Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστικούλα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και υγεία' που ξεκίνησε από το μέλος Hematite, στις 18 Δεκεμβρίου 2018.

  1. Hematite

    Hematite Honey bee

    Καλησπερίζω ,

    Στο σεχ γενικότερα υπάρχει μια αναγκαιότητα για αντοχή κι ευλυγισία η οποία ποικίλει (στάση,χρόνος,τόπος κ.λ.π.).
    Στο bdsmικης φιλοσοφίας σεχ δε , αυτή , κατά κύριο λόγο , αυξάνεται.

    Εγώ αυτή τη στιγμή σκέφτομαι πιο έντονα τις άβολες στάσεις δεσίματος , αλλά πιστεύω επεκτείνεται εύκολα και σε άλλα θέματα , όπως στην ένταση του πόνου (μύες vs λίπος).

    Θα ήθελα λοιπόν σε πρώτο επίπεδο να δω πως τοποθετήστε σε αυτό το θέμα (Πόσο σημαντική είναι η γυμναστική για μια καλύτερη/πιο άνετη εμπειρία) και ύστερα να γίνουν ίσως κάποιες προτάσεις για ποιες ασκήσεις/δραστηριότητες έχουν τα επιθυμητά αποτελέσματα (εδώ ας βάλουμε κ τον παράγοντα της αισθητικής).

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων  

    Υ.Γ. : Είχα μια δυσκολία να επιλέξω σε ποιά κατηγορία συγκαταλέγεται αυτό το θέμα. Feel free να το μετακινήσετε αν είναι απαραίτητο (και αν είναι συγγνώμη για την ταλαιπωρία)
     
  2. HooF

    HooF πεισματικά ακοινώνητος

    Απο προσωπικη εμπειρια ατομα με λιγα παραπανω κιλα κανουν καλυτερο σεχς απο αυτους που χτυπιουνται ολημερις και ολονυχτις στα γυμναστηρια....
    αλλωστε οι ανθρωποι που ασχολουνται με το βουδουσουμου ειναι απλοι καθημερινοι ανθρωποι και οχι ολα αυτα που ενδεχομενως να εχεις δει σε σχετικα βιντεο.

    Ωστοσο ενδιαφερον θεμα ανοιξες hematite, θα το παρακολουθησω με ενδιαφερον να δω τις αποψεις των υπολοιπων.
     
  3. Candl

    Candl άκρον άωτον ...

    Yoga.... Αποτελεσματική...
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Θα πρότεινα να ξανασκεφτείτε την γιόγκα, καθώς δεν είναι γυμναστική, είναι φιλοσοφία, η οποία μάλιστα, σε πάρα πολλά σημεία έρχεται σε αντίθεση με το bdsm, είναι ολόκληρο σύστημα και όχι κάτι μεμονωμένο.
    Δική μου πρόταση είναι να μην την επικαλείστε, ειδικά αν δεν γνωρίζετε τι πραγματικά είναι.
    Κάντε ένα πιλάτες ριφόρμερ ρε αδερφέ στο τσακίρ κέφι, καλό είναι κι αυτό.
    Κάντε ένα πόλ ντάνσινγκ που είναι και ταιριαστό με την αισθητική των περισσοτέρων και το θέμα λύθηκε.
    Αφήστε τη γιόγκα στην ησυχία της...
    Μετά τιμής
    brenda
     
  5. Candl

    Candl άκρον άωτον ...

    Δεν άσχολουμαι εγώ προσωπικά ο ίδιος... Τα αποτελέσματα ευλυγισίας Κ αντοχής τα έχω διαπιστώσει σε παλαιότερη σχέση...
    Ευχαριστώ για την ενημέρωση πάντως.  
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Παρακαλώ... 
     
  7. Raziel

    Raziel New Member

    Η γυμναστική σίγουρα είναι κάτι καλό γενικά για το σώμα μας. Ενισχύει τη φυσική μας κατάσταση γενικότερα, φυσικά όμως και στο κομμάτι sex και bdsm. Αλλά σίγουρα δεν είναι κάτι απαραίτητο για να απολαύσουμε το sex ή ένα καλό bdsm session. Όλα ξεκινάνε από το μυαλό και τη φαντασία μας και αν τα χρησιμοποιήσουμε καλά, βγαίνουν υπέροχα αποτελέσματα.
    Τώρα αν εννοείς τι γίνεται αν οι παρτενέρ θέλουν να δοκιμάσουν κάτι πιο extreme από άποψη δεσίματος και posture, που χρειάζεται αναγκαστικά καλή φυσική κατάσταση γιατί αλλιώς δεν βγαίνει, τότε ναι θέλει λίγη δουλίτσα αλλά αυτό είναι κάτι που αποφασίζουν να κάνουν οι δυο παρτενέρ μεταξύ τους, επειδή θέλουν κάτι πολύ συγκεκριμένο και επιθυμούν να το καταφέρουν. Προσωπική πρόκληση ας πούμε.
    ps: Να αναφέρω για τις άβολες στάσεις δεσίματος, καμιά φορά πρέπει να είναι και λίγο άβολες (αλλά πάντα ασφαλείς)  
     
  8. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    πιθανό να συμβαίνει πιθανον όχι είναι υποκειμενικό αλλά όσοι γυμνάζονται πραγματικά και όχι φούμαρα έχουν δεκάδες πλεονεκτήματα παραπάνω από αυτούς που δεν το κάνουν. και είναι φαντάζομαι κατανοητό . (δεν εννοώ τις αποδόσεις ) εννοώ την φυσική και μυική κατάσταση να βγάλουν καλύτερα εις πέρας στάσεις η περιπτώσεις που δεν μπορεί να κάνει ποτέ κάποιος αγύμναστος.
     
