαν άνδρας αφού χαίρονται πολύ.
    Ότι άλλο και να να ακούσω, τα έχω ψιλο-γραμμένα.
    Α η άλλη με βάλει πάνω από τα γούστα της (βάζω βέβαια το χεράκι μου) είναι πολύ πιο εφικτό να τα καταφέρω από το να με έχει μόνο για τα γούστα της ή να αναπτυχθεί κάτι με τα γούστα της. Έχω καταλήξει εκεί.
    Γενικώς εγώ νιώθω την απέναντί μου. Ότι κι αν λέει κι όταν μιλάει για τα θέλω της, μου είναι αδιάφορο αν δεν τα δω να υφίστανται.
    Δεν πιστεύω τίποτα. Είμαι ο τέλειος συναισθηματικός καθρέπτης τους. Έτσι λειτουργώ εκτός bdsm. Xωρίς όρια.
    Όπως κι επιθυμώ το ίδιο από αυτές. Φυσικά εκεί είμαι γνώστης και ξέρω.
     
    Last edited by a moderator: 27 Μαϊου 2021
  9. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Αντιληπτό φυσικά αλλά ολοκληρώνουν το πακέτο-ταυτότητα του ιδίου ατόμου όταν τα δηλώνει.
    Θα έλεγα ότι αποφασίζουμε με οδηγό πως νιώθουμε, τι μας αρέσει, τι επιθυμούμε κτλ.

    Σε καμία περίπτωση με αρνητικό πρόσημο ή πέτρινες σκέψεις.
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Αν όντως είναι αντιληπτό τότε φρονώ πως σχολιάσατε μόνον για να πείτε κάτι.
     
  11. rolling_potato

    rolling_potato New Member

    @Rotoras συγχώραμε αδελφέ αλλά δε κατάλαβα τίποτα . Ας είναι μη σε κουράζω άλλο
     
  12. Rotoras

    Rotoras Regular Member

    Νέοπας που εξερευνεί και αυτο-υποδηλώνεται, αυτό-προσδιορίζεται, μπερδεμένος στις έννοιες.  

    Θέμα οπτικής γωνίας και επιθυμιών. Όλα καλά.