Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατι ημαστε τοσο ευαξαπτοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tropical_Storm, στις 18 Μαϊου 2008.

  1. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Εχω παρατηρησει πως εμεις, ιδιαιτερα, σαν bdsmers, φαινεται πως εχουμε μια ταση να αγριευουμε και να αρπαζομαστε σχετικα ευκολα. Δεν νομιζω πως αυτο φταιει στο οτι ειμαστε ελληνες, το εχω παρατηρησει και σαν φαινομενο στο εξωτερικο, οπου κι εκει πολλοι μαλλιοτραβιουντε για μικροσκοπικους λογους, και προσβαλλονται, και κατηγορουν ο ενας τον αλλον. (Ισως πιο συγκρατημενα, αλλα κι εκει υπαρχουν καβγαδες)

    Ειμαστε πιο ευαξεπτοι απο το general population λογο της κλισης μας? Τραβαει ο χωρος καποιους συγκεκριμενους χαρακτηρες? Επιδη εχουμε πιο εντονα συναισθηματα?

    Opinions, please?
     
  2. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Hello Tropical Storm  

    Μήπως επειδή κάποιοι κουβαλάνε ακόμα πολλές ενοχές που τις καλύπτει μόνο για λίγο ο ιντερνετικός τους εαυτός?

    Μήπως επειδή κάποιοι δέν έχουν ενδιαφέρουσα ζωή εκτός αυτού του φόρουμ?

    Μήπως επειδή κάποιοι παίρνουν το BDSM πολύ σοβαρά και κάποιοι πολύ ελαφρά?

    Λέω μήπως....
     
  3. Eri

    Eri

    Απλα επειδη ειμαστε λιγοι εχουμε γνωριστει κ εχουμε πλεον μια οικειοτητα που πολλες φορες οδηγει σε μικροτσακωμους....Οπως σ'ενα χωριο υπαρχουν τα κουτσομπολια εδω εχουμε εκτος του κουτσομπολιου (καλοπροαιρετο θα θελα να πιχτευω) κ τους διαδικτυακους τσακωμους........Παντως δεν ειναι κ τραγικο......Εχει την πλακα του.....Τη μια μερα τα ξεκατινιασματα κ την αλλη ολοι μαζι παρεϊτσα στη συνανηση.....  
     
  4. latexduck

    latexduck Contributor

    Γενικά εμείς με αυτά τα ιδιαίτερα γούστα είμαι πιο ψαγμένοι όποτε και πιο έξυπνοι δηλαδή κοιτάμε πιό μπροστά, αυτό οδηγεί στην καχυποψία και αισθανόμαστε πάντα ότι θα μας την πουν! Βοηθάει βέβαια ότι είμαστε Έλληνες καθώς σαν λαός είμαστε παρορμητικοί και ευέξαπτοι.
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Η εικονική πραγματικότητα σε σχέση με την "πραγματική πραγματικότητα". Φοβερές διαφορές μεταξύ τους τελικά
     
  6. Emma

    Emma Contributor

    Ο λόγος νομίζω είναι επειδή "η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση".
    Η απενοχοποίηση κάποιων πραγμάτων είναι σαν το charity. It should start at home.
     