  9. subteo

    subteo Regular Member

    Εγω κανω γυμναστικη για την απωλεια βαρους.Ημουν αρχες Αυγουστου 122 κιλα τωρα ειμαι 104 και εχω στοχο τα 78 κιλα.Ενας απο τους λογους που ξεκινησα ηταν για να μπορω να απολαμβανω περισσοτερο τις bdsm πρακτικες.Για ανδρες υ θα προτεινα να κανουν μια πολεμικη τεχνη,που περα οτι αυξανει την ευλυγισια και την αντοχη δινει την δυνατοτητα στην Κ να τους χρησιμοποιησει σαν σωματοφυλακες.
     
  10. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    συμφωνώ απόλυτα , προσφέρει μία τόνωση ευεξία και ευλυγισία όσον αφορά την φυσική κατάσσταση. ηρεμία ανακούφιση χαλάρωση αυτοσυγκέντρωση σχετικά με το νου.
     
  11. Hematite

    Hematite Honey bee

    Προς Θεού δεν έχω τέτοια εικόνα .
    Άλλωστε ο κάθε άνθρωπος έχει διαφορετικές απαιτήσεις για τον εαυτό του και για τον σύντροφο/παρτενέρ του.

    Εγώ ξεκίνησα αυτή τη συζήτηση γιατί θέλω το κάτι παραπάνω και με ενδιαφέρει αφενός να καταλάβω ποια είναι η άποψη των άλλων αλλά και να βοηθηθω εγώ κ όποιος άλλος έχει τέτοιες επιδιώξεις απο δοκιμασμένες ή και μη ιδέες.
     
  12. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Η γυμναστική για μένα είναι μια μορφή τέχνης το πως θα την εκφράσεις αποτελεί δική σου επιλογή .. χαρακτήρας, ψυχοσύνθεση, γούστα θα σε βοηθήσουν να επιλέξεις..
    Αν θα καταπιαστείς με την γυμναστική σύντομα θα διαπιστώσεις πως έχει ένα φύλακα άγγελο μαζί σου αλλά και μια συνήθεια που ξοδεύει χρόνο για να σου δώσει χαμόγελα σωματική και ψυχική ηρεμία. Η καταπόνηση και η ρουτίνα είναι σε στέλνουν στην παραίτηση ή στα εύκολα χαπάκια αλλά ξέχασα υπάρχει και μια τρίτη κατηγορία ο,η πάω κάθε Απρίλη και Μάη γυμναστήριο για να γλιτώσω μερικά σωσίβια. οι επιλογές σου είναι τρεις να επιλέξεις μια αερόβια άσκηση καρδιοαναπνευστικές όπως τις λέμε που είναι ο κορμός και μετουσίωση της ανθρώπινης εξέλιξης , εάν η καρδιά σου είναι γυμνασμένη τότε μην φοβάσαι είσαι σε καλό δρόμο και αυτό το πετυχαίνεις με αθλήματα όπως το τρέξιμο κολύμβηση ποδήλατο ή αερόβια προγράμματα που στοχεύουν πάνω σε αυτό . Η αερόβια είναι η βάση κάθε αθλητή και θα σε υπηρετεί πάντα, αν την κατακτήσεις σου ανήκει. υγεία και αερόβια αδερφάκια μωράκια αντρόγυνα. ύστερα μπορείςνα επιλέξεις τις αναερόβιες αποτελούν την βάση της ενδυνάμωσης και μυικής ανάπτυξης του ανθρώπινου σώματος. βάρη pus ups μονόζυγα καθίσματα.
    είναι αυτές που σου χαρίζουν την ιδιαίτερη εμφάνιση και τις ευδιάκριτες διαφορές στο σώμα αλλά και την δύναμη. δεν είναι αδερφάκια με την υγεία ίσως ξαδερφάκια και πάνω. το γυμναστήριο με τα οργανάκια του αλλά και το σπίτι με λίγα οργανάκια δικά σου η ένα χαλάκι προσφέρονται για τέτοιες δουλειές. τρίτη επιλογή και πιο σημαντική επιλογή είναι ο συνδυασμός και των δύο αερόβια αναερόβια και γαμάει πραγματικά. το πιο προσιτό είναι λίγο τρέξιμο ποδήλατο διάδρομος και όργανα γυμναστήριο ή ακόλουθα προγράμματα που τα συνδυάζουν μετά πάμε σε άλλα και εσύ σιγά σιγά θα μπεις σε αυτό τον χορό.
    αν θες μια δίκαιη επιλογή για σένα και αν σε αγαπάς επιλέγεις αερόβια η συνδυασμός και των δύο. μακριά από σκέτα βάρη μόνο και λοιπά για τους ανόητους λόγους εξυπηρετούν μόνο πρόσκαιρες ανάγκες. (αλλά από το τίποτα μην πεις όχι)..