Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί όλοι οι σκλάβοι αποχωρούν εύκολα/γρήγορα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Queen B, στις 11 Σεπτεμβρίου 2023.

  1. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Nαι, συμφωνώ. Έχω καταλήξει κι εγώ σε αυτήν την σκέψη. Μάλλον, αποτελεί επιτακτική ανάγκη να προηγείται ένας διάλογος εκτενής επί του συγκεκριμένου θέματος.
     
  2. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    Καλά, σίγουρα. Απλά, μάλλον πρέπει να μετριάζεται στην αρχή της γνωριμίας. Αλλιώς δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να φταίει, αλήθεια.
     
  3. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Ορθώς... αποτελεί επιτακτική ανάγκη μια ενδελεχής συζήτηση πριν από κάθε βήμα για τη μετάβαση στο επόμενο  
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εγώ μάλλον παρακουβεντολογώ  
     
  5. darkmoon_o

    darkmoon_o Στα πόδια Του

    Αυτό το "εκεί έχω καταλήξει και εγώ" είναι τόσο απολαυστικό.
     
  6. Queen B

    Queen B Vicki Premium Member

    why though?
     
  7. rea..

    rea.. Contributor

    Τσίλαρε ψηλή!
    Δεν υπάρχει "φταίξιμο".
    Υπάρχει μια λογική απειρία και μια άγνοια. Δατς ολ.
    Δώσε και ενα μπράβο στον εαυτό σου που τολμάς και στρώσε λίγο κώλο να μάθεις περισσότερα για την κατεύθυνση της καύλας σου.
    Καλά σου ταξίδια  
     
  8. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Για να μιλήσει κανείς για αποχώρηση σκλάβου, θα πρέπει να υπάρχει σκλάβος κ σχέση αφεντρας σκλάβου. Εδώ από ότι φαίνεταικ από όσα μας ειπες δεν υπάρχει σχέση αφεντρας σκλαβου,η αν ξεκίνησε κατά κάποιον τρόπο δεν αναπτύχθηκε . Οπότε δεν υπάρχει αποχώρηση
     
  9. D Q Juls

    D Q Juls Αρχή...Διαδρομή...Ηδονή...

    Αποχώρηση από την εκάστοτε συνθήκη υπάρχει όπως αναφέρθηκε.
    Το ότι οι τίτλοι δεν είναι σωστοί δεν αλλάζει το γεγονός.
    Φαντάζομαι μιας και η @Queen B είναι νέα στο χώρο αν κάποια στιγμή καθήσει να διαβάσει και να μάθει πράγματα θα το καταλάβει και η ίδια.
    Άλλωστε κατά καιρούς το θέμα των στάτους και κατά πόσο έχουν νόημα σε αυτό το φόρουμ έχει εμφανιστεί πάρα πολλές φορές.
    Ακόμα κι αν έλεγε είμαι τοπ και σε παιχνίδια με μπότομ ενώ δηλώνουν διαθέσιμοι στην πορεία χάνονται το ζητούμενο δε θα άλλαζε.
    Το να δηλώνει κάποιος/α διαθέσιμος/η για παιχνίδι και να εξαφανιστεί είναι το πρόβλημα όπως εγώ το αντιλαμβάνομαι από αυτά που διάβασα.
     
  10. Riagenderfluid

    Riagenderfluid New Member

    Ίσως είσαι πολύ αυστηρη για εκείνους η πολύ απαιτητική. Κάποιοι ακόμα ψάχνουν τι τους αρέσει και τι όχι και καμιά φορά μετά τον οργασμό μετανιώνουν πράγματα χωρίς να το θέλουν
     
  11. undertraining

    undertraining Regular Member

    Χωρίς να διεκδικώ το αλάθητο, νομίζω ότι ο παράγοντας ηλικίας είναι σημαντικός για τη σταθερότητα, για τη σιγουριά και για τη βεβαιότητα.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Kανένας σκλάβος σε σχέση εγκατεστημένης Κυριαρχίας/υποταγής δεν φεύγει. Ούτε εύκολα ούτε γρήγορα.
    Πριν από αυτή μπορεί να νιώσει την ανάγκη να το βάλει στα πόδια από εσωτερική αντίδραση στα όσα ένα ένα καταλύονται αλλά και πάλι δεν έχει σημασία όταν είναι σε θέση να το δει και να το διαχειριστεί το Κ μέλος.
    Από την άλλη ο υποτακτικός που δεν θα αισθανθεί κυριαρχία επάνω του ούτε σκλάβος θα γίνει ποτέ ούτε υποτακτικός θα παραμείνει απέναντί σου. Ενίοτε πριν σου κουνήσει το μαντήλι το καλαματιανό θα σε γλεντήσει κιόλας..