    Last edited: 21 Μαϊου 2008
  7. Στην ανταλλαγή απόψεων και γνωριμιών μέσο του διαδικτύου πολύ σύντομα
    εμφανίστηκε ένα πρόβλημα το οποίο συχνά αντιμετωπίζουμε και
    σε αυτό το δικτυακό τόπο. Είναι το πρόβλημα των συχνών και αναίτιων
    παρεξηγήσεων μεταξύ των συμμετεχόντων . Αρχικά αυτό προσπάθησαν
    να το λύσουν με ένα πρόχειρο τρόπο (φάτσες) ο οποίος όμως δεν είναι
    και πολύ αποτελεσματικός. Κατά την γνώμη μου αυτό οφείλετε στην έλειψη
    του ανθρωπίνου προσώπου και εδώ μέσα φένεται καθαρά ποσό σημαντικό είναι.
    Οι εξελικτικοί ψυχολόγοι έκαναν έρευνες προκειμένου να εντοπίσουν την αιτία
    που κάνει τους ανθρώπους να είναι επιθετικοί όταν οδηγούν . Το βασικό
    συμπέρασμα της ερευνάς ήταν ότι οι άνθρωποι μέσα από τα αυτοκίνητα τους
    δεν βλέπουν ο ένας τον άλλον στο πρόσωπο και έτσι βρίζονται με το
    παραμικρό. Πόσες φορές συναντηθήκατε περπατώντας με κάποιον
    που κατά λάθος σας έκλεισε το δρόμο και όμως δεν βριστήκατε.
    Το θέμα λύθηκε με ένα φευγαλέο βλέμμα, μια γρήγορη κίνηση των ματιών η
    ένα αμυδρό χαμόγελο. Τα πρόσωπα έκαναν την δουλειά τους.
    Πολλές φορές έχει συμβεί μετά από ανταλλαγή απόψεων η έντονης διαφωνίας
    εδώ μέσα διαφορά άτομα να είναι θυμωμένα με τους συνομιλητές τους
    και ιδιαιτέρα τα άτομα που από χαρακτήρα θα έλεγα ότι είναι λίγο της σύγκρουσης
    θα ήθελα να τους πω οτι δεν πρεπει να ξεχνάμε ότι δεν είδαμε ποτέ το πρόσωπο του
    συνομιλητή μας ,σ αυτόν τον υποτίθεται καβγά, και αυτό ισως μας οδηγεί σε λάθος
    συμπεράσματα πολλές φορές σχετικά με το ερώτημα "Με ποιον μιλάω?" η "ποιες
    ειναι οι διαθεσεις του?"

    Να μην ξεχνάμε επισης ποτέ ότι ουσιαστικά μερικά τυπωμένα γράμματα δεν μπορούν
    να δείξουν συναισθήματα και διαθέσεις (δεν υπάρχει καν γραφικός χαρακτήρας)
    οπότε είναι εντελώς βιαστικό και ανόητο να βγάζουμε συμπεράσματα
    για διαφορα πρόσωπα που δεν έχουμε δει ποτέ από κοντά η δεν
    τα βλεπουμε τη στιγμη της συγκρουσης και
    να γνωρίζουμε ότι μια ανοιχτή ψυχή είναι μια ταπεινή ψυχή άσχετα με τον ρολό
    που διαλέγει να παίξει.
    Να βριστουμε αλλα να μην το παρουμε και κατακαρδα. Be cool  
     
  8. latexduck

    latexduck Contributor

    Emma,
    όσο διαβάζεις τόσο πιο εξυπνότερος δεν γίνεσαι? Εκεί βασίζω την αποψή μου και όχι ότι όλοι όσοι ασχολούμαστε με αυτό είμαστε Αινστάιν! (Εσύ δεν με έκανες ignore αλήθεια? )
     
  9. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Γιατι ημαστε τοσο ευαξαπτοι?

    Είτε διαδικτυακά, είτε στην real life, προσωπικά όχι μόνο ευέξαπτος δεν είμαι αλλά βρίσκομαι στα όρια της Nirvana.΄
    'Εχω πολύ καλή σχέση με τον εαυτό μου για να ασχοληθώ με ό,τι πιθανώς θα μου χαλούσε την διάθεση...άλλωστε γιατί να δώσεις τροφή στα "ασπόνδυλα" που κυκλοφορούν;
     
  10. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Re: Γιατι ημαστε τοσο ευαξαπτοι?


    +1 και από μένα.  
     
  11. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Γιατι ημαστε τοσο ευαξαπτοι?

    Ε να!!! Φταιω εγω τωρα?
    Κατι τετοια λες και μετα με ρωτας τι μ******α ειπες.
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Γιατι ημαστε τοσο ευαξαπτοι?

    Το πρόβλημα με τις συζητήσεις των ημερών είναι ποιά μαλακία δεν λέχθηκε ως τώρα, και μένει ακόμα να ειπωθεί.
    Ακούστηκαν ωστόσο και ενδιαφέρουσες απόψεις, που θα ήταν άδικο να μη σχολιασθούν, όταν κάπως κατακαθίσει ο κουρνιαχτός.